Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

denisab32
27. bře 2009

mi2
ahoj,
kedy máš termín?
- čo sa týka Bertini, osobne k ním vzťah nemám je to sériová výroba v Číne a to ja veľmi nemusím 😉

mi2
27. bře 2009

Ahoj denisab32,
termin mam 6. jula, preco?
No Bertini je vraj australska znacka, ale verim, v Cine je vyrobene vsetko, aj tie najznackovejsie veci, maju nejake clanky vyrobene v Cine... to nejako neriesim, ved ktovie ci je aj Teotonia cela nemacka ...
a ku akemu kociku mas vztah Ty?

denisab32
27. bře 2009

mi2
- pýtam sa preto, aby som ti mohla poradiť 😉 , ide o to, že by si teoreticky mohla vystačiť len so šporťákom+predlžovací diel+matrac a na zimu fusak...a tam ušetrila....no a autosedačku zobrať neajú Britax od 0-18 kg...
- k Bertini, nuž zdá sa mi, že je tam veľké opotrebovanie za krátku dobu...možno mi vadí aj tých 5 farieb, či je ich viac 🙄 a slabý výber doplnkov...ver tomu, že ak by Teutonka bola z Číny, tak sa nerobia na zákazku a dodanie viac ako 8 týždňov...

klementina
27. bře 2009

ked nam uz dnes konecne zacalo svietit slniecko, tak ma napadlo, ze nemam k teutonii slnecnik. ani som ho nevidela v ponuke. maju ho a kde sa tam da pripevnit? a kolko stoji? dakujem

jmisa
28. bře 2009

Já jsem si místo slunečníku vzala sluneční stříšku, údajně je to lepší varianta.

kikimaruska
28. bře 2009

Taky plánujeme sluneční clonu. Jeden slunečník sice mám, ale ten jen na kočárek co máme na zahradě a na spaní. Vadí mi, že se slunečníky různě kinklají, pořád se musí natáčet jak se mění slunce-nebo směr cesty. Na stojící kočárek mi vyhovuje...ale na jízdu ne.

michal_spuntik
28. bře 2009

Ahoj,

tak zas se jednou přidám do diskuze 🙂

Slunečníky jsou ve všech barvách (a jdou objednat i loňské) trvá to však jako každá jiná objednávka z Teutonie.
Jsou moc hezké a moc drahé - cca podle obchodu 1000,- Kč.

Clona je méně hezká, ale daleko praktičtější. Černé něco málo přes 400 barevné (ve Fashion barvách a pár dalších barev) těsně pod 500,-
černé bývají v obchodech normálně skladem a na barevné se taky čeká a je dobré je objednat s kočárkem rovnou (teda holkám které jej objednávají u mne to alespoň doporučuji zvážit).
Slunečník i sluneční stříška mají samozřejmě (tak jako vše od Teutonie) UV 50+

Michal

editah222
28. bře 2009

Zamilovala jsem se do Teutonie Spirit, ale mám trochu obavu jestli není korbička moc malá, vnitřní rozměr má jen 73 cm, což není zrovna moc. Miminko se má narodit v září a tak bude celou zimu ve fusaku v pevné korbě. Vím, že jde dokoupit prodlužovací nástavec, ale kdybych ho musela začít používat moc brzo tak tu korbu snad ani nepotřebuju. Druhou variantu mam inglesinu magnum, ta se mi tak moc nelíbí ale kvalita je taky dobrá a korba je o dost prostornější.
Je tu někdo kdo měl mimi asi ve stejné době jako budu mít já a měl Spirit? Za každou radu buc moc vděčná, myslím si že je velice důležité rozhodnout se správně 🙂

kikimaruska
28. bře 2009

Já myslím že korba fashion je jedna z těch prostornějších - 74, některé maminky naměřili i 77? Navetta od Perega má též 74 a je to největší korba spolu s Bolderem co jsme měli...Málý má nyní 70 cm a vešel se tam v pohodě i se zkráceným fusakem Combi od Emitexu a s kombinézkou.

sarii
28. bře 2009

editah222 ... taky myslím, že zimu v poho odvozíš v korbě. A po půl roce se skoro všechny prťousové expedují do sporťáků...
Jo, tebou zmiňovaná Inglesina má obr vanu...

astrane
28. bře 2009

Editah222-tak můžeš mít ukončovací nástavec+tašku-to u Teutonky taky jde ne?A až se nevleze do tašky,bude pořád v takovým jako hlubokým kočárku....já měla už oba typy kočárků a podle mě je to jedno,jestli mimi leží v tašce nebo hluboké korbičce......Ona ta Inglesina to má podobně,tam se ta korba uzavírá hygienickou vložkou,takže to není až tak úplně hlubokej kočárek....Ale zase je o nějakou tu kačku levnější-vlastně o dost kaček 😉 😀

PS-mě by se dítě do korby v zimě nevešlo,ale my měli trochu nestandartní rozměry 😀 (75cm a 9,25kg v 6 měsících 😅 )

editah222
28. bře 2009

Děkuju za rady. Tak já to risknu a bud doufat, že moje mimi nebude obřík 😀
Já jen že v obchodě s kočárkama mi pán vnucoval bebecar a inglesinu jen proto že mají velkou korbu, prý jen tak budu s kočárkem budu v zimě spokojená (ale je mi jasné, že taky třeba chtěl prodat to co má skladem 😉 )

astrane
28. bře 2009

ta jejich vložná taška má 75cm,tak je možná i ochlup větší než korbička...
bebecar je docela těžkej...Inglesina je dobrej kočárek a kvalitní...ale každýmu se líbí něco jinýho ataky mu něco jinýo vyhovuje 😉 🙂

kikimaruska
28. bře 2009

kdo ví co pán myslel, každopádně spokojenost není jen o korbě ale hlavně o podvozku...ten když neslouží, tak je i ta korba na nic ☹ ...takže vybírat hlavně podvozek a korbu jako druhotnou věc, byt důležitou 😉

astrane
28. bře 2009

No právě-těžko někomu budu cpát Inglesinu,když chce otočný kolečka a hlavně třeba kočárek do města....ale já bych se té tašky nebála a pak jezdit jen s uzavřeným sporťákem...zase budeš moct malýho trochu přizvednout až se bude v kočárku dusit vzteky,že nevidí 😉

kikimaruska
28. bře 2009

já bych se taky nebála, sportáček jde do lehu a boudička je hezky řešená, má vzadu ry větrací sítě i je taková zateplená...neprofoukne...My jezdíme taky ted v leže, ale když chce koukat, tak ho přizvednu a je klid... 🙂

tilly
28. bře 2009

mi2, chceš zrovnať nezrovnateľné... bertini a teutonka sa nedajú porovnať... radšej teutonku po dvoch deťoch ako nový bertini...

denisa, máte teutonky aj na predajni? teda ide mi o mistral S... a dalo by sa aj také, že vyskúšať ho do auta, či tam vojde? fun system určite vojde (a k nemu ešte jeden kočík), ale mistral, tým, že má prehadzovaciu rúčku... neviem... je síce ešte kooopec času, ale keď to s ebayom pôjde takto dolu vodou, tak si tú teutonku budem musieť kúpiť novú 😅 lebo hartan topline sa mi do kufra 100% nevojde

mi2
29. bře 2009

Denisab32 ahoj
Dakujem za rady a informacie, ved ja som bola v BM uz trikrat, no a stale trafime nejakeho mladeho predavajuceho, ktory je sice prijemny i sikovny a ochotny, ale ked nam napocital taku vysokasku sumu 28710,-sk a povedala som ci je mozna nejaky ina variacia, ze je to vela, tak nam neponukol nic insie, ja ho prehovarat nemozem, ved zaujem mam o Teutoniu. Ta moznost co si spominala s taskou ... tak to mi neslusil povedal, jedine ho napadlo, ze by sme mohli zamenit konstrukciu za kovovu - tazku ako slak ... no tak preco nenasiel inu moznost, ked sa mi to zdalo vela ...
tilly tiez ahoj a tiez dakujem, nemam taky prehlad, tak mozno naozaj porovnavam neporovnatelne, skor som vychadzala z toho, ze sa mi pacia tieto dve znacky kocikov .... len mi je trosku dost draha tak, ako som sominala vyssie pre denisub32, vsak to neviem u obchodnila potlacit nizsie, asi som mu nie sympaticka ☹
No keby som zohnala niekde inde, mozno by sa dalo, ja by som rada Teutoniu, to je jasne, len tie peniazky ...
Dakujem Vam

denisab32
29. bře 2009

mi2
- uff, tak toto sa mi fakt nezdá, tak tam skús nabehnúť ešte raz a spýtaj sa priamo na tú možnosť, čo som ti odporučila ja...

- cena sa odvíja od požadovanej výbavy, to je akokeby si chcela auto s klimatizáciou za cenu bez....alebo za cenu škodovky mercedes....ceny sa neurčujú na základe sympatií zákazníka....a chlapci-predajcovia nemôžu svojvoľne manipulovať s cenami, to je akokeby si chcela od predavačky v Tescu, aby ti dala liter mlieka za lepšiu cenu...

tilly
- plne súhlasím s tvojim provnaním Teutonky s Bertini
- Teutonky sú priamo v predajni, veď sa jedná o autorizovaného dovozcu...

denisab32
29. bře 2009

porovnaním 😀 😀

rybkaz
29. bře 2009

Editah222 Ahoj, já budu mít mimi v srpnu, řešila jsem podobný problém a taky jsem došla k tomu, že nemá cenu kupovat hlubokou korbičku 🙂 Takže koupíme rovnou sporťák a do toho vložnou tašku (asi od Emitexu, protože je výrazně levnější a s tímhle kočárkem kompatibilní) 🙂

mi2
29. bře 2009

No ja suhlasim deniska s tym co si napisala, ved ja nepozadujem za nizsiu cenu tu istu vybavu, popustila by som z poziadaviek, ale ... vsak to co som spominala.
A mas skusenosti aj so servisom? Pocula som, ze je velmi zdlhavy ...

denisab32
29. bře 2009

mi2
- prosí mťa odkiaľ máš také info 😕 ....možno od tých čo kúpili kočík z rôznych pochybných e-shopov?...
BM je ako som už spomenula autorizovaný dovozca, takže to je myslím dostatočná záruka rýchleho servisu...

mi2
29. bře 2009

no kade tade su vseliake informacie, tak vdaka za uistenie 😉

editah222
29. bře 2009

Rybkaz ahoj, asi to udělám stejně. Příští víkend zajedu do Prahy do špuntíku, snad se mi ta cesta vyplati (doufám že v Praze bude větší výběr než u nás na malém městě 🙂 )

rybkaz
29. bře 2009

Editah222 - kdyžtak se zkus tady přes IP domluvit s Michalem, jakou mají momentálně zásobu 🙂 Stejně jsou všechny Teutonky na objednávku... A dej pak vědět, jaks pochodila 🙂

tilly
30. bře 2009

načo na teutonku servis 😅

denisa, tak ja sa v cca. 20tt zastavím, to by som mala stíhať aj objednať, veď v podstate viem čo chcem, len neviem, či sa mi to vojde do golfu...

denisab32
30. bře 2009

Tilly
- by si neverila, čo všeličo dokážu niektorí s kočíkymi "povyvádzať", napr. ako to, čo som už spomenula, že ho privreli do výťahu, nuž a tam to bez servisu nejde...únava robí svoje 😉...

- to je super, že už presne vieš čo chceš, má o starosť menej 😉

denisab32
30. bře 2009

máš o starosť menej😀

ao
30. bře 2009

ahoj holky, taky máme Teutošku 🙂
k tomu sluneční clonu černou a veeelkáááá spokojenost 😵 na jiném kočáře jsem měla slunečník a akorát trčel do prostoru a málo stínil.
místo fashion korby jsme měli do sporťáku měkkou vložnou tašku a syn by se tam vešel i do roku, ale to už samozřejmě nechce on 😝