Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kamimik
15. pro 2013

@janinek Nosnost byla pro nás hodně důležitá. O peg peregu sem přemýšlela,ale právě, že nikde nebyla nosnost, tak jsme couvla. Kočár vozím složený s roletkou, bez roletky si to nějak neumím představit, bála bych se. A to mám celkem malé auto - srovnatelné s kufrem fabie.

scai
15. pro 2013

@janinek ale pozor, ono to je 5 kilo, ale pak max nosnost kočáru je 15 kg a do toho se počítá i košík. Takže když máte dítě 12 kg, v košíku by mělo být max 3 kg...tak mi to říkali v babyrence

@hojda protože není stabilní. Já jela is jinou trojkolkou a ta mi přišla mnohem stabilnější. To že se s ním dobře manipuluje je fakt, ale to ze všema kočárkama, které mají otočná přední kola, at už jedno nebo dvě. V tom nevidím rozdíl... ted čtu píšeš pohyblivá přední u čtyřkolky a horší? No tak to fakt oponuju, ten můj book a spirit co se týče otočení na místě, fakt tohle je stejné!
a máme doma stále trojkolku chariot a ta mi nevadí 🙂

Jo a aretovat jsem právě ve sněhu nemohla. Mě ten kočár při zaaretovám šíleně stáčí...co 3 metry musím nadzcedávat s rovnávat, fakt to nejde. Po seřízení to vydrží max dca dny. Takže já jezdila furt z nezaaretovaným a když jsem potřebovala zaaretovat, tak to stáčelo...opravila jsem a za pár dní opět totéž ☹

hojda
15. pro 2013

@scai Chariot je vozík a ne kočárek. S tím jsem jela jednou, původně jsem si ho chtěla koupit, ale po jedné jízdě jsem ho zavrhla, nadřela jsem se jako kůň 😝. Pokud by byl tak hrozně nestabilní, tak by to tu psalo asi více maminek.

scai
15. pro 2013

No pár jich to psalo. A jak nadrela? No do města není, ale v terénu, po louce ať už do kopce nebo z kopce super. Ale jako hlavní kočár ho má asi minimum lidí, to by byla blbost mít jen jeho. To souhlasím 🙂

hojda
15. pro 2013

@scai Má ho sousedka, tak jsem ho jednou vezla a měla jsem tedy jinou představu o komfortu jízdy s ním, u nás není město, donedávna jsme tu ani chodníky neměli, proto jsem právě kupovala Spirita, že je to tu u nás děsné. Náš madej chodí do lesní školky, nedá se tam zajet autem, takže pro něj musím s malou na kočáře, musela jsem i v zimě, protože nechtěla být v sáňkách, Lesní cesta, která se neurdžuje, rozježděná od lesních strojů a neprohrnovaná nebo druhá varianta lesní pěšina. Problém dojet jsem měla jen jednou, když byl led a nohy se mi rozjížděly, tak že se nedal udělat krok, tak jsem byly ráda, že se můžu držet kočáru 😀, ale je pravdě, že ve sněhu se tedy člověk nadře, to je pravda! Nevím, pokud by byl tak špatný, tak proč se prodává tento model už takovou dobu(od roku 2006 myslím), za za 7 let už by se muselo přijít na to, že něco je špatně, ne?

scai
15. pro 2013

@hojda tak co člověk to názor, já jen chci at si někdo nemyslí, že to je ideální kočár...jak tu hodně lidí prezentuje. Takový prostě neexistuje žádný
No a mám okolo sebe další 3 holky co mají úplně stejný názor jako já. Jen nechodí asi na žádná fóra a nikam to nepíšou. Ale říkají totéž a dvě z nich si pořídily jiný, třetí to dojezdila. No a pak vím o dvouch co ho stále chválí... takže fakt nejsem jediná divná 🙂
A teda i tady nedávno někdo psal podobně...

hojda
15. pro 2013

@scai TAk já myslím, že ideální kočár opravdu neexistuje, to snad zjistí každá maminka, které se vyběru kočárku aspoň chvilku věnovala. Já vybírala skoro 3 měsíce a jsem ráda, že jsem s výběrem spokojená ačkoliv i toto byl kompromis, ideál prostě neexistuje. Jen z tvého popisu mi přijde, že píšeš o kočárku ,který se převrací na každém kroku a já tuhle zkušennost nemám a to s ním jezdím už 4 roky.

kamimik
15. pro 2013

@scai
@hojda Ideální kočár asi enexistuje, ale to asi nic🙂 Já jsem teda na teutonce nenašla žádnou vadu. Nic co by mně vadilo nebo bych byla nespokojená. Snad jen, že jsem malá, tak je na mě hodně těžká, ale určitě bych neměnila a schovám na druhé

janinek
15. pro 2013

@scai Tak idealni kocar je ten, co vyhovuje tobe. Kazdy ma jine pozadavky, kazdy s nim jinak zachazi. My jsme zase tri s Cosmem, co ho mame/mely jsme rady, pak znam ctvrtou se Spiritem, co ma vyhrady, ale vlastne ma vyhrady k trojkolce, takze tezko rict, jak by to bylo s Cosmem, ale o to nejde, to jsou proste zanedbatelne male vzorky. I kdyby vas bylo dvacet, co Teutonku nenavidi, tak je to proste jedno ve velkem meritku. O nicem to nevypovida. Maximalne muzes prave upozornit na to, co vadi tobe, protoze to muze maminkam pomoci pri rozhodovani.

ja treba vim, ze ma kratky sportak, ze tu hodne psaly mamky, ze pak dite stoucha do strisky ve vyssim veku. Dcera ma 17 m, vidim, ze se k strisce hlavou blizi, ale predpokaldam, ze po zime 20-22 mesicu budeme sportak odkladat a budou hlavne golfky, takze mi to nevadi. Kocar schovavam na dalsi dite. Pokud bych se nahodou rozhodla pak pro sourozenecky a chtela se Cosma zbavit, verim, ze ho slusne prodam. Ale ikdyz jsem fanda sourozeneckych kocaru, nechtela bych byt bez uni kocaru s korbou, takze bych asi stejne prikoupila sourozenecky,

A z vytek, cos psala: Mam dve polohy pro pasy, sedacka umi vic jak dve polohy. Nevim, jakou obr tasku pdo kocar davas, ale kdyz se budeme drzet tech peti kil, tak proste plus minus stejnou dam pod Cosmo. Vahu a cenu rozporovat nebudu. kocar ridim jednou rukou stale. Stabilitu Spirtu neposoudim, Cosmo stabilni je. Otazka treba je pak zivnotnost kocaru, ale to hend tak nezjistime. Ja chapu, ze ti ten kocar vadi, ale z tveho popisu to vypada jak nejhorsi kocar pod sluncem, coz proste neni. Nevim teda, kolik jsi vyzkousela kocaru, ale ja kdykoli ctu o kocarkach, kde si nekdo stezuje na ten svuj, tak si vzdy pomyslim, ze tohle s Cosmem neznam.

janinek
15. pro 2013

A ano, teutonka je tezka, nejezdim MHD nidke, kde hrozi, ze ji ponesu sama celou vic jak deset schodu. Ale kdyz tabulkove porovnavam jine kocary, neni to tak hrozne.A ty lehci zase pak maji pro me jine nedostatky.

scai
15. pro 2013

@hojda na každém kroku se nepřevrací, pokud teda člověk furt řídí oběma rukama. Ve městě je to vcelku ok, terén je na nic. A o tom hlavně píšu, jak ho vychvalujete jako terénní kočár, to nechápu.
Jinak jsem si vzpomněla, že jsem třeba měla problém jít v dešti, s deštníkem to nejde ani ve městě. Obrubníky, nájezdy do busu...vše nutno oběma rukama. Takže když jsem musela pro holku do školky a pršelo, musela jsem bez deštníku. Ale ano, asi to bude problém všech tříkolek, teda těch s otočnými koly. Ty s pevným kolem jsem určitě stabilnější

@janinek teutonky se zbavíš hodně špatně 😠 Koukni na inzeráty a uvidíš. Já kočár inzeruji už dýl a jsem tuším ted na ceně 3700,- a nic. Ani jeden zájemce se nebyl ani podívat!!!! Takže cena mín jak čtrvtinová, po 3 letech ježdění a v podstatě neprodejné. Nevímjak cosma...ale spirity zdaleko nabídka převyšuje poptávku.

já mám kočár z roku 2010 a sedačka umí 3 polohy, úplný leh, skoro leh a přímý sed. Chybí mi poloha mezi tím, ale to prý už nové typy mají. A stabilita a cosmo bude úplně jiná než spiritu...cosmo zvládneš určitě jednou rukou vjet na obrubník, apod...to věřím, že ano. U spiritu ne.

A teda kočáry jsem vyzkoušela 4. Teda s kterýma jsem jezdila víc. Jinak od kamarádek mám vyzkoušeno víc a prostě z tohodle je pro mě teu nejhorší a přitom byla nejdražší. Kdyby stála půlku, určitě mi tak nevadí. Ale pro mě cena neodpovídá kvalitě.

a teda když byla malá miminko, zvládla jsem ho do schodů nosit 🙂) Ale pak už ne. A právě mám radši kočár v kterém jsem schopná unést nejen mimi....

hojda
15. pro 2013

@scai TAk s deštníkem jsem se rozloučila ve chvilí, kdy se nám narodila malá a druhou ruku jsem potřebovala na držení malého, takže mám nepromokavý klobouk a bundu 😉 . Do té doby jsem fungovala normálně s deštníkem, na ty nájezdy jsou opravdu jen o cviku, nebo se dá najíždět těmi zadními koly. Já když byla s v nemocnici s malou, tak jsem tam měli půjčený čtyřkolový kočárek s pevnými koly a na ten jsem potřebovala obě ruce na řízení, protože jednou rukou nebyla šance ho zvednout, abych mohla vůbec zatočit, což bylo skoro pořád.

hojda
15. pro 2013

@scai Jinak popravdě mě zase udivuje, že do terénu doporučuješ Book, vždyt je to kočárek kombinace sporťáku a golfek v jednom a golfky určitně nejsou do terénu nic moc, to ti řeknou v každém obchodě, že na velké terény golfky rozhodně nejsou. Přední kolečka má stejná jako náš Sí, se kterým jsem taky spokojená, ale když se s ním náhodou dostanu do většího terénu, tak mám strach, že přední kolečka ulomím 😔 . Myslím, že tohle by mohlo taky dost maminek poplést, pokud chtějí kočárek do terénu.

scai
15. pro 2013

@hojda i když najíždím zadími potřebuji obě (teda potřebovala jsem). Jinak by se mohl převrhnout. To mi neříkejte, že tohle zvládá někdo jednou a ještě ho nepřevrhl. je fakt, že na tohle mě i upozornovali v babyrence, Nutnost řídit oběma a bezpečně najíždět na obrubníky.
A ano, těžká čtyřkolka (no těžká, většina má váhu jako spirit) jde určitě hůř ovládat, to nadzvedávání by mě taky vadilo. Ale zase je aspon stabilní 🙂 Já teda už vím, i když bohužel pozdě, že pro mě je optimální čtyřkolka z menšími otočnými předními koly....
a taky kvůli teu jsem si pořídila goretexovou bundu 🙂) Ale jsem zase ráda, že jí mám a využívám i mimo kočárkování 😀 😀

augustka
15. pro 2013

@janinek Do Fabie nejde dát kočárek se zadní deskou kufru😉

scai
15. pro 2013

@hojda nene do terénu nedoporučuji book. I když určitě mě příjde kvůli stabilitě do něho lepší než spirit. Do terénu a na dovči do hor bereme vždy chariot.

do terénu mi příjde obecně jako nejlepší trojkolka, ale s velkými koly a pevným předním kolečkem. To je asi optimum. Zase to je ale horší do města, takže je asi nutno zvolit kompromis....

hojda
15. pro 2013

@scai Ale to potřebuješ obě ruce při najíždění s každou trojkolkou, to je prostě specifikum trojkolek a jinak to není bezpečné, tak mě spíš přijde, že ti nevyhovuje kočárek trojkolka a ne jen Spirit. To je jako by ses zlobila, že se 4 pevnými koly se nejde otočit na místě, to prostě není možné. Chariot není kočárek to je vozík, to je zase úplně jiná kategorie a když sečtu cenu za Chariot a Book, tak to také není nejlevnější varianta. Takže tu porovnáváme sporťák Spirit, vozík Chariot a sportovnígolfky PP Book, každý kočárek úplně z jiné kategorie.

hojda
15. pro 2013

Charoit 15 tisíc. a Book 7 tisíc a ani v jednom se nedá vozit novorozeně podle mého názoru, takže potřebuješ ještě něco pro dítě minimálně do půl roku.

torkan89
15. pro 2013

Já si myslím, že tohle je zbytečné řešit, každému vyhovuje něco jiného, já jsem si koupila teu spirit za 20000 tisíc a po sedmi měsících používání ho dávám pryč a to z jednoho prostýho důvodu i kočár z polska za 6000 má mnohem vetší zádovou opěrku ( mám kluka 9 měsíců a ted v zimě ve fusaku a čepici mám co dělat, abych ho narvala pod boudu), mají více poloh u sporťáku, polstrovaný pásy, přehazovací rukojeť atd... a co se týče kvality ani nemluvím, rozhodně to není mercedes mezi kočárky, přirovnala bych to k renault thalia, až na to, že tam cena odpovídí kvalitě, měla jsem za tu dobu používání už tři reklamace, ted mám druhý kočár patron čtyřkolový bez aretace a vůbec se nebojím že kluka někde vyklopím, nikdo z teu nechtěl jezdit právě z důvodu nestability, o terénu ani nemluvím, najedu omylem na kořen, který je pod listím a toník má málem vyražený dech...ale ve finále nejde ani tak o kočár, prostě někomu vyhovuje někomu zase ne, jde o obchod bebyrenka a přístup k zákazníkovu, opravdu bych nikomu nepřála tam reklamovat kočárek, spolkli všechnu moudrost světa!!!!

hojda
15. pro 2013

@torkan89 Tak náš mladej ve 18 měsících 86 cm a ještě ve 2 letech se do něj vešel. Malá měla v 18 měsících 85 cm a poslední dny, nám odmítá spát doma v posteli a chce do kočárku i večer 😀 . A jaký máte fusak?

mooncaa
15. pro 2013

Ono každému vyhovuje něco jiného. Já když vybírala kočárek, tak jsem věděla, co chci, věděla jsem o všech neduzích Teutonky - díky této diskusi. Ale jak už tu někdo psal ideální kočárek neexistuje a vybrala bych znova Spirita, nebo Cosmo. I jsem měla tu možnost vyzkoušet pár jiných kočárků a ty bych rozhodně nechtěla - Jané, Dorjan Danny, Casual + pár dalších jsem teda něřídila, ale na těch mi vadilo něco již od pohledu.
S najížděním na obrubníky problém nemám, najíždím teda oběma rukama. Řídím kočárek zpavidla jen jednou rukou a to mám k němu připojený i Lascal - to mě překvapilo, že i se stupátkem je kočárek snadno řiditelný.
Co se týče neduhů, co mi vadí, je nízko bouda a pak nízko madlo před dítětem (v zimě), to druhé jsme vyřešili prodlužovacím nástavcem přes zimu (to se nás bude týkat teda až zase za rok - korbičce nemohu vytknout nic)

hojda
15. pro 2013

@mooncaa Taky myslím, že jde taky hodně o ten výběr, jestli člověk vlastně ví, jaký kočárek chce, ono je to těžké dokud člověk dítě nemá, tak si to jen těžko představuje. Já fakt obdivuju lidi, kteří jdou do obchodu a koupí tam kočárek, protože se jim líbí jakou má barvu (a znám takových lidí celkem dost) nebo protože je tam nejdražší.

scai
15. pro 2013

@hojda chariot 22 tisíc 😀 😀 a malé dítě tam jde do miminkovníku. Ale jinak souhlasím, né každodenně. To je potřeba jiný kočár. To jsem měla teutonku. U první holky 2 roky, u druhé jen 9 měsíců, víc jsem nevydržela.
Ale já psala, že dokud byla jen s vložnou taškou, že mi relativně vyhovovala (až na tu stabilitu, ale měla pro mě hlavní klad v tom, že šla dobře přenášet, ta taška, bydlím ve 3 patře bez výtahu).

a ano, co píše torkan, s tím souhlasím. Vadí mi přesně to, že kvalita neodpovídá ceně a že se tady z toho dělá něco extra a to prostě není!
a taky mi ho nikdo nechtěl vozit a holky tam přišly o kočárkování s babičkama a to mě fakt mrzí ☹


@mooncaa stupátko jsem měla jeden čas taky a teda taky mě překvapilo, že to nezhoršilo stabilitu. Teda ještě víc....
madlo jsem nepoužívala

hojda
15. pro 2013

@scai Tak Chariot by naše babičky nevozily 100% 😀 😀 😀. Tak ono to s tou levnou náhradou ze Teutonku není až tak horké 😀 . Výše jsi psala, že máš konečně kočárek se kterým jsi spokojená, ale v podstatě za jednu mojí teutonku potřebujete kočárky 3 😀 😀 😀, tak to už není výhodné cenově ani místem, které ty kočárky zabírají 😀 .

hojda
15. pro 2013

@torkan89 Taky vidím problém s volbou typu kočárku, pokud někdo přejde z trojkolky ne pevný čtyřkolák, tak mi to byla asi opravdu špatná volba kočárku, protože to jsou kočárky naprosto typově odlišné a souhlasím, že ze čtyřkoláku Patrona opravdu asi nikdy nikoho člověk nevyklopí, protože je opravdu tank mezi kočárky. Nevím jestli existuje nějaký větší kočárek než Patron.

scai
15. pro 2013

@hojda proč by ho nevozily? Nejde překlopit (nebo o to by se člověk musel hodna snažit), je lehký a jezdí hezky hladce, ty velká kola jsou znát. Nevidím problém 🙂
Né a hlavně mám kočár jeden. Chariot potřebuji pouze párkrát za rok na dovču a do velkého terénu. Dal by se nahradit ve finanční tísni manducou 🙂
Jo a teda ona by to nevyřešila ani teutonka. To co jsme jezdili na dovči by nadala ani náhodou. To by byl šílený boj i s pevnou čtyřkolkou. Takže je to i o tom co člověk provozuje.
Na normální ježdění je pro mě mnohem lepší book než spirit. Je mnohem příjemnější na ježdění,l lehčí, skladnější, ale pro dítě prostornější a hlavně za mín než půlku! Tak a končím!

hojda
15. pro 2013

@scai Dobrou noc, ale z toho co tu píšeš, jste prostě vybrali špatný typ kočárku 😉 Já neříkám proč by ho nevozili, ale pokud si vezmu typově spirit trojkolka a Patron čtyřkolka s pevnými koly, tak to jsou zase dva odlišné kočárky. Pokud by byl problém pouze ve Spiritovi, tak by přece hledali jinou trojkolku od jiného výrobce.

janinek
15. pro 2013

Tak tuhle debatu uz jsem vedla, jak je spirit desny, az se zjistilo, ze to neni spirit, ze je desna trojkolka 🙂

scai
16. pro 2013

nejde jen o tříkolku, i když v tom asi máte pravdu. Ale spirit je nejmín stabilní tříkolka co znám.
Jde ale o víc věcí, už jsem psala co vše mi vadí a není to jen tříkolkou, vadí i jiné věci a není jich málo. Jak už tu někdo psal. Za peníze které stojí mercedes, mám doma thalii a to je přesné! 😒

marttule
16. pro 2013

@babyrenka Dobrý den, u sportovní korbičky mi bohužel praskl černý plastový "podnožník". Dítě si na to bohužel stouplo a v ohybu mám teď prasklinu. Chci se zeptat prodává se jako samostatný náhradní díl? děkuji