Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

katwind
2. srp 2009

simounah, pokud se nepletu, tak tu Michal jednou psal, že by naše lepší golfky než solano... že to není úplně nej volba... ale snad přijde a vyjádří se🙂

simounah
2. srp 2009

No snad se tu Michal objeví a poradí. Můj favorit v golfkách je teda TKF Buggster, ale ty mi nějak přijodu až na větší dítě - že se mě zdají z obrázků prostorné. Takže teď spíš uvažuju o tom Chiccu Multivay a nebo Solana - jenže ty nejsou v okolí vidět, tak nevím.

lul
2. srp 2009

tak tych "náručníkov" by teda mohli do zasoby objednat viac... nie cakat 3 mesiace, to bude aj po zime 😝

michal_spuntik
3. srp 2009

Pro Lul:
ahoj, náručníků (tedy toho mufu co nahrazuje rukavice) je průběžně dost, protože se dělá jen v černé barvě, takže si mlžeš pořídit i několik najednou bez čekání. Možná v něm sice bude trošku horko, ale pokud si ho pořídíš, nemůže tě do ruky na vycházce s kočárkem kousnout komár 😀

Můj favorit Solana skutečně nejsou. Je to jediný Teutonia kočárek, který je teď ve stop stavu a nevyrábí se. Ani nemám zprávy (případně zapracovala skleroza), zda se chystá Teutonia jeho výrobu znovu spustit, jestli přijdou s něčím novým nebo jestli golfky zatím vůbec dělat nebudou. Klidně zkuste některé Chicco nebo některé od Inglesiny nebo Peg Perego Pliko P3 - každá asi podle peněz, které do nich chcete dát. Ale zázrak od žádných nečekejte. Bude se ve všech jezdit hůř, půjdou blběji ovládat a i se opotřebují rychleji... prostě lehčí a jednodušší kočárek musí vozit těžší a daleko více dovádějící dítě. To se samozřejmě někde projevit musí.
M.

editas
3. srp 2009

Ahoj Michale, (snad můžu tykat, jak je tu zvykem).
Už jsem rozhopdnutá pro kočárek Teutonia Spirit. Na Tvou radu pořídím i pevnou korbu místo vložné tašky - tu jsem chtěla původně, ale dám na radu odborníka. Jen bych měla dotaz, jestli jde kočárek s korbou složit a hlavně přenést do auta bez toho, aby se musela korba nejdříve oddělat z podvozku. Docela často jezdíme autem, tak aby to nebyl problém. Neumaže se korba ze spodu od koleček když ji složím a dám do auta na podvozku?
Kočárek Teutonia už jsem měla na prvního prcka, tenkrát to byl typ Y2K, škoda že už se nedělá. Byl skvělej po všech stránkách. No a kdo jednou zkusí Teutonku už s jińým kočárkem jezdit nechce... Takže jdeme znovu do stejné značky, doufám, že nás nezklame. Díky za radu, E.

jmisa
3. srp 2009

Editas (nejsem Michal, ale..), ona ta korba má zespod takovou konstrukci, kterou se nacvakává do podvozku (my máme tedy Fun system, ale počítám, že je to stejný), tak mi přijde, že když ji šoupnu do kufru na podvozek, tak se neušpiní. No a prodávaj se návleky na kolečka, zatím jsme je nepužili.
Já korby vyckaknu, podvozek složím, šoupnu do kufru a pak na něj posadím korbu, líp se mi to zvedá. Nasazovat a sundavat korbu je otázka pár vteřin.

kafa
3. srp 2009

ahojte, takze pridavam sa do Teutonia fanclubu - objednali sme si Spirit S3 HB dufam, ze s dostatocnym predstihom, aby prisiel skor, ako Oliverko 🙂

boli sme aj v Kika BA, mali sme stastie na ochotnu pani, ktora nam urobila cenovu kalkulaciu, ale pri nasej vybave to vyslo o 180 EUR viac, takze odporucam BM - aj im viac verim, co sa tyka zaruky a Kika pri oprave neposkytuje nahradny kocik!!! aj ked dufam, ze ziadna oprava nebude, ale aj to je jedna z veci, ktore treba sledovat pri vybere.. cas objednania nam povedala v Kike 8 tyzdnov - v BM 12, ale kedze sa az tak neponahlame, tak to pre nas nebolo az take rozhodujuce..

takze tesiiiiime sa.. 😀 jedine, coho sa bojim, ci sa Spirit vojde k nasim do vytahu.. my vytah nemame, takze to som nemusela riesit, ale rodicia byvaju v klasickom panelaku, takze tam mozno bude problem.. 😖 dufam teda, ze nie

mayka
3. srp 2009

kafa tak za tuto info som ti vdacna lebo v kike som prre istotu nenasla ziadnu predavacku ked som sa chcela popytat. Ale tiez mam lepsi pocit z babymarketu. AJ ked este chcem ist pozriet gesslein vision do forbaby. Ale to uz bude ozaj posledny kocik s ktorym budem teutonku porovnavat. 😀
kafa ja sice v bytovke nebyvam ale spirit sa mi nezdal byt moc velky nato aby sa nezmestil do vytahu. Podla mna hej hlavne kvoli tomu prednemu kolesu.

kafa
3. srp 2009

mayka lenze u mojej mamky teraz namontovali tie vnutorne dvere do vytahu a tie beru dost miesta, takze hlavne preto sa bojim.. uz povodne bol maly a teraz je este mensi 😠

ja som porovnavala iba s Jane a Cassualplay a neda sa porovnat 😀 😀

bibi78
3. srp 2009

Podla mojho nazoru ani s Gessleinom sa neda porovnat. Ten je tazsie ovladatelny a celkovo taky nemotorny oproti Spiritu. Keby to tak nebolo, tak ideme vsetci do porovnatelnych kvalit a za nizsiu cenu 😉

mayka
3. srp 2009

bibi ved to . Vyber je velky ale kvalitka je kvallitka. ALe aj tak som zvedava na gesslein. Vyzeraju dobre ti kociky.

kafa vidim ze si mala podobny vkus ako ja. A potom prislo velke sklamanie z jane aj casulaplay S4. A tiez teda nie su najlacnejsie.

kafa
3. srp 2009

no presne tak.. ja som isla na istotu Jane, ta sa mi viac pacila ako S4, ale ked nam ukazali Teutoniu, tak nebolo o com.. manzel si ich vyskusal naraz, v jednej ruke Jane slalom, v druhej ruke Spirit, trosku pokociloval a hned aj Jane odkocikoval spat na miesto a uz sme riesili iba ci Teutoniu 3 alebo 4kolku 😀 😀

barica
3. srp 2009

mayka: Gesslein Vision, tedy trojkolka, mi opravdu nepřišel moc stabilni. Puvodne jsem chtela trojkolku, ale u teto trojkolky jsem se docela lekla, protoze mi prisla preklapeci i bez ditka. Nicmene kolegyne ji ma a kdyz pry vi, jak ji ridit, tak problemy nema. Ja jdu ale radeji do Gesslein F6. Cena samozrejme vyssi, ale stabilita ctyrkolky je jasna. Myslite, ze z nemeckych Hartanu, Gessleinu atd. je Teutonia fakt nejlepsi, nebo je to jen tim, ze je nejvice v obchodech nabizena a tedy i prodavana?

janka_pn
3. srp 2009

kafa, my tiez sice nebyvame v bytovke, ale moji rodicia ano a teda nemaju vnutorne dvierka. vmestim sa s kocikom do vytahu, ale je to fakt natesno 😝 , rucku musim zohnut totalne dolu, koleso vytocit do strany a ja i ked nie som najtlstejsia sa tam vedla kocika este tak.tak zmestim, resp. prejdem cez dvere vedla rucky... tak si to radsej dobre odmeraj 😉 , aby si nebola nemilo prekvapena 😔

janka_pn
3. srp 2009

mne sa este pacil jane nomad... kamoska ho ma a je dost spokojna, ze jej jedine vadi, ze sa neda otacat korbicka

lul
3. srp 2009

michal - vies, my zeny okrem toho, ze vieme robit viac veci naraz, myslime aj dopredu, preto ked sa pisalo o dodacich lehotach na "narucnik" - ze su to 3 mesiace, napadlo mi, ze to treba objednat uz teraz, lebo cuduj sa svete, o 3 mesiace uz zima bude 😉
ale napad s komarmi je dobry, skus tuto formulku vyuzit pri predaji v praxi 😉

lul
3. srp 2009

rozdiel v nomade a teutonke je okrem prehadzovacej sportovej casti hlavne v tom, ze nomad ma rucnu brzdu na prednom koliesku a teutonka na zadnych. akonahle zastavite v prudkej rychlosti (napr. z kopca, alebo viac rozbehnute) na nomade - zadne kolieska vas mozu predbehnut a dieta vyklopit 😉 pri teutonke to nehrozi 🙂

janka_pn
3. srp 2009

lul 😀 , ja som ho nemala, to su len poznatky mojej kamosky a ta byva v senci, kde teda kopce tusim moc nemaju a ze by chodila dako prilis rychlo, tiez nemozem povedat 😀 , tak preto jej to doteraz asi nevadilo 😉 . ja mam teutonku 😅

janka_pn
3. srp 2009

aj ona ma riska 😵

kafa
3. srp 2009

janka_pn - a ked ho das naopak, t.z. najprv rucka a predne koleso pri dverach, tak to nie je lepsie? aspon co sa tyka vojdenia sa ku kociku..

lul
3. srp 2009

janka - no vidis, my tu v kopcoch kalkulujeme aj s brzdenim koliesok 🙂

janka_pn
3. srp 2009

kafa, tak to som, priznam sa, este neskusala 😅 . ja sa tam vojdem, takze inu alternativu som nemusela hladat, len som pisala, ze natesno. este mozno bacha, ze kam sa otvaraju tie dvierka.

janka_pn
3. srp 2009

kafa, inak ja mam kocik otoceny babom k sebe, tak neviem ako by som tam vtlacala kocik opacne. musela by som zaaretovat koliesko, aby som trafila do spravneho rohu vo vytahu a potom odaretovat a vytocit 😕 😝 , fuha, no musim to vyskusat. aj tak radsej dva krat meraj a raz kupuj 😅

kafa
3. srp 2009

janka oni sa otvaraju dovnutra, lenze su take skladacie, na tri casti, tak preto si myslim, ze lepsie bude vanickou ku dveram, ta je uzsia, ako rucka.. dobre hovorim? cize by tam malo byt viac miesta na tie dvierka, nech sa poskladaju a vystru.. 😕 no ale uvidime asi az ked prvy krat vyskusame.. nechcela som len kvoli tomu objednavat cosmo, co bola druha varianta..

janka_pn
3. srp 2009

kafa, este raz citam, ze to nemate vytah vy , ale vasi rodicia... tak to je v pohode, pripadne ho poskladas 😎

kafa
3. srp 2009

keby islo o nas vytah, tak to riesim poriadne, ale takto to nepokladam za take dolezite, vela krat pojdem autom, takze konstrukcia zostane v kufri a celkovo to nebude kazdodenna aktivita - navsteva u nasich, takze verim, ze najdeme sposob, ako to vyriesit..

janka_pn
3. srp 2009

vanicka ano, ale rucka ide okolo vanicky, takze je to asi zajedno 😉 no ved vyskusate 😉

kafa
3. srp 2009

janka 😀 presne tak, neide o nas vytah, v najhorsom pripade poskladam a vanu do ruky

janka_pn
3. srp 2009

presne tak 😀 , ale ja by som aj tak volila vloznu tasku a nadstavec, aj ked ma tu teraz asi mnohe budete prehovarat 😀 😀 😀 😀 😀

michal_spuntik
3. srp 2009

Pro Editas:

ahoj, pokud máš dost vysoké místo v kufru, můžeš složit podvozek klidně i s korbou nebo se sporťákem - já to tak také do auta občas dávám. Rozhodně nehrozí, že by se ti to zašpinilo o kolečka.
M.