Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tonko_babymarket
4. bře 2011

@lenulice
...tých odborníkov je tu viac 😉 michal, babyrenka...

- keďže teutonia je jeden z mála výrobcov, ktoré používajú naozaj kvalitné látky, tvoj problém mohol nastať tým, že predchádzajúci majiteľ pral nesprávnym spôsobom poťah, použil nevhodný prací prostriedok...
- veľmi praktické je používať vložky, napr. letné a tým pádom si uľahčíte aj údržbu...

akcull
4. bře 2011

Chěla jsem se zeptat k té nové boudičce, uvažuji o tom, že jí pořídím. Prý je lépe vyztužená a ta síťovina tam tak neplandá...Nedávno jsem ale byla v obchodě a prohlížela jsem to a zdálo se mi to stejné, nejsem si jistá, že šlo skutečně o novou kolekci. Nemůžete to už někdo porovnat, jestli je to skutečně rozdíl...? Díky za zkušenosti🙂

babyrenka
4. bře 2011

@akcull : na první pohled poznáte rozdíl mezi novou a starší stříškou tak, že když se podíváte na síťku pod zadním dílem potahu, tak má zhruba v polovině po obvodu stříšky integrovanou plastovou výztuhu, tu tam předchozí varianty neměly.

mondullaa
5. bře 2011

ahojky vsem,

prodavam kocarek Teutonia Spirit S3, kdyby mel nekdo zajem, staci napsat vzkaz. Jedna se o sportak, hluboka korba, autosedacka, nastavce na autosedacku, fusak na zimu, 2 tasky prebalovaci, atd. Kocarek je pouzivany jen rok. Je bezne opotrebovany a zaruka je do 9/2012.
M.

babo01
5. bře 2011

A viete,ci teutonia days budu zaciatkom alebo koncom aprila?

krpcek
5. bře 2011

@lenulice spatne si citam, co je tu nove a tvoj postrech ma zaujal. tiez mam spirit ciernej farby - a taska, je ina cierna, ako nanoznik a strieska. som prvy majitel, nic este prane nebolo, ak len rucne. tuto "zavadu" som si vsimla hned ako som zacala poucivat sportak, takze to nemoze byt ani od slniecka. . . ale je to tak. nikdy som to neriesila a asi ani nebudem, len som ta chcela povzbudit, ze nie si jedina, 😉

pett7
6. bře 2011

@krpcek já mám hnědou a nánožník s boudou mají taky jiný odstín než sezení, taška nebo hluboká korba...praním to určitě není, možná sluníčko ale nánožník jsem přes léto nepouživala prakticky vůbec a to je nejsvětlejší.. mám ještě modrý potah ten je naštěstí stejný 🙂

krpcek
6. bře 2011

@pett7 nebude to ani slnieckom, lebo som si to vsimla, hned ako som zacala pouzivat sportak. najviac to je vidiet na taske. sranda je, ze kamoska, co mam tiez teutonku a ciernu tasku, ma zas inu ciernu ako ja. 😀
mozno je to tym, ze si vo vyrobe to nebolo usite z tej istej latky. mozno maju nieco usite vopred. . . ktovie. . . kazdopadne mam este 3 tasky, teutonacku uz takmer nepouzivam, tak to neriesim.

smejko
6. bře 2011

@tonko_babymarket co presne znamena Teutonia days ? dakujem.

smejko
6. bře 2011

@tonko_babymarket Pekny den, mam na vas otazku - objednali sme u vas teutoniu team cosmo s makkymi vloznymi taskami, tie tasky maju usi na nosenie, daju sa tie usi nejako odopnut, ked su obe tasky v kociku alebo sa daju niekam "skryt" ? aby to nezavadzalo ? dakujem moc

alex9966
6. bře 2011

@smejko prosím ťa aké sú rozmery tej tašky. prosím odmeráš mi ju? dakujem

mirka285
6. bře 2011

ja mam hnedy kocik a rozdiel vo farbe som si zatial nevsimla...ale ja zase neznasam Teutonacku prebalovaciu tasku,strasne ma vytaca,ze v nej stale nieco hladam,lebo je strasne hlboka,nechapen na co,tazka je sama o sebe aj ked je prazdna,mam v nej tri veci a aj tie stale dolujem z nej... 😠

pajushka
6. bře 2011

Zdravím, mám dotaz buď na někoho z odborníků nebo na kohokoli z Vás kdo má zkušenost...
Máme autosedačku Römer Baby Safe Plus SHR II a Spirit S3 HB 2010, máme adaptér od Römeru Click&Go (viz foto), potřebuji ještě nějaký další Teutonia adaptér? Jaký? Je více možností? A ještě - je pak třeba adaptér sundávat když budu nasazovat hl. korbičku nebo sporťák? (tady myslím samozřejmě ten Teutonia adaptér) Díky moc za odpověď.

pajushka
6. bře 2011

Tady to foto 😉

vurstice
6. bře 2011

Prosím mám dotaz... 🙂 🙂 🙂 koupila jsem si kočárek Teutonia již používaný,paní psala ve skvělém stavu...vše by odpovídalo,barvička atd super,jen se mi zdá že je kočár strašně nestabilní,když dám do kočárku své půlroční dítě(má tedy 9,5 kg),přijde mi že je jako v kolébce,mohu ho houpat ze strany na stranu...Je to normální???? ☹ Je mi jasné ,že kočárek má být odpružený,ale toto se mi zdá nějak moc ,až mám strach že se houpe na strany moc..opravdu hodně.Měla jsem Maxi cosi,Jané a toto mě dost překvapilo,tak nevím zda s tím běžet k prodejci a nebo zda to takto má opravdu být.Děkuji za každý názor. 🙂

mooncaa
6. bře 2011

Co vím, tak Jané není prakticky odpužené, takže ten rozdíl asi musí být vidět. Nestabilní bych definovala, když by hrozilo jeho převrácení.

Napiš o kolik se Ti hýbou boky kočárku. Já zkoušela ten svůj a dělá to tak 2-3 cm dolů oproti rovnovážné poloze, ale zkoušela jsem bez dítěte, jen zatlačením rukou. Blbě se to měří.

pajushka
6. bře 2011

@vurstice Počkej, to se Ti tak houpe celý podvozek nebo jen nasazená korbička/sport. sezení?? 😲
Nevím co jsi měla před tím za kočárky (jestli třeba 4-kolky) a teď máš 3-kolku, tak možná Ti to tak přijde,tam asi trošku rozdíl bude, ale myslím, že by to vyloženě houpat nemělo 😒
Já to teď zkoušela s naším (zatím prázdným) kočárkem a ani při nejlepší vůli to nijak nerozhoupu 😅 docílím max. toho, že se to jakoby pohne o nějaký cm do boku ale nikoli nahoru-dolů.

pett7
6. bře 2011

To houpání bude asi normální..kočár je dost odpružený 🙂
@pajushka Korba je lehká, proti sportovní sedačce moc nehoupe... já si na to chvíli zvykala

babyrenka
6. bře 2011

@pajushka : Teutonia do modelového roku 2008 používala adaptér pro autosedačky Römer Baby Safe a Baby Safe Plus adaptér na kočárek ve tvaru písmene U a Click and Go je doplněk autosedačky, pomocí kterého se sedačka na adaptér upnula napevno, tedy jakýsi třetí bod. Od roku 2009 začala používat nový typ adaptéru, podobný adaptérům pro sedačky Maxi Cosi a ty jsou speciálně kompatibilní se sedačkami SHR a v tom případě již žádný další kus nepotřebují. Autosedačky SHR mají na spodní části držadla pro přenášení sedačky plastové nájezdy pro adaptéry a zároveň také mají ovládání pojistek na horní části držadla, takže dovolují i snadnou a bezpečnou manipulaci se zatíženou autosedačkou. Pro tyto stávající adaptéry Click and Go nemá žádný význam, je zbytečný. Pro podvozek Spirit S3 2010 se také původní adaptér pro Spirita nedá použít, od roku 2009 nemá rám pro uchycení nástavby potřebné zajišťovací výřezy. Takže budete potřebovat pro svoji autosedačku nový typ adaptéru, Click and Go nepotřebujete. Adaptéry pro autosedačku Römer na podvozku Spirit S3 se z podvozku nesnímají, po sejmutí autosedačky a před použitím jiné nástavby se sklopí do prostoru rámečku pro upevnění nástavby.

vurstice
7. bře 2011

Nahoru dolů se kočár nehoupe,ale do stran....přijde mi to dost,tak opravdu nevím....

lebapa
7. bře 2011

Ahoj,
čtu na těchto stránkách spíše kladné vlastnosti teutonek, velice mě kočárek zaujal. Teď vůbec nevím jak se rozhodnout, proto Vás prosím o jiný názor.
Dostala jsem se do stavu kdy jsem opravdu 50:50. Mám dvě dcerky 12 a 9 let a v létě se nám má narodit miminko. Tím už opravdu končíme a měla jsem vybraný nový kočárek Espiro Enzo Evo. Dostala jsem ale nabídku koupi Teutonky po jednom dítěti, komplet s pevnou korbou. Cenově to vychází v přeprodeji o malinko levněji než Enzo v plné výbavě a teď řeším spíš zda koupit nový kočárek se zárukou a nebo jak píšete mercedes mezi kočárky z jara 2009. 🙂
Za každý názor děkuji

vurstice
7. bře 2011

@pajushka Podvozek se nehoupe,sportovní sedačka se houpe do stran a přijde mi právě že dost..Mohu v kočárku syna ze strany na stranu ukolébat,tak právě nevím zda to tak má být....Budu se muset někam na kočárek zajet podívat...

pajushka
7. bře 2011

@pett7
@vurstice
No, já se sporťákem zkušenost zatím nemám, co jsem zkoušela na prodejně, tak jsem nijak extrémní houpání fakt nezaregistrovala, i když je asi rozdíl, jestli máš prázdný kočárek nebo prcka v něm. Snad třeba napíše ještě někdo, jestli to tak má či nemá být, třeba u ježděného kočíku je možné, že už je malinko vyviklaný, ale na závadu by to snad být nemělo 🙂

pajushka
7. bře 2011

@babyrenka Moc díky za info, ještě jsem zaslala jeden "upřesňující" dotaz do IP...

pett7
7. bře 2011

@vurstice nevím odkud jsi, servis na teutonky je v Liberci, nebo pokud je kočár v záruce tak se obrať na obchod kde je koupený.. Já když přešla na sporťák tak jsem si na to houpání nemohla zvyknout když jsem zkoušela kočár v obchodě tak se nehýbal skoro vůbec byla na něm korbička bez dítěte..pak mi bylo vysvětleno, že je to tou váhou a odpružením..

vivianaba
7. bře 2011

@vurstice podla mna by kocik nemal tak hupat a uz vobec nie zo strany na stranu. Pouzivala som 6,5 mes. Spirita a teraz mam mesiac Mistral a ani jeden z nich nehupe zo strany na stranu, a ked sa nejaky rodinny prislusnik o to pokusal tak som ho hned stopla aby sa mi kocik nerozhegal. Kamoska ma Spirita a je rozhegany do stran, tak to tusim isli riesit utiahnutim srobov na konstrukcii. Ja by som na tvojom mieste isla k predajcovi s tym. A samotna sportova sedacka uz vobec nema hupat do stran. To znie akoby nedrzala dobre na podvozku.
Hupanie hore-dole, to je ina vec. Novy kocik je dost 'tvrdy' a bez dietata ho takmer nepohupes, ale casom to zmakne a dieta mozes pohupat, to je to co na Teutonkach ja osobne milujem! Cim tazsie dieta tym lepsie to ide. Uz Spirit mal podla mna super odpruzenie a do odpruzenia Mistralu som uplne zalubena 😀

@lebapa ja by som si na tvojom mieste odskusala oba kociky. Espiro nepoznam, nikdy som ho nedrzala tak porovnat neviem. Ja osobne iny kocik ako Teutoniu nechcem, aj ked sme menili kocik bolo to v ramci modelov Teutonie. Najlepsie ked vyskusas, posudis stav jazdenej Teutonky. kocik sa ti musi aj pacit a musis mat dobry pocit ked ho drzis, dvihas, skladas. Urcite by som sa snazila ak sa da kocik odskusat aj v terene, nielen na rovnej podlahe v obchode. Staci si prejst cez obrubnik 🙂

smejko
7. bře 2011

@alex9966 Ahojki, este ich nemame doma, lebo kocik sme objednavali iba na konci februara, tak dufam, ze pride skor ako sa drobci vypytaju na svet. Pri dvojickovom kociku boli dve moznosti, makke vlozne tasky alebo take pevne vanicky bez striesky (su mensie ako u jednokocikov). Merali sme ich na predajni a potom sme sa rozhodli, ze objedname tie makke, su vacsie. Tu su rozmery - ber to orientacne, je to len nase meranie, teda nic oficialne od vyrobcu :
vanicka 75x32cm
taska 79x32cm

lenulice
7. bře 2011

@krpcek No každopádně je to trochu divný, ty barvičky, ne? A u mě to též není od praní, já byla první, kdo na kočárku něco pral a praný věci mají aj tak nestejný barvy. A určitě bych to neprala nějak nešetrně, to zas na toto si dávám velký pozor. Takže je to fakt od výroby, asi nadělají několik sezení, pak stříšek, pak asi dojde trošku jiný odstín látky a zase nadělají série a pak to skládají dohromady. No kdybych kupovala kočárek naprosto nový a toto mi došlo, tak jim to omlátím o hlavu. A jak mi psal Tonko s těma vložkama do kočárku, my je používáme stále, ale aj tak to jde vidět, zvenku. No jsem fest zklamaná. Na druhý dítko jsem chtěla koupit též Teutonku, ale už si nejsem tak jistá :( :( :(

tonko_babymarket
7. bře 2011

@smejko
- dá sa, ukážeme...
@lenulice
- ešte som sa nestretol, že by bol viditeľný rozdiel v odtieni, ale ak sa niečo takéto vyskytne je dobré riešiť to ihneď, to znamená odkontrolovať si tovar a v prípade zistenia rozdielov predajca zabepečí nápravu, no len ťažko sa dá viac ako po roku pristúpiť k takémuto problému ako k výrobnej vade
@pajushka
- pokiaľ máš autosedačku SHR, tak ti postačia adaptéry, ktoré sa montujú na konštukciu

tonko_babymarket
7. bře 2011