Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

danadr
4. srp 2009

Ani 6 rozkov tam nedam ked ich nerozlozim.Mozno to kuknem lepsie ale fakt neviem co je nozickova cast.Ja som uz spekulovala kadejako. Mozno pri sportaku sa tam vytvori viacej miesta, neviem.Zajtra to pozriem ale s vanickou tam vazne objemnejsiu vec nedam.Aj deku tam tlacim kadejako. Pravdou je aj to ze trojkolka je sila zvyku a ja uz s nou behat viem. Horsie ked mi chce niekto malu pokocikovat. To mam strach. A je pravda ze aj ine kociky maju male vanicky a uz som pocula aj nazor ze deti sa citia stiestnene lepsie a aj lepsie spinkaju.Takze mozno je to naopak plus. Nechcem zas na ten Spirit nadavat pretoze sa s nim vazne skvele chodi a ma aj kopec vychytavok co zase asi ine kociky nemaju. Rucna brzda, polohovanie rucky atd........

michal_spuntik
4. srp 2009

Ahoj, zkusím se do diskuze zapojit a zareagovat na některé postřehy tentokrát z pozice chlapa, který se Spiritem chodí běhat, jezdí na bruslích, ale také s ním chodí nakupovat:

Upřímně řečeno jsem ještě nikdy neřešil, že bych se nemohl do košíku dostat s nákupem. Chodím k nám do sámošky (teda supermarketu 🙂 ) nakupovat jednou - dvakrát týdně. Už si na mě zvykli a tak naprosto normálně berou skutečnost, že mezi regály jezdím nikoli s nákupním vozíkem, ale s kočárkem. Všechno (pravda, že kus po kuse) nastrkám pod prcka do košíku, u pokladny to vyložím na pás a po zaplacení zase nastrkám zpět do košíku kočárku a mažu domů. A to klidně nakoupím tolik, že to i z tak velkého košíku jako má Spirit přetéká na všechny strany ven (odhaduji, že 10-15 kg moje nákupy mívají zcela běžně)... Prostě jedinou podmínkou je nastrkat tam nákup po položkách a ne s celou taškou. A pokud už tam chcete dát nákup i s taškou, tak přece stačí vycvaknout korbičku, dát tašku do košíku a korbičku zase nacvaknout i s prťousem - to celé je akce tak na 10 vteřin. Rozhodně není potřeba se s nákupem tahat v ruce.

Pokud dáváte Spirita někomu k vození a ten dotyčný je nešika, tak mu vysvětlete, jak najet na obrubník - dokud to neumí, tak musí najíždět kolmo až k obrubníku a zadními kolečky nahoru vyjet a nikoli kočárek zvedat na přední kolo.
Když mu odemknete přední kolečko, tak ani když je opravdu pekelně nešikovnej a do kočárku strčí do strany, nic miminku nehrozí, protože kočárek se jen pootočí, poodjede, ale stojí pořád stabilně.

Ještě k Romerce - osobně se nedivím, že z ní není Krpcek nadšená, není to ani moje volba. Mé vlastní pořadí je 1. Tario 2. Maxi Cosi (tu zejména, pokud někdo za každou cenu chce Isofix bázi i přes horší výsledky v testech než má Tario) a až poslední na konci je Romer. Nicméně vím, že v BM to cítí jinak.... takže to berte jako velmi subjektivní názor...

Pokud někomu vadí, že Fashion korba nemá síťku na větrání za hlavičkou dítěte, no tak je přece možné koupit korbu Alvi set - tedy tu levnější. Tam se dá bouda ze sporťáku a ta síťku má. A ještě ušetříte odhadem cca 1000Kč.

Jo a jeden aktuální postřeh - našemu mláděti je dneska přesně 5 měsíců. Velký je tak akorát - tedy roste podle tabulek - a v hluboké korbičce (Fashion) je pořád ještě celkem slušná rezerva.

Michal

danadr
5. srp 2009

Ved prave ze do kosika sa zmesti aj 1O kg lenze je nutne nakup rozlozit. A to je pre mna dost problem. Susedka strci celu obriu tasku do kocika a nic nemusi riesit.Ja zacnem rozkladat nakup sustat a strkat to pod kocik a ide ma slahnut pretoze vacsinou malu zobudim a nejdem ani hovorit co to pre mna potom znamena.Koniec prechadzky.Takze tak. Ja netvrdim ze je to obrovsky problem a neda sa inak vyriesit ale ze je to urcite nedostatok pretoze ine kociky s tym problem nemaju. Proste si to inak neviem zariadit a musim nakupit do tasky a potom to musim davat postupne do kosika. A mam s tym problem. Niekto mozno nie a nenakupuje alebo mu dieta nespi ale ja proste nakupit musim do 18 kym je otvorene a s malou sa flakame do 19 takze tak. A fakt ma ide z toho rozhodit. Pre mna je to proste nedostatok ktory Spirit ma a bodka.Netvrdim ze je to zly kocik ale toto mi vadi. A to ze z vanicky sme uz vyrastny je tiez fakt. A tiez nejdem spekulovat ze preco ano preco nie. A ci mam tabulkove dieta alebo nemam. Proste jej trcia v 4 mesiacoch skoro nohy von. Ale ako uz bolo spomenute to je teraz problem viacerych kocikov. Inak je Spirit OK. Ale zas treba tu spomenut aj negativa. Nie je to zly kocik ale mne subjektivne tieto veci vadia.Niekto nebude musiet mozno tieto veci riesit ale treba ich spomenut.

jmisa
5. srp 2009

Mně tedy na Teutonii zatím vadí akorát cena 😀 😀

Velikost korby mi přijde na dnešní dobu normální, jiné kočárky tohoto typu maj většinou korbu ještě užší a delší stejně nejsou.

Košík - osobně mám kočár pro dítě a ne na nákupy, takže to, že by se tam nevešla taška s nákupem neřeším, na nákup jezdíme s mužem autem jednou týdně a jednorázovky typu chleba, masna, nějaký ovoce od stánku, co koupím cestou při procházce, se mi tam v pohodě vejdou.

Ikdyž vadu bych asi našla - sluneční clona - objednali jsme ji a já až v praxi zjistila, že je jen na sporťák, že ji na korbu nenarvu, protože by potřebovala jiné úchyty. Mohla bych sice koupit nějakou univerzální, tak jako máme sítku na hmyz, ale už jsme zvykla na plenu, tak to nějak s korbou dojezdím a na sporťák už ji mám.

Autosedačku mám MC, jsme spokojení.

aurrelia
5. srp 2009

No tak volala som do BM a veru ja tam kočík ešte nemám. Je mi len záhadou, ako to že Diapozitiv ho má, keď ho podľa všetkého objednávala až po mne. Povedali mi, že asi bol jej už vyrobený na sklade, ale veď ak by ho mali dopredu náhodou vyrobený, tak by naň zase nečakala 8 tt. Alebo robia objednávky na preskačku? No a to si nemyslím, že mám nejakú kombináciu, ktorá by sa nerobila bežne, vybrala som si tmavo hnedú s béžovou - myslím, že normálne farby, žiadne veľké špekulovanice.
No a niekto tu písal, že zrovna teraz majú mať tú celozávodnú dovolenku, tak uvidíme ako sa to stihne, lebo aj kuriér zaberie trošku času.
Ale ešte stále mi ostalo trošku pozitívneho myslenia - tak pevne verím, že všetko príde včas.

janka_pn
5. srp 2009

jmisa, moja kamoska to riesila takymi uchytkami co sa pripevnuju obrusy o stoly... neviem, ci chapes 😅 , ci to spravne popisem, ale maju rozne druhy a jeden koniec strci to tych putok na clone a zacvakne na korbu ako na stol 🙂)) stoji to par centov 😉

krpcek
5. srp 2009

tak zase sa vratim k tomu nakupnemu kosiku.

tiez chodim na velke nakupy autom . . .denne vsak chodim do obchodu, a ked uz kupim len chleba, mlieko, acidko, nejaku malinovku, salamu, syr, ovocie a zeleninu . . . .takze nic extra, len zaklad . . . musim to tak strkat polozkovo, lebo s taskou to tam nenarvem. potom pridem domov a zase musim vsetko narvat do tasky a vyniest, lebo podvozok nechavam dole v chodbe a byvat na poschodi . . . a hore zase vsetko vylozit na svoje miesto. este ani na jednom kociku som nevidela taku tycku. a fakt nechapem na co tam je. . . uz som mala niekolko krat chut zobrat pilku a dat tu tyc do prdele. 😠 😠 😠

a k romer-ke nechapem, preco ju ta v BM propaguju, ked je na dve veci. 😠 😠 😠 😠 mozem sa vykaslat na to, ze bola v nejakych testoch NAJ, ked sa tam dieta neda dobre ulozit.

michal ak by ponukali Tario v BM tak beriem rozdhodne tu . . . lebo som chcela vsetko original.

krpcek
5. srp 2009

Michal a este ma napadlo:

koncom septembra ideme na dovolenku, cesta autom cca 6hodin a vazne uvazujem nad tym, ze by som malu nedala pocas cesty do autosedacky, ale ju nechala v korbe, pasmi by som to uchytila za ten spodok, co sa naklikava na podvozok .......kamoska tak jazdieva a v pohode (ale len na kratke vzialenosti) . . . policajtov sa nebojim, len nechcem ohrozit malu.
viem, ze PP to ma nejako vymyslene . . . ze netreba vajco, ale da sa korba nejako pripevnit . . . len neviem, ze ci ma v korbe popruhy pre dieta alebo nie.

michal_spuntik
5. srp 2009

Pro Krpcek:
to ať tě ani nenapadne!!! O policajty nejde, jde o ohrožování života miminka. Kdybych mohl, zakážu ti to! Takto alespoň důrazně varuju - pokud to nasmahnete někde do příkopu (a stačí třeba jen 50 km/h) tak si zabiješ dítě! To myslím naprosto vážně!
Upřímně řečeno, to, že korby (třeba PP, Jané, BBC, CP a další) dostávají atesty místo autosedaček je pěkná prasárna!
Nepotřebuješ na to žádné testy, stačí fyzika základní školy a selský rozum:
Představ si následující situaci:
v korbě jezdí v autě dítě bokem, chytnuté kolem pasu popruhem. Takže z toho vyjďeme a představ si následující:
Vylezeš na 10m vysokou věž, a hoďíš dolů korbičku kočárku. Miminko v korbičce unvitř připásané kolem pasu - Korbička při dopadu dole na zem bude mít rychlost necelých 50km/h - ani nemusíš lézt dolů a zjišťovat jak dopadlo miminko.... STAČÍ???

6 hodin cesty není nijak mnoho dáte si 2x 15 minut pauzu, vezmeš miminko na ruku pocvičíš s ním a pomazlíte se. Poloha v autosedačce je fyziologická. Dítě tam nemá být dlouho nikoli, že by to vadilo páteři, ale proto, že se v ní nemůže volně hýbat.
Projezdil jsem teď s miminkem celou Evropu (celkem 7.000km = 100hodin čistého času cesty za tři týdny = 5 hodin denně - a nebyl nejmenší problém... jen jsme jeli v krátkých úsecích po 2-3 hodinách a vše prckovi přizpůsobili. Pokud se jelo déle, dávali jsme si my i prcek pravidelné přestávky... alespoň jsem neusínal za volantem.
Michal

katwind
5. srp 2009

krpcek😀 mě pobavila tvoje věta, že bys tu tyč přeřízla a dala dopr😀
já ještě nejezdím, tak nemůžu soudit, ale je fakt, že při nákupu kočárku jsem nákup nijak neřešila. Já mám teda kliku, že oproti tobě mám domek, takže s kočárkem zajedu až na chodbu a nebude tak problém s vyndáváním nákupu. Ale já bydlím v městečku, kde se stejně nedá nic moc koupit, takže jezdím na nákup též autem do sousedního města.
Ale jak říkám, jsem zvědavá, jak tuhle věc pak ohodnotím🙂

Jinak když jsem kočárky studovala, tak jsem fakt přišla na to, co vy, že geniální kočárek prostě neexistuje, každá máme trochu jiné požadavky. Ale po prostudování jsem prostě i přes chyby teutonek lepší nenašla. Ty ostatní měly vždy větší chyby, tedy pro mě 😉

tono_babymarket
5. srp 2009

pre krpcek

nerád by som oponoval, ale určite pri prezentácii boli spomenuté všetky tri varianty autosedačiek...rozhodne si však stojím za tým, že máš top-ku, skús za nami zbehnúť a pozriem sa na upevnenie, či máš dobre nadstavené pásy....

A prečo odporúčam Romer?
Autosedačka je "prostriedok" na prevážanie dieťatka v aute, kde je priorita bezpečnosť samozrejme nevynímajúc pohodlie, pokiaľ je všetko v nej nadstavené tak, ako má byť...dieťakto má byť v autosedačke len vevyhnutný čas a autosedačka nemá nahrádzať kočík samotný....
Ty máš plus-kovú veriu, čo je z hľadiska bočnej ochrany to nejlepšie čo môže byť...ak by som mal porovnať nejakú romerku s maxi -cosi, tak by išlo o nepluskovú autosedačku-lacnejšia verzia, čiže už je tam nejaké % k strate na bezpečnosti pri bočnom náraze...
Tario je tiež "otvorenejšia" autosedačka a hlavne je ťažšia, čo trošku znevýhodňuje mamičky, ktorých sila je predsalen v rukách menšia...

A rozhodne neprevážaj svoje dieťatko inak ako v autosedačke! Ide naozaj o život....Ak je v autosedačke nepokojné, môže to súvisieť s detskou kinetózou...

A ešte k nákupnému košíku - väčšina kočíkov má košík menší s horším prístupom, ale možno je fakt lepšie urobiť si 1-2 týždenne väčší nákup napr. autom a tie drobnosti už nebudú problém...

krpcek
5. srp 2009

je jasne, ze malu nebudem prevazat bez sedacky, ale vazne uvazujem nad tym, ze ju zmenim.
lebo uz aj polhodinova jazda, je horor.

tono ubezpecujem ta, ze Tario nebolo spomenute. mam kamosku, co objednavala ten isty kocik, co ja asi o dva tyzdne skor a tiez jej nebolo Tario ponuknute. Romer bola ospevovana tak sme obe brali tu sedacku a obe by sme ju teraz najradsej zahodili.
tazke to asi nebude o tom, ze by som tam malu nevedela "upratat".

pett7
5. srp 2009

Na Teutonku si sice ještě nějaký ten týden počkám, ale nákupní košík bych viděla jako nejmenší problém..dlouho jsem se rozhodovala mezi Teutonkou a PP Gt3, ten má nákupní košík sice luxusní ale to byla asi jediná výhoda odradila mě hlavně ruční brzda, vrzající kolečka a další věci. Cenově tyto dva kočárky vyjdou skoro nastejno. Korbičky mi na většině kočárků přijdou dost malé u Teutonie je korbička aspoň celkem široká proti jiným.

krpcek
5. srp 2009

no aby ste si nemysleli, ze na nom hladam len chyby, pridam jedno veeelke plus - odpruzene zadne kolecka . . . bez nich by som malu niekedy asi len tazko uspala. 🙂

tono_babymarket
5. srp 2009

pre krpcek

Je v nej malá nepokojná? Ak áno, tak možno netreba hľadať problém v autosedačke, naozaj to môže byť o tej detskej kinetóze-cestovná nevoľnosť...
Ak budeš máť chuť, skús k nám zbehnúť ako som ti navrhol, pre istotu sa pozriem na nastavenie pásov...

krpcek
5. srp 2009

nie je tam nepokojna, ale je tam taka ztiesnena . . .pokrcena . . .

a este k tomu, ze je najbezpecnejsia. . . ak by tario alebo maxi cosi, ci uz aj ine autosedacky, neboli podla bezpecnostnych noriem, nesmeli by sa predavat. . . . a je celkom zaujimave, ze jeden predajca romer vychvali do neba a druhy povie, ze s tym nesuhlasi.

kafa
5. srp 2009

krpcek - vsetky musia splnat bezpecnostne normy, ale je rozdiel, ze aky je stupen ochrany... tak isto ked si zoberies auto: aj skoda 120 moze splnat bezpecnostne normy, ale radsej by som v pripade havarky sedela napriklad vo volve (tym nechcem povedat, ze tario, MC je skoda 120 🙂 🙂 to len pre ilustraciu, ze normy mozu byt dodrzane, ale na roznej urovni

prakticky ale zatial neviem posudit.. my sme sa rozhodli pre romer, lebo to aj ked som sa nezaujimala o autosedacky, tak som vedela, ze tieto su najbezpecnejsie.. a v pripade tario mi velmi vadilo, ze aj ked je to teutonia vyrobok, tak z nepochopitelnych pricin musi mat adapter na kocik, ktory sa dokonca musi stale nasadit a zlozit, pretoze cez neho nevies dat vanicku, sportak

tono_babymarket
5. srp 2009

pre krpcek

moje odporucanie je maximalne objektivne, nemam dovod uprednostnostvat nieco, o com nie som sam presvedceny, ze je lepsie...nikdy som netvrdil, ze tario alebo maxi cosi nie su dobre, ale vzdy odporucam to, co by som si vzal osobne. U mna je Teutonia o kocikoch, Romer a Maxi Cosi o autosedackach...
Moje deti vozim v Romerkach, je uplne normalne, ze mame s Michalom iny nazor, jednoznacne vsak vzdy vychadzam z testov bezpecnosti:

http://www1.adac.de/Tests/kindersicherung/kinde...

krpcek
5. srp 2009

kafa som zvedava, co budes hovorit, ked ju zacnes pouzivat . . ci budes stale o nej taka presvedcena.

ked budem kupovat dalsiu sedacku tak si dam veeelky pozor na pohodlie dietatka.

krpcek
5. srp 2009

este by sa mohol aj MIchal vyjadrit, preco uprednostnuje Tario a maxi cosi pred Romerkou. dost ma to zaujima.

safira1
5. srp 2009

Konecne mam chvilu cas sem napisat aj ja svoje postrehy.. Vzdy ked som vonku na prechadzke, napadne ma vsetko mozne, co by som sa chcela spytat, alebo sem napisat a doma v tom zhone vsetko zabudnem. Z kocika sa vytesujeme, len ma zopar veci prekvapilo. Napriklad na prechadzke v miernom terene sa predne kolieska akosi zaseknu, napriklad ked nabehnem na maly kamienok, alebo sa zaseknu aj v dost malej jamke. Keby syn nebol priputany, tak ho hadam aj vykotim.. Pri hlbokom kociku som na take nieco nebola zvyknuta, ten pekne prechadzal kazdym terenom..ale je pravda, ze mal velke a tenke kolesa. Takze teraz v zime asi moc jazdit nebudeme.
Este ma prekvapilo madlo, alebo ako sa to vola...miesto kde sa drzi dieta, dost sa hybe. Myslela som, ze by malo byt pevne, aby sa dieta mohlo drzat.
Milo som prekvapena z velkosti sportoveho kocika, cosmo je dost velke a maly si tam vie pospat asi v kazdej jeho oblubenej polohe..aj ked najradsej ho uspavam v hlbokom kociku Inglesine, tam ma kopu miesta este aj ako 9-mesacny a urcite tam este dost dlho vlezie.
Este ma tesi strieska na teutonii, ked dieta spi, alebo aj ked sedi, je taka velka, ze na dieta takmer vobec nesvieti slnko. A so slnecnou clonou je takmer dokonale ukryte.
Zatial ma nenapadlo, ze kosik na nakup je maly, ale to je asi tym, ze nerobim velke nakupy a kazdy chodim na prechadzky do mesta. Radsej sa prejdem par kilometrov ako kocik skladat do auta a v meste ho zase rozkladat..z toho byvam dost zufala a myslim ze aj kocik sa tym dost nici. Asi vtedy sa mi odrel ten krasny duhovy napis Teutonia na rucke.
Este neviem ci to tak ma byt, ale minule na voziacom pase, v obchodnom dome MAX som kocik zabrzdila, lebo som ho nemohla udrzat a pri vychadzani som ho odbrzdila a zostal nejaky zaseknuty. A stale po odbrzdeni musim kocikom dost pohybat, aby sa odbrzdil..
Ale uz budem radsej koncit, az nemate toho moc na citanie naraz...
Inak som pysna, ze sa mozem s takym krasnym kocikom prechadzat po meste, len svagrina mi povedala ze je otrasny a este aj cierny.. A z farby som inak tiez prekvapena, ze aj ked je cierny, na slnku vobec nepali...

mavanka
5. srp 2009

Ahoj, se spiritem jezdím pět měsíců a musim říct, že výhody zdaleka převažují nad nevýhodama - na žádné podstatné jsem nenarazila.
Tyčka v košíku mi taky sice občas překáží, ale přesto tam v pohodě dám chleba, krabici mlíka, balíček rohlíků (i deseti, nejen šesti, asi máme v čechách menší 🙂 )... prostě s nákupem problém nemám, velké věci nastrkám do košíku po jedné, drobné dám do tašky a buď je tam šoupnu taky (většinou z boku, kde je větší otvor), nebo jí pověsím na ten háček, jak slouží ke složení kostry.

Slujneční clonu máme taky, používám jí bez problémů i na korbu - přivázala jsem na ní stužku s očkem, do kterého ten klip zastrčím.... a drží to taky i dobře vypadá...

Jezdíme i v terénu a bez problémů, jenom kořeny dělají přednímu kolečku problém, když je odaretované, ale to je cena za odpružení a snadnou manipulaci.

Sedačku mám maxi-cosi. s isofixem .. v testech myslím z loňska vedla pro změnu ta....

asianine
5. srp 2009

sedačku máme taky maxi-cosi + isofix

Romer nám nebyla doporučena právě k vůli tomu,že je v ní miminko pokrčené a padá mu hlavička.

Jezdíme jednou týdně na velký nákup,takže mi až tak ten přístup do košíku vadit nebude.V návodu píšou,že je určen do 5kg,takže tak. 😉

krpcek
5. srp 2009

mavanka dobry napad, s tym kacikom. skusim tam obesit lahsiu tasku. 🙂

krpcek
5. srp 2009

hacikom, nie kacikom. 😀

mavanka
5. srp 2009

krpcek, ty tašky jsou většinou celkem dlouhé a pak drhnou o kolečko, tak je potřeba ty uši obtočit dokola, ale to už si poradíš :o)

krpcek
5. srp 2009

ok, dakujem za vychytavku. 😉

akcull
5. srp 2009

Zdravím všechny uživatelky a uživatele Spirita,
moc prosím o radu. Poslední dobou se mi při odbrždění kočárku zasekává jedno kolečko, musím zase zabrzdit a znovu obrzdit a trochu s tí zakvrdlat, abych se zase rozjela. Nevím, jestli nestačí něco utáhnout nebo namazat a nebo budu muset zajít do servisu. To bych ale nerada, protože se bojím být dlouho bez kočárku...☹
Děkuji za každou radu

michal_spuntik
5. srp 2009

Akcull:
ahoj, myslím, že by mělo stačit prostříknout nějakým vhodným olejem brzdu. To co je potřeba pročistit a promazat je ta spodní tyčka mezi kolečky... ideálně použij na prostříknutí WD40 nebo ještě lépe GT85 (ten používáme my protože rozpustí staré mazání i rez)
Pokud bys chtěla pomoci, a jsi z Prahy, tak to u nás zvládneme během 5 minut na počkání (a samozřejmě zadara 😉 )
Michal

majka79
6. srp 2009

Dobrý den Michale ráda bych se zeptala jestli máte nějaký tip na vložku pod prcka co ještě neumí sám sedět? Jde použít vložka z kočárků Casualplay? Nezkoušel to u Vás v obchodě někdo? Vím, že není chyba kočárku když dítko v polosedě sjíždí a jakoby visí na popruzích, ale přesto bych ráda zkusila udělat mu větší pohodlí než se naučí úplně sedět. Jen pro úplnost v lehu nechce být a křičí pokud nespinká. Máme Spirit S3 HB.