Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
29. říj 2011

@tina424 : ovládání zajišťovací brzdy u BeYou má vylepšenou konstrukci ovládací růžice, měla by být stabilnější, než původní varianta. Pokud jde s Vaším ovládáním volně otáčet oběma směry, obraťte se na svého prodejce, aby Vám zajistil jeho opravu.

babyrenka
29. říj 2011

@zipsy : samotná pěnová ochrana rukojeti není jako náhradní díl, jako náhradní díl je pouze celá rukojeť i s klouby pro polohování, protože vlastní pěnovka nejde dost dobře ani stáhnout ani natáhnout. Pokud ji máte poškozenou pouze trochu, vyplatí se zakoupit návleky na rukojeť z kolekce doplňků Teutonia, při větším poškození se asi bude nejlepší obrátit se na svého prodejce kočárku, Teutonia obvykle připouští jednu výměnu rukojeti do jednoho roku od prodeje kočárku zdarma.

michal_spuntik
30. říj 2011

@tiburcia Konstrukční prvky zůstaly v drtivé většině případů zachovány. Když objednáte 2012, mělo by se to do 12ti týdnů stihnout (většinou nám chodí dřív - tak po 8 týdnech, ale spoléhat se na to nedá, je lepší počítat se 12ti) takže první objednané by měly dorazit někdy v průběhu ledna 2012 nebo na zlomu ledna a února. Chcete-li mít klid vyražte objednat dřív, než až začátkem prosince 🙂
Michal

michal_spuntik
30. říj 2011

@tina424 Brzda je u BeYou předělaná (ale není to ve vazbě na kolekci), udělali to hned a vše co nám chodí z Německa už chodí s brzdou novou. (zrovna ve čtvrtek jich tak k nám dorazil kamion a všechny již právě s tou změněnou brzdou).
Michal

tiburcia
30. říj 2011

@michal_spuntik kdyby bylo na mě, objednám už dneska, jenže čekáme na potvrzení pohlaví kvůli barvě kočárku (modrá x růžová) 😀

michal_spuntik
30. říj 2011

@tiburcia
aha ... no tak to se počkat musí 😉

alex9966
1. lis 2011

Neviete mi poradiť kde kúpim držiak na pohár. Mám spirit S3. Buď originál Teutoniu alebo nejakú náhradu ktorá by sedela. Neviete mi ešte poradiť kto má na sklade fusak na zimu a nánožník.

sidluska
1. lis 2011

@tonko_babymarket Dobry den, rada by som sa spytala, ci mozem oprat v pracke potah zo striesky hlbokeho kocika, ked je v nom plastova tycka.

zipsy
1. lis 2011

@babyrenka Dakujem za odpoved. Rozmyslala som nad tymi navlekmi,ale mne chyba cela jedna pena. Cize jednu mam a druhu nie. Tym padom by mi ten jeden navlek nesedel. Ale cela nova rukovat by bola asi dost draha, ze? 😒

satyyy
1. lis 2011

@michal_spuntik - chtěla bych se zepatat, jestli je možné reklamovat vyšisovanou boudu u sporťaku u Spirita ... kupovali jsme před rokem, jezdím se sporťákem od března a teda černá už není černá ☹

michal_spuntik
1. lis 2011

@satyyy S tím se nesetkáváme vlastně vůbec. Sám jsem měl doma také černou Teutonii (na hluboké korbě) a sice mírně vyšisovala, ale opravdu zanedbatelně. Zkuste ji donést a uvidíme co se dá dělat.

satyyy
2. lis 2011

@michal_spuntik - diky moc za odpověď, naplánujeme si vám cestu

hojda
2. lis 2011

@michal_spuntik Ceny Teutonie opět stoupají? Tak to je fakt asi nejlepší investice na trhu - koupit Teutonku🙂 a já blázen chtěla investovat do zlata!

mirka285
2. lis 2011

@hojda nechcem Ta sklamat,ale pouzivane Teutonky maju strasne nizku cenu,predavaju sa fakt za zlomok toho co stoji nova ☹

brembi
2. lis 2011

Koupili byste používanou Teutonii Spirit 3roky? Korba + sporťák, kolekce 2008... Jde vůbec podvozek rozvrzat nebo se začně nějak vyklat? a co nejty, není tam pak vůle a nekynklá se to? Chci teď na chvíli cca měsíc korbu a pak sporták na zimu a na léto už pak jen asi golfky a vyjímečně vytáhnu teutonii... cena je teda docela nízká tak nevím jestli to mám risknout.. třeba qiunny buzz bych si nekoupila použitej vůbec, ten se vyklá ani ne po půl roce...

ještě nevím jestli ty starší modely jsou kombinovat s novýma.. třeba korba 2008 na podvozek 2011 atd???

hojda
2. lis 2011

@mirka285 To byl vtip🙂.

hojda
2. lis 2011

@brembi Tak já tedy na svém kočárku po 2 letech používání žádné rozvrzání nepozoruju, jen škrábance na konstruci, při skládání a popraskalo mi to slídové okénko na sporťáku, ale to už jsem tu řešila.....

janapotrok
2. lis 2011

Ahojte, nemate niekto nahodou na predaj adapter na Teutoniu Spirit na auto sedacku Maxi Cosi. Dakujem janapotrok@centrum.sk

krpcek
2. lis 2011

@brembi my pouzivame spirit 2,5 roka, teraz uz menej, ale v jauari ideme zase naplno a ziadne rozvrzanie nepozorujem. jedine tie skrabance na konstrukcii, ale tomu sa zabranit neda, ak skladas kocik do auta.

babucika
2. lis 2011

Mala by som otazku, je potrebne kupovat matrac do makkej tasky, aby bola pevnejsia? Kedze neplanujem kupovat vanicku, iba tu makku tasku? Budem kupovat Teutoniu Cosmo. dakujem
🙂

lodicka30
6. lis 2011

Ahoj, viděla jsem nový teutonie 2012 na německých stránkách, byla jsem v šoku - ty nový korbičky vůbec nepasují na mistraly, visí ve vzduchu, to je škoda, ale všechny korbičky jsou už stejný a prý pasují na všechny typy nebude rozdíl mezi cosmo a mistralem.... jinak barvy jsou moc hezký a konečně mají pořádnou korbičky ne jen nějaký letní boudičky... fakt dobrý, ale ceny tam nejsou

babyrenka
6. lis 2011

@lodicka30 : asi to není úplně správně podáno, korbičky určitě nevisí ve vzduchu. Spíš by se dalo říci, že řada kočárků Mistral P a Mistral P má jinak udělaný systém uchycení nástaveb, takže není třeba pro ni vyrábět korby s jiným uchycením, než pro ostatní podvozky. Je to spíš o tom, že majitelé současných Mistralů si nebudou moci koupit nové typy korbiček, protože nepůjdou na jejich podvozky připevnit, ale třeba se časem najde nějaké schůdné řešení.

ja.na81
6. lis 2011

@babucika nene, do mekke vlozne tasky se zadna matrace nedava 🙂 Mam ji taky (teda mela jsem) a prcek si tam lezel krasne pohodlne. Taska je mekka a zaroven pevna dost, nic extra neni potreba.

babucika
7. lis 2011

@ja.na81 velmi pekne dakujem 🙂

micicka
7. lis 2011

ahojte, máme teutoniu be you a neviem ako zaaretovať kolieska. v jednom smere to ide, keď sa otočí poistka, potom to tam samé zaklapne, ale keď chcem malé koliečko otočiť smerom von, nedá sa mi aretovať. pamätám si, že nám to predvádzali v predajni, ale asi som na niečo zabudla. poradíte mi prosím vás.
ďakujem

skippy7
7. lis 2011

ahojte, chcem sa opytať, mam Teutoniu cosmo, aky do nej kupiť fusak na zimu.....viete mi poradiť? ake mate skusenosti? diky

veve39
7. lis 2011

@skippy7 ahoj, ja pouzivam do teutonie cosmo fusal lodger bunker, som spokojna

krpcek2
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
peko
7. lis 2011

@skippy7 ahoj, já jsem na malou když byla ještě v tašce měla taky Lodgera a byla jsem moc spokojená, teď mám s dcerkou trochu problém, že fusak umí rozepínat a nechce v něm být, tak přemýšlím, jestli si ho nechat nebo jít do jiného 😖

skippy7
7. lis 2011

@veve39
@peko
dakujem.... Lodger ma v pohode to zapinanie?je aj trolinku drahší, ja som zvažovala Eisbarchen,Kaiser alebo Emitex- ten sa zas vraj šmyka v kočiaroch...tak neviem, som nerozhodná 😒 😅