Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

franzovka
4. bře 2014

Prodávám zachovalé cosmo s ruční brzdou a bohatou výbavou, v případě zájmu se ozvěte...

mahonia
5. bře 2014

@babyrenka
@janinek
Tak holky díky za potvrzení že střecha u sporťáku složit jde, použila jsem trochu hrubé síly a šlo to...asi se to musí ochodit. Takže díky 😉
@kamilka007 , @denda.d já si nánožník na sporťák nechávala šít od jedné šikovné paní z mimibazaru a je super...pokud budeš chtít kontakt písni di IP. Mám Teutonii BeYou.

babyrenka
5. bře 2014

@mahonia : ono by se to zase nemělo moc ochodit, ráčna je takhle nastavená normálně, aby byla tichá a přitom také držela konstrukci střechy spolehlivě ve zvolené poloze. Spíš je potřeba občas zkontrolovat dotažení spojovacích šroubků kloubů střechy, ty se během polohování rámu střechy časem povolí a projeví se to obvykle tak, že střecha začne při jízdě kočárku povolovat.

janulienocka77
7. bře 2014

@babymarket, @babyrenka
Dobry den,
Mam teutoniu be you 2011, je mozne prerobenie sklapatelnych poloh sportaku do typu napr 2012. Niekde som tu citala, ze je moznost takejto vymeny za cca 100 €. Dakujem za odpoved

milbaby
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
7. bře 2014

@babyrenka A mohla bych se zeptat na opravu těch škrábanců na konstrukci? Jde to nějak zatřít? Nastříkat? Přestříkat??? Máte s tím nějakou zkušenost? Díky

babyrenka
7. bře 2014

@janulienocka77 : ta cena zhruba souhlasí, ono se nejedná o předělání poloh na zádové opěrce, to je v podstatě výměna za skelet sportovní sedačky aktuálního modelového ročníku.

babyrenka
7. bře 2014

@hojda : v minulých letech bylo možné sehnat takové malé balení hliníkové barvy v množství zhruba obvyklého laku na nehty s podobným štětečkem. Tím bylo možné zatřít drobné škrábance, ošetření větší plochy již nebylo příliš efektivní, rozdíl v odstínu již byl hodně patrný. Pro opravu větších poškzených ploch by bylo lepší dojednat si opravu nátěru s nějakým lakýrníkem, který má zkušenost s maskováním plastových částí podvozku i volbou správného odstínu barvy. Výrobce sám takové opravy nátěru neprovádí.

hojda
7. bře 2014

@babyrenka Děkuji za odpověď!

hojda
7. bře 2014

@babyrenka našla jsem toto, jestli by to mohlo být ono.
http://modely.heureka.cz/revell-barva-emailova-...

babyrenka
8. bře 2014

@hojda : to lze těžko říct, Teutonia neudává žádnou specifikaci pro odstín barvy, u metalických barev pak i hodně záleží na rozmíchání, muselo by se to odzkoušet přímo na rámu kočárku.

hojda
8. bře 2014

@babyrenka Díky moc.

katus25
8. bře 2014

Dobrý večer, tak už som zohnala adaptéry na cosmo na autosedačku romer. Mám romer baby safe plus ll a nejde mi to tam nakliknúť. Prosím vás pasuje vôbec táto sedačka na teutoniu??? Už som kvôli autosedačke kúpila originál nové adaptéry a teraz mi zase nepasuje sedačka. Som taká "blbá" že to tam neviem dať či to ozaj nepasuje. Prosím poradťe mi bo už som na nervy ☹ dakujem

babyrenka
8. bře 2014

@katus25 : adaptéry pro autosedačky Römer má Teutonia od roku 2009 primárně určené pro třídu s SHR. Ta je v dolní části rukojeti autosedačky opatřena zakončením, které zapadá přímo do adaptéru. Pokud máte autosedačku bez SHR, budete pro spojení autosedačky a adaptéru potřebovat ještě mezikus zvaný Visio.

denda.d
11. bře 2014

@mahonia Děkuju moc, ten nánožník na fotce vypadá super, jen jsem si to přečetla a už jsem měla objednáno na netu. Snad bude dobrej ... . Můžu se ještě zeptat to máš už model MFY 2014 ? Já jsem si teď objednávala náhradní boudičku na sporťák. Mám ještě 2013 a ta boudička u sporťáku je děsná, každou chvíli tam svítí sluníčko, jsem z toho venku nešťastná a jezdim pořád s plínou ☹ Je tam dobrá ta sluneční clona ?

mahonia
11. bře 2014

@denda.d Já mám 2013 a ta boudička u sporťáku mi přijde v pohodě..vždyť je tam vevnitř ještě ta clona, kterou můžeš vytáhnout a pak do toho sporťáku není vůbec vidět natož aby tam svítilo 😉
Snad bude ten tvůj nánožník taky v pohodě

lenik91
11. bře 2014

Ahoj, obracím se na vás s dotazem. Kupuju teutonii cosmo rok 2010, nemáte některá zkušenost, zda mi na něj bude pasovat hluboká korba 2013 či 2014? Děkuji za odpověď.

denda.d
11. bře 2014

@mahonia Já tam tu clonu nemám a mám na bokách průhledný okýnka ... ☹ Je to jiná boudička než máš ty.

mahonia
11. bře 2014

@denda.d Aha já mám totiž tu řadu Activ a Dynamic ne to Made for you.....já myslela že jsou rozdíly jen v barvách ale koukám že teda ne.

babyrenka
11. bře 2014

@lenik91 : Cosmo používá od počátku své výroby stejný systém uchycení nástavby, jako mají současné modely i po sjednocení uchycení nástaveb. Takže na Vaše Cosmo půjde kterákoli hluboká korba z modelového ročníku 2013 neb 2014. Tedy kromě modelu Elegance.

hojda
11. bře 2014

@denda.d Clona je naprosto úžasná, měla jsem nejdřív slunečník, ale ten hned šel z domu, protože se musel pořád natáčet podle sluníčka a je to hrozné monstrum. Clonu jsem si dokonce našila i na hlubokou korbu, protože tam nešla přichytit 😀 , ale tobě asi vadí okénka ve stříšce, že? To mi hodně vadilo u hluboké korby, že tudy svítilo malé do obličeje. 😠

denda.d
11. bře 2014

@hojda Taky jsem uvažovala o slunečníku 🙂 Já jsem okénka u hluboké korby neměla, korbičku jsem měla comfort plus takže to bylo v pohodě, ale teď u sporťáku u boudičky mi vaděj jak ta okénka tak chybějící clona, tohle v tom předchozím modelu 2013 prostě nevychytali... ☹

bell2
12. bře 2014

@babyrenka Dobrý večer, pro první dcerku jsme koupili kočárek Teutonia Fun Systém Collection 2010, nicméně pouze ve sportovní verzi bez korbičky (tu jsme měli půjčenou). Kočárek je stále OK, ale pro druhou dcerku bychom potřebovali dokoupit právě tu korbičku...ráda bych se zeptala, které všechny modely korbiček jsou s Teutonia Fun Systém Collection 2010 podvozkem kompatibilní??? Děkuji za odpověď.

babyrenka
13. bře 2014

@bell2 : do roku 2011 na Váš podvozek pasují všechny korby Fashion a Alvi set v provedení 1, to znamená používané pro Fun System, Cosmo, Spirit S3, Lambda a Pixxel Sport, od modelového roku 2012 všechny korby Made for You a Comfort Plus.

ilovebaby
15. bře 2014

Maminky budu prodavat nasi teutonku cosmo 2010 kdyby nekdo shanel 🙂

imzadi
15. bře 2014

I ja se pridavam 😀 budeme prodavat cosmo 2011 s hlubokou korbou,autosedackou a bazi do auta. Spoustu doplnku k tomu. Musim vse nafotit a dat na bazar 😀

bibko2
15. bře 2014

@mischelin55 ahoj ja mam podvozok na Spirit ak by si mala zaujem🙂

petrahankova
16. bře 2014

Prosím poradíte mi,zvažujem kúpiť už použitý kočík Teutonia,rada by som ho i hlboky i športový,len neviem aký typ,i do horšieho terenu.Neviem ake su rozdiely medzi tym Spirit,Mistral,Be you.Dakujem za každu radu

hojda
17. bře 2014

@petrahankova Do nejhoršího terénu asi Mistral s pevnýma kolama. Já měla Spirita a na zimu do sněhu Mistrala, pomalu se s nima budu loučit, pokud by byl zájem, ale vyzvednutí v Praze 😀

silvia321
17. bře 2014

Dobry den, chcela by som sa pytat, ci by mi niekto vedel poradit, aky typ vanicky je mozne dokupit na podvozok Mistral S zakupeny v januari 2011? Dakujem za info.