Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

sarianah
7. čer 2009

tono_babymarket
..pri vybere kocika zvazujem teren v ktorom sa budem pohybovat na prvom mieste, ked vsetko sedi, kriteria kocika posudzujem dalej...teutonka presla vsetkymi mojimi kriteriami az kym som do nej maleho nedala..to bolo okamzite rozhodnute..jednoducho je velmi uzky..keby som maleho balila este na siroko, tak mi do toho kocika ani nevojde..k tomu PP switch..nemerala som ani jeden kocik, resp. sirku lozka, prip. sedacej casti, do kazdeho kocika som skusila maleho dat, tak najlepsie vidim ci je dobry alebo nie..v PP switch mal maly po stranach pohodovo kopu miesta..mozno nieje medzi PP a teutonkou velky rozdiel, ale prave tych par cm naviac v PP je rozhodujucich pre pohodlie babetka..
..ale pre utlejsie babetka, asi hlavne pre dievcata je teutonka fajn..

tono_babymarket
7. čer 2009

Pre sarianah
...zatiaľ problém so šírkou nebol a odskúšaná je aj na väčších deťoch 2-3 ročných, ale ak máš ten pocit, skús sa pozrieť na Jané Slalom, ten ti možno bude vyhovovať viac, je určite vhodnejší na terén ako Switch...a kvalita je OK...

zuzana581
7. čer 2009

Inak podla toho, čo je pri tých kočíkoch (cosmo a pp switch) udávané, tak majú obidva šírku 57 cm. Šírku sedáku som nemerala, ale nezdá sa mi, že by bol pp širší. A nič v zlom, ale ja by som pp nechcela ani keby mi doplatili. Žiadny. Sú to hrkalky a svojich 5 minút slávy si užili keď na slovensku neboli iné kočíky. Teraz ešte konzervatívne maminy siahajú po pp, lebo je to dlhodobo jediná značka ktorá sa tu drží, ale časom si zvyknú na tie iné a potom po pp nikto ani neštekne. V Taliansku sa pp predáva minimálne o polovicu lacnejšie než u nás. Kočíkovať pp a teutoniu sa nedá porovnať. To je ako mercedes a škoda 105. Pardon, ale to je môj názor.

bibi78
7. čer 2009

Maminy, myslite, ze bleda farba sportoveho kocika je neprakticka? Paci sa mi Spirit dizajn 3475 - bledo bezova, ale bojim sa, ze vsetky odtlacky umazanych prstov a kazda spinka na nom bude vidiet. Myslite, ze je lepsie siahnut po tmavsich farbach?

lynn77
7. čer 2009

aho bibi, ja jsem sice teprve mamina cekatelka, ale mam objednany uplne stejny kocarek tj design 3475, tak budu doufat, ze nebude neprakticky 😉 (treba je to naivni 😉 ) Popravde, ja moc na ty tmave barvy koracku moc nejsem. Dokonce i korbu mam celobezovou a to ji budeme mit na zimu 😖 .

Alespon co mi bylo receno, tak vsechny casti sportaku se daji sundat a prat, i kdyz je jasne, ze asi se to neda prat nonstop. Nicmene mi prijde, ze nejvice ohrozena je ta cast na madlu (to nechapu proc neudelali z te tmave hnede jak jsou nektere casti toho sportaku, to ja bych udelala) a pak ty boky, kde se bude mimino asi nejvic ruzne drzet. Nicmene zrovna t madlo lze docela jednoduse odzipsovat a ten material vypada dost dobry na udrzbu.... Jinak co mi prislo uplne super, ta vnitrni cast, na ktere mimino sedi (nevim jak to lepe popsat) se da dokonce otocit a pouzit oboustranne a misto toho prouzkovaneho vzoru je tam ta tmava hneda barva, ktera je na okraji strisky (tedy podle toho obrazku na netu mi to neprijde jako hmeda, ale je to hodne tmave hneda, cokoladova). Tak to mi prijde super, ze se to da prinejhorsim otocit. Navic, jak jsem uvazovala, ze ani ty tmavejsi barvy nejsou podle me o moc lepsi nez svetle, podle murphyho zakonu ti tam dite udela flek vzdy takovy, jak se ti bude nejmin hodit 😉

veronika.m
7. čer 2009

Holky mám dilema, mám kočárek Teutonia Spirit S3 s ruční brzdou a teď jsem se zakoukala do Casualplay S4 a nevím jestli to nevyměnit. Nemáte nějakou kamarádku co ho má a její zkušenosti a váš osobní názor? A nebo rozhodovala jste se také některá z vás mezi nimi?? Díky 🙂

klementina
7. čer 2009

ahojte, mne sa na vanicke fashion, konkretne na matraci a jednom boku robia zmolky po styroch mesiacoch 😖 som to od teutonky necakala.. ☹ tak neviem, ci si to mam odzmolkovat alebo reklamovat? myslim, ze aj tak zachvilu prejdeme na sportak, ale ak tu vanicku budem chciet pouzit o par rokov pre druhe babo, tak mi to bude asi vadit..
a este jedna vyhrada, ale to asi kvoli tomu, ze je to trojkolka. ked ho tahate za sebou, ked zacne svietit slnko babu do kocika, tak sa ten kocik zle vozi, chodi zo strany na stranu a radcsej idem tou cestou, aby nesvietilo malej do tvare, aj ked mam clonu, ale pri leziacom babe a prudkom slnku aj tak moc nefunguje a obracat vanicku za jazdy s dietatom je dost narocne, resp. nemozne

michal_spuntik
8. čer 2009

Veronika:
už jsem mnohokrát zažil, že maminky po zkušenostech s Casualplay S4 a s Peg Perego GT3 utekly k Teutonii Spirit S3 HB, ale obráceně ještě nikdy... pokud se k tomu průkopnickému kroku skutečně rozhoupeš, dej prosím vědět (tak za 3-6 měsíců) svou zkušenost - můj odhad je, že se vrátíš k teutonii nicméně třeba ne...

Klementina:
žmolky jsem ještě nikdy neřešil. Sám jezdím něco málo přes čtvrt roku a potah matrace ve Fashion korbičce je pořád jako nový... nezežmolkovalo to s nějakým nevhodným fusakem (třeba je to v místech, kde je na něm suchý zip případně něco podobného...)?
Když jedeš a svítí ti do korbičky, tak místo tahání kočárku za sebou nebo otáčení krbičky s miminkem podle toho kam zrovna zatočíš mi přijde daleko nejjednodušší (a také to používám já i moje žena), hodit přes boudičku plínku tak aby prckovi nesvítilo do obličeje...

Michal

krpcek
8. čer 2009

veronika, ked som kupovala kocik, tak som sa rozhodovala medzi PP GT3 a Casualom S4, nabehla som do babymarketu a tam tono dostal teutoniou. je neporovnatelne lepsia ako casual a lahsia ako GT3 (casto jazdim autom, tak to bolo pre mna dost dolezite).
oba kociky som skusala aj v terene (S4 ma kamaratka) a to je sto a jedno. 🙂

katwind
8. čer 2009

veronika.m, sama zkušenosti nemám, ale kamarádka měla CS4ku a říkala, že s ní extra spokojená není, respektive, že čekala víc... ale porovnání s teutonkou nemá...

jmisa
8. čer 2009

Tak jsme se dočkali i my. Právě jsem dostala zprávu, že náš kočár taktéž dorazil.

janka_pn
8. čer 2009

a ja som dospela k tomu, ze muju teutonku milovanu predam, tak ak by mal niekto zaujem... 😔 foto v albume...

rybkaz
8. čer 2009

Janka, proč se jí zbavuješ? Vyměníš za golfky?

janka_pn
8. čer 2009

este neviem, lebo moje dieta by sa len nosilo 😅 😝 , boli ma chrbat a je mi luto, ze sa na nu musim len pozerat 😀

bibi78
8. čer 2009

lynn77,

vdaka za radu! Tusim sme na tom rovnako. Mna tiez tie tmave farby moc neoslovuju, totiz teutonie 09 su vyslovene tmave a nezabavne... Aj ja mam vybratu vanicku bezovu v kombinacii s vnutornym potahom - kvetmi 08 a aj ja sa spolieham na to, ze sa potah da prat a prehadzovat obojstranne. mimochodom, okraje su modre, nie hnede 😉 , videla som prave tuto farbu nazivo, ak mame namysli ten isty model, ale tolko bezovych ich zase nemaju... 😀 ...

pudo
8. čer 2009

veruuuuu bibi, ani mne sa nezda ta skala najuzasnejsia.... skoda, ze niektore farby nie su jasnejsie a veselsie...
a videla som v meste SPIRIT konecne na zivo - joooooj, ale nejak ma zarazilo, ze je ten sportak velmi uzky.
Zmesti sa vam tam baby v pohode? Mne sa vidi, ze bude zo stran dost obmedzene...

bibi78
8. čer 2009

pudo, mne sa to tiez tak zda, dnes som ho merala este raz a bolo to ledva 29 cm 😖 ... ale uz nemame cas zvazovat, aky kocik, musime objednat a chcem kombinaciu (dodanie trva 8-10 tyzdnov). tak snad, ked ostatne deti sa do neho zmestia a maminy a ockovia 😉 si ho chvalia, tak verim, ze aj nase dieta sa tam zmesti... 😅

tono_babymarket
8. čer 2009

Na porovnanie šírka:
Teutonia Spirit: cca 32 cm
Peg Pérego GT3: sed 33 cm, chrbtová opierka 30 cm
Jané slalom: 32-33 cm

bibi78
8. čer 2009

tono, ja som merala sirku sedaku len po svy a to v bode zlomu, kde konci sedak a zacina opierka. je tam este nejaka vola par cm, ale tam uz sedak nie je, su to skor bocne steny, ktore este mozu sluzit na nejake manevrovanie... 😉

lynn77
8. čer 2009

bibi, jsem na to blbe koukla, koukam, ze ten uplne ouzky okrajek je samo blede modry, ja myslela to, co je pod tim 😉

martuli
8. čer 2009

Tak jsme si dneska rpivezly domu nasi Teutonku, je dokonala, zitra hned vyrazime na projizdku.
V Liberci jsme vse vyresili a dostali darecek a slevu na nakup 😉

stana888
8. čer 2009

Martuli: mohu se tě prosím zeptat,čistě ze zvědavosti jakou slevu a dáreček 😉 Vám v Babyrence poskytli? My čekáme na kočárek také, už od 16.3. a zatím stále nic! Už jsem tam několikrát volala, ale zatím stále marně 😢 . 5-ti procentní slevu nám sice poskytli,ale to bylo už při uzavření objednávky-nikoliv z důvodu dlouhé čekací doby na kočárek,ale bylo to za placení v hotovosti!! 😒 😒 Klidně mi prosím napiš odpověď do IP!Díky moc . 🙂

eniuch
8. čer 2009

martuli:
aj mna by zaujimalo aku zlavu a darcek ste dostali 🙂
my sme v babymarkete nedostali nic ☹ (oneskorenie o vyse mesiac)

zajo79
8. čer 2009

kocky, ked sme niekedy cakali na sedacku, tak za kazdy tt omeskania (cakali sme na nu pol roka) tak dali dole % z predajnej ceny....skuste to tak.

michal_spuntik
8. čer 2009

Ahoj holky,
jen na vysvětlenou k těm slevám: protože vidím hodně do zákulisí, tak se chci zastat Babyrenky Babymarketu i všech ostatních, kteří pro vás Teutonii zařizují.
Zpožděné dodávky nejsou chybou nikoho z výše uvedených. Naopak všichni z nich se opravdu den po dni snaží abyste každá svůj kočárek dostali co nejdříve. Na vině jsou konkrétní lidé v německu (už jsem vám o tom psal dříve)
Mohu Vás ujistit, že jako kompenzaci od Teutonie (tím myslím od výroby ani od obchodního oddělení značky) nedostal žádná z firem doposud ani haléř... nikdo jim nevykompenzoval náklady se zařizováním navíc. a kromě toho na značce jeko je tato je pro obchodníky daleko méně peněz (ze kterých by vám mohli nabídnout něco nadstandardního) než na kočárcích vyráběných v Číně. Jediné co mají z toho, že se na jedné straně snaží často dnem i nocí zařídit, aby čekání bylo co nejkratší, na straně druhé slyší nadávky od (logicky) naštvaných zákazníků.. tak to jedíné je pocit, že vám nabídli ten nejlepší kočárek co znají... tedy řeknu to ještě jinak... všichni výše uvedení jsou poctiví prodejci, snažící se svým zákazníkům nabídnout to nejlepší a jsou pro to ochotni podstoupit problémy, které by je u jiných značek nepotkaly.
Už několikrát jsem vážně uvažoval o tom, že se na celou slavnou Teutonii vykašlu... je to vždy ve stejný okamžik - když strávím celý den tím, abych zrekapituloval co nám Němci dluží a urgoval kus po kuse každou jednotlivou objednávku a jsem za to odměněn tím, že dostanu od některého tatínka vynadáno jak jsem neschopný, líný (případně i kdřik a sprosté nadávky) a na zákazníka kašlu. Pokud se to týká mě, tak to ještě nějak přejdu, a snažím se na to dívat pohledem toho zákazníka, ale pokud nadávají mým lidem, říkám si čím dál častěji ... to se na to mlůžu vys... a budu nabízet jako všichni ostatní čínské velkoseriové značky jako je Casualplay, Quinny, Maxi Cosi, Jané a téměř všechny ostatní... ať už jsou schované za Španělsko, Holandsko, Německo či jiný stát... jezdí to do Evropy po mnohasetkusových kontejnerech, dělá se to v pěti nebo šesti barvách s jednou řadou doplňků a tak není problém všechno mít skladem...
... jenže mně samotnému taky na Teutonii stálo za to čekat ... a čekám zase, protože svůj kočárek pro Adámka jsem dal jedné paní, která potřebovala jezdit (koneckonců je to jedna z vás) když přišel ten její, počítal jsem, že si ho vezmu pro Adámka, ale scénář se opakoval - jiná z Vás dostala 3600 kterou jsem si měl dát stranou a sám opět čekám...
...tak takto to vypadá z té "druhé" strany...

Michal

zajo79
8. čer 2009

klobuk dole....bodaj by takych predajcov bolo viacej.

tono_babymarket
9. čer 2009

Vyjadrujem len súhlas s Michalom + myslím, že práve zajo79 spomenula, že by teutonia mala robiť väčšiu reklamu...pravda je tá, že oni ako výrobca nerobia pre SR žiadnu, teda ak nepočítam to, že vyrábajú kvalitné kočíky... 😉

zazit
9. čer 2009

no jo no, kdo chce teutonku, holt musi pocitat s 3 mesicni dodaci lhutou a objednat kocarek vcas, my objednali ve Spuntikovi a doufame, ze to bude tech 12 tydnu a ne vic, protoze jinak nevim v cem budeme prcka vozit, ale jak se pomalu termin dodani blizi, tak uz se nemuzu dockat az si tu krasnou karu prohlidnu poradne, objednali jsme na doporuceni okoli (a ochotna pani prodavacka ve Spuntikovi nam volbu schvalila, prej je to nej teutonka) spirit, tak snad budeme spokojeni

martuli
9. čer 2009

Michale, napsal jsi to moc pekne a mas naprostou pravdu.
Je dobre, ze par prodejcu Teutonie v CR je, jinak bysme nemeli tak krasne kocarky 😉

pudo
9. čer 2009

ahojte.... tak vcera som zas videla LIVE jednu teutoniu... 😉
A zacinam mat dilemu.... bola som na 95% presvedcena, ze chcem trojkolku (SPIRIT) a vcera som videla FUN SYSTEM - stvorkolku a zacinam dumat skor nad nou....
Je nejaky vazny rozdiel (okrem dizajnu) medzi SPIRITOM a FUN SYSTEMOM, ktory by mi mohol pomoct rozhodnut sa? Viem, ze sa Spirit lahsie ovlada a manipuluje, ale ten Fun mi pride stabilnejsi. Vahovo su na tom asi rovnako, tak isto ako velkostou.
Tak ja uz neviem... 😅