Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
17. bře 2014

@silvia321 Já bych řekla, že ten typ 2 dle informací výše od Babyrenka.

do roku 2011 na Váš podvozek pasují všechny korby Fashion a Alvi set v provedení 1, to znamená používané pro Fun System, Cosmo, Spirit S3, Lambda a Pixxel Sport, od modelového roku 2012 všechny korby Made for You a Comfort Plus.

silvia321
17. bře 2014

@hojda dakujem pekne za info

petrahankova
20. bře 2014

@hojda Ja sa strašne neviem rozhodnúť či toho Spirita,rada by som mala kočík len eden,teda nechcela by som ho časom meniť,len neviem či nam nebude maly v dvoch rokoch.

scai
20. bře 2014

@petrahankova pokud ho chcete i po dvou letech, kupte si jiný kočár!
Ta bouda je dost nízko a celkově je to kočár stylu málo muziky za hodně peněz...jsou jiné a lepší a levnější. Měla jsem a jsem hrozně ráda, že jsem se ho zbavila. A teda zbavit se ho skoro nešlo, nikdo je nějak nechce...však pokud jste koukala na inzeráty tak asi vidíte že se jich prodává hrozně moc.
Já ho po 3 letech prodala za 3500! Drsný, no..... a to stál původně 17500 (kočár, nánožník, lepší pláštěna...atd)

hojda
20. bře 2014

@petrahankova Moje zkušenost se dvěma dětmi, že ve dvou letech už v kočárku moc být nechtějí, malou tam musím dávat spíš násilím, když se potřebujeme dostat rychle do lesní školky. Pak už se spíše stejně využijí golfky, jsou skladnější a lehčí do auta a na občasné použití úplně stačí (pokud tedy není zima, ve sněhu jsou k ničemu). Moje děti jsou celkem velké a obě se ve dvou letech do kočárku vešly. Taky je důležité, jako zvolíte vzhled kočárku (řada trend a fashion). Myslím, že trend měla právě scai, to jsou vzory, které jsou aktuální a moderní po danou sezónu a třeba za 2 nebo 3 roky, takový vzor už není v módě a těžko se pak kočárek prodává 😉 . Myslím, že každý kočárek má něco, ideální neexistuje. Nám už tu teď většinu času jen stojí, ale vůbec se mi s ním nechce rozloučit, pořád ten prodej oddaluji, takže teď máme konečné datum poslední červen 2014 😀 . Když jsem vytáhla kočárek po první dítěti na druhé, tak se nás všichni ptali, jestli máme nový kočárek, opravdu vypadal jako nový. Potahy jsou z perfektního materiálu, který je stále jako nový. Navíc je to velký elegán 😀

mischelin55
24. bře 2014

@bibko2 děkuji moc, ale už jsme koupili nový kočárek 🙂

jarkapraha
1. dub 2014

@scai Já si teda dovolím nesouhlasit. Mám sice Fun System, ne Spirita, ale v pohodě se sveze 3-letá dcerka, když ji chytne "miminkovské období" 🙂 boudička i sezení dostatečné, je teda užší, ale to jsem vždy považovala za výhodu, projela jsem i tam, kde se jiné maminky zasekly....

petura29
1. dub 2014

@scai nesouhlasím, my jsme mooc spokojení🙂)

scai
1. dub 2014

@jarkapraha já dala po delší době do spirita tříletou dceru spát. A fakt jsem jí hned vyndala, protože jsems e bála,že když se pohne, tak se kočár převrátí. Fun systém má jiný podvozek, takže stabilitu nesrovnáte.
Ale tak každý at má s čím je spokojený. Mě jen vadí tady to teutonia šílenství a dělání z průměrných kočárů s nadprůměrnou cenou super vozítka.
Ale já už ho mám z domu, mám jiný a jsem spokojená 😀

babymarket_sk
2. dub 2014

@scai
Po roku je vhodné športovú sedačku používať v smere jazdy, je to kvôli ťažisku...samozrejme hlavne pri vychádzaní na obrubník je stabilnejšia štvorkolka.

scai
2. dub 2014

@babymarket_sk tak je fakt, že byla daná tak, že jsem na ní viděla, takže proti směru.... no ale už tohle řešit naštěstí nemusím 😀

babymarket_sk
2. dub 2014

@scai
teutonia patrí k technicky najprepracovanejším kočíkom a cena zodpovedá výrobku, ktorý nie je vyrobený v Číne, v poravnaní s inými značkami teutonia nezaspala a každým rokom inovuje, či podvozky, sedacie časti, celkový dizajn, čo iné značky postrádajú

scai
2. dub 2014

Tak mě moc nezajímá, že inovuje, teď...když kočár z roku 2010 byl s jednou výškou pásu, se třema polohama zad, bez poloh nožiček, s plandající boudou atd.... jako to že ted má víc poloh, víc výšek pásů...mě to fakt nezajímá když ten můj to neměl. A právě vidím v okolí, že skoro všechny kočáry měly tohle lepší a to stály často i mín než půlku... takže mě nikdo o kvalite už nepřesvědčí. Určitě teda není dokonalý kočár a na každém se něco najde.... ale za mě prostě na teutonce je vad a nedokonalostí hodně, hlavně když se to vztáhne k ceně.

hojda
4. dub 2014

@scai Pokud jsi chtěla neplandající střechu, tak sis měla vybrat potah fashion a ne trend.

scai
4. dub 2014

@hojda pokud mám kočár s doplnky za 25 tisíc, nečekám plandající střechu!

babymarket_sk
4. dub 2014

@scai
Možno to zaujíma iné mamičky 😉..
Teutonia sa zaujíma o spokojnosť svojich spotrebiteľov a na základe dotazov mamičiek došlo k mnohým pozitívnym inováciám, stačí sa pozrieť na kolekciu 2014. Cosmo 2014 je pre mňa model, ktorému nie je čo vytknúť, je podľa mňa naj 😉

hojda
4. dub 2014

@scai Očekávat jí nemusíš, ale když si můžeš vybrat z varianty s plandací střechou a bez ní, tak nějak nechápu, proč na to nadáváš, když sis to vybrala???? Prostě jsi měla zvolit jiný typ potahu.

petrahankova
6. dub 2014

@babymarket_sk prosím teraz sa zase neviem rozhodnuť kvoli kolesam,či cosmo,spirit s3 alebo s 4.Ktory je z nich lepši do horšieho terenu,pripadne stabilnejší?dakujem

petrahankova
6. dub 2014

@babymarket_sk a ešte by som rada vedela,ktory z nich ma najvačšie kolesa,dakujem pekne

hojda
7. dub 2014

@petrahankova Co Beyou s tou novou přední terénní nápravou? Jínak do nejhorší terénu as Místratál P, jestli se ještě dělá???

petrahankova
7. dub 2014

@hojda no len ten mistral sa mi akosi nepáči,a beyou teraz nejaký nový?2014?

lennus
7. dub 2014

@petrahankova Cosmo je spíš městský kočárek, má nejmenší kola, ale projede i slabší terén. My ho máme. Nejprve jsme chtěli Spirit, ale nakonec máme Cosmo.

hojda
7. dub 2014

@petrahankova Psalo se tu, že prodávají zvlášť nějaká přední nápravu do terénu Cross. Já mám tedy Spirita a Místral jsem měla na ziimu do sněhu, který tedy nebyl 😀 . Jezdím s kočárkem do lesa, malej chodí do lesní školky.

babyrenka
7. dub 2014

@petrahankova : pokud budete chtít nový kočárek, pak je z Vámi uváděných možností jednoduchý výběr. Kočárek Spirit S3 již letos v nabídce výrobce není, Spirit S4 skončil v roce 2006 a zbývá Cosmo. U Cosma máte letos možnost objednat si novinku - výměnnou pevnou přední nápravu Cross Country, která při jízdě do terénu udělá z Cosma pevnou čtyřkolku. V tomto případě jsou pak všechna čtyři kola stejně velká, Cross Country používá 10 palcová kola, stejně jako Cosmo na zadní nápravě. Větší kola by dokázal pouze Mistral P, tedy na všech pozicích kola 12 palcová, nebudete mít ale možnost používat kola otočná.

hojda
7. dub 2014

@babyrenka A co Beyou? ten už taky není v nabídce?

petrahankova
7. dub 2014

@babyrenka prosím a ako veľké su kolesa u be you?

babymarket_sk
7. dub 2014

@petrahankova
Súhlas s Babyrenka 😉 a tak isto stojí za zmienku Be you, má o niečo väčšie kolesá ako Cosmo, osobne mám radšej Cosmo, ktoré mi príde elegantnejšie, Be you má podľa mňa športovejší" charakter

petrahankova
7. dub 2014

prosim a na be you podvozok pasuje i športova časť napr. zo spirita či cosmo?

babyrenka
7. dub 2014

@petrahankova : BeYou má přední kola stejně velká jako Cosmo, tedy 7 palců. Zadní kola má větší než Cosmo, zadní jsou 12 palcová a má i větší rozchod kol. Pokud se týká přední nápravy Country Cross, tak ta je pro oba typy identická, tedy úplně stejná. Sportovní sedačky používá Teutonia od loňského roku pro všechny sportovní kočárky stejné, není mezi nimi rozdíl. Od kolekce roku 2013 jsou tedy všechny sportovní sedačky odvozené od modelu BeYou. Prakticky by na BeYou pasovaly i sportovní sedačky z modelů Cosmo a Spirit od roku 2009, nebudou ale pasovat navzájem potahy ze starších sedaček na sedačku z BeYou.

miska84
11. dub 2014

Dobry den. Mohu se zeptat jaky je rozdil mezi kocarky Be you kolekce 2012 a 2013?? Dekuji.