Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tlapicka
30. zář 2008

bubul, covece, kamaradka ji ma a asi ji pujde reklamovat, protoze ma strasne malou boudu a strasne blbe se ji polohuje leh do sedu... z venku bouda prekazi a zevnitr tam neprorve ruku, jak je pidi... je z ni lehce nestastna...

funy
2. říj 2008

albireo,

ja som si pozerala tu stranku. dobry kocik.
to su troj kombinacie? lebo na stranke som nasla samostatne len hlboky a potom sportove. pri hlbokom bola cena skoro 600 a pri sportovom okolo 400.
kolko ta stoji kombinacia, s fusakom, nanoznikom, taskou..?
ja uvazujem o jane slalom, pretoze nam peg perego gt3 nevojde do vytahu, ale tento kocik ma dostal teraz.

tilly
2. říj 2008

teutonia má teraz novinku cosmo, dooosť dobre to vyzerá 😉 http://www.mypram.de/Teutonia+Cosmo+Handbremse+...

albireo
2. říj 2008

funy: neviem presne aku kombinaciu si pozerala. my sme kupili teutoniu Mistral S, z kolekcie 2008, v tmavohnedej farbe( potah c.3355) a kvetinovym vzorom.
Kocik sme nakoniec kupili tu v Dansku za 5848 dkk, co je asi 23 825 skk-nemecku stranku sme nasli az po objednani kocika v jednej z tunajsich predajni, takze vo vyslednej cene sa odrazila aj miestna 25%DPH.
V cene je sportova verzia, pevna korbicka ( alternativne tam mozes mat tasku),nanoznik a plastenka.
Tasku ani fusak sme zatial nekupovali. U fusaku este presne nevieme aky chceme,ale korbicka ma na dlzku 80 cm a tak sa tam zmesti akykolvek.
K Mistralu sa predava original autosedacka Tario, ale s adaptermi tam sedi aj maxi Cosi a rommer. Neviem, ake siroke dvere mate vo vytahu, kocik ma v najsirsom mieste medzi zadnymi kolieskami 62 cm.
Pre porovnanie cien pripajam link na ceskeho importera.
http://www.kocarky-teutonia.cz

tilly
3. říj 2008

fun system má určite do 60, tuším 54 alebo 55 cm (šírku zadných kolies )

krista
11. říj 2008

majina • snž • 2. leden 2008 v 18:43
Máte někdo zkušenosti s těmito kočárky? Kamarádka si ho chce kupit ale stále váhá.... nejvíce se nám líbí ten Spirit S X 3 CS

http://uadi.mimishop.cz/detail.php?zbozi=99067

Tak poradíte nám prosím někdo??? 😉

corsicanka • 1d • 2. leden 2008 v 18:49
majino, kočárek máme (spirit S3 - s jedním kolem vepředu) a maximální spokojenost.
Někde vyštrachám, co jsem o něm psala jedné kočce do IP.

corsicanka • 1d • 2. leden 2008 v 18:58
Výběr schvaluju a nelitu peněz, které nás stál. Jezdí skoro sám, otočí se na místě, kola nelze pichnout, takže jsou bezúdržbové. Je krásně odpružený, jde s ním i trochu houpat, ale to při jízdě na zdejších křivých chodnících není ani nutné (párkrát jsem to využila v obchodě u pokladny, když už malý začal být neklidný).
Potom si pochvaluju snadné odejmutí hluboké korby z podvozku. Bydlíme totiž ve 3. patře bez výtahu a mimčo v ní lze snadno vynést nahoru, když ještě po procházce spinká. Sama o sobě je korba lehoučká. Při návštěvě u rodičů to taky využívám (podvozek dáme do garáže a miminko spí v korbičce v domě). Ani si nedokážu představit, že bysme tuhle možnost neměli.
Jinak celkově je kočár vymakaný, snadno lze úplně všechny potahy sejmout a vyprat... prostě se pozná německá kvalita.
A v neposlední řadě jich tu opravdu moc nejezdí a sklízíme často obdiv.
Jediný problém vidím ve vzdálenosti prodejny, v případě, že by se náhodou pokazil (objednávali jsme ho ve Zlíně v kamenném obchodě), a v dlouhé dodací lhůtě (čekali jsme 3 měsíce), pokud je zájem o jiné barvy než většinou skladové "fashion", které se vyrábí na zakázku.

majina • snž • 2. leden 2008 v 18:59
Jééé... tak to je supééér! To si moc hodná 😉 🙂

majina • snž • 2. leden 2008 v 19:02
No ty barvy mě zrovna zajímají, i na internetu jsem četla že se na ně musí čekat protože se prý dají nakombinovat tak jak každý zájemce chce jo? Pochopila jsem to dobře? ☹ 😀

majina • snž • 2. leden 2008 v 19:04
A ještě jestli se můžu zeptat na rozměry hluboké kobričky??? 😅 😨

corsicanka • 1d • 2. leden 2008 ve 21:12
majino, pokud si nevyberete z barev, co mají prodejci na skladě (detskyraj nebo podnik. prodejna v Liberci...), vyrábí ho přímo na zakázku a to trvá asi 3 měsíce. My jsme ho objednávali v červnu a přišel v září (v srpnu mají celozávodní dovču). Jinou barvu má vnější část a jinou vnitřek korby. Sporťák může být jinak barevný a nánožníky jdou tuším taky kombinovat. Objednávali jsme ho s předstihem, tak to bylo v pohodě. Jinak by nám v obchodě vyšli vstříc a sporťáka dodali později.
Velikost jsem naměřila 75 na délku (středem) a asi 32 na šířku. Ve srovnání s Xlanderem nebo Mutsy je trochu větší, ale stejně mám obavu, jestli nám do konce zimy vydrží 😅 Malý bude asi dlouhý po manželovi. Počítám s tím, že ho pak budu vozit ve sporťáku, který jde až do lehu. Kamoška má Casualplay a řešila to úplně stejně.
Jiná známá zase klučinu narozeného v červnu vozila v Xlanderovi až do jara, ale byl drobnější. Taky jsem to dost řešila, ale je to individuální 🙂 Jestli vám to pomůže, přihodila jsem do alba fotky.
Kdy se má mimčo narodit?

majina • snž • 3. leden 2008 v 06:57
Moc díky za fotky 😉

Malý se má narodit v dubnu takže učite na zimu bude ve sporťáčku, proto potřebujeme pořádný fusak, koukala jsem že ty máš asi úplný origoš od nich co? A ten dělají ho i so sporťáků? Ale zase si myslím že tam padne i nějaký jiný a nééé přímo od nich co? Jinak nánožník taky bude potřeba takže rady vyřídím a zatím moc moc díky.... kdyžtak sem zase písnu nějakou otázku 😀

verisek01 • 2d • 3. leden 2008 ve 12:05
Ahoj majina,chtěli jsme teutonii koupit,ale nakonec jsme pořídili gesslein.O teutonii se říká,že je to mercedes mezi kočárky!! 🙂 příště bych do něj určitě šla.Levněji tě vyjde v Německu,pokud máš možnost tam zajet.Určitě neváhej 😀

eho • 1d • 3. leden 2008 ve 12:12
Ahoj Majino, my jsme váhali mezi Teutonií a Hartanem, nakonec jsme koupili Hartan, protože ho měli u nás v obchodě - kvůli servisu. Dneska tam mají už i Teutonii 🙂 (www.bejbycentrum.cz). Tyhle značky jsme měli doporučené od známých z Německa jako spolehlivé a bezpečné. Já bych do něj šla 🙂.

majina • snž • 3. leden 2008 ve 13:18
Tak koukám že všichni váhají mezi teutonií, gessleinem a hartanem.... přesně jako my, nebo spíše kamarádka, pořád neví, někdo tvrdí že je lepší jen vložená taška, jiný zase že hluboká korba a tak pořád mezi tímhle váhá 😀 Taď už jsme vyloučili hartan ale jsme ve chvíli kdy nevíme jestli gesslein nebo teutonii 😀

corsicanka • 1d • 3. leden 2008 v 19:52
majino, fusak je od Aestheticu, s barvou jsem se trefila, co? 🙂 Má prodlužovací díl, počítám s ním i do sporťáku.
Nánožníky doporučuju originál ke kočáru, dají se opět sladit do barvy.
Vložná taška cenově vyjde tuším ještě dráž než hluboká korba. A kočár s ní není už tak pěkný.
Navíc je pak těžší (na podvozku je prakticky pořád sporťák, do kterého je vložená taška). I pro samostatné použití je hluboká korba praktičtější. Na spodku je takové upevnění a na to se dá korba postavit, aniž by stála přímo na zemi (těžko se to popisuje). Docela to využívám, když nechám podvozek se špinavými koly v garáži nebo na chodbě a korbičku si přenesu do místnosti, kde malý může dospat. U mě jasná volba 😉

musko • 1d, snž • 3. leden 2008 ve 20:47
Ja som práveuchvátená z Teutonia elegance - myslím, že aj rozmer na hlbokú korbu je celkom fajn..... 😉

majina • snž • 5. leden 2008 ve 13:44
Corsi.... no ten fusak je super, to fááákt nemá chybičku 😉 Jinak mě osobně se taky líbí více hluboké korbičy než vložené tašky 😉

A můžu se zeptat jestli na používáš na podvozek autosedačku? Koukala jsem a prý tam padne Maxi-Cosi tak jestli s tímhle máš nějaké zkušenosti? 😕

majina • snž • 7. leden 2008 v 18:22
Tak ještě mám dotaz, můžu si vybrat barvu hluboké korbičky např. zelenou a sporťáček třeba červenej? 😅 😨

corsicanka • 1d • 11. leden 2008 v 19:30
majino, nějak nestíhám, radši mi příšně písni IP, ať mě to trkne
Autosedačku na podvozek nepoužívám, autem jezdíme minimálně a mám půjčenou od sestřenice starší sedačku. o maxi cosi vím, nějaké adaptéry se musí dokoupit.

Korbička i sporťák může mít jinou barvu. My to tak zrovna máme. Ale jak jsem psala, záleží, kde budete nakupovat a co vám umožní prodejce, resp. co bude mít na skladě. My jsme si mohli vymyslet cokoliv, protože se nám dělal na zakázku a čekali jsme 3 měsíce.

disacz • 6. únor 2008 ve 12:04
ahoj holky, také přemýšlíme o Teutonii,ale trochu se bojím těch koleček. Mám některá z vás zkušenosti jízdou v terenu a ve sněhu? Předem děkuju za odpověd.

sarkav • 13. červen 2008 ve 13:28
Milé maminky, jak jste spokojené s tímhle kočárkem? 🙂

smardik • 38tt • 13. červen 2008 v 17:15
sarkav: kukni do diskuse kočárky na MMB tam si o něm maminky píšou a co jsem slyšela jsou s ním spokojené 🙂, jinak já u něm uvažuju

hrusti
29. říj 2008

ahoj, nevíte někdo, jestli se složený kočárek Teutonia S4 vejde do kufru do Felicie? Eventuelně uvažujeme o kočíku Bebe Confort, ale ten má podobné rozměry??? Neví někdo??? Díky moc!

campi
31. říj 2008

hrusti: presne ti nereknu, jestli se vejde, tak promin, ze odpovidam od veci. Ale tento podvozek se nám zdál hodně masivní, nakonec jsme se kvuli tomu rozhodli pro S3, a to mame oktávku. Zitra jedeme kocarek objednat do Pirny.

hrusti
2. lis 2008

campi: diky za odpoved. Ted koukam, ze jsem se utukla, protoze take premyslime o S3 HB - to je ta trojkolka s rucni brzdou 🙂 My sice mame take oktavku, ale ja se s ni bojim jezdit, protoze je velka a ted planuji, ze bych si koupila svoje auticko, nejake male, ale s velkym kufrem 🙂 Tak kvuli tomu jsme se ptala na tu Felicii. Nakonec jsme ale Felicii zavrhli, protoze kufr je maly a kocarek se tam s velkou pravdepodobnosti nevejde. Takze hledame dal... Kdyztak mi pak pisni, jak dlouha je dodaci lhuta na kocarek. Nekde jsem cetla, ze pokud si vyberes nejakou nestandardni kombinaci, tak to muze trvat i 3 mesice 😕 Mimi cekame na jare, tak to abysme okolo vanoc zacali kocarek resit.

kruguer
2. lis 2008

Dodací lhůta je 8-10 týdnů v podstatě na všechny barvy, dělají to na zakázku. Výjiměčně mají někde nějaký na skladě. Jsme z něj nadšení.

hrusti
2. lis 2008

krueger: diky za info. Jeste se chci zeptat, jestli jste si objednali korbicku nebo misto korbicky tu vkladaci tasku. Nekde na netu jsem cetla, ze ta korbicka a sedacka se tam spatne pridelavaji. Tak nevim, co je na tom pravdy...

hrusti
2. lis 2008

ted jsem koukala do albicka, ze jste objednali korbicku, takze jsem si odpovedela na muj dotaz 😀

campi
2. lis 2008

Hrusti: tak jsme S3 v sobotu objednali. Kvuli Vanocum, kdy se az do 6. ledna pry v zavode moc nepracuje, je dodaci termin koncem ledna, tak radeji taky pocitej se 3 mesici pri objednani v prosinci. Vzali jsme vloznou tasku a prodluzovaci dil misto hluboke korby. Autosedacku Romer, v Lbc nam sice rikali, ze je s ni Tario srovnatelna, ale v Pirne, kde jsme nakonec nakupovali, rekli, ze by jednoznacne dali podle testu prednost Romeru nebo MaxiCosi.

hrusti
3. lis 2008

Campi: diky za info. Manzel ma totiz casu dost s objednanim kocarku, tak ho musim popostrcit, ze ho objedname uz nekdy v prosinci 🙂 Pokud budu rodit jako moje mamina o mesic driv, tak abysme meli kocarek doma 🙂 Autosedacku chceme jednoznacne MaxiCosi, ale porad vaham mezi tou korbickou nebo vloznou taskou. Muzu se zeptat podle ceho jste se rozhodovali jestli tasku nebo korbu? Nebo vam to poradili v obchode? My jsme z Prahy, tak obehneme par obchudku v Praze a taky jsem zvedava, co nam tam reknou...

campi
3. lis 2008

Taky jsme chteli MaxiCosi, ale v poslednim nemeckem testu bezpecnosti dostal Romer o pár malých bodíků více - mají 5bodový pás a sedačka je užší, což sice vypadá, že to bude pro bejby méně pohodlné, ale z hlediska bezpečnosti ho to lépe obepíná. Ale jak píšu, i podle prodavačky v obchodě je to pár malých bodíků🙂.

Pro výběr vložné tašky jsme se rozhodli ze začátku spíš pocitově, korbička nám připadá jako takovej velkej krám, kterej nám pak bude překážet v bytě - i když zase esteticky je kočárek s korbičkou hezčí. Vložná taška se dá dobře přenášet, chňapneš ji a odneseš mimčo k doktorovi (a je lehčí než autosedajda) nebo kdyby malá spala po příchodu z procházky, tak ji v ní přenesu na terasu a nechám ji na vzduchu dospat. Taky se v ní líp drží teplo, což je u lednovýho mimina důležitý, ty už to tak řešit nemusíš. Až přejde do sporťáku, tak se dá sundat z vložné tašky rantl a uši a vyrobíš si z ní nánožník na přechodné období, který se dá dobře na sporťák zafixovat. No, a až bude taška k nepotřebě, tak ji využijeme na skladování nebo přenášení věci.

Cenově jsme si to nenechali počítat, ale jak v Lbc, tak v Pirně říkali, že vyjde korbička mnohem dráž, musí se do ní dokupovat ještě matrace, takže jsme asi i ušetřili.

kruguer
3. lis 2008

Tak nám se líbila víc korbička a přišla mi praktičtější pro zimní dítě. Matrace se dokupovat nemusí, ta tam je. Sedačku máme Maxi - cosi. Ta korba se tam nacvakává jednoduše, dobře se nosí, jelikož má ucho na stříšce. Zespoda má takové drátěné mrchy (něco jako nohy), že to postavíš( např na dospání po procházce) na zem, ale není to úplně na zemi, ale cca 20 cm nad, to se pak zse sklopí, když to nasazuješ zpátky na podvozek...ale každému se líbí něco jiného. Pokud si z Prahy tak doporučuju vřele špuntíka, můžeš si to tam všechno osahat, jsou tam moc milí a řeknou ti výhody a nevýhody...co slíbili, dodrželi a maj je teď v akci

susyk
3. lis 2008

Ahoj taky máme s3 s korbičkou a to nacvakování je celkem v pohodě. Vždycky si nosím malou domů v korbičce a jde celkem v pohodě i když je pravda že ta taška je určitě na nošení lehčí. Jinak sem spokojená akorát nám vrže ta ruční brzda.

campi
3. lis 2008

Aha, tak nam rikali, ze do korbicky matrace, ale asi neni nutna.
Jak pise kruguer, je to individualni rozhodnuti, my pro to ani moc duvodu nemeli, ze zacatku jsme si proste rekli taska, tak dej na první pocit a moc nad tím nešpekuluj, těch starostí při výběru a rozhodování má člověk beztak dost.

Susyk: a kde jste kupovali? I v Lbc i v Pirně upozorňovali, že i když je teutonia velmi kvalitní výrobek, tak se pískání, vrzání a křupání může objevit, že stačí zajet k nim a že to na místě odstraní. V Pirně říkali, že když je něco závažnějšího (což prý bývá ve srovnání s jinými značkami minimálně), tak že se k tomu teutonia staví vždy velmi velkoryse a mění celé díly, protože jim hodně záleží na dobrém jméně a nedohadují se třeba jako jiní výrobci, že si závadu způsobil sám uživatel a že nic nenahradí.

Hrusty: to jsem zvědavá, jestli u teutonie zůstaneš, v našem výběru je to už 3. kočárek🙂. Zajdi do špuntíka, dobrej prodavač a obchod je fakt základ. Když jsem chtěla mutsy, tak jsme byli na Zličíně v Babyparku, tam jsou prodavačky naprostý frndy - nepozdraví, nevšímavost (neříkám, že by se měly na člověka hned vrhnout, ale ani po půl hodině našich pokusů o rozložení nedošly a čuměly dál opřený o pult). Mutsy jsme nakonec zamítli, zdál se nám hůř pohyblivej.

hrusti
3. lis 2008

ahoj holky, diky moc za rady. mne se ta korbicka na kocarku libi vic, takze asi zvitezi korbicka. No,jinak doufam, ze to bude (snad) uz finalni kocarek. Ja jsem pred tim chtela Maxi Cosi Mura 4, potom Mutsy nebo Bebeconfort. Ale kdyz jsem se byla mrknout na kocarky v obchode, tak mne tam zaujal Bebeconfort a Teutonia. Ta Teutonia se hodne libi manzelovi, splnuje i jeho pozadavky na kocar, i kdyz jeho pozadavky nenafukovaci kola a rucni brzda na to vikendove jezdeni... haha 😀 Stejne s kocarkem budu travit nejvic casu ja s prckem 😀 Maxi Cosi byl muj velky favorit, ale protoze je to celkem tezky kocarek, tak jsem ho nakonec zavrhla. Tady v Praze se tahat s tezkym kocarkem MHD to by byly galeje 🙂
O Spuntikovi premyslime, bydlime na Hajich a Spuntika mame kousek, pak jeste chceme jet na Chodov do OC Ruze, tak maji taky docela vyber kocarku a za solidni ceny a uvidime, co nam reknout. Pekny den!

kolca
3. lis 2008

ahojky,

tak nám se do krátké Felicie vejde Teutonia S3, stačí sundat jedno kolo a vejde se tam i s korbičkou.

kruguer ty drátěné mrchy na korbičce zespoda se nezaklapávají, když se dávají na podvozek ale naopak musí být odklopené, pr se to za ně nacvakává.

Jinak teda u nás maximální spokojenost s Teutonkou, akorát máme obříka, takže dnes jsem vyndala sporťák 🙂

campi
3. lis 2008

kolco: jejda, ja si myslela, ze sportak vytahnu, az bude sedet. A jak mate vyresenou zimu? Sportak a fusak.. A mate nanoznik?

tilly
3. lis 2008

kolca, tak to ste dosť dlho vyržali v hlbokej časti... ono, väčšina detí už v 4 mesiacoch musí do športiaku...

kolca
4. lis 2008

Campi on by se tam ještě vešel, akorát že ječel,že nevidí. Fusak mám berana, takže ten bych tam s ním už nenacpala. Na zimu bude ve sporťáku, bude mít fusak, případně deku na to a nánožník. Myslím, že to bude v poho, ten beran dost hřeje.
Tilly ona ta korbička je "celkem" velká. Má myslím 74 cm a není uprostřed zúžená jako třeba u Quinny speedy.

chasencha
4. lis 2008

mozem sa spytat???my este nemame teutoniu ale chstame sa kupit S3 ale len sportak aaa ema ma teraz 4 mesiace ale stale ju mam v normalnom hlbokom kociku,ako myslite ze sportak???tak ju na sportovu verziu???

kolca
4. lis 2008

Chasencha ptej se. 😉

chasencha
4. lis 2008

no netusim ako ju mam mat v sportiaku ked este nesediii 🙂

kolca
4. lis 2008

jo tak, já jsem to po slovensky nějak nepochopila 😅 . No Jájoušek taky nesedí, ta sportovní verze jde do lehu, takže to není problém. Myslím, že mám vyfocený ten leh i v albíčku. Tak kukni.

kolca
4. lis 2008

jinak ta sedačka jde i proti směru jízdy, tak že vidíš na mimčo. Já k tomu mám ještě prodlužovací nástavec - ten se přicvakne místo madla a leží na tom podnožníku a na to nánožník. Ale to nemám nafocené, nevím jestli to je z mého nesrozumitelného popsání jasné. Asi moc ne myslím ☹

kolca
4. lis 2008

http://www.babyrenka.cz/kocarky_23/teutonia_103..., tak jsem našla obrázek s tím nástavcem