Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zuzasss
14. pro 2010

@vendulal jestli to tak opravdu je, tak jsi mě moc nepotěšila.Nechce se mi něco na kočárku měnit nebo ho kvůli tomu reklamovat ☹((

sidluska
14. pro 2010

ahojte, rada by som sa spytala odbornikov na dve veci, napr. michala - ci je rozdiel v komforte a vhodnosti pre dieta medzi pevnou hlbokou vanickou a prenosnou makkou taskou. a druha vec - porovnanie kocikov gesslein, odporucaju mi model F6 a kocikmi teutonia (dizajnovo sa mi najviac paci cosmo a beyou, ale ten nestihame). vdaka 🙂

barunkka
14. pro 2010

Ahojte, ja by som sa chcela spytat, ci viete niekto, aky je rozdiel medze teutoniou cosmo a mistral S, nejaky zasadny? co viac odporucate? odporucate kupit kociar teutonia ako taky? som tu nova, tak sa tesim na odpovede :}

hojda
14. pro 2010

@barunkka kamarádka na cosmo teď v zimě docela nadává, do sněhu bude asi lepší Mistrál, nebo Spirit, nebo ten nový??????

pett7
14. pro 2010

@barunkka já mám teda spirit a jezdí se dobře, u mistralu vidím výhodu v tom, že ve sněhu může jet velkými koly vepředu u cosma to nejde

hedunika
17. pro 2010

ahojky, téměř definitivně už jsem rozhodnutá pro Teutonii Spirit (no možná to zase ještě pětkrát změním 😀 ) , poslední věc, kromě barvy, kterou nemám vyřešenou jsou kolečka - starší nenafukovací versus nafukovací v nové kolekci - nemáte někdo zkušenosti nebo lepší informace? Předpokládám, že nafukovací budou lépe pérovat, ale zase jsou náchylnější k propíchnutí a na stránkách teutonie jsem četla, že by měla být také těžší.

hojda
17. pro 2010

@hedunika Já měla z těch nenafukovacích strach, ale jsou v pohodě, dokonce jsem si přivezla už 2x připínáček. No závistiví sousedí asi nepředpokládali, že nemám nafukovací kola🙂

hedunika
17. pro 2010

@hojda díky moc, mě se do těch nafukovacích moc taky nechce, ty nenafukovací mi připadají prostě roztomile bezúdržbový, takže jsem asi definitivně rozhodnutá. Jěště musím vybrat barvu - to bude asi šílený rozhodování a donutit MM, aby se se mnou dojel na kočárek podívat, abychom ho vyzkoušeli a pak rychle objednat - nějak to všechno utíká strašně rychle.

hojda
17. pro 2010

@hedunika tak přeju ať rychle vyberete, mě na první pohled Teutonka zklamala, ale pak už se mi líbila🙂

pett7
18. pro 2010

ty nenafukovací kola jsou super, už bych jiné nechtěla..nafukovací jsem neměla a ani nechci 🙂

editah222
18. pro 2010

Já na ty nenafukovací kola nedám dopustit, jsou naprosto úžasná 🙂 Ale možná budou ty nová nafukovací taková ta co "nejdou" píchnout. Moc tomu nerozumím, ale prý to opravdu existuje 😉

hedunika
18. pro 2010

holky dík za názory - já jsem hrozně nerozhodná, tak mi názory a zkušenosti zkušenějších maminek pomáhají 😵. Snažila jsem se o těch kolech najít něco podrobnějšího - v podstatě se uvádí jen, že jsou těžší, mohutnější, určené pouze pro zadní kola Mistralu a Spiritu - pro přední kola se neuvažují právě z důvodu složité opravy v případě propíchnutí.
Tak a teď vybrat tu barvu - pomoooc - původně jsem myslela, jak si vybírání výbavy pro miminko užiji a zatím z toho začínám být zoufalá.

ikarkulka
19. pro 2010

@hedunika ty jo, to by mě zajímalo, jak to pak bude v reálu, když zadní kola budou nafukovací a těžší, zatímco přední zůstanou plastová a lehčí. jestli to bude mít nějak vliv na jízdu apod.

jestli můžu ohledně barvy kočárku - vybírala bych nějakou neutrální a spíš jednoduchou, kombinovatelnou s čímkoli (tzn. asi bych nešla do těch květinových vzorů, jestli jsou ještě v nabídce). kočárek bych pak spíš oživila fusakem, oblečením dítěte.
my jsme zvolili základní černou, no v létě to bude asi horší, dítěti v něm bude vedro. tak to musíme nějak vyřešit. tak bych spíš šla do světlejší. myslím, že se dá vyprat každá část, tak by neměl být problém s údržbou 😉

mooncaa
19. pro 2010

Taky se přikláním k nějaké neutrální barvě. Mám šedivou a u korbičky špinavě bílý vnitřek. Je to super, na střídačku ladím kočárek do zelena, oranžova, žluta, podle toho jakou deku, či fusak použiji.
Takže bych doporučila černou, šedou, hnědou nebo béžovou barvu.
Taky by mohl ladit nejen kočárek a fusak/deka, ale i čepička a bundička dítěte. Na to jsem nějak nemyslela, ale naštěstí dolaďujem.

Mám dotaz, k čemu je v originál Teutonia tašce, ta visící kapsa zaháknutá za karabinu. Našla jsem v jednom inzerátu, že to je na použité pleny (na to mi přijde docela malá), já tam dávám peněženku. Futrál na láhev zatím nepoužívám, kojíme.

babyrenka
19. pro 2010

@ikarkulka : při normální jízdě se rozdíl mezi nafukovacím kolem a kolem bezdušovým při správně natlakovaném kole nepozná. Rozdíl bude určitě znát ve chvíli, kdy je třeba kočárek někam poponést a podstatný rozdíl pak bude znát ve chvíli, kdy kolo potká nějaký ostřejší předmět. Ze zákona schválnosti to vždy bývá v okamžiku, kdy je kočárek plně naložený, dítě nutí maminku být co nejdříve doma a domov je právě v té úplně největší vzdálenosti. Jak je psáno v příspěvcích výše, obvykle to bývají připínáčky, trny, dráty, špendlíky a také sklo. Zažil jsem, že si ke mě přicházela maminka od pondělí každý den nakupovat novou duši na Slaloma. Vždy pouze vyměnila píchlou duši za novou a po hodině měla kolo zase prázdné. Ve středu jsem jí řekl, ať raději přinese celé kolo, že v plášti ještě určitě něco musí být. Při kontrole pláště v něm bylo ještě osm kousků skla, které normálně nebyly vidět. Nafukovací kolo vzor 60A nemá žádnou ochranu proti propíchnutí, asi by bylo možné použít některý z přípravků, určených pro ochranu kol aut. Tam je určitě v návodu uvedeno množství pro klasickou pneumatiku, dávkování pro malý objem kola kočárku by bylo pak otázkou vyzkoušení.

ikarkulka
19. pro 2010

@babyrenka děkuju za odpověď 🙂 ptala jsem se spíše teoreticky, vzhledem k tomu, že přední a zadní kola budou mít jiné vlastnosti, zda se to pak nebude odrážet třeba i na kvalitě jízdy.
jinak nafukovací kolečka neplánuji, ta plastová mi maximálně vyhovují 😉

hedunika
19. pro 2010

@babyrenka děkuji za odpověď. Definitivně jdu do plastových koleček - při tom, jak neustále nestíhám a všechno dělám na poslední chvíli si neumím předstvit, že třikrát do týdne řeším píchlé kolo.
@ikarkulka, @mooncaa dík za rady ohledně barev - u sporťáku jdu asi definitivně do tmavě hnědé, jen ještě rozhoduji zda v kombinaci s hnědou kostkou nebo dám jednobarevnou klasiku. U Fashion korby zatím tápu - někde jsem četla, že malá miminka mají raději tmavší ta lumenější barvy, tak asi tmavší vnitřní výstelku a světlejší odstín na korbu a boudičku. Barvy typu fialová, červená, modrá, zelená mě zatím moc neoslovují. Spíše rozhoduji mezi hnědou, béžovou, černou, šedou - připadají mi takové nadčasové, přece jen kočárek po týdnu nebudu měnit 😵

mooncaa
19. pro 2010

@hedunika Nevím jak je to s miminkama a tmavou barvou, ale moje 2.5 měsíční slečna pořád kouká za světlem - rozsvícené lustry miluje. Jinak bouda má uvnitř stejnou barvu jako zvenku a já když mám teď vystlanou korbu fusakem a pidi polštářkem pod matrací mám naaranžováno hlavu výš jak nohy, tak z vnitřního potahu mi mimčo prakticky moc nevidí. Najdi si simulátor barev na korbičku a případně koukni i na nějaké inzeráty a uvidíš, co Tě za kombinaci osloví. Mě spíš vyhovuje světlý vnitřek, ale je to věc názoru.

sasrnka
20. pro 2010

Ahojte "Teutonacky". Nemate niekto info o tejto novinke? http://www.albeebaby.com/teutonia-t-linx-stroll...

tonko_babymarket
20. pro 2010

@sasrnka
V Európe sa tento model predáva pod značkou Graco.

https://www.youtube.com/watch?v=y7DVhcHABOg
sasrnka
20. pro 2010

@tonko_babymarket , ved prave preto, lebo mi ho strasne pripomina. Len som si myslela, ze Teutonie ma kvalitnejsie materialy... Vdaka.

zuzasss
21. pro 2010

@hedunika Ahoj, jestli můžu ještě ohledně těch barviček....korbičku máme černou a světlefialový vnitřek.S černou jsem maximálně spokojená a dovolím si tvrdit že sluníčko na ní nemá žádný vliv. Látky jsou všechno UV 50+.Naše malá se narodila 1. června, takže v korbičce odjezdila celé léto a vedro jí v ní nebylo.Šla bych do černé zas. Sporťák mám černočervený a zatím ještě uvidíme jak se barvičky osvědčí, ještě jezdíme v korbičce.Takže tmavých barev se neboj a jdi do toho 🙂)) Kolečka mám plastová a zrovna včera jsem z jednoho vyndávala kámen jak blázen.Kdyby byla kola nafukovací, stoprocentně by byla píchlá.Teď jak jsou v zimě posypané chodníky, je všude kamínků plno.Nafukovací si neumím představit.Toť můj názor 🙂))

liptonek
21. pro 2010

Prosím o radu. Jaký fusak do teutonie spirit? Hluboká korbička mi přijde moc malá...

pajushka
22. pro 2010

@liptonek Co jsem koukala, tak do hluboké krásně sedí origoš Teutoni mininest, jinak nevím, snad maminy s praxí poradí 😅
Já mám dotaz ohledně teutoňácké přebal. tašky....jak jste s ní spokojení? Nemůžu si pomoct, ale přijde mi na kočárku taková trochu humpolácká, nepřekáží? Zas asi bude fajn velká...doporučíte někdo nějakou jinou nebo tato je ok?? Díky.

babyrenka
22. pro 2010

@zuzasss : u posypového materiálu nastal v poslední době problém v tom, že řada samospráv začala místo dříve obvyklého říčního písku používat drobný štěrk, určený primárně na vyrovnávání povrchu třeba pod zámkovou dlažbu. Vzhledem k tomu, že se jedná v podstatě o odpad z drtiček kamene, je mnohem levnější a dostupnější, ale asi bych měl strach z toho, co se stane, když se tato velmi ostrá frakce dostane z chodníku na silnici a začnou ji rozhazovat kola aut. Nařídit tomuto štěrku městskou vyhláškou, aby se zdržoval pouze na chodnících asi nebude to pravé ořechové.

babyrenka
22. pro 2010

@pajushka : Mini Nest je originální varianta fusaku Teutonie určená pro zateplení miminka jak v hluboké korbě, tak i přenosné tašce, do té by měla stačit i deka do kočárku, protože je lépe zateplená, než hluboká korba a také se v našich krajích přes tašku používá ještě zateplený nánožník. Výhodou Mini Nestu je i jeho variabilita, protože z něj lze vytvořit zateplený nánožník do autosedačky a také lze jeho horní díl použít jako příjemnou vložku do sportovní sedačky kočárku. Přebalovací taška Teutonie je skutečně hodně velká a prostorná a je pravda, že při úplném naplnění většinou zavěšená na rukojeti kočárku trochu překáží a pak stejně, jako jiné plné tašky, skončí v přepravním koši pod kočárkem. Výhodou originálních tašek je to, že se nechají objednat ve všech barvách, jako kočárky, jinak lze používat kteroukoli variantu tašek i od jiných výrobců, podle toho, která je mamince sympatičtější a třeba pro ni i praktičtější. Limitující je zde vždy maximální zatížení rukojeti kočárku, to je u všech kočárků do tří kilogramů a pak maximální zatížení přepravního koše kočárku, to se u naprosté většiny výrobců pohybuje od čtyř do pěti kilogramů. Když si spočítáte, co všechno pro miminko potřebujete vzít do kočárku s sebou a zvážíte to, můžete se snadněji orientovat v rozhodování, jakou tašku ke kočárku zvolíte, do originální tašky se rozhodně vejde ještě víc, než je maximální zatížení přepravního koše kočárku. Ale zase nemusí být díky svému objemu tak nacpaná.

ikarkulka
22. pro 2010

@babyrenka myslím, že na fusak se ptala @liptonek 😉

@pajushka taky mi přijde humpolácká, nakonec jsem ji ani jednou nevytáhla. na řídítkách mi přijde divný tak nějak všechno, tak si dávám nějakou menší hezkou tašku do košíku 😉

zuzasss
22. pro 2010

@babyrenka Jo s tím posypem u nás máte úplnou pravdu.Nesype se pískem ale ostrým štěrkem. 😒 Měla bych na vás ještě jednu otázku.Už jsem to tady zmiňovala.Mám cosmo.Když je mráz tak mi kočárek píská-vrže.Vypadá to, že jsou to kolečka, jistá si ale nejsem.Doma v suchu jsou naprosto v pořádku.Přítel si myslí, že ta teplota působí na plast a proto vydávají takový zvuk.Jezdím s ním už víc jak půl roku a začalo to pískat až v zimě.Včera jsem jela ven, bylo něco málo nad nulou a nepískalo nic.Nevíte co s tím? ☹

babyrenka
22. pro 2010

@zuzasss : u plášťů kol se stává, že začnou vrzat nečistoty mezi pláštěm kola a diskem. Obvykle stačí občas vstříknout trošku WD40 do mezery mezi pláštěm a diskem a vrzání se na delší čas vytratí. Ono se může stát, že při teplotě pod nulou hmota pláště trochu změní strukturu, jakoby nabyde a pak by mohla při pohybu po disku prostřednictvím prachu nebo jiných nečistot i pískat. Když přišla Teutonia s tímto typem plášťů kol, bavili jsme se s bývalým obchodním ředitelem Krausem o tom, že jsou citlivé na vysokou teplotu a že třeba když se při přepravě v autě opírají o šikmé sklo pátých dveří u auta, dokáže je přímé sluneční záření i natavit a působením tepla tak znehodnotit. Pan Krause nám vyprávěl, že podle jejich zkušeností by mělo stačit dát takto poškozené kolo na noc do mrazáku a hmota pláště se dokáže působením nízké teploty vrátit do původního tvaru. Přiznám se, že jsem se nikdy neodvážil to vyzkoušet, ale možná to je pravda a i pískání hluboce podchlazených pláštů vzniká díky podobnému efektu.

zuzasss
22. pro 2010

@babyrenka díky moc za odpověď, zkusíme promazat tak jak říkáte, třeba budeme úspěšní.Ještě jednou díky 🙂