Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kdaniela
3. lis 2010

@cara.m 🙂 tak to jsem zvědavá,já to při prvnim vyzkoušení,že to nandám málem švihla někam a nejen já 😀 ,dlouhý a úzký,že jsem si řikala,že jsme dostali nějakej omyl snad 😅 ale dobrý pak,jako bez tý brzdy asi v poho,s brzdou krapet problém

zuzasss
4. lis 2010

@jg982 Já mám taky kožené návleky a kočárek bez ruční brzdy. Myslela jsem že je na tu rukojeť nedostanu, ale nakonec se to povedlo a jak už tady někdo psal, volné je určitě nemám, sedí to a ani se mi to nesesouvá dolů.

darica
6. lis 2010

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, zda máte některá zkušenost s fusakem elodie details do teutonie Spirit. Jak sedí, zda nesjíždí atd. Díky moc za odpověď. 🙂

cara.m
7. lis 2010

@kdaniela tak kožené návleky nandány, pověřila jsem tím manžela a byla to rychlovka 🙂

kdaniela
7. lis 2010

@cara.m tak to je moc šikovnej 😵 my se s tim narozčilovali 😀

oacka
7. lis 2010

kočky, máte niektorá tú mäkkú prenosnú fusakotašku teutonia? ako z nej spravím fusak? stroskotala som na tých rúčkach,neviem,ako ich dať z fusaka preč... poraďte prosím...alebo kde k tomu nájdem nejaký návod.

babyrenka
7. lis 2010

@oacka : není to tak složité. Napřed rozepněte suchý zip zespodu tašky a vytáhněte ze dna desku, která ji vyztužuje pod zády. Pak rozepěte zip kolem hlavy a tím uvolníte ucha v horní části tašky, společně s výztuhou okolo hlavy. Pak na straně u nohou, kde ucha vstupují do tašky, povytáhněte obě ucha nahoru a objeví se plastová spona. Tu rozepněte a zbývá ještě odepnout úzký spojovací popruh, jištěný malou pojistkou. Tím úplně rozpojíte spojení pro ucha a popruhy vytáhnete ven z boků tašky. V tu chvíli držíte v jené ruce ruce ucha s výztuhou kolem hlavy a v ruce druhé fusak. Jinak by tento postup měl být popsán v návodu, který jste s taškou dostala.

oacka
8. lis 2010

@babyrenka tú sponu sme napokon našli,kvoli nej sme to nevedeli rozmontovať.
kočky,chcem sa opýtať, ke´d máte tento fusak,čo sa dá urobiť z tašky, kupovali ste ešte aj normálny? lebo je taký kočíkový, neprilieha k hlave ani k telu dieťaťa. asi budem musieť kúpiť aj samostatný fusak....

terak
8. lis 2010

Muzete mi prosim nekdo vyfotit, jak se vam tam podarily ty navleky dat? Logicky bych myslela, ze jeden ma byt delsi, jeden kratsi (kvuli brzde). Protoze na strane bez brzdy to precuhuje, na strane u brzdy to nejde dopnout.

Diky moc 🙂

pett7
8. lis 2010

@terak tak nevím, já je mám oba stejne a nepřečuhují nikde....u brzdy mám tu část jek se to zapíná a jezdec je dolů

terak
8. lis 2010

@pett7 A muzes mi to vyfotit? Ja nejsem schopna ty navleky dostat pres tu rozsirenou cast madla dole.... jak je ten ohyb.

pett7
8. lis 2010

@terak nemám doma kočár jinak bych to nafotila..normálně jsem to kousek od brzdy nasadila a zapnula, ale trvalo to hodně dlouho a pak jsem to tam pomalu nasunula, nakroutila a natlačila až k té brzdě...ta druhá strana byla rychleji 🙂

cara.m
8. lis 2010

@terak zkusím to v průběhu večera vyfotit 😉

terak
8. lis 2010

@cara.m Dekuji moc, chci se mrknout jak se to povedlo vam a jak moc muzu zatlacit 😀

cara.m
8. lis 2010
mata77
8. lis 2010

Ahojte, zvazujeme kupu teutonie spirit (mame vyhliadnutu z kol. 2008), no nie som si ista ci by nam vosla do vytahu. Mozem poprosit niekoho o co najpresnejsie premeranie rozpetia zadnych kolies a este potrebujem najdlhsi rozmer kocika (asi od sklopenej rukovete k okraju predneho kolesa.......)
Dakujem 🙂))))

hojda
8. lis 2010

@mata77 Tak já se s hlubokou korbičkou i se sporťákem vejdu i do toho nejmenšího výtahu (takový ten klasický, která už je vlastně asi zakázaný), měla ho naše dr. ale už ho předělávají, je to sice fest, ale vejdu se.

peko
8. lis 2010

@mata77 - já jsem se do klasického panelákového výtahu (taky toho malinkého co už je zakázaný) ve i s Mistralem 😉, sice taky jen tak tak, ale šlo to

babyrenka
8. lis 2010

@mata77 : ze zkušeností uživatelů Spirita víme, že ani v těch nejmenších typech výtahu nemají problém s přepravou kočárku. Nejdelší částí kočárku je do roviny položená sportovní sedačka kočárku, ta má 95 cm, rukojeť kočárku tím, že se nechá sklopit, nemá na délku kočárku ve výtahu vliv. Dalším rozhodujícím parametrem je šířka kol, zadní náprava s koly vzor 50 má šířku 62 cm, s koly vzor 60 je široká 61cm, šířka vstupu u malých výtahů bývá většinou 63 cm. Jedinou překážkou u klasického malého výtahu tak mohou být někde dosud používané dvoukřídlové dveře, u většiny těchto výtahů je již nahradilo bezpečnostní čidlo a do jeho prostoru kočárek obvykle nezasahuje. Pokud budete používat Fashion korbu, nebo nebude dítě ve sportovní sedačce ve výtahu ležet, dostáváte se pod 90 cm délky kočárku.

kdaniela
8. lis 2010

@cara.m tyjo tak my je máme o moc delší ty návleky myslim 😅

babyrenka
8. lis 2010

@kdaniela : délka návleků by měla odpovídat délce pěnové ochrany rukojeti. Pokud jsou výrazně delší,bylo by možné, že jsou určeny pro jiný typ kočárku, nebo pro jiný modelový ročník. Například pro letošní modelový ročník Spirita jsou určeny návleky pro Cosmo, protože letošní Spirit převzal rukojeť z Cosma. Návleky pro Spirit odpovídají délkou loňskému Spiritu nebo Mistralu, tam je pěnová ochrana se shodnou délkou.

krpcek
9. lis 2010

@mata77 aj ja sa zmestim uplne v pohode do maleho vytahu - kocik dam tak sikmo do vytahu a rucku dam trosku vyssie - je to sice na chlp, ale je! 😉 🙂

kdaniela
9. lis 2010

@babyrenka díky 🙂 to mě vůbec nenapadlo,my to kupovali rovnou společně s kočárkem atd,kouknu na paragon co tam je,na obalu ale bylo myslim to správný jen mi přišlo divný jak to maj oni na obrázku a my,to vypadá,že se stala chyba při třídění do obalů jinak si to neumim vysvětlit,já si do včera myslela,že to tak má každej 😅 tak budeme muset asi zakoupit nový,když ty seděj přesně tak by to bylo asi lepší

kdaniela
9. lis 2010

@babyrenka teda resp.bylo tam myslim napsáno Spirit 2010 pokud si to dobře pamatuju

kuna
9. lis 2010

Mám dotaz pro Michala, ale když odpoví i někdo jiný, budu ráda 🙂.

Mám týden v provozu Mistral S, kupovala jsem ho ve Špuntíkovi. Zatím jsem strašně spokojená, tak doufám, že mi to vydrží. Chtěla jsem se zeptat na údržbu koleček - paní prodavačka mi to sice vysvětlila, ale už to nějaký ten pátek je a hlavně jsem měla plnou hlavu jiných věcí a tohle se mi trošku vykouřilo 🙂. Pamatuju si, že říkala mazat WéDéčkem, tak to už mám, a že se má kápnout dovnitř k ložiskům cca jednou za měsíc? Nebo je to víc, nebo míň často? A jak se případně odstraní kamínky a nečistoty, které by v kolečkách mohly rachtat? S nástupem podzimních plískanic bude asi čištění celkem aktuální 😉

kdaniela
9. lis 2010

my to máme takhle tak nevim 😖 musí to být rozeplý jinak to tam nejde,takže podle mě i dlouhý to je 😖 u tý brzdy je to maličko překroucený,to jsem nesrovnala od minulýho kočárkování tam se to trošku točí občas,ale jde mi o ty druhý konce

mata77
9. lis 2010

Dakujem vsetkym ochotnym ludom co si nasli cas a napisali 🙂
Krasny den

hojda
9. lis 2010

Ahoj, já se chci zeptat, jestli vám drží ta sluneční stříška jen pomocí těch klipsů? Mě to pořád padalo, tak jsem to přišila a dneska odpárala.....

peko
9. lis 2010

@hojda - nám ta stříška držela, jen se nesmělo hejbat se střechou kočáru - máme ji teda na sporťáku

hojda
9. lis 2010

@peko a měla jsi to nějak provléknuté, nebo jen nasezené, Jsou tam nějaká očka, ale do toho mi to nejde a ten klip se postupně sesunuje...