Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

kici96
16. pro 2009

Mirka je to mozne ja som si tak teraz dva tyzdne dozadu objednavala v babymarkete v Bratislave...

zeleny_cajik
19. pro 2009

labutka, my budeme asi tiez jeden z tych "zakliatych" zakaznikov, v auguste som objednavala predlzovaci diel na sportak a doteraz nic!!! 😠 😠 😠 a vraj do ani do konca roka nebude!!! a moje dieta ma este len vyse dvoch mesiacov a veselo nosi 68-ky, cize co nevidiet ho do korbicky nenarvem a uz vobec nie s fusakom 😅 teutonia ma teda uplne priserny pristup k zakaznikom, az sa cudujem pracovnikom BM, ze ju zakaznikom tak vehementne ponukaju, ked si sami potom kvoli nim kazia povest. byt obchodnikom, vyprdnem sa na nich a ponukam inu znacku, ktora si zakaznikov a ich tazko zarobene peniazky vazi... alebo je to tak, ze pre nemcov su nase eurace menejcenne??? 😲 😠 keby som to vedela, isla by som asi do inej znacky, kamoska ma gesslein a je velmi porovnatelny, servis vyrobcu a predajcu je vsak na 1 s hviezdickou 🙄

tono_babymarket
20. pro 2009

Väčšie percento príspevkov na fóra býva o nespokojnosti, i keď sa to týka možno len 1 % zákazníkov, ktorí mali nejakú zlú skúsenosť.
Oba prípady labutky i zeleneho_cajika sú už riesené s vedenim Teutonky...
Labutke bolo navrhnuté dočasné riešenie bezplatným zapožičaním nového fusaku, a tak isto, ak by to bolo nutné vieme nájsť náhradné riešenie aj pre zeleny_cajik.
Vyhľadom na to, že Teutonia má neporovnateľne viac doplnkov, či náhradných dielov nie je možné ho kompletne držať skladom na Slovensku.
Nuž a prečo neprejdem BM na inú značku? Nuž zatiaľ je to to najkvalitnejšie, čo sa vyrába...

lul
21. pro 2009

tiez mi je divne, ze kvoli teutonii si necha BM "kazit" meno. asi sa im to oplati po inych strankach, myslim financne (provizia). kazdopadne ja som rada, ze ich BM predava, inak by sme nasu teutonku asi nemali 😅

martuli
21. pro 2009

zeleny_cajik nas prcek ma vice nez 7 mesicu, nosi velikost 74, nemame tedy korbicku, mame vloznou tasku a v ni fusak Kaiser a krasne se tam vejde, neboj, korba jeste chvili vydrzi

kici96
21. pro 2009

Ludia nestrašte ma....Ja mám u nich (MB) kočik tiež objednaný dúfam že maximalne do 20teho apríla príde.... 😕

krpcek
21. pro 2009

tono nie tak celkom mas pravdu. . . teutonia ma aj produkty, ktorych je aj len jedna mozna farba napr. polarbear a taktiez ho nemate na sklade, co by ste mat mohli . . . alebo aj sietku proti hmyzu. . .

babulina
22. pro 2009

ahojte, chcela by som sa opytat na vajicko romerku co mate asi najskor ku kociku, ako ste spokojne? a mate aj ten nastavec, alebo ako to nazvat? rozmyslame ze kvoli jednoduchsej manipulacii by sme si ho tiez dokupili ale ten bez isofixu, lebo vela budeme mat vajicko asi vpredu, tak by bol zbytocny, dakujem za rady

krpcek
22. pro 2009

babulin ja som s romer-kou spokojna nebola. . . .je dost nepohodla pre dieta . . . pre malinkate babatko uplne zla (ked som tak dala 4-tyzdnovu malu, tak tam bola cela taka dokrcena, hlavicka padnuta a viac tam sedela ako lezala, aj napriek tomu, ze tam mala ten novorodenecky vankus, ci ako sa to bola.ja som si tam potom dala este jeden taky maly vankusik, aby tam viac lezala) a pre take vacsie . . no tiez nic moc.
ja som si nakoniec kupila od kamosky maxi cosi a s tou som bola velmi spokojna. . . . je pohodlnejsia a aj ovela lahsia na nosenie. neviem akej si ty postavy, ale ja mam 55 kg a mala som co robit.

krpcek
22. pro 2009

a este som zabudla, ze ako 7-mesacnej jej uz trcali nohy von . . .v maxi cosi ma este stale trosku miesta. . . .a to je uplne normalne babo. 74cm a 9kg - to ma dnes.

tono_babymarket
22. pro 2009

Pre krpcek
Od teba zavádzajúca informácia....od nás ťa mailom informovali, že muff, ako si to ty nazvala, čiže polarbear momentálne skladom bol...sieťka proti hmyzu je síce sezónna vec, ale taktiež je skladom...
Ak ak náhodou už nie je originál, vždy sa nájde náhrada, napr. polarbear od Kaiseru, univerzálna sieťka proti hmyzu, univerzálne fusaky a pod.

Pre babulina
Určite nájdeš mamičky, ktoré ti odporučia Tario, lebo je najpriestrannejšie a aj mamičky, ktoré ti odporučia Romerku, lebo je najbezpečnejšia...

Pre lul
Všetko je len o vzájomnom pochopení...Nie vždy je naša predstava zhodná s predstavou výrobcu, výrobca prechádzal v tomto roku výraznou zmenou, takže BM mohol ťažko odhadnúť ako budú postupovať, ale myslím, že i napriek dlhým dodacím dobám to zvládlo v spokojnosť kažého zákazníka, takže •kici96• myslím, že nemusíš mať strach...

tono_babymarket
22. pro 2009

A aby som nezabudol...

Všetkým prajem za BM ********KRÁSNE VIANOCE******** 😵 😵 😵

tono_babymarket
22. pro 2009

Pre krpcek
Smerodajná je hlavička, nesmie presahovať opierku chrbta...to že trčia z autosedačky nožičky je Ok 😉

krpcek
22. pro 2009

tono ako som uz napisala v IP ziadny mail mi neprisiel.
a od kaiseru sa mi nepaci.

univerzalna sietka lieta na kociku ako handra.

je to taky problem mat na sklade sezone veci, ked je ich sezona???? to som jedina mamicka, ktora chce mat vsetky doplnky original teutoniu?

krpcek
22. pro 2009

tak, aby som nebala nespravodliva - hlavicka zatial nepretrcala.

tono_babymarket
22. pro 2009

Pre krpcek
...mail ti bol zaslaný 19.12, máš to v IP....

Nie, nie je to problém 😉 a sezónne veci sa objednávajú aj na predajňu dopredu, čiže zimné doplnky sa objednávajú a naskladňujú už v auguste, nuž a občas sa stane, že v decembri sú skladom už posledné kusy a v januári sa už robia na zimné veci výpredaje 😉...sú to "ekonomické" záložitosti, ktoré praktizuje každý obchodník, aby dokázal existovať 😉

Nuž opäť je to o tom, že 100 ľudí -100 chutí, niektorým viac vyhovuje na Teutonii univerzálna sieťka...

krpcek
22. pro 2009

no mohli by sme sa tu o tom rozpisovat do nekonecna. . . .

pett7
22. pro 2009

Ahoj, chtěla bych se zeptat někoho kdo má sedačku maxi cosi jak dlouho jste používali tu vnitřní vložku? Malý má 6 týdnů a když má na sobě kombinézu tak je problém ho tam dát nehledě na to že je dost skrčený. Nevím jestli ji mám vyndat zase aby mu tam nelítala hlava.. Jinak s kočárkem naprostá spokojenost.

given
22. pro 2009

Babulina, my mame vajicko Romer aj s bazou. Zatial som spokojna. Je sice pravda, ze asi nie je najpohodlnejsia pre dieta, a aj mne sa zle nosi v ruke (tiez mam 55kg). Verim ale, ze crash testy neklamu, a ze je najbezpecnejsia. Ved autosedacku sme nekupovali preto, aby sa nam lahko nosila a aby si tam nas maly pohodlne lebedil. Ide nam hlavne o bezpecnost! Oproti inym vajickam mi pripada robustnejsia a asi aj preto vysli tie testy tak dobre.

babulina
22. pro 2009

dakujem zatial pekne za reakcie, ste ma moc nepotesili, lebo starsej dcere sme kupili tu od 9kg do 18kg a nevieme si ju vynachvalit
na maxicosi nam vadilo,ze je strasne siroka pri hlavke uz sme podobny typ mali a ked bambula zaspala tak jej lietala dost v tom hlavka, takyto problem ste nemali, ci uz pri romerku alebo maxicosi?

given
22. pro 2009

Babulina, to urcite nie, teraz ma maly navyse vzdy nejaku hrubsiu ciapku a niekedy aj kapucnu, takze urcite mu tam hlavka nelieta. A ani ked bolo teplo, tak sme nemali taky problem.

adam07
22. pro 2009

krpcek, suhlasim, ze Maxi Cosi Cabrio je uplne super...bude mi chybat ☹
a ked trcia nozicky je to ok, ale len dovtedy kym dieta nezacne v aute tancovat odzemok, a vykopavat, ako to moje teraz v Peg Peregu

zuzana581
22. pro 2009

Ahojte dlho som tu nebola, tak nečítam pozadu, čo sa popísalo, lebo by som nestíhala. Čo sa týka origoš príslušenstva na Teutonku, tak sa musím trošíčka zastať BM. Keď som tam bola v lete, tak mali originál sieťku na kočík dokonca aj boli ochotný mi ju predať, aj keď som kočík u nich nekupovala, ale mne osobne sa nepáčila. Je čierna. Tak som kúpila uni a je super.

A teraz k veci: Vybledol vám už niektorej kočík? Lebo mne dosť. Som z toho dosť sklamaná, že lacná haraburda, ktorú som mala pri Sofii (taký golfáč) nevybledol za dva roky a toto po jednom lete vyzerá ako starý kočík.

marta.k
23. pro 2009

zuzana 581 aku mas farbu? mne farba zatial "drzi" . ja mam tmavo sedu, ak si dobre pamatam tak mala cislo 3640 v kolekcii fashion 2009. So sportakom sice jazdim este kratko cca 2 mesiace a slnecno zrovna nebolo ale ked som odkladala hlboku korbu po lete, s ktorou som travila na slniecku niekolko hodin denne,tak nebola ani kapku vyblednuta. este som to schvalne porovnavala so sportakom, lebo som neverila ze je mozne aby farba nevybledla.

krpcek
23. pro 2009

zuzi ani mne nevybledol.
inak to si mala asi stastie, lebo ja som aj na sietku cakala asi mesiac. ale je pravda, ze som ju objednavala este niekedy koncom maja.

zuzana581
23. pro 2009

Ja mám taký kvetinový. Mám ho aj v albume a keď som porovnala športovú časť na jeseň s nánožníkom, tak som bola nemilo prekvapená. Je to viditelne bledšie. Neviem, či to mám reklamovať a či sa vôbec reklamácie na vyblednutie vzťahujú. Budem to musieť zistiť. Inak to nie je nejaké na oko hrozné, ale ak to porovnám s tým nánožníkom, tak to je vidieť.
LUCI ja som tam bola tú sieťku kupvať niekedy v júni myslím, tak to sa asi zásobili.

scheilaa
23. pro 2009

Ahoj,v lednu si budu objednávat Spirit s3 a chtěla bych do něj koupit fusak a vložku do sportáku od Casualplay Agatha de la prada.Nemáte některá zkušenost,jestli se tam vejde?Taky přemýšlím o světlé korbě,nejraději bych bílou,i když vím,že je to nepraktické,ale budu jí mít jen přes léto.Nemáte ji někdo?

michal_spuntik
23. pro 2009

Pro Scheilaa:
ahoj, pokud mohu doporučit, tak bych to spíš nedělal. Ne,že by to vůbec nešlo, ale přeci jen to nebude pasovat úplně dobře. Jestli chceš, tak se u nás zastav a můžeš si v reálu vyzkoušet jak pasuje vložka a fusak Casualplay do Teutonie.

Přeji všem krásné svátky!
Michal

bbberta
24. pro 2009

holky, prosim, vy, co jste trochu vyssi a mate teutonku spirit s3 - libi se vam? ja tedy ten kocarek rozumove chci, ve vsem vyhovuje, akorat mi prijde divne, ze je tak nizko polozene, vypada to hrozne, kdyz si stoupnu vedle - nema to vliv na funkcnost, vim, ze ta rukojet je dobre nastavitelna, ale pohledove me to tedy nezaujalo... takze porad nevim, zda objednat...vahala jsem jeste mezi peg perego, ale tech nevyhod tam bylo oproti spiritu vic, vakorat lepe,, robusneji vypada..

zuzana581: nam v obchode tvrdili, ze blednuti reklamovatelne je..a taky v to doufam, nebot chceme kombinaci cerne..

martuli
24. pro 2009

bbberta - ja mam 175cm, manzel asi 185 a neprijde mi, ze by to vypadalo nejak divne, ale je to vec, nad kterou jsem nikdy nepremyslela, chteli jsme pro prcka co nejlepsi kocarek a Teutonia splnila nase pozadavky nejlépe