Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jmisa
14. čer 2010

@peko
pláštěnka bohatě stačí ta co je u kočárku. Jen to chce cvik ve skládání zpátky do toho pouzdra.

peko
14. čer 2010

Holky díky moc za radu, tak zatím zůstaneme jen u té klasické a uvidíme jak nám to spolu půjde 🙂

hojda
15. čer 2010

Já jí zrovna objednala, tak jsem zvědavá jaká bude. Cena je 819,- nevíte o levnější? Ještě mi nepotvrdili objednávku....

kici96
16. čer 2010

Tá čo dávajú ku kočárku úplne stačí, ja som spokojná....

hojda
16. čer 2010

Mě vadí to skládání........

scai
17. čer 2010

@hojda Ta nylonová jde složit v pohodě. Valstně já jí tam jakkoliv zmuchlám. Pak taky vapadá moc hezky na kočáku, má průduchy, dítěti tam není tak parno jak v té igelitové. Taky má reflexní pásky! Já jsem za ní fakt ráda!

dadka2
17. čer 2010

Mě se neozvali z obchodu, tak jsem objednávku stopla☹((, ale určitě si jí ještě koupím.

ludmilad
18. čer 2010

Ahojte,
ráda bych se zeptala, do jakého věku dítěte vám stačila hluboká korbička. Rozměrově mi nepřijde největší, miminko se má narodit v prosinci, tak aby se tam vešlo s fusakem ještě na jaře.... 🙂

pett7
18. čer 2010

@ludmilad malý se narodil v listopadu, je dost velký a do korby se vleze ještě teď sice tak tak, ale vleze. už v ní nejezdíme protože si sedá a musí vidět ven tak ho musím vázat . Korbu využívám doma když chce spát.
Když se ti miminko narodí v prosinci tak na jaře bude bez fusaku takže nemusíš mít strach.

mmorgana
18. čer 2010

@ludmilad Čekáme miminko taky v prosinci a už máme definitivně vybráno - Spirit. Byli jsme v obchodě, okukovali jsme pevnou korbu i vložnou tašku. Prodavačka byla velmi ochotná a říkala, že s prosincovým miminkem vůbec nemusíme mít strach, že by se nám nevešlo. V obchodě měli na vyzkoušení panenku a taky různé druhy fusaků.

dadka2
18. čer 2010

Hluboká korbička nám stačila do 7. měsíců, pak jsme museli dát fusak a už šel do sporťáku, bez fusaku by ještě chvilku vydržel. Narodil se v dubnu.

michal_spuntik
18. čer 2010

My jsme jezdili v hluboké korbičce od 4.3.2009 kdy se malý narodil, do prosince - takže osm měsíců. Potom už ho nešlo udržet dále jen v lehu, ale vešel by se i déle.
Na miminka narozená koncem nebo začátkem roku (listopad, prosinec, leden, únor) je korba opravdu s rezervou - protože ,když už budou větší, bude venku teplo (no i když zrovna letošní rok nic moc 😉 ) a tak nebudete muset do korby cpát k prťousovi ještě fusak.

lodgermaniacka
21. čer 2010

Ahojte, prosím vas poradili by ste mi ake vajičko je k teutonii napohodlnejšie a najbezpečnejšie? a ku každemu vajicku potrebujem adaptery?

lufik2
21. čer 2010

Ahoj, já mám Teutonii Mitral P a ve sněhu je úžasný! 🙂 Mám kola č.50 a skoro se do sněhu neboří. Letošní zima nám kočárek zatraceně prověřila, neměnila bych! 😉

lufik2
21. čer 2010

Jo a místo korby jsme měli tentokrát pevnou vložnou tašku a byli jsme maximálně spokojení, vydrželi jsme v ní do 8 měsíců. Hodně mi vyhovovalo, že mi ve srovnání s korbou neležela sedačka někde ve skříni a teď se mi tu zase neválí neskladná korbička... Na prvního syna jsme měli Spirita S3 s korbou.

tonko_babymarket
21. čer 2010

pre lodgermaniacka
- teutonia Tario je najpohodlnejšia pre dieťatko, ale je aj najťažšia a adaptér musíš vždy z kočíka odňať alebo naň nasadiť
- http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/ba... toto je novinka, vylepšená, s ešte väčšou bočnou ochranov D-SIP a taktiež s polohovaním chrbtovej opierky a má 5 - bodové bezpečnostné pásy
- Maxi Cosi je fajn, ale má len 3-bodové bezpečnostné pásy, ale nepočul som na ňu negatíva

Ku každej je potrebný adaptér na upevnenie ku kočíku.
Čo sa týka bezpečnosti, všetky kompatibilné autosedačky s teutoniou patria k špičke.

vanesska
21. čer 2010

lodgermaniacka... my riesime presne tu istu dilemu ze ktoru sedacku k teutonii... a ti poviem uz som z toho na nervy 😒
tario sme z praktickych dovodov zamietli hoci vyzera velmi pohodlne.
romerka je urcite najviac premakana do detailov... safe plus II ma este zvysenu ochranu a aj system SHR co jednou rukou uvolnis sedacku z kocika nie je urcite na skodu...
vcera sme v obchode skusali porovnavat romer a MC zvnutra su vlastne vypodlozene tymi vankusikmi narovnako akurat romer ma posuvnu tu hlavovu cast u MC sa to riesi tym ze das dole tu detsku vlozku s tou podkovickou. a urcite je MC neporovnatelne lahsia na manipulaciu aj na nosenie.
ja viem ze sedacku budem mat nakliknutu najma v aute alebo na kociku ale aj k tomu autu ju musim nejako dostat kedze podvozok mienime obcas nechat v aute alebo preniest sedacku do bytu so spiacim miminom a pod... no a to mi prisla romerka straaasne tazka a nemotorna tak si neviem predstavit keby som tam mala nalozene este aj dieta... MC mi prisla taka akurat pohodlna do ruky, taka kompaktnejsia a mozno taka jednoduchsia.
ja si tiez myslim ako sa pise vyssie ze obe sedacky su spicka dokonca sme vcera pozerali nejake testy na tie MC kde v tejto kategorii babysedaciek vyhrala MC pebble a to dokonca aj bez akychkolvek podstavcov a fixov...

a ano adaptery vraj treba ku vsetkym sedackam... aj ked my mame kocik z 2008 a tam mi ta kocka hovorila ze oni vozili sedacku MC bez adapterov proste ze isla na kocik nakliknut tak ako sporova cast... tak neviem musim to ist niekde vyskusat... tak prajem dobry vyber potom daj vediet 😉

ozaj toto je mimo temy tak mi pls napis do IP ty mas fusak lodger bunker?? chcela by som sa popytatm par veci k nemu .... dakujem...

vanesska
21. čer 2010

aj ked este doplnim pozerala som tie testy ale nenasla som tam napr. ziadnu romerku... co mi pride dost zvlastne kedze je to spicka na trhu... ktovie podla coho sa sedacky do testov vyberaju... 😕 takze asi na tie testy sa velmi spoliehat netreba... okrem toho si myslim darmo mi tu budeme rozmyslat nad tym co bude pre mimino najpohodlnejsie... to uvidime az ked tam to babo naozaj budeme vozit... 😅 no podla mna nespravis chybu ani s jednou sedackou co pasuje k teutonii...

vivianaba
21. čer 2010

@lodgermaniacka - suhlasim ze vsetky autosedacky kompatibilne patria k spicke na trhu. My sme sa rozhodli pre Maxi Cosi Pebble. Treba k nej adaptery, ale na podvozok kocika sa pripevnili velmi intuitivne a jednoducho. Mne sa zda super ze ich netreba davat dole, len sklopit a potom nezavadzaju pri naklikavani korby alebo sportaku. Prakticku skusenost este nemam, ale zda sa mi to fajn. Pridavam fotku mojho kocika s autosedackou.

vanesska
21. čer 2010

vivianaba... my sme sa tiez zatial rozhodli pre MC a rozmyslali sme aj nad tou Pebble len neviem je o dost drahsia ako romer aj ako cabriofix a chcela by som vediet ci ma nieco naviac co nema napr. cabriofix alebo v com je este lepsia... alebo je to len dizajnova zalezitost? dik

lodgermaniacka
21. čer 2010

@tonko_babymarket , @vanesska ,@vivianaba , dakujem Vám za odpovede 😉 no naozaj nie je lahke vybrať vhodnu autosedačku, zda sa mi že baby neviem na ktorej strane písali, že už neviem ktora autosedačka je skoro v sede a nepáči sa im ako tam ich deti sedia, aku maju polohu, len nemam pri malom čas všetko zase čitať 😒 tak sa tiež rozhodujem medzi maxi cosi a romer, tie maxi cosi nemaju striešku?
vanesska, kludne sa spytaj, večer alebo rano ti odpišem 😉

vivianaba
21. čer 2010

@lodgermaniacka - maxi cosi nema pevnu striesku, len taku latkovu ciernu ktora je schovana a podla potreby ju vytiahnes a pripnes o rucku. Da sa dokupit plastenka do dazda, ale tu mi nemame.

@vanesska - my sme rozmyslali ci cabriofix alebo pebble, myslim ze medzi nimi nie je v kvalite rozdiel, lebo pebble je vlastne nastupca cabriofix-u. Zalezi kde kupis, my sme objednavali z Nemecka cez net a tam mali pebble za 149 EUR niekolko mesiacov (vsetky farby okrem nasej 😠 ) ale vidim ze teraz uz ceny stupli na 179.

scai
21. čer 2010

@lodgermaniacka psali to o romeru. Taky ho máme,ale zatím stím problém nemáme. Jen ta sedačka se musí dát do auta a u nožiček malinko zvednout...no a pak mi to příjde v pohodě, hlavička jí nepadá. Ale myslím si, že ta maxi cosi je rovnější, to asi jo 😉

pett7
21. čer 2010

Ahoj, mám dotaz změnily se nějak jízdní vlastnosti vašich kočárků? Mám Spirita používaného 7m a mám pocit, že se nám kočárek začal více houpat nebo pružit když s ním jedu.. Jako nový byl pevnější, nehoupací tak nevím jestli je něco s koly , nebo to je normální a způsobené používáním..

lodgermaniacka
22. čer 2010

@scai dakujem 🙂 tak budeme kupovať maxi cosi, len ešte treba vybrať ktoru 😀

tonko_babymarket
22. čer 2010

@scai
pri novej romer baby safe plus 2 http://www.britax-roemer.de/auto-kindersitze/ba... je chrbátik skoro v rovine 😉 a sklon sa polohuje v závislosti od veku bábätka...

mooncaa
22. čer 2010

Ahojky,

mám dotaz. Ze všech možných a nemožných doplňků k Teutonce, které jsou zbytečné a které naopak doporučujete? A které doplňky je dobré koupit u konkurence, nebo noname, či universální?

krpcek
22. čer 2010

ahoj moonca, ja odporucam kupit nanoznik na sportak urcite original a ostatne doplnky ako taska, fusak, slnecnik, sietka proti hmyzu, slnecna clona si mozes kupit original alebo aj ine, univerzalne. 🙂

este k tym autosedackam - vyskusala som obe - romer aj maxi cosi a ja za seba odporucam MC - je pre dieta ovela pohodlnejsia, lahsia a ma aj lepsi sklon lahu. ako jedine negativum vidim len tie 3-bodove bezpecnostne pasy, ale to si zas myslim, ze nejaky strasny problem neni. odporucam si dat obe autosedacky vedla seba a porovnat. 🙂

lodgermaniacka
22. čer 2010

@krpcek ja som už na 100% rozhodnuta pre maxi cosi 😉 ako tak čitam a radim sa, vychadzaju mi najlepšie

peko
22. čer 2010

taky jsme se rozhodli pro Maxi-Cosi, teď ještě řešíme jestli Pebble nebo Cabriofix