Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

denisab32
19. bře 2009

mmacko
- nie samostatne sa dokúpiť nedá a ani záručný a pozáručný servis sa neposkytuje na "cudzie" kočíky, každý podvozok má sériové číslo...a čo je nefér?, nefér je len to, že občas niektoré kamenné predajne fungujú ako showroom zdarma, bohužiaľ dotácie od štátu nie sú 😔 ...oveľa jednoduchšie a menej nákladné je prevádzkovať nejaký e-shop...

mmacko
19. bře 2009

Denis, ja len, ze nefer je to odo mna, ze si chcem kupit z e shopu, ale ked je rozdiel v cene vyse 100 euro, to mi pride dost. Keby sa ten rozdiel pohyboval cca 50 eur, tak aj ja si radsej kupim tu v kamennej predajni, mam na to servis a vsetko vybavim jednoduchsie. Ked pridem nabuduce do BA, tak urcite skocim do BM popytat sa, v akych cenach predavaju oni. Ja som zatial videla ten kocik v kike, kde stal 580 EUr len sportova cast + 130 eur soft taska na dieta. V e-shope stoji 580 eur aj s taskou.

denisab32
19. bře 2009

mmacko
- nie to nie je nefér od teba, to je odvaha 😉...o BM tu nemôžem veľmi písať 😔 , ale myslím, že idú správnou cestou...

bolk
19. bře 2009

Já to trochu nechápu. Proč není možné dokoupit některé díly (nánožník, prodlužovací nástavec, kolečka) u všech prodejců. Vždycky z toho je přeci nějaký zisk ne? Ti, kteří si chtějí koupit levnější kočárek to stejně udělají a prodejci by měli jen o pár zákazníků více, které takhle mít nebudou. Nebo teutonia nevyrábí zvlášť nánožníky? Kolečka i prodlužovací nástvec se koupit zvlášť dají, ale jen na pár místech. O nánožníku nevím.

mmacko
19. bře 2009

Denis, ja mam tiez obavy kupovat nieco cez e-shop, ale ked je ten cenovy rozdiel dost velky.... Predsa len nejde o vec, ktora stoji par koruniek.
Uvidim este, co mi ponuknu v BM...
Bold, tiez nechapem, ze sa nedaju dokupovat aj samostatne diely u vsetkych predajcov. A aj ked si kupis u neho kocik, a neskor si chces nieco dokupit, to budu od teba pytat blocek, ze si ten kocik kupila u nich? Je to divne.

denisab32
19. bře 2009

mmacko
- je to trošku na dlhšiu debatu...podstatné je však, že je rozdiel doplnok a náhradný diel, pokiaľ je niečo v ponuke ako výbava kočíka, potom to už nie je doplnok, ale náhradný diel...

jmisa
19. bře 2009

Bych tedy řekla, že nánožník na sportovní kočár je doplněk.
http://www.kocarky-teutonia.cz/produkty_seznam....

Nánožník na korbu fashion je už součást.

denisab32
19. bře 2009

jmisa
- nuž nie všade 😉 ...

mmacko
19. bře 2009

Denis,
to hej, ale napr niekto si kupi drahy kocik na leto, tak chce usetrit a nekupi si hned aj nanoznik na sportovu cast s tym, ze si ho kupi neskor na zimu.
Ale toto my asi nevyriesime. Kedze na slovensku sa teutonie predavaju len v BM a kike, tak asi nie je velka konkurencia. Ja co poznam asi 2 maminy (kamosky), ktore maju teutoniu, tak ju kupovali mimo SR z cenoveho dovodu. A v podstate, ani tu v kamennom obchode nevidis ani tu latku v tej farbe, ktoru chces, takze je to prekvapko, ci si ho objednas tu, alebo cez net. Rozdiel je v servise, ale verim, ze na takomto kvalitnom kociku sa nema moc co pokazit.

Mrzi ma, ze sme tu rozprudili takuto debatu, snad budeme vsetci nakoniec spokojni 😉)

denisab32
19. bře 2009

mmacko
- a nepotešilo by ťa, keby máš ten nánožník vo výbave...vieš ja mnohé vidím aj z druhej strany, keď nastane nejaký problém...tu nejde o to, že nie je konkurencia, do 1/2 roka sa bude predávať v každej lepšej predajni, ide tu aj o už spomenutý servis, vyššie náklady a pod....

mmacko
19. bře 2009

Denis,
podla mna sa aj tu v kamennom obchode predavaju podla sucasti - zvlast sportova cast, zvlast taska na dieta, zvlast nanoznik,.... a tebe potom povedia, ze stoji xy SK cely set. Keby boli akcie na sety, tak je to uplne idealne 🙂
Servis je fajn, to je vec, preco stale vaham nad kupou cez e shop, aj ked by som uz mala obednat, aby stihol prist. Len ked ma to ma teraz, v prvotnych nakladoch (ktore su dost vysoke, ak cakate prve dieta) stat o 4 tis SKK viac, tak preto rozmyslam.
A je pravda, ze o pol roka sa bude dat asi kupit vo viacerych obchodoch, ale ja ho potrebujem teraz 😉

zuzana581
19. bře 2009

Baby, toto je asi jediná nevýhoda BM, že neobjednávajú tovar po častiach. V čechách je to možné. Objednajú ti to čo chceš. Aj keby si zrovna chcela iba korbu bez podvozku. Nič v zlom, lebo inak je BM asi fakt najochotnejší obchod aký som kedy zažila. Teutonka je tu nová, tak s ňou asi zatial jednajú opatrne, čo sa ani nedivím.

denisab32
19. bře 2009

mmacko
- ten cenový rozdiel tam až taký nie je, ale určite chápeš, že náklady na prevádzku e-shopu sú podstatne nižšie...čiže rovankú cenu s rovankým servisom dosiahneš ťažko....

- ale aspoň ti to sesternica skontroluje, tak snáď ti príde OK 😉 a kompletný, už tu boli taký "šťastlivci" čo im dodali kočík bez koliesok 😠

denisab32
19. bře 2009

zuzana581
- korbička sa dá objednať aj samostante....aj fusakotaška....

zuzana581
19. bře 2009

No ja osobne som si objednala všetko jedným vrzom. Načo to budem kúskovať. Aj tak viem, že napríklad ten nánožník budem potrebovať a využijem ho, tak načo ho budem kupovať až na jeseň, ale teraz nechápem Deniska, že korbička sa dá zvlášť a nánožník nie? Kvôli čomu?

denisab32
19. bře 2009

zuzka
jedine, že by si potrebovala 2 ks 😉 , z toho vyplýva, že je už automaticky vo výbave...

lentilk.a
19. bře 2009

denis - my sme objednavali nanoznik zvlast (teda vtedy ked kocik) v BM, nebolo nam povedane, ze je vo vybave a teda v cene... 😕

denisab32
19. bře 2009

lentilk.a
to je taká príjemná novinka 😵 a bude ich čím ďalej tým viac 😵

denisab32
19. bře 2009

napr. momentálne sa rieši s Nemcami Tario, žeby potrbovalo lepšiu cenu 😅 , no uvidíme, či ich zlomíme....juj už musím 🤐 , ale nedá mi možno spomenúť Romerky, ktoré išli o 5 % dolu 😵

tilly
20. bře 2009

fakt je nánožník v cene 😉 ? super

ozaj, čo hovoríte na mistral S? možno som sa už pýtala, ale dá sa prehadzovať aj rúčka aj tá športová korbička?

lentilk.a
20. bře 2009

denis - vzhladom na to, ze sme kocik objednavali pred 5 tyzdnami - pre mna to nie su take super novinky... 😒

denisab32
20. bře 2009

lentilk.a
nič sa neboj, budeš príjemne prekvapená 😉

lentilk.a
20. bře 2009

denis - oki, tak som zvedava 😉

ywina
22. bře 2009

Prosím,nevíte kolik stojí na slovensku cosmo s korbičkou a s nánožníkem???Jestli je ta cena stejná,jako v rakousku,tak bych si ho jela koupit asi radši do bratislavi.... 🙂

marara
22. bře 2009

Ahojte, bola som v Babymarkete v BA a tiež ma najviac oslovila Teutonia, akurat som sa este nerozhodla medzi 3-kolkou alebo 4-kolkou.
Viete mi niekto poradit v inej veci? Predavačky mi hovorila, ze si nemusim kupovat pevnu vanicku, ale staci mi sportova cast a do nej matrac + nanoznik. Vraj tato kombinacia bude na leto, kedy cakame bejby najlepsia a potom ho uz budeme balit do fusaku. Mne sa to velmi pozdavalo, ale predsa len vaham nad tou prenosnou taskou - lebo neviem, ci napr. v oktobri, ked bude mat babatko len 4 mesiace uz mu nebude chladno. Vzhladom aj na to, ze ta sporotova cast s matracom je velmi plytka. Mate niekto s tymto skusenosti? Dakujem

marara
22. bře 2009

ywina - cena za 4- kolku (neviem ci cosmo alebo lambda) - ale ma prehadzovatelnu rucku a rozprah kolies 63 (cize ta vacsia varianta) s nanoznikom, matracom, rucnou brzdou a plastenkou bola 580 € v spominanom BM. Maju teraz 10% akciu.

ywina
22. bře 2009

marara- moc děkuji...tak to se mi vyplatí koupit na slovensku... 😉 je to pro mě asi i lepší....tak tam asi pojedeme co nejdřív,když je u nšj delší dodací doba....ale kdo si počká,tan se dočká.....jen nevím,jestli spirit,nebo cosmo...a hlavně jakou barvu???

ywina
22. bře 2009

marara-máme skoro stejný termín...a ještě budeme mít kluky..... 🙂

denisab32
22. bře 2009

marara
- teoreticky ti to na leto stačiť bude, predpokladám, že ti poradili aj predlžovací diel, aby si mala uzavretú "vaničku"...ja osobne by som volila aj fusakotašku, predsalen október môže byť chladný...ale ak by si mala kvalitný fusak, tak je všetko OK...

sarii
23. bře 2009

Ahoj Teutoniářky...

Tak už máme taky objednaný kočárek 😵 ... Šla jsem do SPIRITA... Pro nás, "notorické turisty", ikdyž z města to bude to pravé ořechové... A jsem ráda!!!
A teď proč píšu... Původně jsem chtěla koupit kočárek přes net, abych ušetřila. Paradoxně jsem se zakoukala do kočárku, který jsem viděla jen na obrázkách... Po rozumné úvaze jsem se rozhodla pro výlet do Prahy do Špuntíku. Super obsluha, jednání, rady... parádní ukázka kočárku... Dokonce jsem měla štěstí i na příjemného Michala 😉 , který sem občas zabrousí... Kočárek jsme objednali a i můj manžel, když jsme odcházeli, říkal... "klobouk dolů, před takovým obchodem".
Ve finále jsem ještě ušetřila, protože to, co bych objednala bez "profi porady", by vyšlo daleko dráž.

Toť má zkušenost... rozdíl mezi dobrým prodavačem a pokoutným podavačem 😉 😉 😉