Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

katka1981
3. dub 2009

Ja mam doma teutonku!!!

topzuzana
3. dub 2009

ahojte,
musim sa k vam konecne pripojit, ja mam od novembra Teutonku - nakoniec to vyhrala Lambda, vtedy Cosmo este nebolo a asi aj tak by to bola Lambda. Mam ju v takej krasnej tmavosedej, ocelovej farbe. Som s nim velmi spokojna, hoci je par veci, ktore by som vylepsila, ale ziadny kociar nie je dokonaly 😉 teutonka ale nie je od tej dokonalosti daleko.

... deniska chcela som Ta poprosit, ci by si nemohla potom, ked pridu slnecne clony do BM, dat info, mala by som fakt zaujem... nie som z BA, tak by som si potom naplanovala cestu a kukla v akych farbach ju tam maju ...aj ked k tej sivej bude cierna asi najlepsia.

tilly
4. dub 2009

mmacko, kašli na PP, choď do teutonky, mala som kočík od oboch značiek... nebe a dudy...

tilly
4. dub 2009

viete mi prosím povedať, čo stojí mistral S aj s vložnou taškou? je 435€ za trojmesačný jazdený dobrá cena?

rybkaz
4. dub 2009

Nevíte, kolik stojí náhradní kolečka ke Spiritu?

michal_spuntik
4. dub 2009

Pro Tilly:
myslím, že ot je velmi slušná cena. Pokud bude slušně udržovaný, bude jako nový - jen kolečka budou mírně ojetá, ale to je po pár vycházkách i na novém...
...a ohledně PP s tebou souhlasím, Teutonie x PP je jednoznačná volba ve prospěch Teutonie.
Michal

michal_spuntik
4. dub 2009

Pro všechny, které čekáte na dodání a trápí vás dodací doby:

vzhledem k tomu, že jsme s Irenou Pichlovou z Babyrenky docela dobří známí a vzájemně si důvěřujeme, a také jak Babyrenka, tak i Špuntík, dostáváme dodávky objednávek s Německa společně, tak mohu vlastně odpovídat jak pro zákazníky Špuntíka i Babyrenky:

Termíny v poslední době mají tendenci se trochu zkracovat, ale stále je to problém. Z Německa nyní dodávají většinu objednávek mezi 7 a 9 týdny od objednání (před sezonou bylo slíbeno 5-6). Ale stává se, že u některých konkrétních objednávek je ten termín i přes veškeré urgence delší i o několik týdnů... pokud k tomu dojde a jsme schopni si vzájemně nějak pomoci, tak buď Babyrenka pošle něco nám pro zákazníka do Špuntíka, nebo naopak my stejně pomůžeme Babyrence a pak si to vzájemně vyrovnáme.

Pokud máte některá konkrétní dotaz na dodací lhůty ze Špuntíka, pošlete mi to do IP...

Michal

bolk
4. dub 2009

rybkaz-viz strana 14🙂

rybkaz
4. dub 2009

Joj, to je docela hardcore 😖 Děkuju za info 🙂

brisalek
5. dub 2009

Ahoj Michale, muzete odpovedet na dotaz ze strany 27 z 3.dubna??. Diky

michal_spuntik
5. dub 2009

Pro Janu (brisalka):
ahoj, jasně, že houpe. To by jinak nemělo smysl tento typ kočárku vyrábět, kdyby neměl houpání. To je jeho hlavní deviza (a také to, že je to velmi elegantním dojmem působící klasika).
V porovnání s Emmaljungou bych ji mírně preferoval hlavně kvůli nižší hmotnosti, delší záruce a špičkovým textilním materiálům (opravdu má UV filtr 50+ a proto chrání jak miminko tak i sebe sama - to znamená, že nevyšisuje... ale i Emmaljunga je výborný kočár.
Samostatně kolečka koupit jdou (jen je to drahé), dá se však koupit na libovolných kompatibilních kolech z nabídky Teutonie rovnou.

Michal

martuli
5. dub 2009

Ahoj MICHALE, tak doufam, ze se jim termin 7 - 9 tydnu povede, vcera to bylo 5 tydnu od objednani, asi jsme kocarek resili moc dlouho 😉

brisalek
5. dub 2009

Diky Michale za odpovedi, ja jsem elelganci videla v obchode na proseku a tam mi prislo, ze s tim skoro nejde houpat, ze je to hrozne "tvrde" proti treba roanu, ale treba to maji spatne spojene, sesroubovane...??? Bylo mi to divne, protoze si myslim presne to , co pises ty, ze s tyhle klasicke podvozky delaji prave kuli houpani. Tak jeste jednou diky moc.

corsicanka
5. dub 2009

Ahoj, s kočárkem Teutonia (Spirit S3) jezdíme rok a půl a jsme moc spokojení. Vychvalovala jsem ho však už od začátku (viz. strana 2). Loni se nám stala nehoda s předním kolem (velmi prudký náraz do obrubníku), kolo se jevilo v pořádku ještě celou zimu, ale pak byl nutný servis.
Chtěla bych touto cestou poděkovat panu Pichlovi za super přístup. Kočárek opravil neuvěřitelně rychle (ve středu jsme ho poštou odeslali a v pondělí ráno ho PPL dopravilo zpět). A přestože na opravu nemohla být uplatněna záruka, servis byl proveden zcela zdarma. Takže u mě má Teutonia další plus 😉

amulet
5. dub 2009

Chtěla bych se zeptat. Někdo tu psal, že plánuje pořídit jen sporťák a prodlužovací nástavec a vložnou tašku od Emitexu. Nám se miminko narodí v září a mám obavu, jestli se celou zimu do té korbičky vejde. Jestli by nebyla lepší ta taška a až se nevejde, tak jezdit jen ve fusaku s tím nástavcem? Nebo myslíte, že se vejde celou zimu a že bychom tu korbičku využili? A dá se s tou taškou mimčo trochu polohovat nebo je tak pevná, že to nejde?
Dík za rady.

rybkaz
5. dub 2009

Amulet - záleží, jak miminko poroste. Jestli jste s manželem spíš menší, možná by vám ta hluboká korbička vydržela. My jsme oba celkem vysocí a bojím se, že dítko rychle poroste, takže plánujem jen sporťák a vložnou tašku (prodlužovací nástavec prý není nutný). Ta emitexová má vyndavací pevnou desku, takže dokud mimčo jen leží, necháš ji tam, a když ho chceš začít nějak polohovat, prostě ji vyndáš a ona pak funguje jako fusak. Jinak kdybyste se přiklonili k verzi s korbičkou, zkus se podívat na mimibazar, docela dost lidí je tam prodává za nižší cenu a všechny vypadají dost zachovale (asi proto, že jsou většinou používané tak do toho půlroka) 🙂

bolk
5. dub 2009

Ahoj , my máme tašku a malá se do ní stále vejde je jí 7 měsíců, ale je hodně malinká. Taška lze polohovat, ale tak že zvedneš sporťák a ta taška se celá trochu nakloní. Tz. že je to stále v rovině, ale šikmé(doufám, že jsem to napsala normálně). Přijde mi hodně praktická hlavně to, že může miminko, když už je vetší být na bříšku a přes síťku krásně vidí ven. to u hluboké koričky asi nepůjde. My tedy máme originálni tašku je opravdu dobře propracovaná taky lze vyndat desku a použít jako fusak (nová nás stála 1500) takže dobrá koupě. Jinak ta od Emitexu bude asi sloužit stejně.

corsicanka
5. dub 2009

amulet, velikost korbičky jsem taky hrozně řešila a můžu tebe a mnohé další ubezpečit, že jsou to opravdu zbytečné obavy. Většina maminek hlubokou korbičku používá jenom asi půl roku ne proto, že by se tam dítě už nevešlo, ale jednoduše v té době už mimčo nechce ležet, ale sedět a pozorovat vše kolem.
Míša se narodil začátkem října, do jara se do korbičky (Fashion) v pohodě vešel (Velikost v 6 měsících je kolem 68 cm a nožičky jsou navíc pokrčené), pak jsme nacvakli sporťáka.
Chce to hlavně zvážit, jak hodně budete kočárek přenášet někde po schodech, nakládat do auta apod. a co je pro vás praktičtější. Samostatná hluboká korbička se vycvakne celá, po vytažení vložné tašky ještě zůstane na podvozku sportovní sedačka položená v lehu. Doufám, že jsem trochu usnadnila rozhodování a přeji spoustu naježděných kilometrů 😀

cernobilka
5. dub 2009

Martuli vy jste to řešili ještě včas. My máme objednáno teprve dva týdny 😀.

michal_spuntik
5. dub 2009

Ahoj,

díky Korsičance za její zkušenost. Když to říkám maminkám já (přestože mám už třetí prtě), většinou mi moc nevěří, že je zbytečné mít obavy zda jim vydrží korbička dost dlouho a myslí si, že jim chci vnutit něco, jen abych prodal.
Prostě do hluboké korby počítejte skutečně půl roku a potom do sporťáku otočeného proti sobě a položeného do roviny (tedy do lehu).
Polohovat tašku sice jde, ale jde to blbě, protože už první poloha tu tašku zvedne dost do výšky a tak je nakloněná trochu moc (můj subjektivní názor). Jednoznačně dávám přednost pevné korbičce - ať už Fashion nebo Alvi - je s nimi výrazně jednodušší manipulace a místa je v nich v porovnání s vložnými taškami výrazně více.

Michal

editah222
6. dub 2009

Já taky moc děkuju corsicance, moje miminko se má taky narodit začátkem října a taky jsem řešila jestli korbičku koupit nebo nekoupit, teď jsem rozhodnutá že ano. Já měřím jen 165cm a manžel asi 170cm takže velké dětátko nejspíš mít nebudeme a kdyby náhodou jo tak to budu řešit až pak 🙂

Michale moc ti děkuju za všechny rády taky nebo i v tématu o TV výbavičce, jen je škoda, že tě admin maže a ti kdo se k tématu vrací mají smůlu.
Já vím, že pravidla jsou pravidla, ale ne všechno je a byla reklama, spoustu věcí nejsou prodavači v obchodě schopni poradit a od Michala to vždy bylo jasné a věcné.

amulet
6. dub 2009

Tak děkuji za rady, asi taky půjdeme do korbičky.

voci
6. dub 2009

Zdravím, mám dotaz na výšku sedačky nebo hluboké korbičky od země. Nevíte někdo kolik je to cm? je to vhodný kočárek i pro vyskoké rodiče (180 a 186 cm)?

jmisa
6. dub 2009

Voci, nevím, kolik je to od země, zatím ho nemám doma. Ale můj muž má téměř 190cm a s výškou kočáru neměl problém.
Jinak údajně je pro vyšší rodiče dobrá Lambda (snad jsem nezkomolila název), ale myslím, že v pohodě jsou všechny "odrůdy" Teutonie.

michal_spuntik
6. dub 2009

Ahoj, pokud mi to admini zase nesmažou, tak zde jsou ůdaje které hledáte:

výška sportovního sezení od země: 52cm
výška korbičky od země: 73cm
oba údaje platí i pro Spirit i Cosmo, Fun a Lambdu.

Pro vysoké rodiče jde zejména o výšku nastavitelné rujkojeti a tam se to u jednotlivých modelů liší
Spirit: 62 až 111 cm od země (klidně i 195-200 cm vysoký chlap nebude mít problém)
Lambda: 79 až 117!! cm - takže i pro chlapa přes 2 metry výšky...
Cosmo a Fun: 70 až 112 cm

jen ppro srovnání já používám nastavení 98cm od země a to i na kolečkáčích. Měřím 181cm
Michal

martuli
6. dub 2009

Michale, da se prosim korba koupit rovnou v krame bez objednani?

voci
6. dub 2009

Děkuji za odpovědi.

denisab32
6. dub 2009

martuli
- tu na Slovensku áno, síce nie všetky farby, ale tie najpredávanejšie 😉

topzuzana
- dám vedieť keď prídu clony...

michal_spuntik
- pridaj nejaké foto Adamka...

michal_spuntik
6. dub 2009

Pro Martuli:

ano, ale mám tu zkušenost, že cokoli je volné, je to hned pryč... takže korba ihned koupit jde, ale je omezený výběr.

Michal

martuli
7. dub 2009

Michale, dekuji za odpoved, tak snad to nejak vyresime. jeste nejsme rozhodnuti a kocarek uz mame nejkaou dobu objednany, tak snad nejaka korba bude.