Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lynn77
20. kvě 2009

ahojky, dekuji vsem za zodpovezeni dotazu.... uz se mi zacina v hlave rysovat 😀

michale, trikolovy je u nas pasé, pač máme do baráku asi 7 schodů a ten nájezd je dvoupruhový.... navíc bych tak od oka ( 😉 ) rekla, ze se nam nevejde do vytahu..... no hold panelak, ale teutonka bude 😉

aurrelia
20. kvě 2009

Deniska, áno povedali mi aj cenu,ale to som si myslela, že budem chcieť mistral a teraz už chcem spirit a chcela som tam milión vecí a teraz už sa presne rozhodla, čo tam chcem. a veru predpokladám, že tá cena bude takto iná. a neviem si predstaviť ako si to má zariadiť budúca mamička, ktorá je na rizikovom tehotenstve, ak sú niektorí predajcovia takí ochotní.
Našťastie okrem neochotných ľudí sa nájdu aj ochotní, ako aj niektorí tu na tomto fóre a nerobí im problém takto tú cenu napísať. Za čo som im vďačná, lebo hoci ja nie som našťastie na rizikovom, ale behať každú chvíľu do BA, tak to by ma ten kočík vyšiel poriadne draho. ☹

No hold, máme sa na Slovensku ešte čo učiť.

jmisa
20. kvě 2009

Lynn, když koukám na Tvůj týden, tak bych řekla, že máš nejvyšší čas objednat. My čekáme už 10. týden a aktuální dodačka je prý spíš těch 12. Nechci to vidět pak v době dovolených.

editah222
20. kvě 2009

Jmisa souhlas 🙂 Já si můj spirit objednala už před měsícem, počítám s tím, že mi ho dodají začátkem července a to kdo ví jestli. Ještě bude spousta času. 😉

zili
20. kvě 2009

Dobrý den, jsem na mateřské a současně studuju a tak bych Vás ráda poprosila o vyplnění dotazníku týkajícího se kočárků pro mou seminární práci. Budu vděčná za každého, kdo vyplní. Moooc děkuju. Dotazník je tady: http://pozadavky-zakazniku-na-kvalitu-detskych-...

denisab32
20. kvě 2009

aurrelia
- to nie je o ochote, jednoducho tam platí pravidlo, že telefonicky ani mailom sa ceny neposkytujú...je to úplne normálne, skús zavolať do Tesca, či ti niekto povie cenu na mlieko alebo Pribináčik....oststné vysvetlenie máš v IP a maily...

zili
- to je zaujímavé 🙂 , kde študuješ?

aurrelia
20. kvě 2009

Ale mlieko nestojí toľko čo kočík a tesco je na každom rohu, dokonca aj v našom malom meste a Teutonie na Slovesnku majú iab v BA a KE. A ja viem, že ma to v Poľsku vyjde o 100 € lacnejšie ale chcela som to kúpiť v BM ale tak aby som tam nemusela lietať,lebo veci sa dajú riešiť aj prevodom na účet. Proste nechcela som predražovať už tak dosť drahý kočík cestou do BA, lebo ako už možno vieš som písala v maily, že nie každý býva v BA.
Je inak veľmi zaujímavé, že nevieš ceny, ale vieš,že mi niekto písal mail - takže to hovorí samé za seba. Nakoľko som mail nepísala tebe a ty ho tu spomínaš.Nabudúce môžeš rovno napísať že cenu vieš ale nepovieš.

lynn77
20. kvě 2009

jmisa, diky za upozorneni, nejak mam furt spoustu casu.... 😀 tak doufam, ze to stihneme, chystame se uz objednat

bolk
20. kvě 2009

Lynn 77, jen mě napadlo aby ses vešla se čtyřkolkovým na ten vjezd. Přední kolečka jsou víc u sebe(ale to asi víš a asi máš změřeno🙂) Já totiž měla také takový kočárek(jinou značku a bylo to jen tak tak)
Jinak jak už jsem psala, mám vložnou tašku a je hodně praktická. Malá se koukala přes síťku ven když už nechtěla ležet a já ji nechtěla posazovat, tak pásla koníčky. No a teď slouží jako fusak resp jako vložka do kočárku. Vrchní část jsem dala pryč a dole má malá možnost mít nohy v teple nebo vrchní část dám pryč a je tam jen ohraničení ze strany a dole. Je ale pravda, že někomu zase víc vyhovuje korba, hlavně asi těm co mají větší miminka.

topzuzana
20. kvě 2009

ahojte,
chcem sa spytat, ci mate niekto este ten isty problem ako ja. Ja mam podvozok Lambda, ale myslim, ze aj niektore ine podvozky maju ten isty system uchytenia autosedacky. Na podvozku je na to urcena vzadu taka kovova tyc (strieborna) a este take dve cierne ohnute "veci" s dierkou. Ked idem dat nieco dole do kosika, uz sa mi podarilo par krat si riadne udriet ruku. Bojim sa, ze ked bude maly behat okolo kociara a nahodou strati rovnovahu, aby si nejako neublizil.
A este aj polohovanie noziciek mi pride take predpotopne, a tiez dost nebezpecne, nemoze si do toho zacviknut prstiky, ked sa s tym bude "hrat". Priznam sa, ze toto som si pri kupe kociara vobec nevsimla a ani ma nenapadlo, ze to je takto podivne riesene.
dakujem

given
21. kvě 2009

Aurrelia, mas podla mna pravdu. Ja som si davala robit kalkulaciu na Spirit, korbu Fashion, vajicko Romer a nejake dalsie doplnky v BM v KE. Ak chces, poslem ti ceny do IP, snad aspon trochu pomozem.

aurrelia
21. kvě 2009

Given, ďakujem ti veľmi pekne za ochotu, cenu som si už zistila, samozrejme nie od tých ľudí ktorým som písala a teraz je na manželovi ako sa rozhodneme. Či po ich prístupe to u nich kúpime alebo si radšej o čosi priplatíme a pôjdeme to kúpiť do Čiech, kde ma to síce vyjde o 10 € drahšie ale bez nejakého zdráhania mi napísali všetko čo som potrebovala vedieť. Takže nechávam rozhodnutie na manžela, pritom v BM majú momentálne dokonca takú farbu toho kočíka akú by som chcela.

zeleny_cajik
21. kvě 2009

ahojte 🙂 , cakame babo v oktobri a tiez sme predbezne rozhodnuti pre teutoniu spirit. mame dilemu korba fashion alebo alvi alebo vlozna taska. predpokladam, ze minimalne do konca marca bude este dost velka zima na fusak, to bude mat nas krpec 6 mesiacov.
Obaja sme dost vysoki, predpokladam, ze nase dieta teda nebude ziaden drobcek. v BM ma predajca lamal na fashion, ale mala som pocit, ze skor z jeho estetickeho presvedcenia, nez z praktickych dovodov 😒 chcem sa teda spytat tych z vas, ktori maju korbu fashion a mali zimne deticky, ako ste to zvladli, dokedy ste ich tam zmestili s fusakom? dakujem pekne za odpovede 🙂

ywina
21. kvě 2009

zel-cajik-já čekám mimi už v červenci a myslím,že přes zimu mi mimi v korbičce vydrží,je to asi největší korba,co jsem viděla....do tašky určitě nedáš fusak....

kobolova
21. kvě 2009

ja som sa tiez rozhodla pre fashion, lebo velkostou mi vanicka a taska prisli rovnake a navyse sa mi nepacilo, ze by som vlacila "kila navyse", kedze tu tasku ukladas na sportovu cast, cize nevozis len podvozok, ale aj celu sportovu cast. A to pri mojich povodnych 50 kilach neustale dvihat 2-3 zbytocne kila... e-e.. 😒

iba
21. kvě 2009

ywina: preco by som do softasky urcite nadala fusak, ked korba ma vnutorny rozmer 35 cm a taska 33? to sa mi zda maly rozdiel. pravda, pevna taska ma vnutorny 28 cm, to sa mi zda malo uz.

ja som prave v 32 tt a donedavna som kocik vobec neriesila, bo sa mi zdalo, ze "no co uz moze byt na tom komplikovane" a ze "to zvladneme aj na poslednu chvilu" 😀 donedavna som ani netusila o modrom konikovi a tot predvcerom som docitala tuto diskusiu od prvej po poslednu stranu 🙂
Vyvojove fazy nasej kupy teutonie:
1. kocik ma cas. mienim ho riesit najskor v tretom trimestri. pri babach, co ho riesili skor, som v duchu prevracala oci.
2. nedam predsa za kocik viac ako 10-13 tis., pri sumach nad 20tis. som si tukala na celo.
3. kuknem aspon net trochu.
4. ocumujeme vsetky kociky, co stretneme, zvysujeme limit na 15-18 tis.
5. zaciname sa trochu orientovat, predstava sa rysuje - 3kolka, reverzny system
6. mame vytipovane 1-2 kociky (nie teutoniu), podho do kamenneho obchodu
7. po predvedeni teutonia spirit s3 hb sa nam prestavaju pozdavat nase tipy v bode 6., rozmyslame par dni, vahame, citame vsetko o teutonii...
8. objednavame spirit s3, sportak, fusakotasku, autosedacku, doplnky 🙂 takze hura!! vitam v klube!! 🙂 akurat smola ze do terminu porodu 21.7. asi nepride (tak mi treba, vid bod 1.), mala by byt aspon autosedacka v juni, to snad zatial staci; tesime sa z neho velmi, aj napriek vysokej cene (870 €), ktoru nas rozpocet rozhodne pociti, sme vsak presvedceni, ze je to dobra investicia.

kejla
21. kvě 2009

Aurelia,

davam Ti uplne za pravdu...Nie je bezne, aby si len kvoli zisteniu ceny musela cestovat aj stovky kilometrov 😲 Ked si to potom zratas,naozaj sa Ti oplati zabezpecit si ho od inakial...U mna tiez takyto pristup vzbudil znacnu nedoveru 😔 😔

ywina
22. kvě 2009

iba-tak záleží jaký máš fusak,já bych svůj asi do tašky nenacpala...a když ho dáš do tašky tak to vypadá,jako 2 fusaky...v korbičce to vypadá asi trochu líp...tady záleží na tom,co se komu líbí a vyhovuje.... 😉

denisab32
22. kvě 2009

aurrelia, kejla
- informácia o cenách je všeobecne daná interným predpisom BM, takže sa to netýka len Teutonie
- stačí jedna návšteva a po dohodie - na náklady firmy sa dá potom celý kočík zaslať kuriérom...nič sa ti nepredraží...
- prečo je dôležitá návšteva predajne?: všetko si tam vieš odskúšať, je k dispozícii vzorkovník látok....veľakrát obrázok skresľuje, čiže môžeš si ten materiál chytiť, je tam oveľa viac voliteľných doplnkov ako pri iných značkách, preto nie je vhodný ich predaj cez e-shop....kompatibilita s rôznymi autosedačkami a pod...dostávaš informácie, ktoré nie sú v návode na použite...čo ak niečo zlomým, čo ak sa stane (už sa také riešilo), že budem mať nehodu, v kufri auta mám kočík a ten sa poškodí...ako potom postupovať...toto sú veci, ktoré by mali vzbudzovať dôveru, či nedôveru....

ywina
- dám ti vedieťcez IP

zeleny_cajik
- ja som tiež skôr za Fasion, fusakotašku by som volila, len ak by som bývala na poschodí a kočík nechávala niekde dole, aby som si mohla dieťatko preniesť napr. do bytu....

ywina
22. kvě 2009

Deniska-díky....

BM mi normálně ceny poslal,ale když jsme tam přijeli,tak se cena lišila,protože tam měli akci a dostali jsme slevu...byla jsem moc mile překvapená.... 🙂 A ikdyž jsem věděla jakou barvu chci,tak podle vzorníku jsem vybrala úplně jinou...přítel ze mě byl na infarkt...

rybkaz
22. kvě 2009

Nevím, Deniso, jestli vám ten interní předpis zbytečně neodlákává zákazníky... Já když najdu stránky, tvářící se jako e-shop, kde nenajdu ceny, jdu od toho pryč... I pokud se ceny různě mění, dá se to zohlednit na netu (častější aktualizace, poznámka, že při kombinaci více doplňků je možná sleva apod.). Jasně že prohlídnout si kočárek na živo je lepší, ale pokud někdo nemá tu možnost, proč mu ji nutit? Ostatní se dá vyřídit telefonicky či mailem (informace o postupu při poškození atd.). Je to jen můj názor, ale znám hodně lidí, kteří k tomu přistupují stejně (v případě, že nenajdou ceny, jdou jinam). A přirovnání k Tescu je bezpředmětné, Tesco se neprezentuje jako e-shop.

pudo
22. kvě 2009

ahojte, co je to za obchod ten BM?
a aky obchod je ten Kamenny obchod?
celkom sa mi Teutonia Spirit pozdava, takze nad nou uvazujem, len by som si ju rada pozriet nazivo...
vdaka za pomoc

ywina
22. kvě 2009

pudo-BM je Babymaret v Bratislavě....

jasminet
22. kvě 2009

a kamenny obchod je obyc. predajna - ako napr. potraviny... proste prides, pozries, vyskusas, nie ako na nete 🙂

pudo
22. kvě 2009

aha.... 😀 .... to mi nedocvaklo..., ze obycajny obchod... Ywina - babymaret alebo babymarket??? a kde sa nachadza?

pudo
22. kvě 2009

uz som to nasla.... vdaka

denisab32
22. kvě 2009

rybkaz
...ani BM sa neprezentuje ako e-shop 😉....e-shop je ako doplnok...a ako som spomenula, naozaj je to asi vec názoru, pre mňa je vždy dôležité - to čo kupujem vidieť a myslím, že aj pre viacerých a Teutonia je naozaj produkt, ktorý na e-shop nepatrí...ako veľa ostatných produktov, ktoré sú v kamennej predajni....

ywina
22. kvě 2009

To chce i odvahu kupovat takovou drahou věc přes nett... 😎 to já by jsem neměla...já bych pro něj jela i do Liberce,abych ho mohla zkontrolovat....a já když prodávám něco tak exkluzivního,tak si vždy beru zálohu,aby mi zboží nezůstalo jen tak skladem... 😒 Tak si myslím,že u Teutonek ja to normální... 😀

zeleny_cajik
22. kvě 2009

dakujem za odpovede 🙂

dnes som akurat stretla v meste jednu znamu, ma spirit a dost ma zneistila, vraj ju dost sklamal v terene... uz mam v hlave z toho chaos. zas mi vrta v hlave stvrokolka 😖

lucrezinca
23. kvě 2009

ahoj holky, po dlouhem vybirani to u nas vyhral Mistral S s mekkou vloznou taskou v tmave modre barve. Byla to fuska 😝 Verim, ze je to dobra investice a kocarek minimalne dve deti odvozi 😉 Tak vam vsem preju stastnou ruku, ale u Teutonie se snad nemuzete ani splest. Po tech tunach recenzi co jsem precetla a nekolika maminkach v terenu co jsem oslovila, mne nakonec Teutonka vysla jako super kocarek... 😎