Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

nelus
24. lis 2011

@ja.na81 Moc děkuji za odpověď! A za fotku bych byla vděčná🙂 Podle popisu to dělám stejně a přesto mi to prostě nepasuje ☹

ja.na81
24. lis 2011

@nelus tak jsme doma z prochazky 😉 a foto pridavam... mela jsem dnes ve sportaku fusak z te mekke vlozne tasky od kocarku, takze je ten nanoznik na tom dost fest "napasovany", kdyz jsem mela jen sportak s prodluzovacim dilem zdalo se mi to na pohled hezci 😉

spaghi
24. lis 2011

Zdravim, poradite prosim nejaky drzak na lahev na Teutonii (Mistral P)? V tomhle chladnem pocasi se docela hodi vozit termohrnek s teplym cajem 🙂 Diky.

nelus
24. lis 2011

@ja.na81 Děkuji, jste zlatá 🙂 fotky mě jen utvrdily, že je u nás "něco" špatně. Takto pěkně to vypadá pouze, pokud zvednu podnožku úplně nahoru - víš než do roviny a nánožník jí vypnu. Ale tak to asi bý nemá, a tak se budu muset vypravit zpět do Špuntíku na instruktáž. Ještě jednou Vám děkuji za ochotu 🙂

ja.na81
24. lis 2011

@nelus neni zac 🙂 to jsem teda sama zvedava, co je u vas spatne... snad se to ve Spuntiku vysvetli!

nelus
24. lis 2011

@ja.na81 no bude to asi rukama 🙂 ale fakt nevím jak na to, tak pak dám vědět

macet
25. lis 2011

@michal_spuntik Ahoj Michale, dle tvého návodu jsem krásně kočárek "svlékla" a vyprala 🙂 Moc díky 😉 Markéta

michal_spuntik
25. lis 2011

@macet Ahoj, rádo se stalo. Jsem rád, že to pomohlo 😉

michal_spuntik
25. lis 2011

@ja.na81 no tak to jsem také zvědavý co na to v tom Špuntíku řeknou 🙂 🙂 🙂

nelus
26. lis 2011

@michal_spuntik Michale, mohla bych Vás poprosit dřív, než se z Plzně za Vámi vypravím pro radu osobně, v čem můžu dělat při upevnění nánožníku na BeYou chybu? 🙂 Má být ta podnožka nepřirozeně zvednutá? Zipy zapnuté? Děkuji za radu 🙂 Neli

alex9966
27. lis 2011

@spaghi ja som kúpila taký univerzálny a celkom pasuje. videla som originál teutonia na spirite ale bola to kočka zo švédska. vravela že kočiar kúpila už s držiakom. u nás som nikde v ponuka originál držiak nenašla

michal_spuntik
27. lis 2011

@nelus Přiznám se, že mě nenapadá naprosto nic, co by mohlo být tou příčinou. Sand jedině špatně našitý nánožník - ale s tím jsem se ještě nesetkal i když vyloučit to úplně samozřejmě nejde. Takže za sebe opravdu nevím. Třeba ale napadne něco ostatní zde diskutující.

spaghi
28. lis 2011

@alex9966 ja jsem taky prave zadny k Teutonii jako original prislusenstvi nenasla, zkusim vyrazit do Malvika, snad tam nejaky bude pasovat 🙂 diky za info

helousek1
28. lis 2011

Ahoj teutonkáři 🙂. Mám na Vás prosbu o názor. Má smysl koupit si dva podvozky - Spirit a Be You? Spirita bych chtěla na brusle a do terénu a Be You na zbytek, i na cestování, protože by měla být užší a lépe se vejde do kufru. Jde mi o to, zda to nejsou vyhozené peníze.

hojda
28. lis 2011

@nelus Jen mě napadá, že ja.na81 tam má ten prodlužovací díl a ten nánožník taky trošku zformuje.

hojda
28. lis 2011

@helousek1 Nevím, já jen někde četla, že ne všechny kočárky jsou vhodné na brusle (každý si myslí, že stačí mít brzdu), myslím že Spirit také ne, ale nejsem si jistá, možná by to věděl Michal ze špuntíka.

mooncaa
28. lis 2011

@hojda @helousek1
Spirit má v návodu napsáno, že není vhodný na in-line. Jde o to, že když s tím kočárkem to někam napereme - do díry a pod. - je to při větší rychlosti než je rychlost chůze a tím pádem na to kočárek stavěný není a rozhodně se na poškození pak nevztahuje záruka.
A přiznám se asi 3x jsem s kočárkem na in-linech byla a jezdí se s ním dobře. 😉

O kolik se skladnější Be You než Spirit? Spirit teda moc skladný není a já bych ho teď jako sporťák doplnila nějakýma lehčíma a mnohem skladnějšíma golfkama. I když mít 2 podvozky je jistě lákavé.

Ono záleží jak moc a kam jezdíte, jak máte velké auto, atd. Rozdíl je mít velké auto a jezdit jen 3 a bez zavazadel, nebo mít malé auto, jezdit v 5 lidech a na dovolenou pod stan a i s jídlem.

Já kam mohu vozím Spirit, ale někdy se fakt nevleze.

babyrenka
29. lis 2011

@mooncaa : to, že Spirit a nejen on, není vhodný pro používání při bruslení nebo běhání, vychází z německé normy pro dětské kočárky, která říká, že kočárek používaný pro podobné aktivity nesmí mít přední otočná kola. Takže se toto omezení vztahuje u Teutonie i na Mistral S, BeYou, Cosmo, Fun System, ze starších podvozků také na Pixxel Sport a Lambdu. Německá norma totiž vychází z toho předpokladu, že pokud osoba, která s kočárkem běží nebo bruslí, upadne, musí kočárek, pokud není vybaven automatickou brzdou, pokračovat v přímém směru, aby se při samovolném a nekontrolovaném zatočení nepřevrátil. Přední otočná kola lze sice zaaretovat, ale aretace je tu primárně určena pro jízdu v blátě nebo ve sněhu, v ostatních případech by měla být kola volně otočná, aby se případné nárazy na přední kolo eliminovaly jeho pootočením a nedošlo k poškození aretace nebo uchycení vidlice předního kola. Protože se při běhu nebo bruslení obvykle kočárek pohybuje rychlostí vyšší, než je rychlost normální chůze ( proč bychom také jinak bruslili, že ? ), působí na zaaretovaná kola vyšší zatížení, stoupající úměrně se čtvercem rychlosti a může pak dojít k nenadálému uvolnění aretace a kočárek může v takovou chvíli nečekaně změnit směr a převrátit se. To, že doje k poškození areatace nebo vidlice předního kola v takovém okamžiku bývá ta úplně nejmenší škoda, jsou zaznamenány i případy, že bruslící maminka letěla přes rukojeť kočárku takovou rychlostí, že konstrukci kočárku v kloubech zlomila. Miminko naštěstí vyvázlo jen s odřeninami.
Když se podíváte na speciální kočárky pro běh nebo bruslení, je jejich konstrukce a uložení dítěte úplně jinak provedené, kočárky jsou stavěny především s ohledem na stabilitu podvozku jako takového, na druhou stranu se úplně vytrácí komfort přepravovaného dítěte. Teutonia měla v kolekci pro rok 2007 variantu Spirit X3 CS, který podmínky pro běh i bruslení plnil, ale díky tomu, že neměl přední otočné kolo , nebyl tak pohodlný, neujal se a z výroby byl vypuštěn.V podstatě by podmínky pro běh nebo bruslení splňoval z nabídky Teutonie v současné době pouze Mistral P HB.

michal_spuntik
30. lis 2011

@helousek1
Ahoj budoucí Teutoniářko 😉
zcela vážně, pokud chceš volit tuto kombinaci, kup si buď Spirit nebo BeYou (podle tvých preferencí bych volil BeYou - není užší, ale jde opravdu super složit do kufru auta a v nějakém normálním terénu zcela jistě uspěje) a na veškeré sportování a na terény, ne které už BeYou "nedosáhne" si pořiď sportovní vozík Chariot CX1 - tím získáš kombinaci, která nemá na trhu absolutně konkurenci.
K BeYou tady už bylo řečeno skoro vše. Takže jen ve dvou větách k tomu CX1: naprosto nejlepší vozík za kolo, na výlety do terénu. Pokud běháš, tak na běhání super, na in-line brusle bezkonkurenční. Má výkonné bubnové brzdy (mám téměř 90kilo a brzdí mě zcela spolehlivě i při rychlé jízdě), nad dítětem ochranný rám jako v závodním autě pro případ jakékoli nehody, skvělé nastavitelné odpružení.
Měli jsme doma kombinaci Spirita a CX1, malému je 2,5 roku máme už jen tu CX1 a využíváme ji téměř denně a úplně každý víkend i každý trénink. Tady je odkaz na dvě krˇaťočká videa:

https://www.youtube.com/watch?v=hpcc7V7fUrw


https://www.youtube.com/watch?v=K20Y8VbZqb4


Michal

michal_spuntik
30. lis 2011

Jen krátké doplnění k odpovědi Babyrenky výše:
I já se jednoznačně stavím proti sportování s kočárkem (a to po vlastních špatných zkušenostech).
Nejde o poškození kočárku, na to člověk v takové chvíli kašle. Jedná se o to, že může zcela reálně dojít k vážnému zranění dítěte s trvalými nebo i absolutními následky. Prcek totiž není v kočárku nijak chráněn. A s vyšší rychlostí pohybu prostě ztrácíte kontrolu nad situací.
Nesouhlasím úplně s tvrzením, že zatížení roste se čtvercem rychlosti, zde si dovolím malou opravu, roste lineárně. Se čtvercem rychlosti roste odpor vzduchu (což zná každý cyklista, stačí aby fouklo trochu proti a hned se šlape ale o hóóódně hůř). Je li díra v cestě malá, tak ji kočárek vyšší rychlostí dokonce"přeletí" a zatížení je naopak nižší.
Průšvih nastane, když je díra nebo jiná překážka velká. Nebo stačí, aby vám do cesty vběhlo dítě, pes, nepozorný dospělý, nebo jiný sportující nadšenec. Výsledek je potom lehko odhadnutelný - neustojíte-li to (tedy neubrzdíte-li), jdete přes rukojeť kočárku jako přes řidítka kola, a místo abyste si rozbili nos sami, vyklopíte v té rychlosti dítě a v horším přípdě na něj i dopadnete a můžete ho vlastním tělem vážně zranit.
Moje osobní zkušenost je taková, že jsem se Spiritem při běhu (trénink na PIM 2009) přehlédl trámek na cestě, kočárek se zasekl, přelétl jsem přes něj, roztrhnul si nohu a malého vlastně katapultoval z korbičky. Štestí bylo, že nespadnul pode mne, ale vedle na asfalt. Skončili jsme v Motole na urgentním příjmu - malý s podezřením na krvácení do mozku. Těch pár hodin bych nikomu nepřál. Naštěstí to dopadlo jen otokem přes půl hlavy, modřinami a vážná zranění vyšetření vyloučila. Vypadal jako ET mimozemšťan, ale neměl vážná zranění a žil. Již nikdy více!
Fakt s kočárky nesportujte, jsou na sport nebezpečné.
Michal

michal_spuntik
30. lis 2011

Nedá mi to, ještě vám sem hodím odkaz na jedno kátké video, abyste viděli v čem vozit dítě při sportu raději než v kočárku - je to sice taková agitka, ale je z toho vidět, jak vozík na sport funguje (hrají má žena a nejmladší syn 🙂 )
Většina z vás asi vozíky zná, ale nejspíš ne všichni... kdyby to převědčilo jen jednu z vás abyste nesportovaly s kočárkem, není to tu zbytečně.

https://www.youtube.com/watch?v=ONj__LUJPKs


Michal

mooncaa
30. lis 2011

@michal_spuntik Teda Michale, v tom terénu je vidět, že je to dřina i s vozíkem, možná bych tvé doporučení na vozík doplnila ještě doporučením na Manducu - použití jako krosnička do náročnějšího terénu.
Vozík mám, bohužel jen croozer.

helousek1
30. lis 2011

@michal_spuntik, @mooncaa, @babyrenka Moc děkuji za Vaše názory, musím to ještě nějak promyslet, čas naštěstí je 🙂. Ještě jsem přemýšlela o Red castlu, tříkolce, má ho kamarádka a je s ním spokojená. Já zase nejsem takový extra sportovec jako Michal, je to spíše na rekreační sport. Mrknu na ten CX 1, už jsem koukala na videa přes FB 🙂.

michal_spuntik
1. pro 2011

@mooncaa
No to tak pouze vypadá 🙂 Ten kopec byl fakt prudší než schody (což na tom videu není vůbec vidět, snad jen v jednu chvíli při záběru ze strany, když je patrné, že mám ruce nad hlavou abych na vozík před sebou vůbec dosáhl) a navíc takové kořeny, že se nan nich i 20ti palcová kola zasekávala. To nejde brát jako normální terén, spíš jen jako extrém, co všechno jde vyjet. Pořád jsem cestou nahoru "stál" na brzdě, aby mě ten vozík nepřejel až se překulím na záda 🙂 ... a všimni si, jak se u toho mladej ve vozíku baví a vše komentujel - to by v nosítku nešlo.
Máš pravdu, Manduca se super - máme jí ve výbavě už přes dva roky a pořád, až do dnešních dnů, na ní občas dojde řada. Takže stoprocentní souhlas.
Ale když jedeme na delší výlet a chceme, aby se prcek mohl i vyspat a my si nestrhali záda, tak prostě vozík je bezkonkurenční. Teď jsme s ním o víkendu šli z Kamenného přívozu do Petrova podél Sázavy. Schody, prudké svahy, kořeny, bahno - s ničím není problém. K Teutonii naprosto ideální druhý "kočárek" na jakékoli sportování.

lucy222
1. pro 2011

@michal_spuntik naprosto souhlasím s tím, že "sporťák" pro sportování opravdu ne. Jsme pouze příležitostní sportovci, ale investice do Chariotu nelitujeme a brali jsme ji podobně jako koupi kvalitní autosedačky 🙂

mooncaa
1. pro 2011

@michal_spuntik Já vím, že to byl extrém, ale podobný terén jsem vyjížděla s croozerem a nic moc teda pro mne jako nesportovního člověka, ale zase sporťák by si ani neškrtl. Ale s manducou jsem teda maximálně spokojena, prochodila jsem s ní Krkonoše v létě. Tu trasu z Kameného přívozu znám.
No já byla ráda, že jsem prosadila doma alespoň ten croozer, už při výběru Spirita se manželovi protáčely panenky, Chariot byl zamítnut rovnou. Ale my jsme taky jen spíš takový rekreační sportovci.

lu111
1. pro 2011

ahojte, mozno tu uz bola takato otazka, ak ano tak sa ospravedlnijem, len to by bolo dost citania 😲 , adapter maxi cosi na teutonia fun system pasuje aj na ine teutonky? napr. spirit? dakujem za radu 🙂

mualem
1. pro 2011

@michal_spuntik nevite jaky je limit na zatezeni spodniho kosiku u be you?

jinak musim rict, ze kocarek be you je naprosto super, nemam co vytknout 😉

helik81
2. pro 2011

@mualem ahojky, máš be you? Řeším zda jít do něj či ne.. Potřebuji něco skladného do auta, mám Ibizu, pak aby překonal štěrkové cesty, bydlíme na poli a místo chodníku tu jsou jen přírodní cesty, no a chci ho nechávat i na zahradě na spaní, tak vyžaduju stabilitu. Nevadilo by mi ani kdyby se s ním dalo bruslit (rekreačně). Myslíš, že to dá? A ta přehazovací rukojeť je pohodlná? Akorát se musí odendávat ta taška a to je asi opruz, ne? Moc děkuju za recenzi 🙂.

mualem
2. pro 2011

@helik81 jj, mam be you, ja jsem spokojena, taky mame blizko baraku spoustu polnich cest, jezdi se na nich dobre, ale asi to bude chtit drive nova kola, nez pri ''normalnim'' pouzivani
ale jestli mate u vas hodne kamenite cesty, tak to bude s kocarkem poradne trepat
prehazovazi rukojet je prakticka a s tou taskou mi to vubec nevadi, protoze to neprehazuju co dve minuty
do auta je skladny asi jako vetsina kocarku, pokud si koupis k tomu fashion tasku(ted se myslim jmenuje made for you), tak budes potrebovat vice mista
my mame suzuki grand vitaru a kufr je plny, takze na dovcu budeme potrebovat na strechu rakev
s bruslenim si to fakt nedokazu odhadnout, taky to mam v planu, ale jeste si netroufla to vyzkouset