Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
29. pro 2011

@tina74 : pokud se týká popruhů pětibodových pásů ve sportovní sedačce, tak není třeba je při používání snímat. Ze sportovní sedačky lze stejně odejmout pouze ramenní pásy a střední popruh mezi nohama, pro sejmutí bočních pásů byste musela sportovní sedačku rozebrat. Pokud máte doma měkkou vložnou tašku, tak ta má pod větrným štítkem horního krytu kapsičku, v té je stejná přezka, jako na středovém pásu a slouží pro bezpečné horní upevnění vložné tašky ve sportovním kočárku pomocí bočních pásů, taška pak ze sportovní sedačky nevypadne ani po převrácení kočárku. Mám ale pocit, že uvádíte, že máte pevnou vložnou tašku, tedy Vario Plus tašku. Ta má ve svém vybavení dva upínací popruhy pro horní upevnění tašky v kočárku. Každý popruh má na jednom konci plastovou karabinu a na druhém konci druk. Připevnění pásu pak probíhá tak, že karabinku zapnete do plastového kroužku na spodním konci bočního pásu ze sportovní sedačky a druhý konec s drukem zapnete na vnitřní horní straně vložné tašky, tam je protikus toho druku. Potah sportovní sedačky není třeba ze sedačky snímat, jednak slouží zespodu jako další zateplovací vrstva a zároveň paměťová pěna polstrování potahu pomáhá ještě lépe odfiltrovat vibrace podvozku kočárku při jízdě

tina74
1. led 2012

@babyrenka Velice děkuji za fundovanou odpověď! Ano, máme pevnou vložnou tašku Vario Plus. Upínací popruhy jsme měli k tašce připnuté už z prodejny a vůbec jsem netušila, že je lze odepnout pomocí druků, což je velice praktické. Když tašku vyjmeme a poneseme v ní miminko, popruhy z ní nemusí nutně viset. Karabinky jsme připnuli k dolním poutkům stříšky. Teď jsem ještě zkoušela Vámi navrhované řešení, tj. připevnění ke sponám na spodním konci bočních pásů sportovní sedačky, ale bohužel to v našem případě není možné. Nemáme tam totiž plastový kroužek, ale jen úzký otvor, do kterého se spona nevejde. Nicméně připevnění ke stříšce (a k sedačce pomocí gumy) snad bude dostatečně bezpečné. Ještě jednou děkuji!

tina74
1. led 2012

@babyrenka A pádnými argumenty proti snímání sportovní sedačky jste mě naprosto přesvědčila🙂

smejko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
4. led 2012

Už se ví, jak bude barevně vypadat kolekce 2012? Zatím jsem nic nenašla.....

cmeliatko
4. led 2012

ja ich chcem tiez! manzel vybral a dost sa mi pacia..aj tie hodnotenia.
len ich este pojdeme vyskusat 🙂))

paci sa mi ze maju 4 kolieska, su stabilne a daju sa rychlo premontovat a nie su ani male ani hrozne velke.
no a ze si mozes vybrat aky chces model.

jamys
9. led 2012

@pett7 ja jsem to narvala i na to predni kolecko, ale opravdu je to jen na popojeti napr. z chodby do bytu, aby se nezaspinila podlaha v byte, na delsi jezdieni to moc neni, ale prijde mi to sikovne.

babush
9. led 2012

ahojte,
chcela by som sa spytat, ci je mozne dokupit skate na Spirit. Mate s tym niekto skusenosti? Googlim a mam z toho pocit, ze sa to da primontovat len na vybrane druhy Teutonie a nie prave na Spirit.
Dakujem vam pekne 🙂

veve39
10. led 2012

baby mate niektora skusenost s golfkami teutonia solano ?
ake su ? daju sa niekde vidiet v SK obchodoch ?
co som pozerala na nete, akoby sa u nas nove ani nepredavali ....

veve39
10. led 2012

@tonko_babymarket prosim vas predava babymarket aj golfky zn.teutonia (solano) ?
dakujem 🙂

tonko_babymarket
10. led 2012

@veve39
t.solano sa už dávno nevyrába, tuším 3 roky...možno niekto má ešte skladom...už výrobca nemá skladom ani náhradné diely na tento typ, tak osobne by som nedporúčal...

hojda
10. led 2012

@veve39 Taky jsem se po nich pídila, ale prý s nimi byl nějaký problém, tak je přestali dělat, máme tedy Peg Perego Sí.

veve39
10. led 2012

@tonko_babymarket vdaka...a teutonia ziadne ine golfky predpokladam nevyraba ?

veve39
10. led 2012

@hojda a si s nimi spokojna ? ja sa teraz rozhodujem medzi pp si a nunou pepp (nova kolekcia ma krasne farby) a neviem sa rozhodnut....skusala som v jednom nemenovanom obchode v BA PP Si a uz tam na vystavenom kuse boli rucky rozhegane ☹ ...nuna sa mi zase zda mala pre cca 2rocne dieta...

hojda
10. led 2012

@veve39 Já jsem spokojená, prý ty novější PP nějak drncají, nebo co nevím, já mám ještě kolekci, která by měla být ok. Nunu je myslím, tak dobrá volba, jen s tou velikostí tedy nevím....a ta kolečka se mi zdají hodně malá, u nás zas tak dobré chodníky nejsou 😠

oxiba
10. led 2012

@hojda nuž my sme objednali z kolekcie 2012, niektoré farby sa zhodujú vypadla jedna modrá (stredne) a čokoládová hnedá, vajíčka sú v pomerne smutných farbách - čierna, tmavomodrá, kaki zelená, sivá, béžová

hojda
10. led 2012

@oxiba není lepší vajíčko od MC? To dopadlo v testech asi nejlépe.

veve39
10. led 2012

@hojda vdaka, este mam par mesiacov na zvazenie, tak podumam 🙂

oxiba
10. led 2012

@hojda neviem aké vajíčko myslíš z maxi cosi - testy a vajíčka sú rôzne, my sme objednali celú sadu od teutónie - dali nám dobrú cenu, inak by som sa rozhodla asi pre Romer plus... teutonia mala pekne veľké vajíčko s vetraním a strieškou - až na tie divné farby, na americkej stránke sú ták pekné farby, no my sme európania.. 🙂

hojda
10. led 2012

@oxiba Nebo Roemer ty jsou taky dobré, stříška je u MC taky a hlavně ten Isofix, ten u Teutonky asi není,ne?

oxiba
10. led 2012

@hojda nie, no majú bázu, takže tam stačí vajíčko len zakliknúť, predtým sme mali Chicco a teda s bezpečnostným pásom som bojovala statočne...

mavanka
12. led 2012

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak je to s adaptérem na sedačku maxi cosi na kočárek beyou - dá se použát ten ze spirita, nebo je potřeba jiný? díky moc

babyrenka
14. led 2012

@mavanka : Spirit má pro adaptér na autosedačku Maxi Cosi, podobně jako pro Römer, úchyty na stranách rámu pro uchycení nástavby, podvozek Be You je nemá, takže ty ze Spirita nejdou namontovat. Proto musí být adaptér speciálně pro Be You.

mavanka
15. led 2012

@babyrenka Moc díky za informaci

mata77
17. led 2012

Ahojte, mozem poprosit o radu? Bude sediet hlboka vanicka z teutonie spirit 2008 na podvozok Teutonia fun system - model 2010? Velka vdaka za rady.

urma
17. led 2012

Ahojte mamicky a buduce mamicky, ak by niekto potreboval adaptery na kocik Teutonia ku vajicku Romer baby safe plus alebo SHR, tak ma navyse 🙂 Kupila som vajicko aj s tym a ja zas potrebujem pre kocik Hartan

mavanka
17. led 2012

Ještě jsem se chtěla zeptat - nemáte někdo na prodej přebalovací tašku v šedé barvě 4225 v pěkném stavu? Moc díky

babyrenka
17. led 2012

@mata77 : bude bez problémů plně funkční, uchycení korby pro oba podvozky je stejné. Také se s ní bude lépe manipulovat při upevnění a snímání, podvozek z roku 2010 má již plastové pojezdy pro uchycení nástaveb, takže manipulace bude snadnější, než u podvozku z roku 2008.

mata77
17. led 2012

@babyrenka Dakujem velmi pekne 🙂 🙂 🙂