Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lodgermaniacka
9. čer 2010

gabrielka a ako teraz jazdite ked nemaš vložnu tašku? My mame spirita s vložnou taškou a tie pasy som len dala nabok, nedavala som ich dole a ta taška je zospodu tvrda, takže by to asi ani citiť nebolo..a nad najazdom na obrubniky som nikdy špecialne nerozmyšlala, normalka to ide 😀 maly ma 2 mesiace, ale kombinujem teutoniu ešte s druhym kočíkom, svokre davam ten druhy-concord, lebo by som sa bala že maleho vysype 😅 predsa len, môže hovoriť kto chce čo chce, nie je to ako štvorkolka, ale inak som so spiritom spokojna 😉

kafoditka
9. čer 2010

Ahojte kocky, prosim Vas tie, co ste objednavali teutonky cez babymarket, kolko ste cakali na kociky? Optimalne 12 tyzdnov alebo vam dosiel aj skor?
Lebo ja uz cakam 14ty tyzden a stale nic!! Zevraj buduci tyzden...to mi povedali uz 3x 😒
kamoska objednala ten isty typ ako ja 5 dni predo mnou a uz tyzden ho ma doma... 😕 😕

pett7
9. čer 2010

Já ty pásy mívala pod tím potahem.

babyrenka
9. čer 2010

odpověď pro gabrielkap : při normální přepravě jsou pětibodové pásy sportovní sedačky složené pod přenosnou taškou, taška má ve spodní kapse nasunutou tvrdou vložku, takže pásy miminko nijak neomezují, taška má také zespodu gumový pás, který jí zabraňuje přejet podložku pod nohy sportovní sedačky. Pokud byste jela někam do terénu a chtěla ještě bezpečnější uchycení vložné tašky ve sportovní sedačce, má taška na horním krytu kapsičku a v ní je ukrytá stejná spona, jako mají pětibodové pásy. A do této spony můžete pro větší pocit jistoty zapnout oba boční pásy sportovní sedačky a taška pak je v kočárku zajištěna úplně dokonale.

gabrielkap
10. čer 2010

babyrenka, dakujem pekne za odpoved..
lodgermaniacka, este sme nejazdili, ale mame pozicanu vloznu tasku z ineho kocika.. kazdu chvilu by mala dojst, uz sa neviem dockat.. drobcek sa nam trochu poponahlal, termin sme mali dnes 🙂

es
10. čer 2010

ahojte, mna este napadla jedna otazka, ci nahodou nemate skusenosti - chcela by som si dokupit ku kociku farebnu color-it vlozku + v rovnakom dizajne slnecnu clonu - je lepsie si to objednat hned, aby sa ¨nevypredal¨ dany motiv, alebo mozem pockat aj do konca roka (budem ju potrebovat az na jar) na nejaky vypredaj? Zvyknu byt tieto doplnky vo vypredaji za lepsiu cenu?

pett7
10. čer 2010

es kolem listopadu bude v prodeji nový kolekce takže bych moc dlouho nečekala.

pett7
10. čer 2010

nová 🙂

ja.na81
10. čer 2010

Ahoj mile teutonacky 🙂
Poridili jsem si kocarek Teutonia Fun s mekkou vloznou taskou a mam otazku: Dava se do te tasky jeste nejaka matrace nebo neco? Nebo se tam proste to mimco rovnou polozi a hotovo? Ja bych rekla, ze se tam uz nic nepridava, ale radej se ptam, ze jo 😉
No jo, nezkusena budouci matka holt 😀 😀

babyrenka
10. čer 2010

odpověď pro es : doporučoval bych objednat obě věci a pokud se Vám tato barva líbí, tak co nejdříve. Může se stát, a loni se tak stalo, že nám výrobce v červenci dvě barvy vypustil z nabídky, bohužel jedna z nich patřila k těm nejoblíbenějším. Na sezóní výprodej bych se nespoléhal, díky tomu, že většina barev fashion designu i color-itu jde kombinovat mezi sebou navzájem, asi také půjdou kombinovat i s barvami pro příští rok a doplňky, nebo alespoň jejich většinu, lze objednávat i dva roky zpět. U vložek do sportovní sedačky došlo k sezónímu výprodeji pouze proto, že výrobce pro letošní kolekci konstrukci vložky vylepšil o prodyšnou spodní část, jinak by cena zůstala na původní.
Ještě pro ja.na81 : do měkké vložné tašky již není třeba dávat jinou matraci, pouze ortodoxní vyznavačky tvrdé matrace si do ní dokupovaly ještě matraci kokosovou. Ta tam šla, protože je oproti Alvi matraci podstaně nižší, Alvi matrace by v tašce zbírala zbytečně mnoho místa na výšku.

tonko_babymarket
10. čer 2010

@kafoditka
poslal som ti IP

K dodacím dobám:
Zatiaľ je to tak, že 12 týždňov trvá výroba, každých cca 10 dní odchádza objednávka, možno si objednala tesne po odoslaní obj. do výroby...
Výrobca by rád do budúcna skrátil dobu dodania na 8-10 týždňov, tak uvidíme 😉

kafoditka
10. čer 2010

@tonko_babymarket dakujem pekne za info 🙂

lucul
10. čer 2010

ahojte, chcem sa opytat, ma tu niekto zimne miminko? ako ste zvladli zimu v teutonii, nebol problem na snehu s kolieskami? dakujem 🙂

editah222
11. čer 2010

@lucul Mám Spirita a v zimně se jezdit dalo, ale žádný zázrak nečkej, je to skoro stejná makačka jako u všech jiných kočárů. 🙂 Když bylo opravdu nejhůř tak jsem jezdila jen po zadnich a projela jsem naprosto všude.

martuli
11. čer 2010

lucul - meli jsme Teutonku v zime v Harrachove, vzali jsme i sanky, kdyby nahodou, ale kocarek nezklamal, drapala jsem se s nim i na sjezdovce a nebyl problem

pampuch333
11. čer 2010

Ahojte, potrebujem poradiť. Keď odkliknete športovú časť kočíka, za čo ju držíte ? Vaničku som držala za vrch striešky, to bolo super. Ale keď mám v športovej časti dieťa, neviem ako ju mám odniesť. Je to dosť nestabilné. Výťah máme na medziposchodí a celý kočík po schodoch neodnesiem. Ďakujem za typy.

lucul
11. čer 2010

dakujem baby za odpovede 🙂

babyrenka
11. čer 2010

odpověď pro pampuch333 : ten nápad s přenášením dítěte, upoutaného ve sportovní sedačce, asi nebude nejlepší. V podstatě žádný z výrobců kočárků nepředpokládá, že byste dítě přenášela v této sestavě. Už samo sejmutí sportovní sedačky s dítětem z podvozku může být problém, protože současný systém pojezdů na konstrukci kočárku umožňuje snadný pohyb nástavby a lehce se může stát, že než odjistíte druhou pojistku, dítě se na sedačce pohne a již odjištěná strana se Vám opět zajistí. A potom stejně nemáte sportovní sedačku s dítětem za co uchopit, protože klouby střechy unesou prázdnou sedačku, ale ne dalších deset kilo živé, a někdy velmi živé váhy. Plastové postranice sportovní sedačky jsou určeny na to, aby si tam malé položilo ruce, takže jiné místo k uchopení plné sportovní sedačky není. Každý výrobce prostě počítá s tím, že buď dojedete s kočárkem až do výtahu, nebo do bytu a nebo domů napřed dopravíte malé a potom kočárek. Ostatně pokud Vám již malé přerostlo hlubokou korbu, pak jeho váha se sportovní sedačkou dohromady bude prakticky stejná, jako váha prázdného sportovního kočárku.

mirka285
11. čer 2010

pampuch tiez som pozerala ako blazon ze chces dieta nosit v odkliknutej sportovej casti 😕 ved to je max. nezodpovedne a nebezpecne,to naozaj nerob....zly napad

fryda
12. čer 2010

ahojte viete mi niekto poradit ci je lepsie kupit teutonia - prenosnu vanicku fashion alebo prenosnu tasku s uchytenim na podvozok. a ci ma niekto skusenost s kupou fautonia spirit v Rakusku a ak ano kde a kolko stal dakujeeeem 🙂

pampuch333
12. čer 2010

Je to môj prvý kočík a myslela som že to pôjde tak ako s korbičkou. Ďakujem vám. Vezmem ju do ruky a potom sa vrátim pre kočík. Ešte raz díky 🙂

barica
13. čer 2010

Nemate nekdo prosim zkusenosti s Alvi setem? Koupila jsem si ho v lonske kolekci na Mistral S, na hlubokou korbu pasovala striska perfektne, ale na sportak je to tragedie, kdyz dam sportovni sedacku do lehu, tak na tom vypada striska jak na formuli🙂... Zjistila jsem, ze se daji nove objednat i samostatne strecha na sportak atd., pasuje to i na lonske kocarky? Jak dlouha je objednavaci lhuta, vim, ze v loni to byvaly dva a vice mesicu, kdyz budu chtit jen strisku, budu cekat stejne tak dlouho?

A jeste by me zajimalo, nevite, jak se pohybuji ceny kocaru Teutonia z druhe ruky? Kdyz bych treba chtela prodat pul roku stary kocar, jaka je po tom poptavka? Treba se tady ptam spatne, ale treba tu nekdo zkusenosti mate🙂... diky!

darica
13. čer 2010

Pro baricu: Já mám alvi set a jsem s ním nadmíru spokojená. Ale mám kočárek Spirit. Tuto korbičku jsem volila z toho důvodu, protože malá bude mít v létě jen 5 měsíců a já chtěla využívat možnost odepnutí zadní části boudičky, kvůli větrání. Právě při současných vedrech jsme moc spokojené. Střížka pasuje i na sportovní kočár, stejně jako na hluboký. K objednání samotné střížky se bude muset vyjádřit někdo jiný.
Ještě bych se zeptala, zda má někdo zkušenosti s fusaky od fa DITA Tábor. Jak pasují do Spirita. Děkuji za odpověď.

hojda
13. čer 2010

Fusak Dita pasuje dobře, nenarazila jsem na žádný problém. Jsou fakt parádní, lehoučké s regulací teploty🙂. Já mám Ditu moc ráda🙂, nakoupila jsem tam výbavu za 5 tisíc....

marrakech
14. čer 2010

Ahoj, muzu se optat - jako ochranu proti slunicku pouzivate na kocarek? Ted jezdim s Cosmo hlubokou korbou a zatim davam plenku pres strisku. Slunecnik nechci, neprijde mi moc sikovny. Mate nekdo nejakou dodatecnou clonu? Jaka je spokojenost?

jmisa
14. čer 2010

@marrakech
každému to asi bude vyhovovat jinak, ne asi, ale určitě.
Dokud malej v kočíku lehal, tak jsem měla clonu, dávala jsem ji i na korbu. Teď v kočáře jen sedí a clona mu vadí, rve ji dolu, takže jsem pořídila slunečník, ale ani to není značka ideál, ten mi zase malej montuje, je to neposeda, takže stejně ho nakonec musí odendat.
Kdybych věděla to, co vím teď, tak se vyprdnu na clonu i slunečník a odjezdím to s plenkou, teď už nedávám v podstatě nic. 😝

peko
14. čer 2010

AHojky - mám dotázek k pláštěnkám: máte některá tu lepší nulonovou pláštěnku od Teutonie nebo stačí jen ta klasická co dodávají s kočárkem? Nějak váhám, jestli ta nylonová za ty prachy stojí ......
Díky.

editah222
14. čer 2010

@peko Já mám tu nylonovou a přijde mi super, ale my chodíme v dešti opravdu často. 🙂

bury
14. čer 2010

@peko - já mám jen tu, co je ke kočárku a nemůžu si na ní stěžovat a chodím ven taky za každýho počasí.... 😉

bury
14. čer 2010

@peko - bejt tebou, tak počkám, až budeš jezdit a uvidíš, jestli ti ta normální nebude stačit, tak můžeš koupit tu nylonovou 😉