Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

brisalek
23. bře 2009

No bohuzel ja musim na Spuntik napsat negativni reference, protoze jsem tam byla minuly tyden...zeptala jsem se na Teutonii Elegance, jestli ji tam nahodou nemaji...Kdyz jsem si dovolila rict, ze nemuzu kocarek at uz jakykoli kupovat bez prohlednuti kdyz za to dam 10-20tisic uz se se mnou asi nikdy neminil bavit☹(. Ze nemohou mit vsechny kocarky na sklade...kdyz jsem o ni neco chtela vedet, tak pry ji nikdy nevideli a tak nic nevi.. Takze pojedu primo do Liberce, kde jsem s pani vedouci mluvila jen po telefonu a uz po telefonu byla mila, spoustu toho poradila, nikam nechvatala a povidala si se mnou o me predstave a halvne muzu tam videt vse v realu.

ajajaja
23. bře 2009

ahoj, máte někdo zkušenosti s kolečky bezdušovými u teutonie, já mám stále zažito, že nejlepší komfort při procházkách poskytnou miminku nafukovací kola?

bolk
23. bře 2009

S kolečky nejsou žádné problémy dokonce nejsou ani hlučnější než kolečka nafukovací a vzhledem k tomu, že je kočárek odpružený, je jízda lepší než s kočárkem s nafukovacími koly bez odpružeí (např typ x-lander apod). Nejprve jsem měla kočárek s nafukovacími koly, teď ta kola bezdušová. Jsem spokojená a taky jsem se toho trochu bála.

delfi
23. bře 2009

holky chci se zeptat už dlouho mám vyhlídnutou teutonii a pořád zvažuju zda jít do cosma nebo do fun systému (chci přední otočné 2 kola). v čem je zásadní rozdíl? cosmo jsem viděla naživo a moc se mi líbilo akorát se mi nelíbí ty jejich letošní smutný barvy (pro kluka). pořád mi ale vrtá hlavou, že mi nepřijde až tak moc odpružený (cosmo) a zda to nebude moc drncat - budem na vesnici s polníma cestama....poradíte?

ajajaja
23. bře 2009

díky moc za odpověď, já to stále zvažuji a nemohu se rozhodnout. prosim jaky mas teda kocarek? mas nejaky ten novejsi, kde jsou jiz odpruzena predni i zadni kola. ja mam totiz vyhlidnuty ve vyprodeji spirit X4 ctyrkolku a tam jsou odpruzeny jen ty jedny u riditek, to jsou asi predni ne? takze myslis ze pro mimi vzhledem k tem otresum do patere atak jsou ty bezdusova kola v pohode?

bolk
23. bře 2009

Mam S3 a prijde mi to dobry neperuje treba jako inglesina tam je to vyrazne vic, ale me to takhle prijde dostacujici. Uvidis jestli pojedes do Liberce tak to vyzkousej.

jmisa
23. bře 2009

U Špuntíka stejně jako všude záleží na tom, na koho člověk z prodavaček narazí. 😒

Delfi, já se rozhodla podle vzhledu 😀 Víc se mi líbil Fun než Cosmo 🙂 A s barvama to byl taky boj. Jinak v Tvém tt je už asi nejvyšší čas objednat, dodací lhůta dlouhá a do toho ještě velikonoce a květen a němci o svátcích moc nemakaj.

delfi
23. bře 2009

jmisa: já vím, chtěla jsem ho objednat na veletrhu v brně, ale nebyly tam, tak půjdu příští týden do špuntíka a objednám tam. mě se zase víc líbí cosmo, ale přijde mi hodně málo odpruženej tak právě se ptám na ten fun - zda to nebude lepší. jakou barvu jste zvolili? mě se totiž nejvíc líbila ta zelenkavá, ale to byla kolekce 2008 a teďka je místo toho nějaká tmavá 😒

jmisa
23. bře 2009

Delfi, pošlu Ti IP.

sarii
23. bře 2009

Delfi... na objednání máš ještě pár dní čas, ale neváhej dlouho...
Mně osobně se víc líbí COSMO 😉 A barva??? Je na tobě. Já se taky dlouho rozhodovala... Chtěla jsem ten typ boudy bez kapsy, myslím že Simounah tady řešila tu plandavou boudu a to je právě ta s kapsou ☹ . Pak mi zbylo na výběr pár barev... ale s barevnou dekou nebo fusakem to přebyju 😉
Ať dobře vybereš...

martuli
23. bře 2009

delfi - koukam, ze budeme mit stejnou znacku kocarku, my uz mame objednany Spirt S3

brisalek
24. bře 2009

jmisa vim, ze zalezi na prodavaci a ze vzdy vsude se najde nekdo horsi, stejne jako jsem nechtela nijak moc shodit Spuntik a verim, ze Michal, ktery tady obcas pise je urcite i podle reakci tady na dotazy ochotny...Take jsem tam proto jela s ocekavanim (podle ohlasu tady), ze vse proberu a poradi mi, ale nebyl zrovna ten spravny den.

zihu
24. bře 2009

ahoj holky, my byli ve Spuntiku tento vikend a objednali jsme nakonec S3 (od puvodniho Mistral P jsme se ponekud vychylili 😅 ), ale ten Spirit je vazne moc prijemny.. korbu jsme koupili tu Fashion, tj. prave bez te kapsy, aby to neplandalo.. terminove jsme snad stihli tak akorat 😉 jinak ve Spuntikovi obsluha veeeelmi ochotna a prijemna, doporucuju 😉

sarii
24. bře 2009

zihu... jsme skoro nastejno... už byl nejvyšší čas na objednání 😉 😉 😉
A v jaké barvě jste kočárek vybrali???

sarii
24. bře 2009

Holky, nevíte, dá se ke sporťáku Spiritu koupit vložka? Origoš nebo od jiných značek? Kupovala jste některá???

asianine
24. bře 2009

Ahoj,prosím maminky,které používaly hlubokou korbu Fashion?! 🙂 Chceme si tento kočárek Teutonia Spirit S3 objednat,ale zdá se mi ta korbička krátká.Miminko se narodí v srpnu a chtěla bych,aby mi v hluboké korbičce vdrželo přez zimu,aspoň do února-března,takže 6-7měsíců...Přemýšlím i nad Maxi-cosi.Tam je korba delší,tak poraďte prosím 😉

rybkaz
24. bře 2009

Asianine: Já mám taky termín v srpnu a nakonec jsme to vymysleli tak, že koupíme Spirita a vložnou tašku, protože se bojím, že bych do hluboké korby mimino ve fusaku už pak stěží nacpala. Ale zas chci Teutonku, protože ze všech komentářů, co jsem na netu našla, vychází jako jeden z nejspolehlivějších a nejkvalitnějších kočárů.

kobolova
24. bře 2009

Tak baby, tak konecne objednavame - Teutoniu Spirit S3 z polskeho e-shopu bobowozki. Cena 3 kombinacie: sportak s rucnou brzdou, hlboka vanicka Fashion v dvojfarebnom prevedeni + autosedacka Maxi Cosi Cabriofix s adapterom na Teutoniu + dovoz kurierom 200 Zl = cca. 21.000,- Sk. Je to o 7.000,- menej, ako by som kupovala tu... Tak aspon nieco usetrim...
Zaruku davaju na 3 roky, takze ako u nas v kamennom obchode...pohoda.
Uz len nech to dojde 😀 .

bolk
24. bře 2009

sarii Vlozka se objednat da stoji kolem 530Kc originalni, neoriginalni sije jedna maminka na MMB, ale cenu nevim.

sarii
24. bře 2009

Bolk... dík 😉

zihu
24. bře 2009

sarii objednali jsme 3605, takova ta piskova..
hlubokou fashion korbu jsme objednali taky, myslim, ze se mimco vejde spis tam nez do vlozne tasky, ta je ve vysledku hlavne uzsi... tak snad koupit prodluzovaci nastvec a davat tam to dite ve fusaku???

sarii
24. bře 2009

zihu... taky pěkná barvička 😵 ... A přemýšlela jsi koupit vložku do sporťáku?
asianine... vložná taška je ve finále menší než korbička... jak píše zihu...

rybkaz
24. bře 2009

No, korba fashion má vnitřní rozměr 75x35, stojí přes 4000 a na zimu do ní musíte nacpat ještě fusak, takže se prostor na dítko ještě zmenší, taška na mimi emitex stojí litr, vnitřní rozměry má 77x33 (takže jen o 2 cm užší) a zároveň v zimě funguje jako fusak sama o sobě... Uznávám, že korba je elegantnější, ale tím pro mě její výhody končej... Jen pro úplnost - vložná taška Teutonia stojí skoro jak ta fashion korba a je opravdu užší (76x28), takže ta se asi fakt nevyplatí.

denisab32
24. bře 2009

asianine
- keď budete mať šesť mesiacov môžete ísť kľudne do šporťáku, ak by ste sa do vaničky nezmestili 😉 , ak máš na mysli Muru, tak sa pozri na striešku, mne sa v šporťáku zdá dieťatko málo chránené...

kobolova
- trošku zle si počítala, tvoja zostava vychádza na Slovensku (podobne je to aj v Čechách alebo Rakúsku) cca 870 Eur a v cene je už aj nánožník, čiže teoreticky cca 850...
Prajem ti však veľa šťastia, aby si nepotrebovala servis a prišiel ti kompletný...
A ak ti dajú teoreticky 3 roky záruky máš predstavu ako budeš riešiť prípadnú reklamáciu alebo servis? Pošleš im ho kuriérom? Alebo pôjdeš osobne? Tak to máš ďalších 100 Eur navyše

sarii
- originál vložky sú veľmi pekné a vieš si to dokombinovať aj s clonou

cernobilka
25. bře 2009

Ahoj holky, po dlouhem vybirani jsem nakonec vcera ve Spuntiku objednala spirita. Obsluha supr, myslim, ze jsme meli stesti na pana majitele. Objednali jsme i nastavec na sportak, protoze v zime se uz urcite mimi do korbicky nevejde. Ted jen doufat, ze prijde do porodu.

denisab32
25. bře 2009

cernobilka
- teoreticky by to mali stihnúť, ale Nemci majú cca 2 týždňový sklz...
- určite ti odporúčam aspoň autosedačku, teda ak si si nevybrala Tario, tam je tá dodacia doba taká istá..., cca 1 týždeň budeš v nemocnici a pravdepodobne tie ďalšie 2-3 týždne budete ešte s bábenkom doma...

sarii
25. bře 2009

Cbilko... jsem ráda, že nás, Spiriťaček, přibývá 😵 😵 😵

asianine
25. bře 2009

DenisaB32
Ano mám na mysli Muru a taky se mi ten sporťák zdál moc otevřený,ale viděla jsem jej na živo a vypadá dobře.
Jsem opravdu na váškách 🙂 kdyby se alespoň Teutonka nemusela tak moc předem objednávat.Autosedačku berem jednoznačně Maxi-cosi cabrio fix.

bolk
25. bře 2009

My máme taky cabriofix. Má praktickou tu látkovou stahovací střechu. Jinak se chystám objednat tu vložku a možná i nástavec. My máme malou holičku, takže by ve sporťáku bez vložky byla asi utopená. Zatím nám stačí ta vložná taška (ale jen proto, že má jen 6kg v 7 měsícch). Jinak by byl asi lepší ten nástavec. Výhoda je právě to, že se může mimi napolohovat(já ji trošku zvedám i s vložnou taškou) a je to takový kompromis, když je mimi větší a nechce moc ležet, ale zároveň ještě samo nesedí. Nevypadá to sice tak hezky jako korbička, ale je to praktické.

sarii
25. bře 2009

Hmmm... ten prodlužovací nástavec mi taky vrtá hlavou. Ale uvidíme... pro nás to bude aktuální zima- jaro... snad by pak doba dodání nebyla tak dlouhá...