Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

ciefulik
21. zář 2010

ja som si všimla, že ju kupuje naozaj veľa ľudí, veľmi často stretávam teutonku)

luciferova
21. zář 2010

kocky slovo predajca je odvodene od slova predat. cize ak sa stazujete na to, ze vam predajca neposkytol potrebne informacie - no niet sa co cudovat, lebo on nie je poradca, ale predajca a vyvija take usilie, aby dosiahol zisk. urcite ked pridete do mercedesu (ked vravite, ze teutonia je mercedes medzi kocikmi) tiez vam predajca nebude vesat na nos negativa a bude do neba vychvalovat auto a popritom si je urcite vedomy, ze to auto svoje muchy ma. ved ktory vyrobok ich nema? to je ako so spenatom - niekto ho lubi, iny nie. niekomu polohovanie noziciek vyhovuje, inemu nie. keby aj predajca mal volu vam toto vsetko vesat na nos, jedine by ste z toho mali gulas a zmiesane pocity, ze co tolko toho natrepal a odisli by ste bez kocika 😅 tomu verte... je na nezaplatenie, ze existuju podobne diskusie, kde si mozete precitat aj nazory z praxe. ze sa to niekomu nechce citat - no nech sa potom nestazuje. ja som vyberom kocika zabila snad pol roka. vybrali sme si Cosmo a sla by som do neho znova, aj ked netvrdim, ze som spokojna na 100%, ale taky kocik este nevymysleli 😅 ide asi o to, vybrat si z ponuk to najmensie zlo.. znie to blbo, ale je to tak. ako vravim - kazdemu vyhovuje nieco ine, su mamicky, ktore si nevedia vynachvalit tazke polske tanky, lebo v nich ma babatko miesto 😅. ponuka je naozaj siroka... a treba aj hladat informacie. a na zaklade nich sa potom rozhodnut. urcite by som sa nespoliehala na predajcov, ved uprimne - co by som robila na ich mieste ja? vychvalovala do neba alebo vymenuvala negativa?

mirka285
21. zář 2010

@luciferova tak tak suhlasim 🙂

xovicka
21. zář 2010

Tomu s tou prasklou rukojetí nerozumím. Pokud je ještě kočárek v záruce, tak by ti ji přece měli opravit či vyměnit tolikrát, kolikrát bude potřeba. A v případě třetí reklamace stejné vady lze odstoupit od kupní smlouvy a požadovat vrácení peněz... Nebo tumu zákonu rozumím nějak nesprávně? Takto se zachoval jen některý prodejce, nebo je to problém přímo u výrobce?

mirka285
21. zář 2010

@martinka1981 Mati no neviem je dost nepravdepodobne,ze jednemu cloveku sa to stane dva krat...a nerobis nieco ty zle?

martinka1981
21. zář 2010

@mirka285 je pravda že sa to nestalo mne ale mužovi,2x a keby som nebola pri ňom tak tvrdim že on s tym zle zaobchadzal 😒 Ja som včera nad tym dumala a študovala tie zlomene madla a neviem čo by sme s tym museli robiť aby sa to takto zlomilo. Skusim pridať fotku.

martinka1981
21. zář 2010

Ja neviem,pojdem kupiť asi nove a nedovolim mužovi sa ho ani dotknuť 😝

dadka2
21. zář 2010

A neohnuli jste ho nějak obráceně??? to je jediné, co mě napadá....

lodgermaniacka
21. zář 2010

podla mna je to tiež divne že sa vam v kratkej dobe /behom týždna?/ zlomili dve madla, mala si dať prečítať manželovy navod na použitie 😀 vieš akí su chlapi, všetko len silou by robili..
k prirovnaniu "mercedes meddzi kočíkmi" sa radšej nevyjadrujem..len ma vždy nadvihne ked to čítam v akejkolvek teme o kočíku

martinka1981
21. zář 2010

Je to divne,je to presne 20 dni čo sa zlomilo prve 😒 drahy sa rozčuluje že je to nekvalitne a že ako to mohli urobiť take tenke a z plastu 😝 asi tak.....

mooncaa
21. zář 2010

Co se týče madla, tak já byla při prodeji upozorněna, že madlo se mění jednomu člověku pouze 1x, další poškození si už musí hradit sám. Ještě mi říkali, že bacha na korbičku a její spodek, že zlomení toho spodku se jako reklamace neuznává. Že to měli 2x a pokaždé to byla chyba manipulace obsluhy (skládání kočárku s plným nákupním košem a že tatínek postavil korbičku na něco úzkého a opřel se o oba okraje) .

Jinak já zatím soudit Teutonku nemohu, zatím stojí doma nevyužitá. Každý kočárek, když jsem vybírala, měl nějaké nevýhody. Tento mi vylučovací metodou zbyl jako poslední. Tak doufám, že jeho nevýhody mě nebudou moc štvát.

pett7
21. zář 2010

@luciferova souhlasím 🙂
dokonalý kočár prostě není a nebude...100 lidí 100 chutí... taky mi vadí snadné poškrábání, vysoké pásy a ta bouda...podvozek je super, korba taky jen sporťák má nějaké mouchy... měla jsem možnost zkusit i jiné kočáry a teutonka mi zatím vyhovuje nejvíc ty nevýhody jsem nějak překousla

akcull
21. zář 2010

pett7, luciferova, také souhlasím, na každém kočárku se něco najde...prodejci vždy budou kočárky jen chválit, jelikož chtějí prodat, nadruhou stranu oceňuji jejich vstřícnost a ochotu tady v této diskuzi poradit už i maminkám teutoňačkám s jejich drobnými problémy a dotazy...
negativa se tu také zmiňují, ale tato diskuze je už tak dlouhá, že se tady lehko ztratí🙂 a tak ještě pro ty co se teprve rozhodují napíši svoje hodnocení (mám teutonia spirit - pouze sportovní verzi):
co oceňuji:
- super odpružení kočárku, lehoučce se s ním jezdí, zvládne i jízdu po lese
- jde do úplného lehu a sedu, polohování není na pásek, ale je pevné
- sedačka se dá otočit i proti směru jízdy
- boudička je dostatečně veliká, že jde překlopit dopředu, navíc se dá v létě oddělat ta zadní část, - hezky to větrá
- materiál se snadno čistí, jde to jen namočeným hadříkem, nebo vyprat v pračce, kapičky po něm krásně stékají a nešisuje (mám fashion kolekci)
- na kočárek jde nasadit ten prodlužovací díl a tím mi vznikne velká korbička, patřím k těm co ho hodně využili a jsou z něj nadšené🙂

co mě zklamalo:
- chybí pojistka proti rozložení kočárku - kolekce 2011 už by měla mít - super🙂
- když mám sporťák otočený po směru jízdy a podložku na nohy v poloze dolů, tak pokud přejíždím po nerovném terénu, tak to naráží na tu konstrukci kočárku na které je to jen položené a rachtá to, musela jsem to podlepit - přijde mi to takové nedomyšlené
- je třeba si dávat pozor na to přední kolečko, aby se s ním moc nenaráželo (nepřetěžovalo se), mám už měněnou i hlavici předního kola, ty nové kolekce by měly být snad odolnější (mám 2008)
- pásy nejsou výškově nastavit
- boudička je posazená docela nízko, mám dvouleté dítko a musíme jezdit bez boudy, protože se tam už nevejde
- když zvednu sedačku z lehu do sedu, musela jsem rovnat tu síťovinu, trochu pracné, ale zase jsem ráda, že tam je...

S kočárkem jsem celkově spokojená, vyzkoušela jsem jich taky víc a tento mi zatím vyhovoval nejvíce, s těma nedostatkama jsem tak nějak smířená...

michal_spuntik
22. zář 2010

Ahoj, tak já jdu (jak mám v popisu práce) vychvalovat 🙂
Ba ne nejdu. Nebo jo, ale umírněně ... posuďte sami (asi spíš samy co? :o)
I já jezdím se Spiritem (hodně a nešetřím ho) a jeho nevýhody znám. Ale vyjádřím se k poslednímu příspěvku nade mnou.
- kolekce 2011 pojistku proti samovolnému rozložení mít bude
- rachtání nožiček při posazení proti směru jízdy někde kde to hodně drncá u Spirita je ... chtělo by to domyslet, zas tak moc to nevadí (za sebe hodnotím jako drobnost)
- přední kolečko je citlivé na přetěžování, od kolekce 2009 je konstrukčně odolnější. Pokud s kočárkem jezdíte hodně a sportujete, a navíc máte zamknuté přední kolečko, má tendence se to vymačkat a poté ze zamčené polohy vyskakovat (ale dával jsem mu za uši tolik, že se mu nedivím ☹ )
- pásy v kolekci 2011 už jdou výškově nastavit
- boudička je v kolekci 2011 vylepšená - vyztužená. Mohu li odhadnout, místa na výšku je oněco více, síťka je zpevněná dobře vymyšlenou vzpěrou, která zabraňuje muchlání síťoviny, a navíc to hezky drží ten volný lacl zadní strany boudičky - dříve si na to některé holky stěžovaly. Už by neměly mít důvod.
Prostě: nedokonalosti i Spirit má. Je však evidentní, že o nich v Teutonii jsou ochotní přemýšlet a většinu jich v kolekci 2011 mají vyřešenou. Takže jim pojďme najít nějaké další vychytávky, ať mají ve vývoji zase co vylepšovat 🙂
Michal

lodgermaniacka
22. zář 2010

teutonia ma naozaj super kvalitne poťahy a konštrukciu, pokial teda v novej kolekcii odstranili najväčšie nedostatky ako su tie pasy a strecha tak nie je o čom, radšej by som priplatila za novu, ako rýchlo objednavala starru 😉 🙂 nestoji za tie ušetrene peniaze

lodgermaniacka
22. zář 2010

neviete niekto kolko bude vážiť ta novinka s prehadzovacou ručkou?

babyrenka
22. zář 2010

odpověď pro lodgermaniacku : novinka Be You, představená v Kolíně na veletrhu, byla zatím pouze jako polofunkční prototyp, to je běžná praxe u většiny značkových výrobců, často se stává, že tam výrobce vystaví novinku funkční, ta se najednou během noci ztratí a za měsíc ji již vyrábí nějaký Číňan, který je schopen ji zkopírovat i s ojetým vzorkem na kole nebo poškozením, vzniklým při předvádění. Proto většina výrobců pouze ukáže, jakým směrem se bude novinka ubírat, co bude umět, co by ještě mohla umět, zhodnotí se reakce prodejců a pak se prototyp připraví pro seriovou výrobu. Samotnou váhu kočárku lze z takového prototypu těžko odhadnout, protože profily rámu nejsou ještě hliníkové, ale ocelové a také ovládání funkcí není dotaženo do úplné dokonalosti a lecos se ještě může úplně změnit. Podobně byla vystavena v září 2007 Lambda, ale do sériové výroby přišla naplno až ve druhém pololetí následujícího roku. Dokud byla pouze na fotografích a plakátech jako nosná novinka Teutonie pro rok 2008, všichni ji chtěli, ale pro příští kolekci se již v nabídce neobjevuje. Všichni věříme, že Be You bude lepší a své místo na trhu si získá. Zatím vypadá velmi nadějně.

taanak
22. zář 2010

@lodgermaniacka myslim, ze tvoja teutonka skoncila zatial u mna 😉 . Ale tie novinky zneju lakavo. To robia ti vyrobcovia naschval, aby mamicky stale kupovali nieco nove 😅

mirka285
22. zář 2010

ahojte..kedze este nepouzivam sportovu cast,chcem sa spytat,ze aky je vlastne problem s tymi pasmy?

editah222
22. zář 2010

@mirka285 já jsem žádný problém s pásy neměla a nemám. Nevim, možná je to tím, že jsem tam ze začátku dávala spodek z mininestu takže se dostaly níž, nevim. Hlavně mám srovnání jen s golfkama a tam je to horší 🙂

Já si teda na Spirita stěžovat nemůžu, není dokonalej, ale na lepší kočár jsem nenarazila a to ani ted když už jsem jezdila se spoustou kočárů kamarádek.
Taky mi trošku zavazí ta boudička u sportáku a vadi mi, že je kočár poškrabaný jako bych ho měla po několika dětech, ale manžel to zatřel jakousi barvou na auta a zas vypadá dobře. 🙂

mirka285
22. zář 2010

@editah222 no tak som zvedava,mozno to zalezi od velkosti dietata alebo co...ze proste niektoremu dietatu tie pasy sedia a niektoremu nie..alebo neviem si to predstavit,a kedze mala ma este len tri mesiace neviem to ani vyskusat....

editah222
22. zář 2010

@mirka285 moje holčička je docela malá (v roce má 73cm) a ve sportáku je cca od 7m. Fakt s pásy žádný problém nemám.

kerka13
22. zář 2010

@editah222 este pouzivas mininest do sportaku??

editah222
22. zář 2010

@kerka13 Jezdime s nim i bez.. Přijde mi, že se ji tam s mininestem lip leží, protože má vypolstrované kolem hlavičky. Další výhoda je, že se nešpiní kočár, ale jen ten mininest který se suprově pere 🙂

pett7
22. zář 2010

@mirka285 ty pásy se dají vyřešit jakoukoliv vložkou tím se posunou níž a je po problému... měla jsem emitex sednou dobře a další výhoda je že se ti nebude špinit potah..já je v 10m stejně moc nepoužívám jen ty spodní malý se potřebuje hýbat tak se mu to nelíbí.mininest nám dost sjíždí tím jak tam malý poskakuje škoda že nemá nějaký úchyt

@editah222 prosím tě, nevíšm jaká barva to byla? já zkoušela asi 3 různé leštiče a výsledek žádný 😠 😠

mirka285
22. zář 2010

@pett7 akou vlozkou?ja mam kupenu taku tu farebnu na ozivenie kocika,myslis ze to staci?

pett7
22. zář 2010

@mirka285 to je ona http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=37327577&tab=0 je vyfocena v teutonii a sedí super 🙂 tu od teutonie mám taky ale pásy moc nesníží ale jinak je dobrá a hlavně neklouže

lodgermaniacka
22. zář 2010

@taanak asi ano 🙂
@mirka285 my sme moc nestihli otestovať tu športovú časť, maly mi lepšie sedí v korýtku-v bugaboo, ale su vyššie nad hlavou, ja som kupila krasnu vložku, s ktorou sa to da poriešiť 😉 dokonaly kočík fakt nie je, teutonka vyzera kvalitnejšia ako bugaboo, na bgb mi vyhovuje preklapacia ručka a zatial korýtko, aj ked pre väčšie dieťa bude asi lepšia rovna poloha, ťažko povedať, počkam na novinku, zatial zničíme cameleona 😀

mirka285
22. zář 2010

kocky dakujem za tip 😉 tak aspon ze si vieme takto navzajom poradit a odstranit nedostatky ktore ta nasa Teutonka ma 🙂

es
23. zář 2010

@editah222 prosim ta, nevies od manzela zistit, akou farbou natrel konstrukciu, aby nebolo vidno tie skrabance? aj mna to celkom trapi, keby sa to dalo zatriet, to by bolo super 😉 dakujem za odpoved 🙂