Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

franzovka
26. srp 2009

hezké fusaky mají i na http://www.emitex.cz/k-zimni-pytel-combi.php, ale kamarádka mi tvrdila, že jde fusak udělat z měkké tašky od kočárku. Sice ne tak dokonalý, ale prý jde. Tak snad nám Michal poradí...

akcull
26. srp 2009

Francovka,
tady taky píšou , že jde ta měkká vložná taška předělat na ten fusak. 🙂
http://www.kocarky-teutonia.cz/products/mekka-v...

Byla jsi s tou taškou spokojená? Já mám Teutonku jen sporťák, ale pokud by k tomu došlo a měli bychom druhé dítko, tak bych zvažovala i tu tašku, je lehoučká a větší než korba..... No to je fakt asi předčasné🙂)

Ten Emitex vypadá taky dobře je velkej, my máme ten letní, ale musela jsem si tam prostříhnout díry na pásy, ty jsou jen naznačené a ještě samo v jiných místech.

helenky
26. srp 2009

ahoj teutoňačky/teutoňáci, máte někdo zkušenost s autosedačkou Tario vs.Maxi Cosy?

sebastianna
26. srp 2009

ad pásy: přesně jak píše mavanka, snižuje to celkem bezpečnost, půlroční mimi už třeba do korby nevejde, ale ještě nesedí, takže když tam ty pásy nebudou, tak se bude všelijak sesouvat do stran ☹

tono_babymarket
26. srp 2009

Ak dieťa ešte nesedí (väčšinou začína samo sedieť okolo 6-7 mesiaca) chrbtová opierka by mala byť v rovine alebo len jemne napolohovaná, takže zosun do strán je nepravdepodobný...

Fusak je dobré vyberať taký, ktorý sa dá dolu úplne odzipsovať, to je výhodné keď už deti začnú behať a majú obuté topánky....emitexová má síce odzipsovateľnú sponú časť, ale pokiaľ by ste ju nechceli používať, fusak zostáva krátky, podľa mňa je ako alternatíva k originál teutoňáckemu podobný Kaiser....

mavanka
26. srp 2009

Tono, je jasné, že půlroční dítě neposadíme, ale třeba to naše je už teď pěkně živé, sedět sama neumí, ale nadzvedává se, háže sebou, i když leží na rovině, na zemi, chce se přetáčet,všude vidět, i v lehátku už jí nemůžu nechat samotnou, protože už se zapírá loktíkama a nadzvedává - a to ho mám fakt téměř ležaté... ty pásy by byly jistota... no ještěže ten sporťák je otočený čelem k nám a hned uvidíme, co prcek vyvádí...

franzovka
26. srp 2009

akcull,
s taškou jsem spokojená maximálně, jednak je prostorná, ale lehoučká, takže počítám s tím, že se Tomášek do tašky vejde ještě celou zimu

amulet
26. srp 2009

Holky, tak když byste takové akční dítko připoutaly těmi pevnými pásy, asi by se vztekalo, protože by se nemohlo hýbat. Takže to ty pásy neřeší. My museli malému koupit takové kšírky, v 7 měsících jezdil v kočáře ve stoje, každý nájezd na obrubník byl velké dobrodružství. Připoutat ho do těch pásů v kočárku (neměli jsme tehdy teutonii) se rovnalo zápasu řecko-římskému, vítězilo dítě (kdo zná knížky o Prevítovi? 😀 ) a i když se podařilo vyhrát nám, tak se pak v kočáře kroutil, vřískal, snažil se z toho dostat. V 7 měsících stál, ale seděl až v 9 měsících - on to považuje dodnes za velkou nudu, sedět...

lucrezinca
26. srp 2009

ahoj holky, dneska jsme si privezli Teutonia Mistral S HB v krasne tmave modre barve 😵 Poridili jsme si k tomu mekkou vloznou tasku, nanoznik, fusak s umelym berankem, moskytieru, slunecni strisku a prebalovaci tasku (je fakt vymakana, plno kapsicek, prihradek atd.). No ale dat to dohromady je skoro na maturitu 😝 Vsechny dily ale i kocarek maji ruzne karabinky, poutka, zipecky, popruhy a vsechno se da samozrejme spolu zkombinovat a ruzne na sebe pripnout. Kdyz jsme kocarek sestavili s veskerou vybavou, vypadal jako maly tank 😀 Sama ho neuzvednu ani omylem, ve dvou to jde, ale je fakt, ze zase je takovy betelny 😉 Resili jste tady ty fusaky - ten s umelym berankem se da dat do vlozne tasky i do sportaku, ma vyrezy na popruhy, takze v zime je i sedici dite v teple a bezpecne pripoutano. Je dost prostorny a klidne bych v nem vzala dite i na severni pol. Super je, ze ma zip dole na nozicky a samozrejme uprostred. A taky ho mame uplne ve stejne barve jako kocarek 🙂 Netvrdim, ze v zime tam maly bude mit buhvi kolik mista (vlozna taska + fusak), ale stejne i kdyby jel v lavoru, tak by byl uplne zababulany do deky a hybat by se nemohl, ze... 😉 No, uz nam chybi jen ta napln do kocarku, maly se asi jeste slechti, aby byl fesak 😎 ale me uz to cekani nebavi 😒

Franzovka - chtela bych se zeptat, jestli mas ve vlozne tasce i nejakou extra matraci nebo deku nebo jestli to staci jak to je? Dik!

franzovka
26. srp 2009

ani matraci, ani deku - teď jak byla ta tepla, přehla jsem deku, která patří do kočárku (emitex -z jedné strany je z fleecu a z druhé bavlněná, tak tou stranou z bavlny) hezky ho to chladilo, jinak dokud byl jako miminko v zavince měla jsem tam takovou tenkou látkovou podložku a pod ní přebalovací, protože jsem jednou malýho rozbalila a hned se počůral... 😀
jak jsi psala o té váze kočárku, počkej, až tam bude třeba 10kg miminko, nákup, fusak... to je pak posilovna!😉 ale osvědčilo se nám, že je nejlepší kočárek snášet ve dvou tak, že se lidi postaví naproti sobě směrem do kočárku a chytnou kočárek oba stejně tj. za konstrukci a u řídítek

lul
26. srp 2009

lucrezinca na tvojom mieste by som uz toho moc nedvihala 😀 pockaj po porode 😉

a v com je lepsi ten umely baranek? nie je na zimu lepsi pravy, asi bude aj teplejsi, nie?

safira1
27. srp 2009

Tono ďakujem za tip, ten fusak kaiser je naozaj veľmi pekný.

lucrezinca
27. srp 2009

lul ten pravy beranek je urcite teplejsi, ale ta cena!!!! Ja stejne nehodlam dite tahat do tuhych mrazu a na dlouhy prochazky. Mne ten umely pripada teply az az 😉 Jsme si spritelem rikali, ze se v tom ten maly stejne upece 😀

editah222
27. srp 2009

Co se týče fusaku, myslíte že na zimu stačí mini nest + deka? Nebo si mám taky pořídit něco teplejšího? Mini nest mjsem si koupila, ale nemůžu ho omrknout, protože kočár a všechno k němu je u tchýně 🙂

safira1
27. srp 2009

Baby poradte..kde zozeniem taky hacik z umelej hmoty, co sa s nim pripevnuje slnecna clona? Prave som zistila ze sme ho stratili na jednej strane..😢

jasminet
27. srp 2009

v domacich potrebach? v galanterke? niektore ramienka na saty maju take haciky, tak odlomit odtial...? 😅

germik
27. srp 2009

baby,mate niektorá fusak Kaiser? Rozmýšlam že si ho kupim k Teutonke - a je dost teplý,nepremokavý a zmestí sa do športáku v pohode? Díky

mavanka
27. srp 2009

jasminet, ten nápad s ramínkej je perfektní 😀

jasminet
27. srp 2009

mavanka - no, snazim sa co to da 😀

franzovka
27. srp 2009

holky, diskuze na téma fusak Kaiser je na https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

safira1
27. srp 2009

Jasminet, ale ty myslis asi nieco ine, lebo ten hacik je dost velky.. V galanterke som pozrela a nic podobne nemali. Asi ho pojdem hladat tam, kde som ho vyhodila. Syn sa s nim hral a ja som nevedela co to je, tak som ho hodila do krikov..

barica
27. srp 2009

ahoj, byla jsem se dnes podivat na teutonii mistral S, ten se mi libi nejvic, ale manzel byl docela prekvapeny, ze takhle drahe kocarky nemaji kolecka "ulozena na loziskach", to pry maji i daleko levnejsi kocarky?! Je s tim nejaky problem? Kdyz se tam pry dostane pisek, tak kolecko "odpadne", mate s tim takove zkusenosti? A opravdu na kocarek vsichni cekate dele nez 3 mesice?

germik
27. srp 2009

ďakujem franzovka 😉

mavanka
27. srp 2009

safira, myslim, že jasminet ví, jaký háček, bývají na ramínkách na kalhoty, aby se ty kalhoty neposunuly a vypadají hodně podobně, jako ten na clonu - většinou je dávají v obchodech s pánskými obleky...

safira1
28. srp 2009

Ahaaa, dakujem za radu, ja som to zle pochopila. Dnes pojdem este raz do obchodu. Vcera som pozerala v zlom oddeleni.

lucrezinca
28. srp 2009

barica: hridelka a objimka tvori tzv. kluzne lozisko, ktere je teda narocnejsi na udrzbu a kolecka se musi asi jednou mesicne vycistit a namazat silikonovy olejem, jak je psane i v navodu... 😉

barica
28. srp 2009

lucrezinca: no prave, udrzba kolecek u takovehleho draheho kocaru mi prijde naprosto zcestna, vzdyt i levnejsi kocary maji loziska a je to v pohode?! fakt jsme byli hoodne prekvapeni...

jasminet
28. srp 2009

hej hej, presne ramienko z nohaviciek a podobnych veci som myslela. 😀 aj niektore detske veci na takom su zavesene, napr. teplaky. skus sa ist niekde do tesca popytat, urcite ti jedno daju...

lucrezinca
28. srp 2009

barica: no jo, zadny kocarek neni dokonaly, ale clovek musi hledat 'nejmensi zlo'. Tak ta udrzba by mela zabrat chvilku a stejne ji dela chlap 😉 Mistral S jsme taky poridili, nez jsme se pro nej rozhodli, vyzvidala jsem od maminek co ho uz maji a ohlasy byly pozitivni. Na kazdem kocarku je holt neco...

helenky
28. srp 2009

ahoj holky, zkouším to zas a znovu..nebudete se některá koncem listopadu zbavovat autosedačky Tario nebo Romer, ideálně s bází a adaptérem na Spirita... to ale není nutnost... kdyžtak piště IP. díky H