Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
3. srp 2012

@eliskast na špuntíkovi byl návod jak to sundat, asi tam ještě někde bude i s fotkama

hojda
3. srp 2012

@vonicka Tak já mám u Spirita taky jen 3 polohy a vystačili jsme bohatě. Já myslím, že z toho pololehu ven vidět je, nebo zkus ten úplný leh, dát ho na bříško a odendat mu boudu🙂, to bude výhled.

monalis
3. srp 2012

Zdravím všechny, kteří se zajímají o kočárky Teutonia. Řekla jsem si, že sem přispěji se svými zkušenostmi. Měla jsem několik měsíců kočárek Teutonia Cosmo 2011 a už nikdy více. Hluboká korbička byla super a kočárek se krásně ovládal, ale. Když jsme přešli na sporťák velmi mě zklamal. Ráda bych dceru vozila dost dlouho ve sporťáku a ne jen do roka a pár měsíců. Postrádala jsem prostor pro dítě (hlavně v zimě, kdy jsem tam dala fusak) a hlavně mě naprosto iritovala stříška se síťkou. Když jsem stříšku shrnula vadila malé na hlavičce. Prostě ubírala místo. Preferuji pro dítě pohodlí a tak i prostor. Mě se nejvíce ze 3 druhů kočárků osvěčil Jané Slalom Pro. Tam bych jen více zpřístupnila koš pod kočárkem. Tolik z mých zkušeností. Pro někoho to může být super kočárek a to nikomu neberu. Každému z nás vyhovuje něco jiného 😉

babyrenka
3. srp 2012

@eliskast : abyste dostala potah střechy dolů z konstrukce, je potřeba ještě rozdělat jeden z kloubů. To uděláte tak, že povolíte šroub, který kloub spojuje, až bude úplně povolený, tak na něj zatlačíte a tím vysunete z kloubu spodní část druku, který na kloubu držel potah. Ta plastová spodní část druku je zároveň matkou pro ten šroub a také zajišťuje přední díl konstrukce střechy v kloubu. V tu chvíli už vám půjde sejmout kloub z konstrukce a také stáhnout potah střechy. Po stažení potahu bych doporučoval ten kloub zase složit a sešroubovat, aby se vám během praní ty součástky neztratily.

ludmilad
5. srp 2012

Máme Teutonia Mistral S s ruční brzdou, ráda bych přikoupila skate/stupátko za kočárek. Prosím o zkušenosti se stupátkem Teutonia, kdo jej máte a na jaký typ kočárku a případně Lascal, zda má někdo stejný kočárek jako já a používá ho.
Lascal sice dle výrobce pasuje, ale je tam trošku problém se skládáním......?? A také prosím o zkušenosti, zda jde stupátko Teutonia lehce oddělat a taky při jízdě zvednout, když na něm dítě nejede.

vivianaba
5. srp 2012

@ludmilad ahoj, ja mam tiez Mistral s rucnou brzdou a chcela som kupit original Teutonia stupatko a pisali sem z Babyrenka ze na tento kocik Teutonia Pick Up stupatko nepasuje! Takze asi zostava jedine ten Lascal. Precitaj si par stran dozadu, tam je to presne vysvetlene preco nepasuje, alebo to sem mozno niekto napise znova.

satyyy
6. srp 2012

@michal_spuntik - chtela bych se zeptata, jak je to se servisem Teutonky ve Špuntiku ... kdybych o to mela zajem, je nutne se nejak predem objednat? jak dlouho u vas podvozek bude? a pokud mam kocar jeste v zaruce, kolik takovy servis stoji, diky moc za odpoved

hojda
6. srp 2012

@monalis Já někde četla, že Jané nedopadl dobře v nějakých testech....

monalis
7. srp 2012

@hojda Tak o tom nic nevím a to jsem u každé koupi kočárku zjišťovala vše hlavně podle českých a německých testů. Pro mě je to nejlepší a hlavně nejpohodlnější kočár. Je možné, že nějaký jiný druh kočárku od Jané měl potíže, ale řekla bych, že Slalom pro to rozhodně nebyl 😉
Já mám prostě s Teutonií špatné zkušenosti ale nikomu ten kočárek nechci hanět. Jen za určitou sumu peněz očekávám něco jiného 😉

juliar
7. srp 2012

Ja som mala Jané Slalom pozicany na 3tyzdne, kym mi dorazila moja Teutonka a pre mna mal Slalom vela nevyhod. Napriklda madlo pred dietatom sa dalo odpojit jedine cele, takze ked som tam chcela vlozit dcerku tak som nevedla kam ho mam polozit. Na Teutonke sa da pekne odpojit len jedna strana, otvorit a dieta vlozit. Alebo na Slalome nakupny kos mal velmi malu nosnost. Ked som isla do obchodu a kupila 2-3mlieka, tak sa mi hnet odopinal. Teutonku nalozim do prasknutia a paradne drzi. Okrem toho mu rapkala zadna brzda. Reklamovali to tusim 2krat a vzdy sa to pokazilo. Vraj je to velmi casta chyba pri Slalome. Ja som vystriedala 4kociky a s Teutoniou Spirit som spokojna. Je pravda ze velkost som nikdy neriesila, lebo dcerka je naozaj drobnucka.

nnina
13. srp 2012

dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli už jsou k dispozici upravené nánožníky na Spirit, jak tady avizovala @babyrenka ??

cizu
15. srp 2012

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat - návod k použití jsem někam založila a teď marně koumám, jak dám sporťák do polohy v sedu? První dvě polohy jsou zcela logické, na tu třetí nemůžu přijít☹(
Děkuju moc

cizu
15. srp 2012

Už jsem to našla.-(((

miskaska
23. srp 2012

Do kolkych mesiacov ste vozili deticky vo vanicke? Maly sa narodil v juli a ked tak na neho pozeram, ako lezi v kociku, tak si neviem predstavit, ako ho tam napcham v zime aj s fusakom 😅 .

anitram18
23. srp 2012

@miskaska do 5měsíců, ale měli jsme štěstí, že to bylo na léto, jinak si myslím, že by se tam nevešel ještě dřív 😒

verinka100
23. srp 2012

@miskaska my do pol roka a bol zababuseny 🙂

mooncaa
23. srp 2012

@miskaska do 7 měsíců, přes zimu, ale poslední asi 1,5 mesíce už bez fusaku - jinak by se tam už asi na délku nevešla. Měla 74 cm, když šla do sporťáku, při natažení nohou už odjížděla a bouchala se hlavou o druhý konec.

adinkam
23. srp 2012

@anitram18 my 5,5 mesice, maly je prumerne vysky i vahy🙂 vydrzel by tam i dele, ale je strasne akcni a jen lezet uz ho tam proste nebavilo, otocil se na brisko, pak se vytocil cely a uz lezl z korbicky🙂

anitram18
23. srp 2012

@adinkam je fakt, že F. byl trošku větší, hlavně delší 😉 takže @miskaska každé dítě je jiné, měsíce ani tak roli nehrají 😉

vivianaba
23. srp 2012

@miskaska aj ja mam juloveho syna a vo vanicke vydrzal asi do konca decembra (teda do 5 mesiacov). Kebyze ho tam narvem tak vydrzi aj dlhsie, ale ja som pouzivala kozusinovy teutonacky fusak a ten je dost velky sam o sebe. Zdalo sa mi vtedy lepsie riesenie dat ho pekne v tom teplom fusaku do sportaku s predlzovacim dielom.

scai
24. srp 2012

Holky chtěla bych se zeptat kdo máte spirit a skejtík pro druhé dítě, jakou značku skatu máte?
Teda bojím se, že to bude nestabilní, ale nemám teď na to kupovat nový kočár ☹ Tak snad to půjde.

adinkam
28. srp 2012

zdravim vsechny, chtela bych se zeptat na polohovani zadove operky u sportovni casti Be you. Je tam poloha vleze, pak jedna ji dost podobna a pak uplny sed.. coz je pro nas trosku blbe, maly jeste sam nesedi, ale lezet nevydrzi, potrebovala bych takovy polosed.. nasla jsem tady v diskuzi fotku kde ta poloha je, ale neni to Be you

momo111
28. srp 2012

@scai ja mam spirit a skejtik mam litaf model 2840, moja starsia ma uz 3 rocky skoro a musim povedat ze na skejtiku casto skace a podobne a je to v pohodke, skejt sa da aj pohodlne odkliknut ked nakladam do auta (mm to ani neodklikava, hodi to do auta aj s tym), myslim ze je univerzalny, ja som spokojna.

babush
28. srp 2012

@scai my mame Lascal maxi buggyboard a sme spokojni. Len musis ratat s tym, ze mas naklad a mysliet na to pri zdolavani prekazok ako su obrubniky a tak..inak aj so spiritom v pohode 😉

scai
28. srp 2012

@babush
@momo111 ještě mě napadlo, já mám spirit s ruční brzdou...nebude to tomu vadit? Máte jí taky nebo ne?
A dík moc za info!

bondyskova
28. srp 2012

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, jestli nevíte, z kterého Mistralu P budou korby pasovat na Spirit nebo Cosmo např. 2010 ? Mistral 2010, 2011, 2012 ? Od kterého modelu. Pročetla jsem snad celé fórum a dozvěděla jsem se, že starší modely Mistralů mají jiný podvozek než zbytek modelů - Spirit, Cosmo atd. Ale od kterého modelového roku to je sjednocené? Babyrenka prodává kromě BeYou jen modely 2011, ale psali tu, že od "letošních" modelů jsou podvozky konečně sjednocené, tak teď nevím jak to mysleli 🙂

Pořád nevím kolik koleček a jaká koupit ☹ Jsem malinká a Be You s otočnými předními kolečky a přehazovatelnou rukojetí, byl favorit, ale má moc vysoko rukojeť. i když se dá madlo polohovat, tak tam vznikne takový divný úhel a blbě se s kočárkem hýbe. Výškově byl ideál Spirit, Cosmo, Fun System, trochu méně Mistral, ten je s madlem trochu podobně jako Be You. Přítel zavrhl se spoustou argumentů přední malá otočná kolečka, byl nejvíc pro klasický Mistral P, ale z toho by mi upadlo zápěstí ve městě, jak bych ho musela pořád nadzvedávat kvůli otáčení na místě. Ale prcek se má narodit v lednu, budeme napůl v Praze, napůl v úplném terénu mimo město, kromě toho hodně procházek se psem. Tříkolky se trochu bojím kvůli lehčí převrhnutelnosti při překonávání překážek. Přeci jen ji nemůžu nikdy zvednout na přední kolečko, prostě v ruce kočár ve vzduchu neudržím ani prázdný. O přesunech MHD ani nemluvě...Tak poslední nápad byla varianta koupit nový mistral P ( na delší rovné trasy) a starší podvozek cosmo (do města) z bazaru a korbičky přehazovat. Stejně je budeme pokaždé doma sundávat kvůli vjezdu do bytu. Jen tedy nevím, od kterého model. roku jsou podvozky sjednocené ?

miluse
29. srp 2012

ahojky, před časem jsem se tu ptala na to ohledně výměny předního madla u kočárku teutonia alu team, jedná se o madlo pro "rodiče", máme tu pěnovou hmotu roztrhanou a potřebovala bych ji vyměnit. Bohužel už ten svůj dotaz nemůžu najít. Mohl by mi prosím znovu odpovědět ten kdo se tímto zabývá a objednává ty náhradní díly? děkuji

babush
29. srp 2012

@scai my sme posunuli brzdu smerom nadol...teda vlastne sme ju len pootocili a vsetko je ok. Je pravda, ze brzda uz nie je az tak "poruke", ale uz som si na to zvykla a brzdim s nou v pohode. Vela stastia pri vybere 🙂

momo111
29. srp 2012

@scai ano mam aj rucnu brzdu ale pootocila som ju uplne hore tak to nevadi, ono aj ked niekedy neni pootocena nevadi, mala si velmi rychlo zvykla ze ked ide na skejtik musi sklonit hlavu. a este k tomu skejtiku ja som sa obavala ze kam dam babytasku lebo na plece nemozem mam tam fakt tazke nakupy a robim to tak ze babytaska (od teutonie) uz nevisi ale sedi dole na skejtiku takze na polke skejtika je taska a na polke malicka ...... hehe a vpredu je pichnute odrazadlo a maly kocik pre babiky a este ked je aj slnecnik vystrety- no vyzerame jak cirkusanti 🙂

scai
29. srp 2012

@momo111 takže se ti tam vejde i taška, to je dobrý 🙂

@babush
dík moc holky za rady, mrknu na skejt a teda objednám 🙂