Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

safira1
25. zář 2009

marta.k nalepka asi nebude...javascript:addEmoticon('☹','vBody')

ivv
25. zář 2009

adam07, ano, v tej fakture je to tak napisane 😒
dufam, ze prekvapia a bude to o cosi skor 😉

nanika11
25. zář 2009

Ahojte, chceme kúpiť spirit S3, už nám nezostáva moc času a chceme ho zohnať v Nemecku, hlavne kvôli cene, preto prosím tie , ktoré tiež kúpili z Nemecka ako si ho vybrali, ja som bola aj priamo na stránke teutonia.de, ale tam som nenašla žiadne ceny, tak už som z toho zúfalá. Máme presnú predstavu akú korbičku, šporťák, aj kolesá ale neviem koľko nás to vyjde. Viete mi niekto pomôcť? Budem moc rada

akcull
25. zář 2009

Všechny moc zdravím,
ty barvičky 2010 jsou fakt krásné, s tím kombinováním by si člověk vyhrál.🙂

Chtěla jsem se ještě zeptat Michala, jestli tedy teď půjde koupit jen samotný podvozek? Mám Spirita 2008, takže bych si třeba ještě dokoupila podvozek Cosma (je skladnější do auta) na nákupy a do města, a Spirita měla na procházky. Tedy jestli by tam ta sportovní sedačka šla nacvaknout....
Děkuji za odpověď

Ještě tady chci pochválit tu přebalovací tašku 2009, nedávno jsem si ji pořídila a je fakt super, krásně prostorná, na všechno nějaká kapsička, já jsem vždycky nic v té staré nemohla najít (neměla jsem originál Teutonii) a tady je to takové vše přehledné a snadno přístupné. Vejde se tam naprosto všechno i velká pet lahev s vodou......🙂

labutka
25. zář 2009

verim tomu, ze teutonka je fajn kocik, ale druhy krat by som si ho uz nekupila. moje dovody su jednoduche.
ked potrebujem nejaky doplnok, mam dve moznosti - bud si vyberiem nejaku inu znacku, alebo musim cakat 3 mesiace, nez mi vec dodaju.
mam cosmo 09, z hlbokym som bola velmi spokojna. teraz mam sportovy, ktory nam je este trochu velky, ale do hlbokeho uz sa nezmestime. vadi mi to, ze ked mam kocik v leziacej polohe a strecha je dole, ubera to miesto na lezanie. ked mam strechu hore, a cesta neni uplne rovna, cela strecha sa kyve, podla mna to nevyzera dobre, a ak si to vsimne niekto iny, kto zrovna teutonku nema, asi si mysli, ze mam nieco zle uchytene.
ked mam opierku v pololahu a strechu mam dole, nie vzdy sa mi podari sklopit kocik do lahu. strecha, ak nieje dobre ulozena, proste zavadza. treba ju dat hore a potom kocik sklopit.
verim tomu, ze ked bude krpaty uz sam sediet a sedacku mu dam do sedu, sa tieto nedostatky vyriesia.

moj nazor (mozno varovanie?) pre baby, ktore si chcu teutonku objednat - treba mysliet 3 mesiace dopredu. v lete treba objednavat fusak, v zime slnecnik. alebo sa musite zmierit s tym, ze budete mat inu znacku kocika a inu znacku doplnkov.
neberte toto ako kritiku obchodnikov, ktori nam tento kocik predali. v BM su velmi ochotni predavaci, len je skoda (hlavne pre nas), ze som si neuvedomila, ze ked budem hocico potrebovat, proste to potrva. 😖

este som sa vas chcela opytat, kde presne na rucke mate zavesenu prebalovaciu tasku, lebo ta nasa aj pri hlbokom aj pri sportaku (mam otoceny proti smeru jazdy) stale nevisi rovno dole, ale nieco jej zavadza.

safira1
26. zář 2009

Ja sa chcem zase opytat, kde nosite zavesenu plastenku. Uz to tu niekto kedysi pisal.

jmisa
26. zář 2009

Pláštěnku na té tyčce nad košíkem.

jasminet
26. zář 2009

labutka - ja mam tasku zapnutu tesne nad klbmi, kt. sa upravuje vyska resp. poloha rucky a je rovno dole, nic jej nezavadza.
plastenku som este ani nevytiahla.
s tym objednavanim doplnkov je to take divoke. v marci ked sme kocik objednavali mi proste nenapadlo, ze bude treba objednat aj fusak... a dodavky slubovali vtedy 6-8 tyzdnov, co neznelo tak hrozne ako skutocnost 😒

nanika11
26. zář 2009

martinaho1, ďakujem za link, objednávala si z tejto stránky?

martinaho1
26. zář 2009

Smardik: Zatim neobjednavala, nekdo to sem dal a ja jsem to prostudovala a maji tam dobre ceny, slevy pro kombinace sportak plus vlozne tasky nebo hlubokou korbu. Pak je jeste stranka mypram.de, ale tam to maji draz, ale maji zdarma postovne. Zatim se chystame objednavat. Chtela jsem spirit, ale manzel chce ctyrkolku, tak asi budeme kupovat mistral P.

adam07
26. zář 2009

nanika11-ja som tam uz objednavala, pred 2 tyzdnami, velmi mili a obratom reagujuci ludkovia, tak dufam, ze to kociku nebude trvat 3 mesiace 😉
inac cez nemecky Ebay sa daju nove teutonie (ja som pozerala Mistral S) za dobre ceny kupit aj hned, bez cakania, jediny problem je, ze ich posielaju len v ramci Nemecka... 🙄

nanika11
26. zář 2009

adam07, dík za info, objednávala si z http://www.babyonlineshop.de/kinderwagen/Kinder... Čo všetko si tam objednala? Aj si si navolila vlastné farebné prevedenie? A koľko ťa to bude stáť aj s poštou? Ďakujem moc za odpoveď 🙂

adam07
27. zář 2009

nanika11, ano tam som objednala, mam Mistral S len sportak (ty ked potrebujes aj s taskou, tak cez Baby-kinderwagen), navolila som si farbu, potom kolesa a este skejt pre starsieho, takze dokopy 512,- EUR aj s postovnym, to sa ti automaticky zarata, ked spravis celu objednavku, das cislo kreditky a hotovo...
Za nejaky den dva ti poslu potvrdenie objednavky a potom uz len cakas a cakas.... 😉

nanika11
27. zář 2009

adam07, ďakujem moc za odpoveď, a ešte by ma zaujímala dod. lehota, nevšimla som že by tam bola uvedená. Mne už nezostáva moc času, tak dúfam že to nejako stihne prísť. 🙂 Mám rodinu v Nemecku, tak by som to objednala na nich.

krpcek
27. zář 2009

ahojte. tono chcem sa spytat, ci mate nejake original fusaky aj v predajni?

labutka
27. zář 2009

krpcek, mne to pripada ako keby bolo vsetko okrem moskytiery na objednavku a za 3 mesiace. ja som fusak objednavala uz zaciatkom augusta. zatial nic neprislo.

krpcek
27. zář 2009

ahaaa, no fasa. labutka ja osm moskytieru objednavala a bola za cca 2 mesiace 😒

ta strecha na sportaku vadi aj mne - malu totiz musim pri zaspavani pohupavat a vtedy mi to naraza do jej hlavicky. keby nesla zima, tak si kupim novy kocik, ale tento sa mi vidi na zimu dobry, lebo sa da babo dost schovat.

inak nestretli sme sa nahodou asi pred mesiacom za auparkom na ihrisku? 🙂

simounah
27. zář 2009

Prodáváme kočárek Teutonia Spirit kolekce 2009:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26657093&tab=4

krpcek
27. zář 2009

simounah a preco ho predavas?

adam07
27. zář 2009

nanika11, lehotu maju napisanu do 10 t., ale ked mas rodinu v Nemecku, tak potom si to mozes objednat aj cez tychto
http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dllViewItem&ite...
lebo oni maju teutonie skladom, ale posielaju to len v ramci Nemecka, len treba zistit farby.. resp. vyobrazenu maju 3620, tu co som ja chcela ☹, ak ti staci len sportak, lebo so softtragetasche to ma zase lacnejsie babyonlineshop..
dufam, ze si ma pochopila 😀

simounah
27. zář 2009

krpcek : chceme zkusit i jiné kočárky.... zvědavost jak se jezdí s jinýma. A našemu malému se momentálně víc líbí v golfkách, takže sporťák stojí 😖

nanika11
27. zář 2009

adam07, ďakujem za rady aj za potrebné vysvetlenie... pripadám si ako nechápavec, ale po nemecky moc neviem (teda vôbec) a hoci mám prekladač, nie všetko je zrozumiteľne preložené. Ale vlastne som to pochopila správne len som si tým nebola istá. Ahoj a ešte raz moc dík 🙂

adam07
27. zář 2009

nanika11, nemas za co, rado sa stalo 🙂

micki.k
27. zář 2009

Ahojte holky, chtěla bych se zeptat jestli některá máte Teutonii Mistral P, jaké jsou rozměry složené bez koleček? Nikde na netu je nemůžu najít ☹ . A kdyžtak jestli je jejich sundavání a nasazování nějak složité? Předem díky moc! 😉

lila75
29. zář 2009

Informovala som sa v BM a povedali mi, ze novu kolekciu budu predavat az od januara ☹ . Co ma dost mrzi, lebo dovtedy cakat nemozeme. Ako to vyzera v Cechach? Kedy sa zacne predavat tam? Pripadne niekde na internete? Ak mate niekto info, prosim, napiste. Vdaka

martuli
29. zář 2009

Ahoj holky, poradite mi, jaky mam koupit fusak do kocarku? Nemusi byt od Teutonie, nejak v tom tapu, nas maly ma 4 mesice, pres 7kg a skoro 65cm, aby mu vydfrzel celou zimu, diky za rady

krpcek
29. zář 2009

ahojte, tak ja som dnes bola v BM a kupila som fusal ALL-ROUND mali posledny volny na sklade, tak hned siel so mnou. 🙂
vyzera byt dobry - tak uvidime na ake muchy pridem pocas uzivania. 😔

lul
29. zář 2009

lila - skus este NR, tusim aj v ZA maju teutonie. alebo KIKA v BA 😉

martuli - kocky chvalia Emitex.

safira1
29. zář 2009

Mne sa páčia aj fusaky eckert a kaiser... Sú asi kratšie ako emitex, tak by sadli do teutonie lepšie.