Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mooncaa
22. led 2013

@leni0607 Záleží na velikosti dítěte. Na délku se tam na spaní vejde do cca 92 cm, pak jedině už pokrčené nohy. Na sezení už spíš jen bez stříšky, zvlášť v zimě, kdy mají děti čepice. My teda Teutonku odložily před 2. rokem, už jsem jí několik měsíců nepoužila a od 1,5 roku jsem jí taky používala minimálně. Ještě občas používám golfky, na cestování vlakem, ale protože i golfky jsou v součtu s dítětem děsně těžké, tak teď zkouším cestovat bez golfek, když je dítě nepotřebuje na spánek.

miskaska
22. led 2013

@leni0607ja mam take trosku vacsie polrocne dietatko, Uz sme v sportaku - v lahu, ale je tam riadne napchaty..hlavu ma az uplne vzadu. Ja sa desim dokedy vlastne ten kocik budeme moct vyuzivat. Chcela som s nim este zvladnut buducu zimu 🙂

ja.na81
22. led 2013

@leni0607 ja jsem v Teutonce vozila synka do 2 let a 1 mesice, pak se nam narodila dcera a potrebuje kocik pro sebe 😉 Ale na sezeni v poho i ted, mimi mam v satku, syna ve sportaku, ale jen vyjimecne, uz spise beha, nebo berem golfky, nebo ma skejtik. (jo, ted ma tak cca 90 cm a necelych 13 kg)

leni0607
22. led 2013

@ja.na81
@miskaska
@mooncaa

Ďakujem za nazor baby 🙂
a ešte sa spýtam ja meriam 180 a priatel 190 cm je tento kočík vhodný aj pre vyžších??

mooncaa
22. led 2013

@leni0607 Já měřím 165, manžel 186 a syn 192. Já teda vozila nejčastěji, má polohovatelnou rukojeť a když ho vezl manžel nebo syn, tak jsem si pak musela rukojeť dávat dolů, nastavili si jí na sebe a proti kočárku nic neměli.

hojda
24. led 2013

@leni0607 Speciálně pro vyšší rodiče byl model Lambda, ale ten už se přestal vyrábět.

zajda007
26. led 2013

Holky, jdu za váma na radu 😉 Sice bych to tu možná někde našla, ale pročítat skoro 300 stránek 😝
Vážně uvažuju o koupi málo jeté S3. Malý se mi nevleze do hluboké korby Speediho a nesedí, jak jinak. Je možné mít ho ve sporťáku v lehu ve fusaku jen s nánožníkem nebo je nutný ten prodlužovací díl?

marku
26. led 2013

prosím, kde si můžeme na počkání nechat udělat servis. kontrolu ježděného kočíku Cosmo? poskytuje vůbec někdo takový servis?kočík už bohužel není v záruce, tak by mě zajímala i případná cena, pokud má někdo zkušenost. děkuju 😉

mooncaa
26. led 2013

@zajda007 Nutný prodlužovací díl není, je to s ním teda lepší. Prostě jako normální sporťák, co si dáš do úplného lehu. Ale na zimu, kdy budeš mít dítě ve fusaku a s nánožníkem to stačí. V létě, kdy nebude dítě ani s nánožníkem ani s fusakem by mi to přišlo moc otevřené.

hojda
26. led 2013

@zajda007 souhlasím s mooncaa, pro ležící mimi je ten prodlužovací díl lepší, je z toho pak mage velká hluboká korba🙂

mooncaa
26. led 2013

@zajda007 Tak kup i jetý prodlužovací díl.

zajda007
26. led 2013

Díky za rady, v týdnu bych si měla S3 dovézt, vyzkouším a když tak přikoupím. Třeba se mi začne líbit a Speedi půjde z domů 😉

romisa12
27. led 2013

@hojda x 3 byl prave starsi typ s neprehazovaci sedackou a s prednim dvojkolem na pevno

lucie_kostkova
27. led 2013

Ahoj, nevíte někdo prosím náhodou, jak sundat látku, která pokrývá boky a spodek korbičky u Spiritu S3? Je z roku 2008, koupili jsme ho ze druhé ruky a chceme ho dát trochu do pořádku. Stříška i vnitřní látka šly sundat díky zipům, suchým zipům a tak, ale ani po odmontování vnitřní dřevěné desky korbičky se nám nedaří tu látku přetáhnout přes kovový okraj korby nebo přes polohovací molitanové držadlo. Přitom na látce je cedulka na praní, tak bych čekala, že to půjde sundat úplně. Všechno vypadá zanýtované, nikde se nerýsuje možnost rozšroubování. Díky za případné rady.

hojda
27. led 2013

@lucie_kostkova Tohle prý sundat a vyprat nejde, napadá mě zkusit parní čitič🙂

babyrenka
28. led 2013

@marku : autorizovaný servis pro Teutonii je u nás v Liberci, cena opravy je obvykle závislá na ceně vyměněných poškozených dílů, cenu vždy konzultujeme se zákazníkem. Samotná cena za seřízení a promazání bývá okolo 300,- Kč.

marku
28. led 2013

@babyrenka moc děkuji 😉 ...je nutné se dopředu objednat?

babyrenka
28. led 2013

@romisa12 : to není klasická X3, ale typ Spirit X3 CS, určený speciálně pro běhání a bruslení. Ten otočnou sportovní sedačku neměl, protože u něj byla sportovní sedačka přímo vepnutá do konstrukce kočárku a mírně zakloněná vzad. Stejně měl sportovní sedačku řešenou i souběžně vyráběný Fun System CS. Klasická X3 se vyráběla do roku 2005, neměla plně otočné přední kolo, ale bylo pouze jedno. Sportovní sedačku však bylo možné otočit i proti směru jízdy.

babyrenka
28. led 2013

@marku : pokud chcete kočárek opravit a seřídit na počkání, pak je to určitě lepší.

janka_k
28. led 2013

neviete ako sa davaju velke kolieska na teutonii dole, napr. na cosme? ci to je jednoduche a rychle napr. kvoli skladnosti do auta. dakujem.

janka_k
28. led 2013

niekto kto mal teutoniu, vlastni suzuki swift? zaujima ma ci sa zmestil do kufra

hojda
28. led 2013

@janka_k Máme oktávku a spirta a kolečka nesundáváme, ale to je asi mnohem větší kurf.

janka_k
28. led 2013

@hojda no to veru tak na oktavku sa moj kufor nechyta 🙂 a tie velke kolesa sa daju jednym stlacenim dat dole? (nemyslim to stredove, ale tie dalsie dve) lebo ja planujem storkolesovu teutonku

hojda
28. led 2013

@janka_k Tak to je manželova práce, já to nezkoušela🙂 jen když on dělá údržbu koleček 😉

babyrenka
29. led 2013

@janka_k : každé zadní kolo má na svém středu pojistku, krytou gumovou ochranu. Když se podíváte na tu gumovou ochranu, má na svých okrajích dvě šipky, směřující ke středu kola. Když tu gumovou krytku zmáčknete k sobě ve směru šipek, odjistíte pojistku na kole a kolo jde sejmout z osičky zadní nápravy. Přední kola mají nad aretací ve směru do koše drátěnou pojistku, po stlačení pojistky lze vytáhnout vidlici s předním kolem z aretace v přední části kočárku.

pett7
30. led 2013

@babyrenka Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli potah na sportovní sedačku MFY 2013 půjde použít i na Cosmo 2010?

jg982
30. led 2013

Ahoj, neměla byste některá zájem o výměnu potahu na sportovní sedačku Teutonia Spirit 2010? Máme tyrkysovo-černou kombinaci a sháníme něco trochu holčičího. Více informací i foto v bazaru. Snad mi to tu nesmažou 😅

babyrenka
30. led 2013

@pett7 : pro letošní modelový rok Teutonia sjednotila sportovní sedačky, takže všechny sportovní sedačky kočárků vycházejí z modelu BeYou. Ty mají oproti Cosmu z roku 2010 jiné provedení, letošní potahy tak na starší Cosmo nepasují.

zajda007
5. únor 2013

Tak Spirit S3 je doma 😉 Nejdřív jsem z něho byla dost v rozpacích, přišel mi strašně nízko a takový divný 😀 Ale po pár dnech ježdění musí uznat, že výrobce použil mozek 😉 Ale hlavní je, že syn po X měsících nespaní v kočárku vytuhne bez problému na 2 hodiny a nevzbudí se ani v obchodě, jak je jeho dobrým zvykem.

hojda
5. únor 2013

@zajda007 Jj Teutonka není moc vysoká, ale třeba vedle Bugaboo, je to pořád ještě obr🙂.