Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tara_
4. říj 2011

Nikto teda nema skusenost s vlozkou do sportovej casti? 😒

pett7
4. říj 2011

@tara_ já mám oba druhy ta semišová je trochu lepší malý se v ní nepotí a nezdá se mi že by se na ní něco lepilo a líp drží v kočárku... ta látková je taková tenká a trochu se roluje,ale tu mám ještě z kolekce 2009 třeba už teď dělají lepší. měla jsem i neoriginální od Pinkie a Emitexu,ale originál je stokrát lepší...nikam neklouže a otvory sedí na pásy 🙂 podložky už bývají dost skladem i tady v obchodech kde prodávají Teutonii a nebo se podívej na internetu..

mualem
4. říj 2011

@bazulka neda 😉

cobriatko
4. říj 2011

@babyrenka dakujem krasne ua odpoved 🙂

mooncaa
4. říj 2011

Spirit se houpat dá.
Já mám vložku do kočárku ušitou asi podobně jako je ten originál ze 2 froté ručníků a rouna a je super, krásně saje a je příjemný na omak. Originál jsem ale v ruce neměla.

babyrenka
4. říj 2011

@pett7 : náš původní návrh pro vložku do sportovní sedačky byl z froté, aby vložka dobře odsávala pot a byla pro děti příjemná. To bylo počátkem roku 2008. Teutonia ji pak v roce 2009 vyvzorovala spíš jako designovou záležitost z normální látky. Od roku 2010 je ale vložka kombinovaná s Air sleep vložkou, takže je zpevněná, nekrčí se a dobře odvětrává prostor pod dítětem. V roce 2011 dostala navíc, stejně jako potah sportovní sedačky, tři otvory nad sebou pro výškové nastavení pásů.

ewa83
4. říj 2011

ahojte chcela by som poradit, co je lepsie do snehu teutonka spirit S3 alebo cosmo? dakujem

duracelko
4. říj 2011

@tonko_babymarket nemame SHR, aj ked sme kupovali u vas športový kočík cosmo, adaptéri, a autosedačku s tým aby nám to pasovalo. len autosedačka nám prišla dodatočne, lebo ste nemali na sklade požadovanú organic nature farbu a prišla nám takáto ktorá nepasuje na adaptéri. kde sa dajú tie protikusy kupit a kolko stoja??

tara_
5. říj 2011

@pett7 dakujem 🙂 Urcite ten original sedi najlepsie. A ono to drzi len dierami na pasy alebo sa aj hore nejako upevnuje? Kedze ja neplanujem pouzivat tie vrchne pasy, lebo babo je zatial male a oni su vysoko.
Ja mam ten semis v korbicke cierny a mozno preto mam pocit, ze sa na to vsetko lepi a je na tom vsetko vidiet. Navyse sa mi to priserne zmolkuje, tak dufam, ze aj to robi ta cierna farba. Vlozku si planujem kupit inej farby.
Ved prave zhanam tu podlozku skladom, zatial sa nedari 😠

tiburcia
5. říj 2011

@babyrenka chtěla jsem se zeptat, jak je to s kolekcí 2011 a 2012 .. bylo mi řečeno, že kolekce 2011 jde objednat jen do listopadu a kolekce 2012 až od ledna, s tím, že mám počítat alespoň 12 týdnů dodací lhůty.. takže v prosinci si už musím vybrat z nové kolekce? míváte některé barvy skladem, nebo všechno objednáváte? děkuji.

krpcek
5. říj 2011

@tara_ ja mam original vzorovu vlozku a mozem len odporucat - zachytis ju o sedadlo aj o potah pod nozickami - proste sedi uplne perfektne, vobec sa nepohne, aj ked nebudes mat vrchne pasy.
s tym semisovym potahom suhlasim - tiez som ho mala vo vanicke a som z neho na nervy - teraz pre druhe som si kupila potah z tej druhej latky, taky vzorovy.

lucy222
5. říj 2011

@tara_ mám originál a je super. 😉

lucy222
5. říj 2011

@tara_ jinak ještě dodám - my máme tu jakoby semišovou a spokojenost velká. Nic se nám tam nelepí a ani nežmolkuje 😕 😉

vivianaba
5. říj 2011

@tara_ mam aj original vlozku do sportaku aj usitu a jednoznacne odporucam original. Krasne to sedi, zatial ci usita drzi len na tom ze prevlecies pasy a inak odstava na bokoch. Original ti doslova splynie s kocikom a nevyzera ako vlozka, ale akoby si mala farebny kocik. Vo vanicke sa mi robili trochu zmolky z toho "semisu", ale na vlozke do sportaku len pri nohach kde nimi maly sucha. Urcite odporucam.

@ewa83 podla mna do snehu je najlepsi Mistral P. Ale ked sa rozhodujes medzi Spiritom a Cosmom, do terenu je lepsi Spirit. Alebo BeYou, ale ten som neskusala. So Spiritom a Mistralom P som jazdila aj vo velkom snehu a nebol problem.

Baby na Teutonii ma irituje len jedina vec - ze strieska na sportaku nedrzi hore a stale trochu padne, musim ju napravat, ked maly spi a prejdem 2 metre uz mu strieska (a zvnutra ta sietka) planta o hlavicku. Mate podobnu skusenost? Co sa s tym da robit? Kamoska ma to iste a tiez ju to stve. Dakujem za rady.

pett7
5. říj 2011

@vivianaba nic se s tim neda delat jen rovnat a rovnat ... pokud ti padá tak dotáhni šrouby časem povolí a tím to padá po dotáhnutí drží a chvíli je klid 🙂 🙂

tara_
5. říj 2011

@krpcek
@lucy222
@vivianaba dik baby. Kupim aj ja original, len zatial sa mi nepodarilo zohnat skladom. V CR hej, ale 15 € navyse len kvoli tomu sa mi dat nechce 😒

@vivianaba presne aj mna to irituje 😠 Mne zatial drzi, ale ta sietka tam planta a zavadzia. Tiez sa mi viac pacia strechy, ktore su take vyrovnane, toto je cele take dokrcene 😒 No ja tiez len napravam a napravam, nech to vyzera trosku lepsie ...

natynkaz
5. říj 2011

Z těchto vyjmenovaných tří bych určitě okamžitě škrtla Casualplay, to je něco hroznýho. Měla jsem tu "čest" ho povozit a teda děkuji pěkně, kočárek jsem rychle vracela. 😕 Slaloma jsem ošahávala jen v obchodě, nepřišel mi špatný, nemám zkušenosti. Měla jsem haaafo kočárku, ale Spirit u mě zvítězil....lehká jízda, houpe, super ovládání, ne nadarmo se říká, že je to mercedes mezi kočárky. 😉 Mám doma i Solana a super! Na to, že jsou to golfky, tak opravdu úžasný. 🙂 Na Teutonii je znát německá kvalita! Pokud se někdy do budoucna zadaří, tak jdu opět do těchto kočárků. Jen mě na malé miminko ještě láká Teutonia Elegance. 😉
Určitě vyražte do obchodu a zkoušejte, zkoušejte! To, co sedne jedné, druhé může přijít jako tank.... 😀

babyrenka
5. říj 2011

@tiburcia : poslední informace od Teutonie byla taková, že letošní kolekci by mělo být možné objednávat do listopadu, koncem října nebo začátkem listopadu by již měly být k dispozici materiály pro objednávání kolekce nové, tedy pro rok 2012. V současnosti již naprostá většina objednávek chodí mezi osmi a devíti týdny, někdy i dříve, výrobní doba pro novou kolekci by neměla překročit osm týdnů. Pokud tedy slibovaný předpoklad vyjde, měla by současná kolekce plynule přejít do kolekce nové, bez obvyklých mezer. Zároveň je tu příslib, že výrobní lhůty se budou nadále zkracovat až na čtyři až pět týdnů, v roce 2013 by již neměl existovat současný čtyřtýdenní sklad, protože nový distribuční sklad by měl v termínu do čtyř týdnů umět nabídnout kompletní kolekci.

lynn77
8. říj 2011

ahoj holky, chtela jsem se zeptat, jestli nekdo vite, jak sundat potah z korbicky Fashion od Teutonie, podarilo se mi v pohode stahnout vse krome te posledni casti, tedy dna+boku, nejak mi prijde, ze je to tam napevno. Bohuzel nemam cas prochazet celou diskuzi, tak se omlouvam, jestli se to nekde resilo 😉 Diky

pett7
8. říj 2011

@lynn77 myslíš jako tu spodní část vaničky z venku? ta sundat nejdeje přidělaná napevno...dá se čistit jen hadříkem.. jen ta vnitřní vložka a matrace se dá vyndat

pett7
8. říj 2011

Dneska jsem konečně viděla Be you na fotkách krásné, ale naživo zvláštní 😖 asi nakonec koupíme cosmo nebo ani mistral s není špatný když chci čtyřkolku 🙂 jen nevím ke kterému pujde líp stupátko..přehazovací rukojeť zase není až tak nutná

babyrenka
8. říj 2011

@pett7 : pokud se rozhodujete mezi Cosmem a Mistralem S a uvažujete o stupátku pro starší dítě za kočárek, pak mohu doporučit pouze Mistral S. U Cosma totiž budete mít problém s umístěním dítěte, protože Cosmo má mnohem kompaktnější a kratší konstrukci podvozku i rukojeti kočárku, dítě na stupátku si pak vlastně nemá dost dobře kam stoupnout.

lynn77
9. říj 2011

@pett7 jj tu jsem myslela, hm, uz jsem na to dosla 😉 skoda no ....... jo, a my mame tedy Mistral S z roku 2009 a stupatko mame (Lascal) a v pohode, akorat jak jsme prehodili korbu za sportak, tak se jaksi nema moc ceho chytnout

pett7
9. říj 2011

@babyrenka děkuji za odpověď 🙂
@lynn77 jak se ti jezdí s Mistralem? Jde ta rukojet přehazovat lehce? A ještě by mě zajímala brzda ta je jen na rukojeti nebo je tam i klasická šlapací jako u Spiritu? V obchodě jsem viděla zatím jen Mistral P

karol84
9. říj 2011

@pett7 máme mistral s hb, jezdí se dobře, přehazování rukojeti je bez problémů, brzda je na té rukojeti po straně (asi aby se přehodila i s rukojetí a neobcházel se kočár při nutnosti zabrzdit...)

lynn77
9. říj 2011

@pett7 jezdi se mi dobre, rukojet jde prehazovat velmi lehce, ale popravde to moc nevyuzivam, tuto "vychytavku" tam chtel manzel, ja na ni moc netrvala, prijde mi to vhodne leda v terenu nebo ve snehu, aby velka kolecka byla vepredu a jelo se snaz, ale jinak mi to prijde slozite, musim prendat prabalovaci tasku a taky mi moc nevyhovuje jezdit stylem mala kola vzadu+velka vepredu, za mnohem lepsi prednost povazuji moznost prehozeni korby/sedacky 😉 Brzda je po strane na rukojeti, protoze jak je tam ta prehazovaci rukojet, tak by neslo udelat nozni brzdu z principu a popravde ta brzda je prave to hlavni co me na Mistralovi zklamalo, moc totiz "nebrzdi" 😝 a dost blbe se ovlada, jednou rukou to nejde, dvema jo, ale stejne diky te pojistce by to kolikrat chtelo jeste treti ruku 😉 😀 Nevim, ja asi nejsem "chodici reklama" na Mistrala, ja bych si vybrala uz urcite neco "lehciho" od Teutonie 🙂 Ale je fakt, ze kocar je to bytelny a vydrzi fakt hodne, je tam par much, ktere treba (nebo snad) vyresili v novejsich kolekcich, ale celkove jsem spokojena, vozim v nem druhe dite, kocar je v provozu v podstate treti rok (mame deti hodne po sobe), takze za sebe hlasim spokojenost 🙂 asi zalezi jake ma clovek pozadavky

karol84
9. říj 2011

@lynn77 my máme kolekci 2010 a brzdu teda bez problémů ovládám 1 rukou, ale je fakt, že brzdit by měla víc

krpcek
18. říj 2011

mali ste niektora na spirite skejtik pre starsie dieta? aky?

kacabik
19. říj 2011

ahoj holky, mate prosim nekdo zkusenosti s mistralem? nechci zakladat novou diskuzi, v podstate potrebuji jen vedet jestli si myslite, ze je treba mit korbicku kdyz mam vloznou tasku? tak si tady lamu hlavu a fakt nevim....dekuji moc,katka

hassy
19. říj 2011

@krpcek
My jsme meli na spirit skate od Lascal a naprosta spokojenost, mam deti 17 mesicu od sebe, takze jsme jej vyuzili opravdu hodne 🙂) a starsi syn na nem jezdil moc rad.