Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mmacko
17. bře 2009

Ahoj baby,
dakujem za info ohladne konstrukcie FUn a Cosma. Kedze sa asi potvrdilo, co som si myslela, ze Fun ma ocelovu konstrukciu, tak idem do Cosma. Myslim, ze v Nemecku ich dodavaju rychlo a je to tak o dost lacnejsie. Sice by to bolo horsie s reklamaciou, ale dufam, ze to nebude nas pripad 🙂 .

A este otazocka - videli ste uz nazivo aj tie farby 36xx - so vzorom? Ja som sa rozhodla pre 3670 - hnedy s oranzovym, len ci to nebude moc "divoke". Ale zas ostatne farby nie su nic moc, teraz sice cakam dievcatko a ta ruzova je pekna, ale planujeme coskoro aj druhe, tak ak by to potom bol chlapec, tak ruzovy kocik by nebol asi to prave orechove 😉

Dakujem

jmisa
17. bře 2009

Mmacko, ono to tak divoký není. Ale zajdi si někam do prodejny, oni tam mají látkové vzorníky a sáhni si na tu látku, mně ty tři strakaté nepřijdou moc příjemný na dotek. Ale Tobě třeba jo. Navíc ono v tom látkovém provedení je ten odstín vždy trochu jinak než na netu.

janka_pn
17. bře 2009

prave mi prisla moja nova teutonka spirit 😎 😎 😎 😎 😀 😀 😀 😀 . cervena s ciernym nanoznikom 😵 😵 😵

lentilk.a
17. bře 2009

Janka - potom zreferuj co a ako. 😵 My tiez cakame nedockavo na nasu, aj ked casu este je... 😉

petreva
17. bře 2009

Janka, prosím tě, kdy jste si ji objednávali?? My stále čekáme...a moc času už nezbývá 😅

denisab32
17. bře 2009

mmacko
porovnávala som ceny s niekoľkými e-shopmi v Nemecku s cenami u nás na Slovensku a je to tak narovnako, možno u nás ešte nejaké to euro k dobru, takže to s tou cenou ma nepresvedčilo, ale možno doba dodania, tak uvidíme, či nemeckých predajcov preferujú...

na mňa je tá 3670 dosť divoká, ale to je len subjektívny názor...

janka_pn
17. bře 2009

petreva, dodali nam ju za cca 4 a pol tyzdna. objednavala som v kike 😉. nadabila som tam na ne uplne nahodou a zalubila som sa na prvy omak 😀 😵. je krasna, lahucko sa s nou jazdi, vonku sme este neboli 😅, ale snad cez vikend 😉

rybkaz
17. bře 2009

Ahoj 🙂 Taky vybíráme kočárek a zatím u nás vede Spirit 🙂 Zajímalo by mě, jestli někdo nemá zkušenost s nákupem u Kiky v Česku (ale pro obecnou info uvítám i zkušenosti ze Slovenska). Podle informací na stránkách vyjde levněji než třeba ve Špuntíku (Michale, promiň 🙂), ale mám strach, jak by to třeba bylo s případnou reklamací. Kika na mě nepůsobí dojmem právě spolehlivého subjektu. Díky 🙂

denisab32
18. bře 2009

rybkaz
Kika je nadnárodná spoločnosť a preto môže byť cena málinko odlišná, ale na druhej strane pochybujem, že v Kike nájdeš taký profesionály prístup ako v Špuntíku a taktiež pochybujem, že ak budeš potrebovať nejakú banálnu radu, ktorá vyrieši nejaký tvoj problém s kočíkom ti ju predavačky v Kike poskytnú, Michal má prehľad a jeho rady budú na nezaplatenie...
janka_pn
určite výborný výber, ale nemusela si toľko čakať, niektoré šporťáky má BM aj skladom 😉

zuzana581
18. bře 2009

RYBKAZ tak v tomto musím súhlasiť s DENISKOU. V KIKE síce môže byť možno cena o niečo nižšia, ale (hovorím o slovenskej KIKE) vedomosti predavačiek sú na bode mrazu. Keď som sa tam bola ja pýtať na kočíky, tak mi povedali, že teutoniu, ani hartan nemajú, lebo ešte nedostali tovar a keď som sa tam poprechádzala, tak som našla aj hartan aj teutonku spirit. Potom som chcela vidieť ako sa teutonka skladá a tá predavačka zasa ani ťuk. Tak som sa na to vykašlala. Dokonca hartan o ktorom som vtedy rozmýšlala tam mali len za necelých 600 eur, čo bola podla mňa super cena, ale nekúpila by som ho tam ani za nič (teraz som vlastne aj rada, že boli také blbé s prepáčením, lebo som hartan nekúpila a objdenala si Cosmo presne podla mojich predstáv.) Fakt neni nad to, keď ti v obchode poskytnú plný servis a to aj poradenský. Je jedno čo kupuješ. Ak ti má kto poradiť, tak je to na nezaplatenie.

tilly
18. bře 2009

ja moc poradenstvo nepotrebujem 😀 z 12stich skúseností už presne viem, čo chcem, ja mám iný dôvod prečo nekúpiť kočík z kiky, teda vystavený kočík z kiky, to keby ste videli ako tí ľudia s tým zaobchádzajú, hrúza... to je lepší kočík jazdený po 2 deťoch...

zuzana, super skúsenosť 😀

janka_pn
18. bře 2009

ja som nekupovala ojazdeny, vystaveny kocik, ale objednany a dovezeny z nemecka ... v krabiciach pekne pobaleny 😵 praveze mi predavacky ten vystaveny kus nechceli predat 😝 , som myslela, ze by mohla byt nan este daka ta zlava 😝 😅 , ale ze to nemozu ... a musim povedat, ze jedna z predavaciek nemala sajnu, ale zavolala si na pomoc inu a ta sa vyznala calkom dobre 🙂 . inak je pravda, ze nemaju take skusenosti ako v specializovanych predajniach.

janka_pn
18. bře 2009

a neviem presne kolko stoji teutonka v BM 😔

denisab32
18. bře 2009

janka_pn
- to už v tvojom prípade nie je dôležité 😉......
- ten červený na dennom svetle vyzerá super a určite budeš spokojná....a "vyvozí" aj druhé a možno aj tretie 😵...veľmi dobre vyzerá červená hlboká vanička s čiernym vnútrom s bielymi kruhmi...ja som trošku do tých kočíkov "zaľúbená" 😀

rybkaz
18. bře 2009

No, okoukat a ozkoušet to ještě chci v nějakém specializovaném obchodě, kde mají větší výběr (bůh ví, třeba se nakonec rozhodnem pro něco jiného, ale zatím jsem do Spiritu "zamilovaná" 😉) Říkala jsem si, že bych si ho v Kice fakt jen koupila, protože chápu, že by tam asi prodavačky mohly víc vědět o křeslech a gaučích než o kočárech... Na druhou stranu nevím, kolikrát člověk ten poradenský a jiný servis využije, mám představu jedné porady při koupi a platit za konzultaci pomalu litr (nebo kolik je ten rozdíl) se mi zas nechce... Bojím se jen té případné reklamace...
Jak je to třeba ve Špuntíku? Půjčují třeba kočárek v případě reklamace? Za takovou službu už bych si zas docela ráda připlatila (i když zatím jsem se všude dočetla, že je to bezporuchové vozidlo 🙂) Jistota je jistota 🙂
Každopádně díky všem za rady 🙂

mmacko
18. bře 2009

Ahojte,
no ja som dost porovnavala ceny na Slovensku, v Cechach a na nemeckych internetovych obchodoch. U nas v Kike vychadza Cosmo 580 E + 131 E taska na dieta. Na nemeckej stranke to vychadza 580 EUr aj s taskou. Ja to chcem z babyshop.de , len dodanie nerobia na Slovensko, ale v nemecku byva moja sesterka, ku ktorej to dam poslat a ona mi to mesiac pred porodom (v maji) donesie sem. Pride mi to vyhodnejsie, usetrit 131 EUR.

Ohladom tych vzorov, mne predavac v babymarkete hovoril, ze tie vzory zacinajuce 36xx su kvalitnejsie latky ako ostatne. Asi ostanem pri tej vzorovej 3670, viac sa mi paci ta cierno ruzova vzorova, ale to by pre chlapca nebolo (aj ked cakame dievcatko,ale nahoda je blbec 😉 )

Dakujem za rady
🙂

janka_pn
18. bře 2009

deniska 😉 , zatial viac deti neplanujem aj tym jednym som riadne pretazena 😝 😀 😅 . ja este len budem riesit dokupenie clony a farebneho vnutra, ked ma to cervene omrzi 😀 😝 . ako je to vlastne v objednavani tych doplnkov? tiez je dodacia doba taka dlha alebo ich maju npr. v BM na sklade?
rybkaz, pochybujem ze by poskytli nahradny kocik, ak by sa dako poruchal, ale ja pevne verim, ze na teutonka nesklame a ze sa nepokazi 😅 . holt mercedes je mercedes 😎 😎 a ak ano, tak sa picnem 😀

rybkaz
18. bře 2009

janka_pn Já právě slyšela, že některé obchody to dělají... ale nevím, jestli zrovna ty, kde prodávají Teutonku 🙂 Třeba sem skočí Michal a poradí 🙂

janka_pn
18. bře 2009

myslim, ze v BM poziciavaju... neviem. ale v kike, pochybujem 😔

jmisa
18. bře 2009

Rybko, u Špunta půjčují kočár v době reklamace, dokonce i údajně stejný typ jako reklamuješ.

denisab32
18. bře 2009

rybkaz
u nás je bežné zapožičanie náhradného kočíka počas doby reklamácie...

mmacko
tak fajn, že ti chlapci z BM aspoň dobre poradili 😉 , ešte pre istotu si nezabudni objednať aj nánožník na šporťák, pretože v BM sa zvlášť nedá dokúpiť...inak ten cenový rozdiel nie je až taký, treba pozerať aj na to, čo je vo výbave za tú cenu...

janka_pn
-nie všetky farby doplnkov sú skladom...
-ono nemusí sa jednať o výrobnú vadu...už sa riešil aj taký problém, že maminka privrela kočík do výťahu 😒 , bolo to PP GT3 a komplet ohnutá konštrukcia, ale servis na Slovensku to poriešil 😉, tých "historiek" je kópec 😅 , tak preto si myslím, že je dobré mať niekoho nablízku, ak náhodou....

rybkaz
18. bře 2009

janka - v Kice bych to ani nečekala 🙂 Spíš by mě dost překvapilo, kdyby to tak bylo

jmisa - aha, tak to by mohl být důvod, proč si připlatit 🙂 Díky 🙂

denisab32 - dobrá zpráva, jste spíš výjimka nebo to takhle má většina obchodů?

Ještě zvažuji koupi z 2. ruky, na mimibazaru se občas dá narazit na docela hezké kousky 🙂 Ale když zrovna nebude nic k mání, půjdem do nového a budu doufat, že nám vydrží na všechny plánované děti (2-3 kousky) 🙂

michal_spuntik
18. bře 2009

Ahoj všem, které to zajímá.

Na přímou otázku přímá odpověď - ve Špuntíku skutečně pokud jste náše zákaznice, kočárek zdarma půjčujeme na libovolnou potřebnou dobu (nejen pro reklamaci, ale třeba i pokud potřebujete překlenout dobu, ky jeden kočárek prodáte a než vám přijde nový v barvě kterou chcete, nebo si něco sami na kočárku pokazíte, tak vám zařídíme servis a opět zadara půjčíme kočárek)...
Michal

denisab32
18. bře 2009

......tak to sú práve tie "drobnosti", ktoré sú dôležité, ale málokto si ich uvedomuje...je to ako s chorobou, pokiaľ sme zdravý, málokto si pripustí, že už zajtra to tak byť nemusí a je fajn,keď môžeme zbehnúť lekárovi, ktorý nám pomôže...

rybkaz
18. bře 2009

Michale - to je super 🙂 Ještě mě napadlo, jestli někdy neděláte výprodej těhle půjčovaných kočárků 😉

krpcek
19. bře 2009

ahojte. len ma napadlo, ci sa da v BM dokupit nejaka sietka proti hmyzu na Spirit? chcela by som malu davat co najviac spavat von, ale nechcem aby bola pocas leta cela dostipana od komarov.

denisab32
19. bře 2009

krpcek
- dá aj originál, ale sú aj iné....keď sa Sabinka narodí, prídi nás pozrieť, tešíme sa na ňu...

ellysa
19. bře 2009

ahoj denis chcem sa spýtať .náhodou nemáš info, či majú v BA teutonia team alu pre dvojičky vystavený v predajni?

denisab32
19. bře 2009

ellysa
- v budúci týždeň bude opäť vystevený...

mmacko
19. bře 2009

AHojte
Denis, neda sa potom dodatocne v BM v BA dokupit nanoznik? Ja som to tak planovala, ze tam si ho kupim a kocik (sportak + taska na male) cez net. Je to nefer, ale nanoznik stoji do tisicky a cez net kupim kocik s taskou na dieta za 580 eur. Tasku na riaditka nepotrebujem original.