Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

danamac
11. bře 2009

Ahoj holky, můžete mi, prosím, někdo napsat, délku lehu sportovního kočárku? Ne katalogové údaje ale skutečný stav. Je sedačka prostorná tak jako třeba u Jané nomad? Moc děkuji.

martuli
11. bře 2009

Dekuji za upozorneni, nejak jsem to prehledla. Takze vlozk do kocarku Fashion jde do mekke vlozne tasky, musim si to nekam napsat neb ose tam s nima domluvim.
Tak to jste ho objednavali o mesic drive.
Koukam, ze jsme ve stejnem tydnu 😉

nikol_79
12. bře 2009

ahojte, máte niekto skúsenosti s teutoniu S3 aj pri väčšom dieťati? Myslím dokedy sa dá používať do dvoch alebo aj do troch rokov? Ja nad nim uvažujem hlavne kvôli otočnej sedačke nemáte náhodou niekto fotku s väčším dieťatkom v tomto kočíku?

mmacko
13. bře 2009

ahojte, rozhodujem sa medzi Teutoniou Cosmo a Fun system. Vlastne jediny rozdiel medzi nimi je v podvozku, Fun ma uzsie trubky. Len neviem, z coho su tie trubky u Fun system. VIem, ze pri cosme su hlinikove.
Baby, neviete, z coho su u Fun? Lebo ak ocelove, nebude mi to casom hrdzaviet na spojoch?
Chcem si objednat z nemecka, a rozdiel medzi nimi je 100 EUR.

Dakujem

jmisa
13. bře 2009

Já myslím, že matroš je stejnej, jen cosmo je prostě zmenšený podvozek spiritu a fun má klasika trubky jako třeba Lambda.

mmacko
13. bře 2009

jmisa,
dakujem za info, takze v podstate je to to iste len design trubiek je iny. Chcela som najprv naisto Cosmo, lebo sa mi viac paci a myslela som si, ze Fun nema hlinikove, ale ked ma, tak predsa len 100 EUr je dost rozdiel. Este uvidim, co povie moj manzelik.

zihu
13. bře 2009

ahoj, ja teda myslim, ze FUN ma ocelove... 😒 aspon nam to p. v obchode rikala.. ale nejjistejsi bude napsat do nejake prodejny dotaz 😉

jmisa
13. bře 2009

No je fakt, že to nikde nepíšou ten matroš. Ale mně to ani nenapadlo zkoumat, přišlo mi to jiné jen designem.

tilly
13. bře 2009

macko, tie vaničky a korbičky sú u všetkých teutoniek (okrem solana) rovnaké 😉 ide len o podvozok

denisab32
13. bře 2009

mmacko
skús sa popýtať priamo toho predajcu v Nemecku a určite sa informuj aj na dobu dodania, pretože v ČR i SR je to cca 8 týždňov a pre istotu, či ti budú vedieť zaslať aj nejaké náhradné diely, ak náhodou...

zihu
to by bolo asi nefér, takto niekoho "využiť" 😉

jmisa
14. bře 2009

Mmacko, tak Fun je vskutku ocelová kosntrukce.

denisab32
14. bře 2009

jmisa
vieš si predstaviť koľko by ten kočík vážil, keby je z ocele 😅

jmisa
14. bře 2009

Deniso, napsali mi to od dovozce z Liberce, tak snad vědí, co prodávaj.

denisab32
14. bře 2009

jmisa
to bol vtip 😉....ale keď už je to vonku 😉 ...práve preto sú tie rúrky tenšie 😉 ...vedia, čo predávajú

dadunka
15. bře 2009

Ahoj holky,
projela jsem nabídku Teutonia a našla svého favorita - T. Mistral P.
No a pak jsem to spočetla (korba, sporťák, autosedačka, ta základna pod ní, matrace do korby) no a vyšlo to jářku na 28 000,-. To je strašný a to zřejmě nebudeme moci dát ☹

Nenapadá vás nějaký kvalitní nějaký s nafukov.kolečky,který by splňoval vše co má Teutonka Mistral P a byl levnější ? 🙂 Děkuji.

Teprve se začínám v kočárcích orientovat...

denisab32
15. bře 2009

dadunka
- tak to bude problém, nájsť niečo lacnejšie a kvalitatívne i funkčne zhodné....tá suma nie je síce malá, ale zodpovedá kvalite...odporúčam nájsť nejakého sponzora 😀 a nevzdať sa tebou zvoleného kočíka 😵

michal_spuntik
15. bře 2009

Ahoj Dadunko,
bohužel musím souhlasit s Denisou v tom ohledu, že ani já neznám konkurenční nabídku proti
Teutonii, která by splňovala to, co umí tyto kočárky za nižší cenu.
Nevím, jestli je dobrá rada hledat sponzora (myslím, že to Deniska myslela v dobrém), ale musíš se na to dívat tak, že máš špičkovou sestavu včetně nejprostornější a podle posledních mně známých testů (ADAC a OAMTC) i nejbezpečnější autosedačky s bází na trhu. Tohle je kočárek, který si po odježdění s jedním miminkem zachová veškeré funkce a kvalitu ve 100% a proto pro případný další prodej neztratí ani zdaleka tolik na ceně jako jiné kočárky.
Michal, Špuntík

denisab32
16. bře 2009

Michal, jasné, že som to myslela len v dobrom, toho sponzora...myslela som babičky, krsné mamky....u nás štát dáva "kočíkové" cez 800 Eur, tak to aspoň trošku pomôže....

dadunka
16. bře 2009

Deniso, díky,Tvé doporučení mě pobavilo 🙂 , manžela méně 😀 a musíme říct, že je mi po chuti (nechce se mi ho vzdávat).

Michale, zrovna jsem ti dnes ráno psala IP, včera večer mi byl zabaven Notebook a už jsem nemohla prohlédnout odpovědi.

Dokonce sem i podařilo díky kamarádce cenu stlačit na 24 000,-, vysvětlila mi, že není potřeba objednávat jejich autosedačku, ale stačí Maxi cosi cabrio (neviděla jsem jí v jejich nabídce, tak jsem myslela, že jsou nutné jen ty jejich) a že v součástí korby Alvi set 2 je i matrace s nánožníkem, tak i to snížilo cenu.

No vidím, že spíš zahájím strategii na manžela, měla jsem představu, že do našeho prvního kočárku kombinace zainvestuejme více a odvozíme v něm pak všechny děti.

A ještě se chci zeptat na rozdíl mezi 3kolkami a 4kolkami. Slyšela jsem dost negativ na 3kolky, že jsou nestabilní, přední kolo se ve sněhu dost rve a tak se mi přirozeně více líbí 4kolky. Jednak bydlím na Šumavě, jednak máme 2 velké hafany, kteří by při pošťuchování mohli do kočáru vrazit a měl by teda zůstat stát a pak chci vyrážet spíše do přírody než do města. Myslíte si taky, že v tomto případě je lepší 4 kolka????

jmisa
16. bře 2009

Dadunko, jdi do obchodu a vyzkoušej si to.

Já jsem prvotně chtěla trojkolku - Spirit - stabilní mi přišla dost, ale nakonec jsme vzali Fun System, pro naše potřeby je dostačující, jezdit na bruslích s ní nebudu a do nerovného terénu, případně na tůru apod. stejně chci brát šátek a ne kočár.

Nás vyšel FUN bez ruční brzdy (nám přišla zbytečná pro naše využití kočáru), s fashion korbou, nánožníkem, sluneční stříškou, návlekama na kola, adaptérama na MC a MC Cabrio na necelých 23 tisíc.

Ale je fakt, že asi nejvíc se prodává Spirit.

bolk
16. bře 2009

Dadunko, Pokud přímo netrváš na nových věcech tak doporučuji minimálně autosedačku Maxi cosi koupit po někom. prodávjí se docela levně a ve velmi dobrém stavu. Já mám z druhé ruky i spirita, jsem spokojená, ale chápu, že někdo chce kočárek nový. Ale ta autosedačka podle mě nová být nemusí, protože jako nová vypadá i ta po 1dítěti.

dadunka
16. bře 2009

Jmiso, na to se určitě chystám. Na živo je vyzkoušíme v pátek. My ruční brzdu chceme, bydlíme ve městě, které je v dolíku a ještě navíc v šíleném krpálu, tak si ráda z kopce přibrzídm.

Bolk, jojo, to mi doporučuje více lidí, určitě omrknu nějakou bazarovou.

MICHALE, abych ti ušetřila psaní, už jsem definitvně rozhodnutá pro Teutonii, pročítám právě celou tuto diskuzi a odkládním se i od Mistralu P směr Mistral S nebo Spirit S3. 🙂

franzovka
16. bře 2009

Dadulko, taky jsem se hodně zajímala o stabilitu Teutonií - konkrétně jsme se rozhodovali o Spiritu a Cosmu a paní v Babyrence (neuvěřitelně nabitá zkušenostmi a dobrými radami) mi poradila, pokud bude třeba s kočárkem jezdit menší dítě nebo právě hafan, je lepší 4-kolečkáč, protože právě starší děti mají tendenci nakukovat do kočárku a tím ho naklánět. Jinak jsou prý ale i vůči těmto "manévrům" teutonky odolné. Zkusila jsem si přímo na prodejně projet s kočárkem i s půlročním détětem a fakt super 😉

dadunka
16. bře 2009

UUUUUffff, dočetla jsem celých 19 stránek 😅 Michal psal, že to s tou nestabilitou Spiritu není pravda, věřím mu, ale pořád nevím. Váhám tedy mezi Mistral S a Spirit S3. Holky, co máte Spirit, nechybí vám na něm přehazovací rukojeť? Vím, že celý kočárek se přehodit dá, ale jak to děláte v praxi, přehazujete pak na procházce celý kočárek i s dítětem? Není to obtížné?

Franzovka, nene čekám 1. mimčo, takže žádné starší s ním jezdit nebude, ale mám 2 Retrivery, s kterými bych chtěla chodit i s kočárkem ven. Umím si představit, že až dítě bude jíst, může se stát, že jeden pejsek mu bude chtít vzít jídlo nebo hračku, opřou se o kočár (3 kolku) a zvrhnou ho? Jinak psy máme vychované, vymýšlím asi absurdní situace...

Asi takhle, existuje nějaká nevýhoda Mistralu S?

jmisa
16. bře 2009

Dadunko, to přehození jde lehko. Umím to tedy jen bez mimča, ale myslím, že i s ním to půjde snadno.

jmisa
16. bře 2009

Jinak u Mistral S mi přišlo po přehození rukojeti divné, že ta malá kolečka jedou jako druhá. Nebyla jsem si jistá, že by to pak nevadilo nebo nemělo vliv na ovladatelnost, že by se třeba člověk víc nadřel apod..

danamac
16. bře 2009

Ahoj holky, můžete mi, prosím, napsat, jakou máte zkušenost se sportovní sedačkou? Vejde se tam i starší dítě? Připadá mi hrozně malá. Moc děkuji. Dana.

dadunka
17. bře 2009

Jmiso, díky, no snad to půjde i s mímem, vypadá to, že zvolíme nakonec Spirit, manželovi se líbí víc (prý proto, že to viděl u Toma Cruise a bude jezdit taky bruslit - naposledy bruslil v minulém století, to chci vidět 😀 ) No argumenty děsné pádné že 😎

tilly
17. bře 2009

ja len k tomu psovi... chodila som s našim retrieverom (má obdobia, kedy je strašne dobrý, ale keď má "ruju", tak je to s ním koniec sveta, ťahá neskutočne, všetko čuchá, ňuchá a to už má 8 rokov...) aj s klasickým hlbokáčom 4kolkou aj s 3kolkou a je to za jedno, aj tak aj tak mi skoro malého prevrátil... ono je to asi o psovi...

franzovka
17. bře 2009

Já teď mluvila s další maminkou, co má spirit a zmiňovala se i o tom sjíždění z obrubníků u trojkolky, že se jí kočárek občas nakloní na stranu. Nechci šířit paniku, ale tohle je pro mě dost rozhodující informace. Ono se to jinak frčí na prodejně s prázdným kočárem a jinak na našich rozkopaných ulicích s mímem a taškama nebo třeba i pejskama. Rozhodnutí je na každém, jak říkal Michal, je to jako s tím lyžováním, akorát na lyžích se člověk vymele sám, kdežto tady je to mimčo...