Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

bibi78
27. črc 2009

Mam rovnaku otazku ako pett7. Nikto tu nema mini nest a zaroven autosedacku Maxi Cosi?

kafa
27. črc 2009

ahojte, tiez uvazujeme na Teutoniu, resp. uz sme tak na 90 % rozhodnuti (Spirit alebo Cosmo), ale chcela by som poprosit Tona, alebo Michala, ci by vedeli napisat vyhody a nevyhody jednotlivych autosedaciek (ako to Michal uz perfektne napisal pri kolieskach, vanickach,atd..) Romer, Tario a Maxi Cosi.. uz sme boli raz v BM a tam nam ukazovali Romer s bazou do auta, to sa nam velmi pacilo, ale nevideli sme vobec Tario a MC.. aky je v nich rozdiel - testy, cena, upevnenie na kocik, do auta,...? dakujem 😉

martuli
27. črc 2009

Kafa - my mame Tario s bazi a jsem moc spokojeni, testy ma dobre, jen je tezsi, ale pry bezpecnejsi, a cena skoro 6,000 i s bazi v CR, bez baze cca 4200
Na kocarek se upevnuje pres adapter, ktery stoji kolem 1,000 a je to vsechno brnkacka, cvaknes jedes, vycvaknes, cvaknes do auta
Ale treba mne kluci opravi

noe
27. črc 2009

kafa michal sa k autosedackam vyjadroval na str. 51 😉

kafa
27. črc 2009

dakujem martuli.. neviem, preco nam vtedy v BM ukazali iba Romer, preto vlastne chcem vediet, ze aky je v nich rozdiel, ked uprednostnili Romer pred Tario.. a Tario tiez potrebuje adapter na kocik??? ved to je ich autosedacka, tak som myslela, ze to bude bez adepteru 😕

kafa
27. črc 2009

noe dakujem, idem pozriet 😉

mayka
27. črc 2009

ahojte tak ohladom autosedaciek to zaujima aj mna. ja mam moznost mat od kamosky MC cabrio lacnejsie tak uvazujem nad tou. neviem ta tario sa mi zda byt predrazena. na to ze ju budeme pouzivat tak 4-5 mesiacov.
Skor som uvazovala nad Romer autosedackou a aj mi ju predavacka v BM odporucila.
Ale myslite ze je lepsie kupit novu autosedacku alebo moze byt aj z druhej ruky. Ved tie autosedacky do 13 kg sa fakt nepouzivaju dlho, no nie?

martuli
27. črc 2009

kafa- je potreba aapter a nevyhodou je, ze se musi pred kazdym nandanim korby sundat, ostatni tam sand mohou zustat
Nevim, my jsme spokojeni a prcek v ni taky rad cestuje
Tohle jsem nasla, tka juknete

TARIO je určeno pro děti do jednoho roku (max. 13 kg váhy a 81 cm výšky)
Vysoká ochrana proti bočnímu nárazu, nejlepší známka 1,2 - maximální ochrana při nehodě
Pětibodové pásy s pohodlným polstrováním
Obzvlášt' pohodlná díky její velikosti
Splňuje evropský standard dle normy ECE R 44-04
Extra velká pohyblivá stříška s UV ochranou (UPV 50+)
S bází je v autě jednoduše a bezpečně upevněná
Ukazatel správné polohy pro optimální upevnění v autě
Snímatelný a pratelný potah i výplň pro nově narozené děti
MININEST fusak lze koupit jako doplněk
V kombinace s Vaším kočárkem je Vám k dispozici mobilní Travel systém
Pláštěnku, moskytiéru a adaptéry pro příslušné konstrukce kočárků najdete mezi doplňky
V kolekci 2009 se vyrábí 13 barevných produktů

jmisa
27. črc 2009

Já myslím, že všechny tři autosedačky jsou kvalitní. Výhoda Maxi Cosi (aspoň pro mě) je v tom, že adaptér se nemusí z kočárku sundavat, zůstává stále na konstrukci, ikdyž je tam nasazená korba nebo sporťák.

martuli
27. črc 2009

To je opravdu vyhoda, adapter mame v kufru auta a je pohoda

kafa
27. črc 2009

hmmm, tak ked mam pravdu povedat, tak to s tym adapterom sa mi na Tariu nepaci 😖 tak uvidime, chystame sa najblizsie znova do BM, tak sa popytam a porovnam.. a maxi cosi je na tom ako s testami? viete nejaku web stranku, kde sa to uverejnuje?

given
27. črc 2009

V crash testoch vraj najlepsie vychadza Romer. Pozeral to MM, neviem ale na akej stranke.

mayka
27. črc 2009

given uz ti prisiel spirit? 😉

given
27. črc 2009

Este nie, snad buduci tyzden - to je tak akurat.

katwind
27. črc 2009

Ahoj, zase otvírám věčné téma dodávek... dnes jsem volala do Špuntíku, tento týden čekám 12 týdnů od objednání. No a teda jsem docela zklamaná, protože kočárek ještě není a od příštího týdne mají němci dva týdny dovolené, takže žádné dodávky☹ Takže jsem docela zklamaná☹

mayka
27. črc 2009

given tak ked prides z porodnice tak ta bude cakat. hehe

katwin tak to je sila. nestihaju a este si zavru fabriku. Asi by ma slak trafil.

zazit
27. črc 2009

Katwind, s tou Teutonkou je to na prd ☹, ale v te dodavce po dovoleny ti urcite prijde, jeste mas trosku casu! A kdyby mimi prislo driv, tak oni ti ve Spuntiku nejak pomuzou, pani me uklidnovala, ze se to kdyz tak nejak udela, i kdyz chapu, ze nejradeji uz bys mela svoji Teutonku doma pod strechou, moc drzim palce!!!!

pett7
27. črc 2009

Ahoj, když vidím ty dlouhé čekací lhůty tak jsem rada že jsme objednali tak brzo.... Byli jsme upozorněni at počítáme tak těch 15 týdnů a asi to tak nakonec i dopadne a dřív to nebude...

asianine
27. črc 2009

Tak tento týden si jedem pro Spirt ..KONEČNĚ.. je to 15 týdnů a jsem docela zvědavá,jestli dostanem alespoň cenu útěchy 😀 .

erinbrock
27. črc 2009

Ahojky, tak pridam neco do mlyna...snad na vikend budeme mit kocarek, meli by ho tento tyden poslat ze skladu...Cosmo...mame objednano od zacatku kvetna a i bychom to zvladli do terminu narozeni maleho, ale prcek prisel na svet o mesic driv...kocar jsme zatim nepotrebovali, mame jeste karantenu a klidovy rezim doma, ale o vikendu uz bychom chteli vyrazit na malou prochazku..tak drzte palce, at je to v novem "voze" ... 😉

janka_pn
27. črc 2009

my sme nasu kupili v kike a cakali sme len asi 8 tyzdnov 🙂, ale aj tak ju teraz po 4 mesiacoch predam a kupim dalsi povoz pre nasu bambulu 🙂 lebo sa jej uz asi zunoval 😀 😝

mayka
28. črc 2009

janka-pn,
teraz pozeram do albumu a to si ty co predavas tu teutonku. 😀 Tak ta kocka ho berie teda? Prosim ta ake mas skusenosti s obchodom kika? Ja som tam bola v nedelu ale spirit nemali ani vystaveny a akosi predavacky niekam zmizli tak som sa nemala koho opytat. 😠 maju podla teba lepsie ceny ako v BM alebo je to tak narovnako?
A co zaruka a servis ako to tam s nimi vyzera?
DIk za info.

janka_pn
28. črc 2009

ahoj mayka 🙂. tak kupili novy, neberie 🙂. skusenosti mam dobre a hlavne cakacia doba bola ovela kratsia. nevyznali sa tak ako v bm, ale bola tam ochotna predavacka cely sme ho spolu "nastudovali" 😀
zaruku samozrejme mam, rovnako objednavaju kociky z nemecka ako kazdy iny obchod ... servis neviem 😅, ale zevraj su teutonky takmer bezporuchove, teda podla predajcov 😀
viem kolko stal nas kocik s brzdou a nanoznik, ale bohuzial neviem co stoji momentalne v inych obchodoch. mozno ine dievcata prezradia 😉
ja s predajom teutonky ani tak velmi neponahlam, ale naco ju drat, ked v nom je aj tak ta nasa velmi zriedka, ked by mozno mohla posluzit inym, kocikovejsim, babatkam 😵. uz ju davam len do golfaca, ved je to uz velka dievka 😀 😀 😀 😀 😀. tak mi pripadne pisni do mailu alebo ip. paaaa.
a do senca sme chodili s mimi plavat, odporucam do buducnosti 😉

mayka
28. črc 2009

jani hodim debatu s mojim muzom. Aj ma to laka ale pacila sa mi ina farba. Musim ukazat tomu mojmu co povie lebo on je financmajster. A zasa az tak nam to neponahla. Momentalne su ine vydavky. 😀 Ale dam ti vediet. zatial len tak nezavazne to ber odo mna.
No snad to nasu v kociku bavit bude ked kocar bude taky paradny.

janka_pn
28. črc 2009

tak fajn, len mi povedz, ci mam hladat dakeho kupcu alebo mi npr. do neviemkolko dni das vediet 🙂. ja som este planovala do tej nasej kupit taku tu vlozku kde su cierno biele kruzky... to by bolo krasne 😵teda podla mna 😅, no a tu slnecnu clonu ciernu mam tiez, ale pouzivam ju na golfaci. ta je super a tiez sa daju dat nan nu rozne farebne navleky 😵.
no hod rec, ale si myslim, ze az tak vela casu uz nemate, kedze tu zitam o tych brutalnych cakacich dobach a babo moze prist aj kapanek skor (ako to moje) 🙄, alebo aj neskor 😀, ale to radsej skor o tyzden - dva ako prenasat v tychto teplach 😝 😉
aj my mame financmajstra 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

mayka
28. črc 2009

janka hladaj kludne. Ved ked ho predas tak mam smolu . Ale dnes ho ukazem tomu mojmu. Zajtra alebo pozajtra ti dam vediet. Musim vystihnut naladicku. hehe

janka_pn
28. črc 2009

oki 😉 inak ak budete mat dake doplnujuce otazky, tak radsej do ip, lebo neviem ci by to tu nezmazali 😝. idem sa slnit, pa.

amulet
28. črc 2009

Dodávky... Katwind, taky čekáme od začátku května a taky jsme si volali, jestli už a taky nic... Já nejsem z Prahy a jet tam pro to těsně před porodem, teda nevím, no... Já doufám, že teď ve čtvrtek přijde v té dodávce. Pokud ne, asi se rozhodnu jako moje sestřenice. Čekala 15 týdnů, nebyli ji schopni ani říct, jestli přijde za týden nebo 14 dní nebo za měsíc, tak objednávku zrušila a v 37. tt koupila jiný kočár. Já nevím, přijde mi to šílené. Čas mám, ale to cestování s bříškem teda nic moc. A nechat si ho poslat, mám strach...

kolca
28. črc 2009

ahojky,
amulet toho poslání bych se nebála. My objednávali v Liberci a protože jsme z Moravy, tak jsme si ho nechali poslat PPL. A v pohodě, přišlo to v obrovské krabici, pěkně zabalené, a jen se namontovali kolečka a nasadila korba a bylo.

editah222
28. črc 2009

Já jsem si pro kočár jela osobně (i když těch 250km tam a zpět teda žádná pohoda), protože jsem taky nevěřila tomu zabalení, ale když jsem v obchodě viděla jak to mám Teutonka vše skvěle zabalené tak jsem si vyčítala, že jsem si kočár nenechala poslat PPL 🙂
Jinak na kočár jsem čekala 13 týdnů a byla jsem na tuto dlouhou čekačku předem upozorněna, a proto jsem objednávala už asi v 15tt 😀