Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lorreine
23. kvě 2012

@vivianaba Ja teda neviem, píšem len to, čo som počula a čítala. Ale možno to boli maminy s extra veľkými deťmi, neviem 🙂. Každopádne sa strašne na kočíkovanie teším, pretože sme si vybrali super farby...a Mistral S nám bol doporučený a kvoli tomu, že je univerzálny...prehodíš rúčku a veľké kolá máš dopredu a vraj z nim v pohode prejdeš aj v piesku...

chalim
23. kvě 2012

@adrika25 v pohode 🙂 tak už ste plne funkční, tak nech sa dobre cestuje 😉

lodicka30
23. kvě 2012

Tak jsem se docela pobavila, bývalá žena Zárubová má teutonii spirit a její kamarádka, která porodila má taky teutonii buď cosmo nebo beyou. Tak opravdu já úžasná, vedle sebe bydlí, kamarádí se a pořizují podobné kočárky. Ale není to ve zlém, jen že jsou asi opravdu fajn.

jucuska
23. kvě 2012

Ahojte baby, chcem sa opýtať, či niektorá objednávala kočík zo stránky babymarket ?Za koľko týždňov vám kočíi došiel? My sme ho objednali už v marci, ale vraj sa Teutonia sťahovala do Švajčiarska a tak začala výroba až 12 apríla a dodacia je 16 týždňov, čo znamená, že mi kočík dôjde cca mesiac po pôrode...nevadí mi to veľmi, len ma zaujíma, či je možnosť že mi dôjde skôr než tých 16 týždňov ubehne... 😉 Objednali sme si Mistral S v klasickej hnedej farbe, žiadna kombinácia... 🙂

zuzanielik
24. kvě 2012

@babyrenka Ahoj, tiež rozmýšľam o obmene poťahov na COSMO chápem správne, že sa dajú teda priamo objednať u niekoho kto predáva TEUTONIE? Ď.

babymarket_sk
24. kvě 2012

@jucuska
Bohužiaľ už teraz s istotou vieme, že skor to nebude ☹...Okrem iného teutonia menila informacny system na SAP, na co si dali mesiac, museli sa preklápať objednávky, menili sa kódy...

babymarket_sk
24. kvě 2012

@zuzanielik
Áno, dajú sa objednať samostatne...

jucuska
24. kvě 2012

@babymarket_sk Hmmm...škoda, ale čo už...ja len že sa ho neviem dočkať 😉 ináč, ak by som ešte potrebovala sieťku proti hmyzu, tú by ste mi vedeli dodať skôr? máte nejaké na skladoch na Slovensku?

babymarket_sk
24. kvě 2012

@jucuska
Sieťky momentálne sú na sklade.

chalim
24. kvě 2012

@babymarket_sk Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či sa na športovej časti Be You 2012 vzor Trend dá tá odstávajúca časť za chrbtom dáko stiahnuť, alebo pripnúť ako na vzoroch Made for you?

chalim
24. kvě 2012

mate tu niekto info o tom ako kvalitné sú tie koženkové modely, teda, či sa to nezačne časom olupovať?

babymarket_sk
24. kvě 2012

@chalim
- nie, práve týmto sa odlišuje od Made for you, bol to zámer ýrobcu....
- zatiaľ nebol žiaden problém s návlekmi...

lodicka30
24. kvě 2012

připravuje teutonia něco zásadního jiného než bylo letos v kolekci, co by chtěla vylepšit...

chalim
25. kvě 2012

@babymarket_sk aha, ďakujem ... len som si myslela, že to pre tento model trošku upravili, lebo na obrázku be you na ich stránke to tam až tak veľmi neodstáva .... pre porovnanie dávam fotky sedačky na kočíku be you a sedačky pre cosmo

ester26
28. kvě 2012

ahojte, potrebujem poradiť, mám teutoniu BEYOU, bielo - kvietkovaný poťah, včera som to dala prať na 30 stupňov a celé vnútorná časť je zožltnutá, nechápem z čoho to mohlo zožltnúť.... Prala som vnútornú časť osobitne a fusak osobitne, fusak je v poriadku.Prášok som dala ne detské prádlo a na biele a fakt len trošku Stalo sa to niektorej? Jasne je tam napísané, že sa to môže prať na 30. Dnes to idem reklamovať. Neviete ako sa postupuje v Babymarkete v prípade reklamácie? Zaťial nám dajú iný kočík? Lebo ako si neviem predstaviť kde budem do skončenia reklamácie ( 30 dní ) malú voziť....

vivianaba
28. kvě 2012

@ester26 ahoj, uff to je neprijemne. Pocas reklamacie ti daju nahradny kocik, neviem sice aky ale daju (nam dali nejaky rozhegany golfac, ale ani som ho nepotrebovala).
Mne sa presne toto stalo pri prani jedneho kusu bieleho oblecenia, prala som dokonca v ruke vo vlaznej vode a zozltlo, reklamaciu uznali. Nemalo to ale s kocikom a Babymarketom nic spolocne. Drzim palce nech ti reklamaciu uznaju, lebo toto by sa nemalo stat! Ja mam kocik tmavohnedy a prala som uz velakrat a s farbou sa nikdy nic nestalo.

drobcek24
29. kvě 2012

@albireo ahoj pisala si ze sa da objednat aj z tejto stranky kocik Teutonia http://www.mypram.de vedela by si mi s tym pomoct kedze neviem po nemecky ? Mozem ta takto obtazovat ?

drobcek24
29. kvě 2012

@ester26 ty brdo to fakt ? tiez chcem objednat ten kvietkovany potah a toto ma dost odradza nechcem aby s tym boli zbytocne komplikacie a opletacky :(

babymarket_sk
30. kvě 2012

@vivianaba
@drobcek24
Každý náš zákazník už pri objednávaní kočíka je oboznámený s tým, že v prípade reklamácie/servisu nezostáva bez kočíka, ale má možnosť bezplatného zapožičania náhradného kočíka alebo podvozku,
vzhľadom na našu pozíciu autorizovaného servisu sa mnohé opravy riešia do 24 hodín

Žiadnu reklamáciu po dobu viac ako 3 rokov takého charakteru, ktorý spomenula ester26 neevidujeme

cabalkova
3. čer 2012

@babyrenka Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda jsou nastavby kocarku Fun System a Spirit S3 vzajemne kompatibilni, ci zda je jejich uchyceni na podvozky ruzne. Mame Spirita a nyni se nam naskytla moznost koupit jako lehci variantu kocarku Fun System, tak by me zajimalo, zda to jde vzajemne prohazovat a napriklad zda by sla pripadne boudicka a madlo z Fun System upevnit na sportovni sedacku Spirita. Predpokladam, ze pokud by hluboka korbicka pouzivala jiny upinaci sysytem, bylo by mozne ho z jedne vanicky na druhou presroubovat.

pett7
3. čer 2012

@cabalkova nástavby jsou stejné, rozdílné jsou jen oba mistraly..ja mam cosmo a spirit a taky je vzájemně přehazuju

bocianka
3. čer 2012

ahojte, prosim vas nepouzivate niekto stupienok pre surodenca za teutoniu spirit? neviem, ktory na neho pasuje 😖

elys
4. čer 2012

@babymarket_sk @babyrenka
Dobry den. Neviem preco prave ja musim mat taku smolu a zlu skusenost s Teutoniou este skor ako sa mi dostala vobec do ruk. Kociarik sme objednali este vo februari, je jun, ja nastupujem o 2 dni do porodnice a kocik nikde, stale nejake problemy vo vyrobe. Je vobec nejaka sanca, ze si dieta tento rok pokocikujem? Co sa vlastne deje?

babyrenka
4. čer 2012

@cabalkova : ano, nástavby jsou plně kompatibilní, stejně jako madlo nebo konstrukce střechy. Tam by to nebylo možné puze v případě, že by se jednalo o modelové roky 2006 a mezi mladšími, jinak to jde kombinovat mezi sebou bez problémů, protože v roce 2007 se změnily vstupy pro klouby madla a střechy. Jinak přemontování úchytů na nástavbě není možné, samotné úchyty pro obě varianty jsou zcela rozdílné a muselo by se měnit i dno korby, úchyty také nejsou jako náhradní díl.

babyrenka
4. čer 2012

@elys : letošní rok je specifický v tom, že celá korporace Newell Rubbermaid, což je americký vlastník Teutonie, přechází kompletně na systém SAP. Tento systém je v podstatě dokonalý, ale jak máme informace od firem, které tento systém již používají, vždy obvykle nějaký čas trvá, než si všechno dohromady "sedne". A protože tato korporace sdružuje dohromady přes čtrnáct firem a přecházejí na nový systém všechny v jednom okamžiku, byla v Teutonii klasická distribuční odstávka teoreticky od začátku do konce dubna, ale fakticky zhruba ještě o měsíc déle. Teutonia slibuje, že všechna pozdržení dožene a nahradí, ale v současné době ještě rozjezd není úplně perfektní a stává se, že některé objednávky jsou pozdržené nebo nekompletní. Naši společnost tato situace velmi mrzí a snažíme se všem čekajícím zákazníkům pomoci nějakým alternativním řešením, ale protože my sami kočárky nevyrábíme, nedokážeme pochopitelně vždy spokojit všechny požadavky. A protože v tom nejsme sami, situace je v podstatě u všech distributorů podobná, může se stát, že i Vaše objednávka je nějakým způsobem pozdržená a Váš prodejce by Vás měl o možnosti řešení informovat nebo Vám nějak pomoci.

elys
4. čer 2012

@babyrenka Dobry den, boli sme informovani hned na zaciatku, ze to bude trvat dlhsie, ale pretahuje sa to a keby nam dali aspon nejaky realny termin, ze napriklad 1.7. kociarik pride na Slovensko, tak dovtedy si mozeme od niekoho pozicat nejaky nahradny kociarik, ale ta nevedomost, ked nam nikto nevie dat informaciu, realny termin, nikto nam nezavola, musime vyvolavat my, to je na tom to neprijemne. Pracovala som vo vyrobnom podniku, viem, ze nabehnut na novy system nie je easy, ale zakaznika treba informovat, aby sa mohol zariadit.
Dufam, ze nas neposunuli na koniec cakacej listiny, ja iny kociarik nechcem, Teutonia bola laska prvy pohlad a 2 dni pred porodom ani nechcem zhanat druhy kocik, to sa ani neda tak rychlo.
Tak dakujem za odpoved, este pockam, co mi odpovedia Nemci, oprasila som Nemcinu a napisala priamo aj im. Snad sa dozviem nieco blizsie. Urcite Vam nezavidim, musite mat denne plno mailov a telefonatov od cakatelov 🙂 Tak drzim palce, nech ten blazninec coskoro skonci 🙂

lucinkalu
4. čer 2012

Ahojte maminky, neviete mi náhodou poradiť či sa dá dodatočne objednať a namontovať na cosmo ručná brzda? Som spokojná užívateľka teutonky len trošku banujem za brzdou.... Inak som písala v téme teutonia cosmo svoj názor na tento kočík, ktorá maminka sa rozhoduje o kúpe može sa naň kuknúť 🙂 Ďakujem

babymarket_sk
4. čer 2012

@elys
S odpoveďou nás predbehol český zástupca pre teutoniu Babyrenka...Bohužiaľ situácia je presne taká ako opísala...
Výrobca predpokladal, že do mesiaca na systém v pohode nabehnú, nakoľko minulý rok sme túto zmenu absolvovali aj my a vieme, že to nie je také jednoduché, mnohé ovplyvniť nevedia...
Každopádne máme pripravené na zapožičanie autosedačky i kočíky a každý deň sme v kontakte s výrobcom, presne stanovené termíny nevieme od nich momentálne "vydolovať"...
Veríme, že táto situácia už dlho nepotrvá a nebude sa opakovať.

babymarket_sk
4. čer 2012

@lucinkalu
Bohužiaľ dodatočne nie je možné brzdu objednať, resp. nedá sa namontovať na kočík

janinek
4. čer 2012

Zacinate me lehce desit, objednavala jsem totiz s dodaci lhutou 8-10 tydnu, tech deset je ted presne k porodu. Posunul se mi termin na driv a jako nic o zpozdeni nerikali v obchode, tady v UK. Mam tedy slibeno od kamaradky, ze mi pujci kdyztak jejich, se ho chysta prodat, ale jeste k tomu nedoslo.