Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

blaaana
27. kvě 2013

děkuji za bleskové odpovědi!!! Super! 😉

romy31
27. kvě 2013

Ahojte, aký je prosím Vás rozdiel medzi Cosmo, Fun System a Be You- tu viem, že sa dá preklopiť rukoväť, ale okrem toho? Je rozdiel v odpružení, veľkosti šport.časti, váhy, skladania. ďakujem 🙂

jancovka86
27. kvě 2013

@romy31 tuhle otázku jsem si taky pokládala. Asi bych si to zjistila někde na internetu. Já jsem šla jen tak tipově do Cosmo a jsem spokojená. Jestli mají ty další něco lepšího, nevím a zjišťovat nebudu, abych pak nebyla naštvaná, že jsem si tipla špatně 😀

romy31
27. kvě 2013

@jancovka86 ja by som to chcela len ako druhý kočík na zimu, tak hľadám skôr niečo z bazára, až by som našla do zimy be you za super cenu, tak idem do toho, ale len kvôli preklopnej rúčke sa mi nechce dávať toľko peňazí navyše...tak preto chcem vedieť, či je tam aj iný rozdiel...cosmo vyzerá super 😉

hojda
27. kvě 2013

@romy31 Do sněhu spíše Mistral P, teď máš spirita, nebo nemáš TEutonii vůbec?

jancovka86
27. kvě 2013

Já jsem taky chtěla "přehazovačku," ale, kluk bude holt jezdit jak já ho nastavím doma. Je to výhoda hlavně, když je sluníčko, že si ho hned obrátíš, ale já mu házím přes výhled plenu a je to vyřešeno. Jinak jsem moc spokojená, je to sporťák, takže se s ním parádně kličkuje po ulicích 🙂 Jinak se zkus podivat na malvik.cz, tam prodávají Teutonia kočárky docela často v bazaru a hlavně, když jim napíšeš na e-mail, tak ti napíšou všechny rozdíly mezi kočárkama.

romy31
27. kvě 2013

@hojda teraz mám doma pp sí pre syna, zvládli sme v ňom aj dve zimy, tak snehu sa nebojím 😀 a pre bábo mám kúpený concord neo, len neviem či mi tam vydrží až do jari, tak rozmýšľam, že by som ešte nejaký terénnejší kočík kúpila, do ktorého ide prípadne aj fusakotaška pre veľké bábo....ale to by som ozaj len tak možno na pár mesiacov potrebovala...to mám len také úvahy a zisťujem, čo sa oplatí vyskúšať a čo nie 😅

babyrenka
27. kvě 2013

@romy31 : když začneme velikostí sportovní sedačky, tak od letošního modelového roku mají všechny uvedené modely úplně stejnou sportovní sedačku, protože došlo k jejich sjednocení a všechny modely kromě Elegance dnes mají sedačky původně určené pouze pro BeYou. Rozdíl bude v odpružení, ani ne tak v systému, ten je zase stejný u všech třech modelů, ale díky tomu, že na zadní nápravě má BeYou díky největšímu rozchodu kol nejdelší páky, pak vychází jeho odpružení jako nejměkčí. Asi bude i nejlépe překonávat nerovnosti na cestě, má na zadní nápravě největší kola a pro jízdu v terénu lze díky přehazovatelné rukojeti jet většími koly napřed. To modely Cosmo ani Fun System neumí, jsou ale o něco málo lehčí. To poznáte spíš při přenášení složeného podvozku kočárku, při vlastní jízdě již to nebude žádný významný rozdíl. Všechny podvozky lze složit do malého kompaktního tvaru, nejužší složený podvozek nabídne díky pouze 54 cm široké zadní nápravě Fun System, pak bude 58 cm široké Cosmo a nejširší bude se svými 64 cm BeYou. Jak Fun System, tak i Cosmo se bez problémů vejdou naplocho do malého zavazadlového prostoru například krátké Fabie a na složený podvozek pak máte možnost naskládat i další části kočárku, nejkratší složený podvozek pak bude mít BeYou, oproti těm dvěma zhruba o deset centimetrů. Možnost složit BeYou do tak kompaktního tvaru zase přináší trochu složitější postup při skládání, lze si ho ale snadno osvojit a pak to již není problém. Všechny tři podvozky lze objednat i s praktickou ruční odlehčovací brzdou. Be You pak určitě bude nejlépe vyhovovat vysokým rodičům, najdou u něj nejvíce prostoru pro nohy při chůzi, trochu méně nabídne v tomto směru Fun System a nejmenší bude Cosmo.

romy31
28. kvě 2013

@babyrenka ďakujem za super zhrnutie! 🙂 tak vychádza mi z toho, že ak beyou by bolo ideálne, ak sa dovtedy začnú predávať aj na bazároch, tak určite si ho vyberiem 🙂

hojda
28. kvě 2013

@romy31 sí máme taky, ale v zimě s ním vůbec nejezdím

romy31
28. kvě 2013

@hojda iný sme už nemali,tak keď bolo treba po odhrnutých chodníkoch stačil 😅 alebo potom ergonosítko a sánky 😝

hojda
29. kvě 2013

@babyrenka Nedávno jsem viděla v Praze Teutonii vypadala jako Spirit, jen měla ve předu místo jednoho kolečka dvě a asi byla jen na pevno. To je nějaký nový model, nebo naopak starší? Kočárek vypadal dobře, ne nějaký starý odrbaný, tak mě to zaujalo.

babyrenka
29. kvě 2013

@hojda : Teutonia nabízela v roce 2007 verzi Spirit X3 CS, určenou speciálně pro běhání nebo bruslení. Protože německá norma pro kočárky nedovoluje, aby takto určený kočárek neměl volně otočná přední kola, měl tento Spirit vepředu dvě pevná velká kola v rozměru 12", která normálně používají Spirity vzadu a naopak kola o rozměru 10", což je normálně rozměr předního otočného kola, měl tento Spirit vzadu. Na podvozek bylo možné připnout autosedačku nebo hlubokou korbu, sportovní sedačka ale nebyla otočná, protože opěrka zad i stříška byla upnutá přímo na konstrukci podvozku. Polohování zad bylo podobně jako u Jané pomocí popruhů a brzdy na popruhu. Protože si ale mezitím již uživatelé a potencionální zájemci o Spirita zvykli, že je s plně otočným kolem lépe ovladatelný a také chtěli otočnou sportovní sedačku, prodalo se této varianty pouze několik kusů a v roce 2008 z nabídky zmizela.

hojda
29. kvě 2013

@babyrenka Jejda tak to u byl skoro dědeček kočárek, ale vypadal opravdu opečovávaně 😀 . Díky za rychlou odpověď.

kozicka
2. čer 2013

Ahojte nema niektora z vas zaujem vymenit 4kolesovy podvozok za 3kolesovy? Ponukam na vymenu Spirit S3, rok 2009, bol nedavno v babymarkete na udrzbu koliesok, jazdi ako novy. Mam zaujem o podvozok cosmo, ale rozmyslam aj nad fun system alebo lambdou.

kozicka
2. čer 2013

... alebo Be You podvozok, na ten som zabudla.

suomi
3. čer 2013

@babyrenka dobrý den, mám doma Cosmo, kupované loni, ale kolekce 2010 - teda aspoň tak je to na podvozku. Doteď jezdím s korbou, ale chtěla bych už mimino dát do sportovní sedačky. Akorát jsem zjistila, že na ní je jen jedna pozice pásů. V nových (i ty co nabízíte na netu) potazích sport. sezení jsou 3 pozice (výšky). Bude pasovat ten potah na moji sedačku? A ta barva č.4440 je tmavě šedá? Skladem? A mohla bych vědět výšku nejnižší pozice? Abych to mohla porovnat s tím, co mám doma. U nás v Olomouci si nebyli jistí - prý asi jo. Ale já potřebuji vědět, jestli určitě 😀

babyrenka
3. čer 2013

@suomi : kolekce 2010 měla ještě pouze jednu a to tu nejvyšší pozici ramenních pásů, od roku 2011 již měly zádové opěrky možnost pásy pro nejmenší děti snížit. Pokud byste použila na svoji sedačku potah z kolekce 2011 nebo 2012, pak to jde, otvory pro nejvyšší polohu pásů budete moci využít, možná i tu druhou nejvyšší, ta je o 5 cm níže, na nejnižší polohu pásů se nedostanete, ta je zhruba ve výšce 22 cm od sedadla, pro tu Vám budou chybět otvory v plastové výztuze zad. Pokud se týká barevného odstínu, tak 4440 je skutečně tmavošedá. Na stav skladu byste se musela poptat na info@babyrenka.cz.

suomi
3. čer 2013

@babyrenka díky za rychlou odpověď! přijde mi, že tam ty díry v plastové opěrce jsou. Tak nevím, jestli to risknout. Když bych to nafotila a poslala na tu adresu, dokázal by to někdo ze servisu vyhodnotit?

babyrenka
4. čer 2013

@suomi : ano, otvory tam jsou tři šikmo nad sebou. Ty ale nesouhlasí s otvory v potahu zádové opěrky, pro kolekci 2011 a 2012 jsou ty otvory pro ramenní pásy jinak rozmístěné.

blaaana
5. čer 2013

mohu se ještě zeptat prosím,zda pasuje sportovní sedačka + korbička typu SPIRIT X3 CS z roku 2007 na novější podvozky například be you nebo spirit??? Díky moc!

babyrenka
5. čer 2013

@blaaana : Hluboká korba Fashion, kterou Spirit X3 CS používal pro přepravu miminka od narození, pasovat bude, to není problém. Problém bude se sportovní sedačkou, protože na podvozek půjde nasadit pouze sedák sportovní sedačky, nové konstrukce nemají na sobě druky pro přichycení zádové části sportovní sedačky a také nemají na sobě plastové úchyty pro nasazení konstrukce střechy. V tom se varianta CS lišila od všech ostatních sportovních sedaček a proto také nebylo možné ji otočit do protisměru jízdy.

cabalkova
5. čer 2013

@babyrenka Dobry den, chtěla bych se zeptat, zda by mi na Spirita HB z modelove rady 2011 pasovaly potahy ze soucasne kolekce, pokud bych chtěla nejakou barevnou zmenu. A ta nova korbicka se zateplenou boudičkou by mi na nej sla taky? Diky předem za odpověď.

babyrenka
5. čer 2013

@cabalkova : pokud se týká korby Comfort Plus, tak ta bude pasovat bez problémů, protože uchycení na podvozku se prakticky nezměnilo. U potahů sportovní sedačky z kolekce letošního roku je ale problém v tom, že pro letošní kolekci používá Teutonia pro všechny podvozky sportovní sedačky, určené původně pro BeYou. A protože tyto sedačky mají jiný tvar, jsou větší a potahy měly jiný způsob uchycení, nebude Vám žádný z potahů letošní kolekce na Vaši sedačku z roku 2011 ( 2012 ) pasovat.

cabalkova
5. čer 2013

@babyrenka Skoda teda, ze jsem neporidila BeYou, rozhodovala jsem se mezi nim a Spiritem a nakonec sla do Spirita a nasemu cahounovi byl uz v 15 mesicich maly, proste se nevesel pod korbicku, tak pokud ma BeYou sportak vetsi, tak by to asi byvalo lepsi.

hojda
7. čer 2013

@cabalkova Tak já mám taky celké velké dítko,ale nějak se tam vašel, měli jsme problém jen s bambulí na čepici v zimě 😀 V 1 roce měřil 79 cm a ve 3 letech 100cm a kočárek jsme používali cca do 2,5 let (ke konci jen málo, už chodil hodně sám).

cabalkova
7. čer 2013

@hojda Tak Tondik meril v 18ti mesicich 90 cm, jezdime téměř od roka spis v golfkách a teutonka uz radu mesicu jen ceka v predsiny, az ji uskladnim pro pripadne druhatko. Dve věci me na ni zklamaly, a to upevnovani deklu na hluboke korbe a velikost sportovnis edacky, oboji mi prislo, ze by si od výrobce zaslouzilo vetsi peci, když je to ten mercedes mezi kocarky. 🙂

hojda
7. čer 2013

@cabalkova Upevněvání deklu? A jaký s tím byl problém?

cabalkova
7. čer 2013

@hojda No je jen a ty dva suchacky po stranách a nas mlady pan je drak, takze do nej furt kopal takze jsme na procházkách furt bojovali s tim, aby na nej netahlo. Třeba i obyc X-lander ma po celem obvodu zip, třeba jako Bugaboo, tak to mi prijde jako lepsi reseni.

hojda
7. čer 2013

@cabalkova Aha, tak jsem řešit nemusela, ono je to těžké trefit se tak, aby to vyhovovalo všem dětským rozmarům 😀