Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

juliar
17. kvě 2010

ahojte prosim poradite aky je rozdiel medzi spirit fashion a trend? myslim ze to tu uz michal pisal, ale neviem to vobec najst.
mam spirit 2008. ma stresne okienko na zips a vzadu vrecko. nie som si ista ci je to trend. lisia sa este v niecom okrem toho okienka a tasticky? pocula som este ze na fashion sa da nejako menit prevlek, teda vzor. (nemyslim vlozku) je to pravda? da sa to aj pri trende? dik.

pett7
17. kvě 2010

ahoj myslím že jen to okýnko a upnutí boudy. Fashion barvy jsou jednobarevné které se dají různě poskládat, trend barvy kupuješ jako komplet bouda-sedačka-madlo..ten převlek můžeš vyměnit i na trend řadě zůstane jen ta umělohmotný sedák když sundáš potah a potah si koupíš jiný, ale jen z fashion řady

gabisek7
17. kvě 2010

ahoj...omlouvám se, že vám vstupuju do tématu, ale chtěla jsem se zeptat na uchycení korby Fashion v podvozku Cosmo...u našeho kočárku se mi zdá dosti velká vůle a korba se v tom pohybuje...bohužel při jízdě kočárek resp. korba vydává skřípot, což někdy způsobí probuzení dcerky...nevím, jestli se jedná o standardní jev nebo je to důvod k reklamaci...díky

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
juliar
17. kvě 2010

pett7 a babyrenka : som s toho trochu jelen. 😉
spravne som pochopil a ze to ide vymenit aj pri trend (teda dat dole) , ale novu si vies kupit len Fashion? alebo ako to mam chapat? teda uz sa nepytam na rozdiely, ani na farby, len chcem vediet ako je to s menenim prevleku, ci sa to da a ako to funguje. dik.

pett7
18. kvě 2010

Dolů z kočáru se může dát trend i fashion, ale nový se dá koupit jen fashion a je jedno jaké barvy si vybereš můžeš mít třeba červenou korbu, zelený sedák, modré madlo nebo všechno v jedné barvě..
Já mám jeden komplet hnědý a druhy modrý jen sundám stříšku nasadím druhou stejně tak sedák a madlo a mám dva různé kočárky nebo se to dá míchat mezi sebou a mám hnědo--modrý 🙂

chicoola
18. kvě 2010

Ahoj, chci se jen zeptat k autosedačce Tario - ta báze pro Tario neexistuje isofixová?

michal_spuntik
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vanesska
18. kvě 2010

ahojky...

chcela by som sa spytat ked mam kocik spirit 2008 ale len sportak ide tam nasadit aj vanicka napr. z roka 2009 alebo 2010?

a ako je to s autosedackou? sedacky maxicosi sa daju nasadit aj bez adapterov? alebo na vsetky sedacky treba adapter?
neviem ci v roku 2008 nebol nejaky iny system naklikavania sedaciek a treba zhanat aj starsie adaptery alebo tam pasuju aj nove? dakujem

michal_spuntik
18. kvě 2010

pro Vanessku:
ahoj, je to beze změny, takže můžeš nasadit vaničku 2009 i 2010.
Autosedačku Maxi Cosi tam taky budeš moci dát, ale i na ní je potřeba adaptér (nemusíš shánět starší, kup nový 2010). Až ho tam namontuješ (2 šroubky, žádná složitost), tak už tam je natrvalo a tak je to jako kdyby tam žádný adaptér ani vlastně nebyl (nic už potom nenandaváš, nic nesundaváš) a můžeš i nadále nacvaknout vaničku i sporotovní sedačku naprosto bez omezení. Můžeš používat samozřejmě libovolnou autosedačku MAxi Cosi (raději je vypíšu: Cabrio, Cabriofix, Pebble a Citi).
Michal

michal_spuntik
18. kvě 2010

pro Chiccola:
ahoj, isofix pro Tario zatím neexistuje (zda se chystá nevím), takže báze je klasicky beltedbase - tedy poutaná pásy. Má ale excelentní bezpečnostní parametry, jde tím pádem do libovolného auta, které má pásy, extrémně usnadní manipulaci s autosedačkou (to mám vyzkoušené na našem Adamovi) .Vepředu ale tahle báze má nohu opřenou do podlahy - stejně jako ifofix báze a navíc umožňí polohovat autosedačku (sed-leh) tak aby to tvému prckovi vyhovovalo nezávisle na typu auta (kažné auto má trochu jinak nakloněné sedačky) - a to isofix báze neumí - takže to vůbec není špatná volba 😉
Michal

martuli
18. kvě 2010

Musim souhlasit, Tario s bazi bylo nejlepsi volbou, bohuzel uz jsme z nej vyrostli, tak jsme museli sedacku vymenit ☹

kici96
18. kvě 2010

Tak uz konecne aj ja jazdim s teutoniou a mozem k tomu povedat len ze waaaaaaaaaaaau!!!! 😉 Najlepsi kocik vrelo odporucam!!!

lul
18. kvě 2010

michal - da sa takto polohovat aj romer s beltedbazou?

vanesska
18. kvě 2010

ahoj Michal...
dakujem velmi za odpoved... a romerky sedacky funguju rovnako ze tam tiez netreba zhanat starsie adaptery ale si mozem kupit aj nove adaptery a novu sedacku na kocik z r. 2008?

ozaj a niekto tu pisal o vymene tych prevlekov na spirit... nemohol by si mi do IP hodit info za kolko sa taky kompletny prevlek vo fashion farbe da kupit?

dakujem 🙂

vanesska
18. kvě 2010

boze stale ma napadaju nejake nove otazky... 😅
pisete tu aj o tej belt base... ta sa pouziva len na tu prvu sedacku od 0 - 13 kg alebo sa da pouzit aj na tu nasledujucu sedacku ci tam je lepsi ten isofix?

lul
18. kvě 2010

lepsi alebo horsi isofix - ked auto nema isofix, nepomozes si 😅

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
berushinka
19. kvě 2010

Ahoj, poradíte mi prosím někdo, jak "zamaskovat" škrábance a odřeniny na konstrukci podvozku? 😅 Existuje nějaká rozlešťovací stříbřenka nebo něco takového, jako se třeba používá na lak aut? Časté skládání do kufru auta a manévry do výtahu se bohužel na našem cosmu podepsaly ☹

given
19. kvě 2010

Ahoj Berushinka, my sme pouzili prostriedok na lak aut nejaky vosk to bol, znacku si nepamatam a perfektne to zafungovalo.

vendulal
19. kvě 2010

Zdravím,
ráda bych se zeptala, jaký je, kromě vzhledového, rozdíl mezi Teutonií Cosmo a Lambda?
Ve váze pravděpodobně není, jak je to prosím, s "rozchodem" předních koleček, případně velikostí předních koleček (prosím i o info o rozměru v cm), velikosti košíku, výškou a šířkou madla? Lambda se asi u nás moc nekupuje, měli by jste ji případně na prodejně na "okouknutí"?

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
michal_spuntik
20. kvě 2010

Pro Vendulu:
ahoj, pokud bych to měl shrnout tak: Cosmo je lepší volbou. Pokud nemáte oba přes 180cm na výšku nebo ještě více, nemá vůbec cenu o Lambdě uvažovat. Cosmo lépe jezdí, je lépe skladné, protáhne se 60cm dveřmi, lépe se s ním manipuluje.
Pokud jste oba opravdu hodně vysocí, teprve potom má cenu začít zvažovat Lambdu.
Michal

vendulal
20. kvě 2010

Děkuji moc za odpoveď.
Přeji krásný den.

cara.m
22. kvě 2010

Mám taky dotaz. Co se týká kočárku, zatím to vyhrál Spirit. Ale můžu se zeptat na doporučení autosedačky - pro a proti, bezpečnost? Jde mi o Maxi Cosi nebo Teutonia?

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
vanesska
22. kvě 2010

ked rozoberate tie autosedacky... tak ako vychadza romer baby safe plus sedacka? nam v obchode hovorili ze je proste naj...
a maxi cosi je az daleko za nou... je to skutocne taka dobra sedacka??
a co sa tyka toho pasoveho podstavca pre romer sedacky... oplati sa do neho investovat?
ide cisto o otazku lahkej manipulacie so sedackou alebo to ma aj nejake bezpecnostne vyhody?

dakujem

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
cara.m
23. kvě 2010

Děkuji za odpověď.

vanesska
23. kvě 2010

babyrenka... dakujem!