Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

altaya
18. pro 2013

@babyrenka uz sme uvolnili kolko sa dalo... Fakt mame velke dieta, aj lekari tvrdia ze vyzera na polrocne. Inak je to pravda co tu holky napisali, to vajicko je dost tazke, ale ja ju v nom neprenasam, mam to vyslovene len do auta. ...🙂

babymarket_sk
18. pro 2013

@altaya
Autosedačka Tario patrí k najbezpečnejším autosedačkám v svojej hmotnostnej kategórii, dieťatko má vzhľadom na jej veľkosť maximálne pohodlie aj pri vyššej hmotnosti, odporúčame zakúpiť adaptér na podvozok a jednoducho túto autosedačku naň nakliknúť.

babyrenka
18. pro 2013

@janinek : podle současných pravidel udává výrobce maximální zatížení kočárku 15 kg + 5 kg přepravní koš. A ty váhy se jednoduše sčítají, takže je to dítě i s fusakem, pokud dáte do koše přebalovací tašku, která má maximální zatížení 3 kg, tak k ní můžete přidat ještě další dvě kila.
Jinak co se týká fusaku, tak originální zimní fusak měl vždy otevírací spodní část pro nohy v botičkách, od roku 2011 pak dostal ony dvě pásky pro nasunutí madla a přidaný zip okolo spodní části fusaku, kterým bylo možné fusak prodloužit a nebo zkrátit. Pokud vím, tak letní fusak, který vypadá podobně, tuto možnost nemá, má jen obě látková poutka pro nasunutí madla. S ukládáním dítěte do fusaku a nebo jeho vyjímáním to výrobce myslí tak, že když máte nasunuté madlo do poutek, tak rozepnete zip u fusaku, madlo na jedné straně odjistíte, vyklopíte nahoru i s připnutým vrchním dílem fusaku, dítě si ve fusaku obsloužíte a pak zase vrchní díl sklopíte i s madlem a fusak zapnete.

mina_
18. pro 2013

@altaya já bych řekla, že vajíčko od Teutonky je jedno z největších na trhu. Hmotnost jsme neřešili vůbec, je to do auta a to se vždycky nějak udělá, nikam do krámu jsme to nepotřebovali.. Nutně jsem musela mít trojkombinaci a pak jsme s vajíčkem na podvozku byli tak 2x... takže za nás skoro vyhozené peníze... vždycky jsem raději mimčo vyndala do kočíku, aby mělo větší pohodlí... Co se týče korba vs. sporťák... tak musím říct, že korbičku nemám vůbec.. ke kočíku mám prodlužovací nástavec a bylo vyřešeno... a mám starší přenostnou tašku z jiného kočíku a fungovalo to skvěle a mám doma o "krám" méně 🙂
Máme By You! - podvozek 2013 a sp. sedačku 2012 🙂

@babyrenka dobrý den, mám dotaz ke slídě, co se dává na boudičky... kdysi jsem četla v nějaké diskusi xlander, že se slída v zime musí nechavat natažená (bouda ve zdvihnuté poloze), aby nedošlo k popraskání materiálu... Dnes přeci jsou materiály, které to vydrží a tak se chci zeptat, jak je na tom Teutonia..... Kočárek skladujeme v autě, jinde není místo a tam ho máme se sklopenou boudou.. Hrozí slídě zničenou ve větších mrazech, jaký mráz je nebezpečný? díky

janinek
18. pro 2013

@babyrenka Aha, diky. Ja tasku davam na madlo a nenapadlo me ji nikdy do toho scitat. Tu jsem brala zvlast, vim, ze ma na sobe take nejakou max nosnost, ale tu nepresahuji a vic jsem neresila.

Ja mam asi letni fusak, ale tady tomu rikaji celorocni 🙂 A podle popisu jsem to delala, jen me to nebavilo, ze to mco zdrzovalo, tak je ted bez madla. Stejne ji mam na lezaka ted nejvic.

babyrenka
18. pro 2013

@mina_ : normální složení folii okénka nevadí, neměla by se rozlámat. Důležité je, aby při přetahování střechy přes zádovou opěrku nebo obráceně při pokládání zádové opěrky bylo mezi okénkem a rámem zádové opěrky místo. Zádová opěrka totiž dost těsně v určité poloze kopíruje tvar střechy a navolněný potah střechy se pak při přesouvání dostává do kontaktu s opěrkou a folie to nemusí vždy vydržet.
Moderní folie na tom nejsou bohužel lépe, než ty předcházející, materiály, které by jim dodávaly větší trvanlivost, bohužel obvykle obsahují látky, které se pro výrobky, které přijdou do styku s dětmi, nesmějí používat. Jak říká jedna z našich zákaznic, profesí starší a zkušená dětská lékařka : " měla jsem v čekárně i ordinaci přebalovací pulty potažené folií, která vydržela každodenní a celodenní zatížení a ošetřování dvacet let. Ale kdyby na ně přišla dnes hygienická služba, tak jí naskočí vyrážka a já se nedoplatím. Takže dnes kupuji každý čtvrt rok obě podložky nové, ale podle současných předpisů jsou zdravé."

ifkael
18. pro 2013

@babyrenka ako pardon... Kocik za take peniaze a aby clovek daval pozor na foliu v okienku??? Ako to sklada? No mam pocit ze sama reklamacia posledne stranky...

babyrenka
18. pro 2013

@ifkael : ale ono používání jakékoli věci s sebou samozřejmě přináší nutnost respektovat určitá specifika a určitá pravidla. Zádová opěrka kopíruje tvar střechy, protože výrobce nechce, aby na převážené dítě ze zadní části kočárku profukovalo. A protože průhledové okénko je logicky umístěné v posledním dílu potahu střechy, aby na dítě bylo v okamžiku, kdy otočíte sportovní sedačku po směru jízdy, vidět, pak ve chvíli, kdy střechu sklopíte za zádovou opěrku, abyste si dítě mohla zaopatřit a obě výztuhy střechy se dostanou k sobě, tak se Vám potah střechy složí směrem dolů a s ním se prohne i folie okénka. A pokud pak chcete střechu natáhnout zpátky, pak ji musíte rukou trochu usnadnit její přetažení přes rám zádové opěrky. To je stejné, jako když si chcete například rozepnout pláštěnku nebo otevřít průhledové okénko v pláštěnce, tak musíte uchopit oba konce suchého zipu a rozepnout je, jinak můžete pouhým tahem za samotnou folii pláštěnku poškodit.

hojda
18. pro 2013

@mina_ KOrbička jde složit na placku, takže moc místa pak nezabere 😉 .

baron
30. pro 2013

Dobrý den, mám problém, koupila jsem ke stávajícímu kočárku s komplet vybavením Spirit také podvozek Mistral S - jsme ze statku a kvůli stabilitě se mi zdál mnohem lepší d našeho prostředí, je taky mnohem lépe ovladatelný, dnes mi tedy přišel použitý podvozek Mistral S, ale nejde mi na něj nasadit korba.... podvozek je mnohem širší :(( co s tím? Děkuji moc za rady... Jana

hojda
30. pro 2013

@baron Pokud myslíte hlubokou korbu, tak tak ze Spirita na Mistral nepasuje u starších typu, až teď u těch nových. A pokud je to sporťák, tak je to možná to samé, já si koupila mistral na zimu do sněhu a zatím jsem tedy nepřišla na to jesltli jde vůbec sedadlo sundat jako u spirita, nebo je tam napevno, uchycení je úplně jiné než u spirita.

babyrenka
30. pro 2013

@hojda Teutonia vyráběla do roku 2011 tři typy Mistralů, tedy Mistral, Mistral P a Mistral S. Původní Mistral měl pouze přehazovatelnou rukojeť, sportovní sedačka však byla napevno nanýtovaná na podvozku a nebylo ji možné sejmout. To umí Mistral P nebo Mistral S s předními otočnými koly. Jinak má Mistral P i Mistral S stejné ovládání pro snímání nástavby jako Spirit S3, liší se do roku 2012 pouze šířkou uchycení.

ilovebaby
30. pro 2013

Maminky prosím o radu- zvažuji koupi teutonia cosmo rok výroby 2010. Ty zmiňované pásy ve sporťáčku se dají nějak polohovat? myslím výšku? a ještě prosím, nevíte, kde se dá sehnat ten prodlužovací díl? klidně použitý,ale nevím o nikom ☹

scai
30. pro 2013

@ilovebaby pokud bude z roku 2010 tak tam pásy polohovat nejdou, je tam jen jedna díra a hodně vysoko ☹

ilovebaby
30. pro 2013

@scai jééééé ☹ a myslíte, že je to tedy velká vada? jak to třeba řešíte Vy? nebo od jakého roku ty pásy jsou lepší? 😖

scai
30. pro 2013

@ilovebaby mě to vadilo, ale mě vadilo ještě milion jiných věcí. Pak tu jsou zase zastánci teutonii, kterým nevadí žádné nedostatky. Takže těžko říct jak moc to vadí. Pokud nejste moc náročná, tak to asi zase takový problém není. Od jakého roku to je jinak Vám napíše babyrenka. Já nevím jistě, zda 2011 nebo 2012

ilovebaby
30. pro 2013

@scai no já jdu do ní hlavně proto,že je malá, máme malý výtah a kvůli němu dávám pryč slaloma reverse ☹ tříkolku ale už nechci asi. co ještě je takové mínus teutonky podle Vás? Já už těch kočárků taky měla milion 😀

scai
30. pro 2013

Mrkněte někde o stranu nebo dvě zpět, tam jsem to myslím jmenovala... Ale to nejpodstatnější co mi vadilo byla nestabilita, což je u cosma ok. Já měla spirit. Ale mrkněte

hojda
31. pro 2013

@babyrenka Aha, tak to máme ten nesundavací, chtěla jsem starší kočárek jen do sněhu na pár měsíců, díky.

ilovebaby
7. led 2014

@hojda
@babyrenka prosím nevíte, kde se dá sehnat samolepka na řidítka Teutonia 🙂
děkuji moc

babyrenka
7. led 2014

@ilovebaby : podívejte se na naše stránky, tam to najdete.

ilovebaby
7. led 2014

@babyrenka Děkuji 🙂 pošlu tedy ofrankovanou obálku s mou adresou k Vám 🙂

katherine27
12. led 2014

Ahojte maminky,
vedel by mi niekto napísať či sa dá kúpiť samostatne len športová časť pri Teutonii, bez podvozku, len ten sedák?
Máme Teutoniu Spirit 2010 a čakáme baby. A chceli by sme len zmeniť športovú časť - sedátko, myslím iné farebné prevedenie. Kostru, podvozok máme v perfektnom stave takže nám je zbytočné kupovať nanovo celý kočík. Predajú nám niekde len to sedák? a koľko niečo také stojí?
Viem, že vaničky samostatne predávajú ale či predajú aj sedák pri športovej časti?

anieluska
12. led 2014

@katherine27 ja myslim, ze to ti staci kupit novy potah a ten urcite novy kupit ide

katherine27
12. led 2014

@anieluska dakujem za radu, ale ide mi aj tu strechu. My mame cierno bielu kombinaciu-to vnutro,ale srecha je cela cierna a teraz by sme chceli nieco farebne, nechceme ciernu strechu.

anieluska
12. led 2014

@katherine27 myslím že aj strecha sa dá kupt samostatne

babyrenka
12. led 2014

@katherine27 : až do loňského roku to nebyl tak složitý problém, protože v rámci konceptu Made for You ( dříve Fashion ) bylo možné objednávat jednotlivé díly potahů sportovní sedačky jako ceníkové položky ze stávající kolekce. Ve Vašem případě to již problém bude, protože od modelového roku 2013 začala Teutonia používat pro všechny podvozky sportovních kočárků sportovní sedačku, určenou původně pouze pro BeYou. Takže všechny potahy od loňského roku a i letošní kolekce mají jiný střih i jinou velikost látkových částí a nebudou kompatibilní s Vaší sportovní sedačkou. Pokud tedy budete chtít jiný potah nebo jeho část pro sportovní sedačku, budete si muset vybrat z kolekce a konceptu Made for You roku 2012 a pak bude nutné zjistit, jak rychle a zda vůbec je dokáže výrobce dodat jako náhradní díl.

zuzuzuz
12. led 2014

@babyrenka dobry den, mela bych na Vas 2 dotazy prosim. Mam Teutonii BeYou 2011 a podvozEk byl vymenen v zaruce za novy 2012. Bude k nemu pasovat ta nova vymenitelna poloosa s velkymi koly, ktera je v nabidce v kolekci 2014? Mam kola c.60.
A adaptery na maxi-cosi autosedacku, ty nove univerzalni, pujdou mi slozit do podvozku a budou tam vubec pasovat? Mam ty stare z kolekce 2011 kdy byl kocarek porizen a tam to slozit nejde, musi se nasazovat a davat pryc 😒 dekuji!

anuskaaprazko
12. led 2014

@anieluska nevies kde sa da kupit/objednat ten potah a kolko to asi stoji? Myslis ze tam kde teutonie predavaju budu vediet objednat aj potah? Dakujem.

babyrenka
12. led 2014

@zuzuzuz : vyměnitelná přední pevná osa Cross Country bude pasovat na všechny varianty podvozků sportovních kočárků se dvěma předními otočnými koly od roku 2007, tedy bude pasovat i na podvozek BeYou. Jen bude nutné rozlišovat mezi podvozky BeYou s Cosmem a mezi podvozky Fun System a Mistral S, které mají kratší čepy vidlic.
Univerzální sklopné adaptéry na sedačku Maxi Cosi budou u Vašeho podvozku také plně funkční, jejich univerzálnost spočívá v tom, že od roku 2012 mají všechny podvozky stejný systém uchycení nástavby právě jako BeYou.