Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

julkaaa
13. srp 2011

@hojda vyzera super kvalitne len akosi mi farby nesedia, potrebovala by som cely bezovy, taku farbu ako ma teutonia...hlavne som v zahranici takze si to ani neviem pozriet "nazivo" a asi bude aj problem s dopravou 😖
no uvidim este, diky za tip 🙂

julkaaa
13. srp 2011

@krpcek a zmestil sa ti do korbicky? diky 🙂

krpcek
13. srp 2011

@julkaaa narvem ho tam, ale pretrca a nevyzera to moc pekne, do korbicky si idem kupit iny fusak

sussanah
14. srp 2011

ahoj, mam prosim dotaz. Mam kocarek spirit s3 a autosedacku romer babysafe (kolekce tusim 2009, ale jeste bez te hlavpve operky). A chtela bych ted dokoupit adaptery, at muzu pripnout autosedacku na kocarek. Chapu spravne, ze musim mit zvlast adapter na kocarek http://www.malvik.cz/Doplnky-ke-kocarkum-132/ad... a zvlast adapter na autosedacku http://www.malvik.cz/Doplnky-ke-kocarkum-132/ad... ? A co to SHR? Trochu me to mate, jestli to teda pujde zkombinovat 😅 Poradite prosim?
Diky!

babyrenka
14. srp 2011

@sussanah : adaptéry pro upevnění autosedačky Römer na kočárek Spirit S3 jsou výrobcem kočárku primárně koncipovány pro autosedačku se systémem SHR. To je systém, který umožňuje ovládat odjišťování autosedačky z adaptéru na kočárku a z báze v autě, dvěma tlačítky, umístěnými na rukojeti autosedačky, což podstatně usnadňuje manipulaci se zatíženou autosedačkou. Tato sedačka má také na spodní straně rukojeti náběhy pro nasazení autosedačky do adaptérů na kočárku. Ostatní modely autosedačky Römer, tedy Baby Safe, který máte Vy a Baby Safe Plus, tyto náběhy nemají a proto je třeba pro nasazení těchto typů do adaptéru na kočárku používat mezikus zvaný Visio, který tyto náběhy nahradí.

sussanah
14. srp 2011

@babyrenka dekuji moc za odpoved, je to tedy tohle? http://www.babyrenka.cz/adaptery-a-baze-7000000... plus http://www.babyrenka.cz/adaptery-a-baze-7000000... jako ten univerzalni dil na kocarek?

babyrenka
14. srp 2011

@sussanah : ano, to je ono.

ikarkulka
14. srp 2011

@juliar na pebble nepotřebuješ do auta isofix 😉 stačí pás.

@dzejnysek nám se stalo to samé (měli jsme stejný typ kočárků), bylo nám to v rámci servisní prohlídky opraveno. pak jsem kočárek prodávala, ale nová majitelka si na to nestěžuje, takže je to asi v pořádku.

sussanah
15. srp 2011

@babyrenka diky moc 🙂

cherryann
15. srp 2011

Holky, viděly jste už letní akci na BeYou HB komplet? 🙂 http://www.spuntik.cz/teutonia-beyou-hb-komplet...

iva272
16. srp 2011

@babyrenka Dobry den. Ja by som mala tiez jednu otazku k adapterom. Mam kocik Teutonia Cosmo 2010 a autosedacku Maxi Cosi Cabriofix. Rada by som sa spytala, ci mi budu pasovat aj adaptery Maxi Cosi pro Fun System? Podla obrazkov su tieto adaptery podobne, nie vsak rovnake ako na Cosmo. Vopred dakujem

avenev
16. srp 2011

Aky fusak na zimu si mam kupit do teutonie cosmo? Mala ma 3 mesiace teraz a 60 cm a mozno v januari ked bude mat 8 mes.sa mi uz do vanicky nezmesti a prehodime sportak.dakujem

z.u.z.k.a.
16. srp 2011

8 mesacne dieta ti vo vanicke uz isto nebude chciet byt, urcite jej bude vanicka mala a hlavne bude chciet pozorovat svet,takze pocitaj so sportovou castou uz okolo 6 mesiaca 😉

iva272
16. srp 2011

@babyrenka pripadne som nasla este taketo adaptery: http://www.babyonlineshop.de/shopart/1006030041... .Aky je v tom rozdiel? Ponukate aj vy taketo nieco?

mmiirrkkaa
16. srp 2011

Ahoj, prosím o vaše zkušenosti s kočárkem cosmo trend (rok 2010) - co vám vadí, vyhovuje + hlavně jak se s ní jezdí v zimě (město + lehčí terén). Předem moc děkuji za jakékoli
zkušenosti a postřehy!!!

kafoditka
16. srp 2011

Ahojte, prosim vas, potrebujem poradit... idem prat potah na sportaku (mam cosmo) a netusim, ako mam dat dole potah aj s budy. Poradi mi niekto ako na to? a ci sa to vobec da? Dakujem

lodgermaniacka
16. srp 2011

@kafoditka ja som prala a uplne lahučko a to som antitechnicky typ 😎 len striešku bolo treba odšrobovať, sedačka vpohodke, ale už si presne nepamätam..

kafoditka
16. srp 2011

@lodgermaniacka odsrobovat striesku? tam po bokoch ako sa naklikava na konstrukciu? jaaj uz mam komplet potah v pracke a ta strecha mi nejde, teda neviem prist na ten princip ale idem pozriet, kde sa to teda odsrobovava...diiik 😉

lodgermaniacka
16. srp 2011

@kafoditka kukni do obchodu michala spuntika, vygoogluj, on to tam ma detailne rozpisane-ja som to pochopila 😎 to bol teda uspech 😀

lodgermaniacka
16. srp 2011

@kafoditka tu je to:
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/michal_spunt...
ale mali to aj na oficialnej stranke

kafoditka
16. srp 2011

@lodgermaniacka dakujem , uz som na to dosla a podarilo sa 🙂

babyrenka
17. srp 2011

@iva272 : to jsou adaptéry pro autosedačku Maxi Cosi, určené pro podvozek Mistral S nebo Mistral P. I u nás jsou tyto adaptéry běžně skladem.

babyrenka
17. srp 2011

@iva272 : Fun System díky svě konstrukci podvozku z přímých profilů může používat v podstatě všechny typy adaptérů pro podvozky na konstrukci typu A, kromě adaptérů pro Lambdu. Podvozek Cosma se směrem nahoru zužuje a tak potřebuje adaptéry určené pro Cosmo, aby se autosedačka do konstrukce vešla.

mdvori
17. srp 2011

mám Spirit a pořád si na něj nemůžu zvyknout,špatně najedu a už se klátí ke straně.Kdybych se měla znovu rozhodovat,tak bych si ho asi už nekupovala.A určitě bych šla do tmavé barvy-máme tyrkys a tam je vše vidět 😖 a 10.měsíční dítko po všem sahá a před tím mělo třeba rohlík.Raději bych si vybrala čtyřkolku.Máme jí asi pět měsíců.Naštěstí do domu máme jen tři schody,protože 15 kilo táhnout to také není žádná slast,do auta ho dáváme s boudičkou a to si také procvičíme svaly.Zajímalo by mě,jak to máte vy?

pett7
17. srp 2011

@mdvori mám tyrkysovou i hnedou a špiní se stejně,jen je na každém vidět jiný druh špíny :D Dřív jsem na spirit nedala dopustit, ale čím je malý těžší tak je to vetší hrůza ovládat ho dnes jsem ho málem vyklopila po cestě do kopečku,jen najela na trochu štěrku....byl v lehu směrem ke mě a v této poloze je kočárek strašně blbě ovladatelný...směrem ven skoro nejezdíme i když má 22měsíců jezdí se mi tak dost blbě... příště čtyřkolku 😖

mirka285
17. srp 2011

@mdvori
@pett7 ja som mala cosmo a aj tak mi ten kocik vyhovoval len do roku...potom mi uz bol tazky,nemotorny 😒 ale do roku,super..samozrejme co sa tyka kvality ako material,konstrukcia,tak bol naozaj dobry..

pett7
17. srp 2011

@mirka285 to mi ani nepiš 😠 já ho chci vyměnit za cosmo nebo be you...

iva272
17. srp 2011

@babyrenka diky moc

mdvori
18. srp 2011

@pett7
@mirka285 když jsem si tady četla ty radostné zprávy,jak se těší na Spirit,tak jsem se také těšila a teď přemýšlím o prodeji.Mám ještě jeden obyčejný sporťák,čtyřkolku a to ovládání je tak jednoduché a to mám ten kočár už z Aukra po jednom dítěti a nedám na něj dopustit 😔 jednu velkou přednost Spirit má a to je ruční brzda,to se mi líbí,ale to ježdění fakt nic moc a když malýmu svítí do očí a já ho chci táhnout za sebou,tak to je teprve kolotoč-vůbec není stabilní ☹ možná to Be-you je lepší,nevím,neznám ho a když píšeš,že i Cosmo není až tak ono.

mirka285
18. srp 2011

@pett7
@mdvori kocky ja nechcem nikoho sklamat,ale Teutonka je dobra fakt do roka,a je to jedno ci spirit,ci cosmo ci bee tou...ja byvam na sidlisku a tu mi ten kocik absolutne nevyhovuje...bol mi nemotorny,s vacsim dietatom som ho uz nevedela zdvihnut na schody,no jednoducho fakt nic moc...na obhajobu musim povedt,ze kocik je naozaj kvalitny,ale pre rocne dieta mi ovela viac vyhovuju lahke kociky...teraz pouzivam peg perego si a Baby home a oproti Teutonku je to nebe a dudy 😀