Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

katwind
15. srp 2009

Holky, mně se ta fotka zdá v pohodě, vždyť dítě zastrčíte do fusaku a nepotřebuje si tam máchat nohama, rukama😀 Myslím, že to je v pohodě...

musilka
15. srp 2009

mám dotaz na Michala posílala jsem mu IP ale nevím jestli došla. Mám dotaz čekáme miminko někdy koncem února. Jsme pevně rozhodnuti pro teutonii ale jelikož v té tříměsíční čekací době je prosinec tudíž svátky tak bych se chtěla zeptat kdy by bylo nejlepší kočárek objednat abych měla jistotu že tak v půli února bude doma děkuju moc za odpověď

danadr
15. srp 2009

No s tou vanickou je to asi tak ze nie je z najvacsich. To si zas nebudeme klamat. Urcite ma Jane a ine kociky vacsie vanicky. A to ze moje 4 mesacne babo sa tam uz skoro nezmesti je tiez fakt. Mozem aj fotku dat ak ju zajtra odfotim. Lenze aj to je pravda ze mam velke dieta. Takze zas ak sa vam narodi priemerne dieta je to OK.Lenze to clovek nemoze nikdy vopred vediet. Teutonia ma ale inak strasne vela vyhod a myslim ze je to dobry kocik ale ma aj chyby a trosku mi vadi ako tu padaju nazory ze nakup robit cez vikendy a ze kocik je na vozenie dietata a nie na nakupy. No ano ale co ma robit ked si to inak neviem poriesit, ked namam vytah a trepem sa na 4 poschodie s rozlozenym nakupom,ked suchotanim pri rozkladani nakupu vzdy malu zobudim atd.Ine kociky s tym problem nemaju tak potom o co ide. Proste ma aj urcite chyby ktore je dobre spomenut pretoze teraz by som dala prednost bud Mistralu alebo Cosmu pred Spiritom prave kvoli tomu kosiku a mozno by som si kupila vloznu tasku ktora je asi vacsia atd. Preto je dobre povedat aj tieto veci aby sa ludia vedeli zariadit. Niekto fakt nepotrebuje nakupovat a pre toho je Spirit bez problemu. Takze nie zeby som hladala na nom chyby len chcem poradit niekomu pri rozhodovani. Teutonie su inak myslim dost prepracovane a hlavne velmi dizajnovo pekne.

katwind
16. srp 2009

danadr, však my souhlasíme, hodně holek tady má nebo chce třeba Cosmo, nepřijde mi, že by se spirit pouze vychvaloval. Je jasné, že každé z nás vyhovuje něco jiného, tak to má být🙂 Bohužel už tu mnohokrát padlo, že žádný kočárek není dokonalý (bohužel)🙂 Přeju ti, ať miminko dovozíš s co nejméně komplikacemi a pokud si příště pořídíš Cosmo, napiš srovnání, myslím, že to bude zajímat hodně z nás🙂

safira1
16. srp 2009

Ahoj holky. Aj vy mate kociky na kovovej casti konstrukcie take poodierane?

tono_babymarket
17. srp 2009

Pre dadadr
tak aby tu boli naozaj objektívne info, skúsim doplniť....
napr. Jané má len opticky väčšiu vaničku, Teutonka spadá k štandardu...
Je zrejmé,že ak sa niekomu má narodiť dieťatko v septembri/ októbri predpokladá, že do nej treba napratať nielen dieťa, ale aj fusak, oblečenie a podobne...Keďže športová časť sa dá dať do úplného ľahu a sedačka otočiť tvárou k matke/tatkovi... nie je problém už 5 mesačné dieťatko dať do šporťáčika (chrbtová opierka nadstavená na úplný ľah!)...Toto je práve ten bod, ktorý väčšine kočíkov chýba, pretože väčšina sa nedá dať do úplného ľahu a sú len v smere jazdy...
Konštrukcia Spirita nedovolí mať inak riešený košík, nuž čo, asi výrobca mylne predpokladal, že každá mamka má aj svoje auto, to by bolo super 😎, keby to tak bolo...Ale poteším ťa, že napr. Peg Pérego odhliadnuc od GT3 je na tom s košíkom horšie...

mirusqa
17. srp 2009

Nemate nahodou niekto na predaj Spirit S3 alebo Cosmo?

simounah
17. srp 2009

pro musilka: nám se narodil náš prcek 25.2.2008. Kočárek jsme objednávali 6.11.2008 a domů jsme si ho přivezli 6.2.2009. Taky přez vánoce,takže myslím, že začátkem listopadu je to tak na hraně. Ale pozor nám to vyšlo tak, že myslím do konce října 2008 se ještě objednávala kolekce 2008. A od listopadu 2008 už kolekce 2009. Tak záleží na vás, kterou chcete kolekci, pokud se to takhle bude zase lámat. Ale nová nebyla ani nějak dražší než stará, tak zkuste počkat na novou kolekci 2010. 😉 .....jen je blbé, že v té době nikde nemají ty kočárky z nové kolekce živě na prodejně, takže jsme objednávali jen dle katalogu a člověk chce někdy vidět kočárek barvu( v reálu.) Ale mají tolik barevných kombinací, že je nemožné mít na prodejnách všechny, takže je to jedno.

simounah
17. srp 2009

Jéé pardon - náš prcek se narodil 25.2.2009 - mělo být 😀

zuzana581
17. srp 2009

SAFIRA1 aj ja ju mám poodieranú. A už tu padla otázka, ale nikto neodpovedal, tak skúsim ešte raz: Dá sa dokúpiť ten stred na rúčku? Tá farebná folia? Šúpe sa to...

safira1
17. srp 2009

Zuzana581, aj ja chcem tú dúhovú foliu...už ju tam skoro nemám.

veronika.m
17. srp 2009

tak duhovou fólii sem neměla po dvou týdnech 😀

michal_spuntik
17. srp 2009

Ahoj,
máte na mysli tu nálepku s nápisem Teutonia mezi pěnovkovými částmi rukojeti ? 🙂
No nenapadlo mě, že by to byl potřebný náhradní díl, ale zkusím se na to zeptat... třeba nám nějaké pošlou. Pokud ano, dám vám sem vědět.
M.

musilka
18. srp 2009

simounah děkuju moc za odpověď viděla bych to taky na ten listopad a počkám si na novou kolekci 😅

kolca
18. srp 2009

ahojky, to je zvláštní s tou folií. My máme kočárek fakt 14 měsíců a folie je ok 😕

bibi78
18. srp 2009

a preco tak zalezi na tej folii? 😀 ... neda sa strhnut uplne, ked sa uz supe? 😉

akcull
18. srp 2009

Ahoj,
když jsem měla kočárek nový, tak mě strašně bolel každý škrábanec (jsem totiž hroznej detailista🙂)), pak jsem ale zjistila, že pokud hodně cestuju a kočárek musím skládat do auta, tak se škrábancům prostě nevyhnu, ať se snažím sebevíc a to nejen v případě Spirita. Spirit má ještě takovou poměrně masivní konstrukci.....teď jsem se s tím nějako smířila a ty škrábance už ani nevidím🙂 Ale tu folii jak píšete, tak tu mám zatím jako novou a jezdíme tak půl roku.

ywina
18. srp 2009

Ahoj....nechánapu,jak se vám to duhovka na rukojeti šoupe????Mě teda vůbec.....jestli to nebude tím,že na ni moc nesahám....není proč.... 😉

jasminet
18. srp 2009

nechapem tie starosti s foliou, uprimne, ja by som bola najradsej, keby tam ta folia nebola 😀 zatial to je jedna z mala veci, ktore mi na nasom cosme vadia 😅

gucci
18. srp 2009

jasminet: tak to jsme na tom úúúplně stejně 😀 😀

semisova
18. srp 2009

Ahojte...len par postrehov z dnesneho dna, boli sme si kupit veci, ktore sme potrebovali a pripravili pre babatko, po vcerajsku ocakavame dievcatko s tak radostnou spravou, ze je vsetko OK sme dnes boli v BM a kupili postielku,matrac,plachtu a objednali Teutonku Spirit. Vsetkym odporucam BM v novych krasnych priestoroch, obsluha vynikajuca, vzdy mate niekoho k dispozicii, kto sa Vam venuje, poradi, predvedie, aj ked ano, daju sa veci kupit inde lacnejsie,ale pristup k zakaznikovi velmi ocenujem a vzdy sa tam radi vratime 🙂

veronika.m
18. srp 2009

Mě ta fólie rozhodně starost nedělá, jak se začala odlupovat a kroutit šla dolů dobrovolně pod mým vedením a taky mi tam rozhodně nechybí. 😀

germik
19. srp 2009

Dobré ráno holky,neviete náhodou o niekom,kto predáva NÁNOŽNÍK na Teutonku športák? Šedý alebo čierny? všade je dodacia lehota cca 10-14 týždňov 😝 Inak - ja mám Teutoniu Mistral S s ručnou brzdou a maaaaximáálne spokojnost, myslím,že sa fakt oplatí vrazit peniažky do Teutonie

akcull
19. srp 2009

Ahoj Germik,
posílám odkaz na bazárek, včera jsem ho tam zahlédla. Třeba se bude líbit.🙂
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=25383643&tab=7
Přeji krásný večer

akcull
19. srp 2009

Germik,
akorát koukám, že už to z toho bazárku zmizelo, takže odkaz už je bohužel neplatný.☹

germik
19. srp 2009

Akcull,dakujem, si zlatá...To je presne to,po čom túžim ☹ ☹ tiež som hladala,no nenašla 😖 smola

simounah
19. srp 2009

Ahojky.....jen k odkazu kde jsem dala našeho malého v korbě v 5 měsících. Teď v létě mi to přijde, že se tam vleze v pohodě, ale nedokážu si představit ho tam rvát v 5.měsících s fusakem - to by tam byl asi fakt jak sardinka. A to je z okolních stejně starých dětí nejmenší...takže většina jiných je ještě větší. V korbě jsem ho sice vyfotila, ale už jezdíme od začátku 5.měsíce ve sporťáku, aby mohl koukat a snad mu je tam i míň horko než v hluboké. Ale teda přijde mi, že má kolem sebe úplně stejně místa jako v hl. korbě, takže mi sporťák nějak extra prostorný nepřipadá. Dlouhý asi je, ale šířka nic moc. Jsem myslela kolik tam bude mít místa a žádný zázrak. Když ho pichnu do golfáče co jsme si teď koupili (Chicco Multiway), tak tam má místa o hodně víc. Ségra má Jane Slalom a taky je prostornější. Ale to je tím, že ona dává povlak sporťáku na konstrukci, kdežto Teutonka se nacvakává celý sporťák mezi konstrukci- o to se ty boky zúží. Toť můj názor. Jinak mě se taky šoupe ten barevný nápis na řídítkách a máme kočárek půl roku.

akcull
19. srp 2009

Germik,
posílám ještě jeden odkaz, píšou, že mají tři černé na skladě, tak se zkus zeptat.
http://www.babyrenka.cz/00-teutonia/nanoznik-20...

sebastianna
20. srp 2009

ahoj holky, mam dotaz 😉

naše malá se už v korbě dost těsní - máme spirita. no a zvažuju už sporťák, ale když jsem jí tam zkoušela včera dát, tak měla ty kšíry asi metr nad hlavou, místo toho, aby jí obepínaly okolo hlavy 😅 jde to nějak přenastavit? nebo něco dělam blbě? díky

ad ta duhová nálepka - já jí strhla hned, přijde mi děsná, protože se k ničemu nehodí 😀 jsem trošku blázen 🙂

safira1
21. srp 2009

Tu je naša krásavica teutonia http://picasaweb.google.com/Katarina.Sheba/Andr...
Dajte vaše fotky, rada si pozriem aj iné kombinácie.