Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zlatelevizeedna
2. lis 2012

@janinek jina latka? V te korbe, kterou nemam, byl uvnitr nejaky takovy samet nebo velur, nebo neco, na co se chytalo vsechno smeti, ale to je podle me jen vyberem konkretniho barevneho provedeni nez typem korby 🙂. Presne, jak pises, aspon jsi nemusela vybirat 😀.

janinek
2. lis 2012

@zlatelevizeedna A v te tvoji ted ten samet neni? Moje ten samet ma prave. Prijde mi, ze to tmaji vsechny tyhle made for you nebo kteoru to mame. Bez nej bych to klidne vydrzela, ale jak je mala mimco, je to zatim pekne ciste.

zlatelevizeedna
2. lis 2012

@janinek ja mam tu fashion nebo jak se jmenuje, ne made for you. Proste vicebarevnou verzi.

babyrenka
2. lis 2012

@zlatelevizeedna : korby Made for You i Comfort Plus jsou rozměrově stejné, opticky rozměry hodně zkresluje jejich barevné provedení, korbu Comfort Plus takto rozšiřuje použitá bílá látka vnitřního vybavení. Je pravda, že korba Comfort Plus budí bytelnější i takový teplejší dojem, díky použitému látkovému provedení je také tato korba i o trochu těžší.

zlatelevizeedna
2. lis 2012

@babyrenka ok, urcite vite, co prodavate 😉. Kazdopadne hlasuju za comfort 😀.

lenyy
2. lis 2012

Ja som dnes objednala trijkombinaciu teutonie be you a korbou comfort plus tak dufam ze neolutujem tuto volbu

arwen12
2. lis 2012

@lenyy Ahoj. Mozem sa Ta spytat z kade si objednavala? Ja sa este momentalne rozhodujem medzi znackami Teutonia a Gesslein.

lenyy
3. lis 2012

@arwen12 no tak to sa rozhodujes presne jak ja, len ja som sa nakoniec rozhodla pre teutoniu leebo gesslein mal pre mna par much. Z babymarketu v blave

arwen12
3. lis 2012

@lenyy Dakujem. 😉 Ja som zatial vo faze citania informacii a osobnych skusenosti, bohuzial nazivo som este ani jeden nevidela. Mam termin zaciatkom aprila, do konca roka by som uz chcela mat favorita. Pozerala som aj zahranicne stranky a ceny sa mi zdali nizsie ako na SVK. Kolko budes nan cakat?

lenyy
3. lis 2012

@arwen12 no na gesdlein sa v priemere caka 8 tyzdnov a na teutoniu ja osobne vraj budem az 16 tt. Takze pomalinky vyberaj lebo ja mam termin zaciatkom marca a neviem neviem ci mi ju stihnu dorucit🙂

mikulka45
4. lis 2012

Caute baby, máte niektorá originál Teutoňácky zimný fusak s tými príchytkami na madlo? Ako ste spokojné? Ja mám Spirita od októbra 2010, tento rok už budeme jazdiť tretiu zimu, mám fusak Kaiser, ale teda natrepať tam dvojročného prcka je hrôza, ešte keď chcem dať na fusak nánožník (fusak nie je vodeodolný), je tam úplne ako sardinka.
Preto rozmýšlam vymeniť fusak za ten originál, lebo vrchná časť by mala byť z textílie ako kočík. Nemáte prípadne fotku väčšieho dietka v tomto fusaku?

mooncaa
4. lis 2012

@mikulka45 Já bych originál nekupovala. A v zimě jsem nepoužívala madlo před dítětem - se mi pod něj nevešel fusak s dítětem a oblečením a to myslím ani originál nespraví - buď zvětšit madlo, nebo odřezat kus dítěte, nebo jezdit bez fusaku a oblečení - ani jedna varianta není reálná.

arwen12
4. lis 2012

@lenyy Boze to je strasne dlho.. To preco az tolko? To je normalne na odradenie zakaznika.. 😒
Chcela som sa Ta este spytat.. Na ich stranke http://www.teutonia.com/slovensko/uvodna-strank... uvadzaju ako autorizovaneho distributora len BabyMarket a kopec servisnych centier, medzi inymi aj Kika a Pre deti. Bola si kocik aj v tychto obchodoch pozerat? Lebo akurat tieto dva su v nasom meste a kedze som obmedzena vychadzkami do BA sa do materskej nedostanem.
A budes mat tu 3 rocnu zaruku?

lenyy
4. lis 2012

@arwen12 no predeti som bola asi v troch predajnach /od Ba po BB / a nikde teutoniu nemali. a v kika najdes tak mozno jeden kocik ak vobec. ja som bola kvoli tomu kociku asi 5 x v babymarkete aby som sa poriadne na neho popytala a odskusala. 3 rocnu zaruku mas ked udajne zaregistrujes "podvozok" zeda konstrukciu kocika na webw teutonie, ale myslim ze predajca dava len 2 rocnu zaruku a ten rok uz by si si podla mna musela priamo s teutoniou vyhadrkovat zaruku keby sa nieco stalo.

mikulka45
4. lis 2012

@mooncaa aspoň teda ušetrím 😀 aj tak nechápem, prečo to vyrábajú všetko také malé 😖... čo nerátajú s vozením väčších detí??? 😠 inak som vcelku spokojná s kočíkom...

mikulka45
4. lis 2012

@babymarket môžem jednu otázočku? cca 5 príspevkov hore som spomínala taký menší problém s Teutonkou...
myslíte, že v originál zimnom fusaku zapnem madlo na naobliekanom, vzrastovo priemernom 2-ročnom dietku???

hojda
5. lis 2012

@mikulka45 Zkus mrknout na fusak s Outlastem od Dita Tábor, ten je hodně velký, v pohodě jsem do něl dala skoro 3 letého kluka, ale není nějak moc naducaný a navíc má termuregulaci, nepotí se v něm dítě, dostal cenu i na veletrhu. Všichni koukali, jak je krásně velký, že do jejich fusaku už dítě nedají.

evkaspa
5. lis 2012

Ja si neviem vynachváliť fusak Lodger bunker. Používame ho v kočíku Teutonia od narodenia. Minulú zimu mal Maťko dva roky a používali sme ho bez nánožníka, nakoľko je nepremokavý a teplučký🙂

arwen12
5. lis 2012

@lenyy Tak si ma nepotesila.. ☹ Ideme sa do tychto dvoch obchodov akurat tento vikend pozriet, tak sa zacnem pripravovat na to, ze tuto znacku neuvidim. A mozno nas oslovi nejaky iny nakoniec. No uvidime.. Dakujem krasne za infosky a zelam skore dodanie fara. 🙂

cia72
6. lis 2012

@editah222

Ahoj, chcela som sa ťa spýtať, že či máš kúpený ten fusak do teutonii mini nest - ak áno ako si s ním bola spokojná, lebo rada by som ho kúpila pre bábätko, ktoré sa mi narodí v decembri. Nebolo v ňom bábätku zima a hlavne okolo hlávky či to stačilo na schovanie pred zimou. Ďakujem. Lucia

editah222
6. lis 2012

@cia72 asi tě moc nepotěším, ale já jsem mini nest používala jen v autosedačce, do kočárku mi na zimu přišel málo teplý. Dávála jsem ho malé jen září říjen (narozená je v září) a obávám se, že déle by se do něj snad ani nevešla. Koupila jsem si pak Lodger Bunker a s tím jsem byla spokojená mnohem víc. Možná má někdo jiné zkušenosti,ale já považuju mini nest za vyhozené peníze 😅

cia72
6. lis 2012

@editah222
Ďakujem a potom ste malú prečo už nedávali, kvôli tomu že sa Vám zdal málo teplý a ako píšete nezmestila by sa tam, že? Lebo tento mini nest mám odložený v jednej predajni v Prahe, lebo tu je len na objednávku a čaká sa 16 týždňov. Tak váham, či ho tam kúpiť alebo vybrať iný model. Pozriem sa na ten Lodger Bunker - ten ste nosili ďalšie mesiace cez zimu?
Lucia

veve39
6. lis 2012

@cia72 mini nest su podla mna tiez vyhodene peniaze - ja som ho v teutonii nemala, ale viacere zname co ho mali mi to potvrdili...v lodgeri mozes mat babo krasne zabalene od narodenia a vyuzit ho potom aj v sportiaku ci golfaci do tych 2-3rokov

moe
6. lis 2012

mám teutoniu S3 spirit a som s nim spokojná. Je staršej vyroby r.2009, kupovaný z druhej ruky, ale až na to že by som možno chcela skôr 4 kolku a nie 3 kolku je bez chyby.

editah222
6. lis 2012

@cia72 přišel mi málo teplý a nedal se dát kolem hlavičky tak jak Bunker. Navíc mini nest je fakt jen na chvilku, kdežto Bunker jsem užila až do 3 let. Na ten fusak nedám dopustit, je nejen krásný, ale i praktický.

cia72
6. lis 2012

Nemáte niekto skúsenosti s fusakom NINI MEST od Teutonii - lebo potrebujem fusak len do hlbokej vaničky /do športovej časti mám po prvom dieťati - originál od teutonii na Spirit S3/ a neviem aký tam mám kúpiť. Ďakujem Lucia

mooncaa
6. lis 2012

@cia72 Mininest není zimní fusak. Já kupovat fusak, tak bych brala outlastový od Dity Tábor.

pett7
6. lis 2012

@cia72 než mininest tak bych koupila cokoliv jiného třeba Lodger, Mininest je na zimu naprosto k ničemu i když vypadá krásně.. ☹ nebo se dělají i různé malé fusaky do korby výběr je velký 🙂

madlisek
6. lis 2012

Taky máme fusak s outlastem a i když máme drobné dítko, tak už madlo nezapnu (na druhou stranu mám pocit, že ani není potřeba, když je dítě stejně přikurtované kšírama ve fusaku).

janinek
6. lis 2012

Uz jsem se tu na to ptala, jenze tehdy jsem to vyhodnotila, ze rukavnik chtit nebudu, jenze ted po par prochazakch s rukavicemi jsem prehodnotila nazor.

Vim, ze nekdo tu psal, ze ho ma a je nadseny, nekdo psal, ze ma nejaky jiny. Sedi na to ten Emtiex treba?