Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

labutka
30. led 2010

Tono, Michal prosím poradíte? mám cosmo 09, a na zadných kolieskach, ako sú prišrobované k "náprave", mi na každej strane chýba jednen šróbik. takže každé koleso je prišrobované 1 šróbom a je tam 1 prázdna dierka. Práve som si to všimla a netuším, či to tak má byť, alebo nám vypadli šróbiky. Poradíte pls? Ďakujem.

zeleny_cajik
30. led 2010

labutka, aj u nas (na mistrale S) tam je jeden srobik

labutka
30. led 2010

cajik, dik, a mas tam aj dierku? naco tam potom je ta dierka? 😕

martulikk
30. led 2010

labutka: máme to samé co vy 😉

janejane
30. led 2010

ahojte,
predavam Teutoniu Cosmo kupenu v juli 08 malo pouzivanu, pretoze mame este aj iny kocik....nemate niekto zaujem? Poslem blizsie info v pripade zaujmu.

danula.ch
30. led 2010

martulik dakujem, idem objednavat 🙂

varo
30. led 2010

ahoj, dnes jsme byli okukovat kočárky s favority Peg Perégo a Jané a narazili jsme na kočárek Teutonia Spirit, který nás hodně zaujal, snažila jsem se pročíst asi tak 20 stránek po zpátku a vidím že i Vaše ohlasy a zkušenosti jsou kladné, takže jste mi asi výběr nezjednodušili 😀 😀

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
klementina
30. led 2010

da sa kupit k teutonii drziak na flasu detsku? mi tam strasne chyba

lul
31. led 2010

co keby si si kupila univerzalny drziak? urcite bude lacnejsi ako teutonia, ak taky vobec existuje 😉 alebo ak ti ide o to, aby si to mala zladene, z tasky na kocik vyber puzdro na flasu (to, co udrziava teplo/chlad) a zaves na kocik 😉

z.u.z.k.a.
31. led 2010

teutonia nema drziak na flasu, pytala som sa nan v BM.

viete mi poradit,aky fusak by sa hodil do romer vajicka? dakujem

lul
31. led 2010

zuzi pisu o tom vyssie (alebo na predoslej strane). ak ma ten tvoj do korbicky otvory na 5 bodove pasy, mozno by siel aj do vajicka 🙂 len je to asi neprakticke stale prehadzovat...

pipimiska
31. led 2010

ahojte,chcela by som sa opytat ci ma z vas niekto teutoniu lambda? nerozumiem trosku tomu,teutonia sa kupuje ako sportovy a plus sa dokupi vanicka,alebo sa to da kupit aj spolu ako kombinovany kocik?dakujem 😉

amallie
31. led 2010

já mám teutonia cosmo, systém je stejnej, akorát lambda je pro velké rodiče. Kupuje se sporťák, plus korba či vložná taška. Kombinovanej kočárek nevím, co znamená kombinovaný, ale jestli myslíš jako třeba inglesina, tak to teutonia nedělá.

pipimiska
31. led 2010

amalie,dakujem,vidis,to som napr.nevedela,ze si ho kupuju vyssi rodicia 😉
kombinovany som myslela tak,ze si kupis napr 2 v 1 aj sportovu cast aj hlboku 😉

ywina
31. led 2010

Nevíte někdo,jak utáhnou lanko u ruční brzdy?A taky mi docela chybí drřák na pití... nemáte někdo držák od Buggy Buddy???Měl by tam pasovat,ale nevím,jak to vypadá...

babyrenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
marrakech
31. led 2010

Ahoj, take jsem se zamilovala do Teutonie, chystam se objednat Cosmo. Jen si moc nevim rady s koleckama. Jaky je mezi moznostmi rozdil? Ktere byste doporucili/y? diky moc

kici96
31. led 2010

Este mesiac a mam doma svojho spirita :D (tada ak dojde do tych 12 tyzdnov 🙂)

klementina
31. led 2010

som nevedela, ze existuje univerzalny drziak na flase. kde sa da kupit? a to puzdro na flasu, co je v kabeli ku kociku nie je puzdro na flasu, ale na termosku. cize, ak tam dam malej dvojdecovu flasu, co nosime, tak kym by som ju odtial vydolovala, by malu aj smad presiel.

michal_spuntik
1. únor 2010

Pro Pipimisku:
ahoj, Teutonia se nejčastěji kupuje jako sportovní a k tomu co dál potřebuješ (korbičku nebo vložkou tašku, autosedačky, nánožník, různé fusaky atd... je toho spousta co je možno doobjednat).
Nově od roku 2010 je možné koupit i jen samotný podvozek s hlubokou korbičkou. Následně pak můžeš dokoupit sportovní sezení, ale žádnou výhodu v tom nevidím (nebude to ani o korunu dražší ale ani levnější).

Pro Ywinu:
zkusím odpověď pana Pichla přeložit do lidštiny:
1) pokud ti brzdí špatně jen jedno kolo: to které špatně brzdí sundej a pod ním najdeš místo kudy vede brzdové lanko do brzdy, ten kovový konec toč proti směru hodin (vyšroubuj) a brzda začne brzdit víc. Pokud to přeženeš, je potřeba to zase kousek vrátit.
2) pokud ti brzdí špatně obě kola, tak na rukojeti kočárku vyšroubuj o kus proti směru hodin stříbrný šroub, kterým vede lanko z brzdové páky. Systémem pokus-omyl to nastav na hodnotu, která ti bude vyhovovat.
A pokud to nepomůže můžeš mít mastné brzdové obložení uvnitř kolečka - zejména pokud jsi to kolečko nedávno promazávala - tak případně odmastit 😉
Michal

michal_spuntik
1. únor 2010

pro Marrakech:
Cosmo bych doporučoval s kolečky 60. Na zadních je to jedno, ale ta přední jsou u "šedesátek" širší než u "padesátek" a tak ti bude na nich Cosmo jezdit o něco lépe třeba v písku nebo ve sněhu... prostě budou se méně bořit v měkkém podkladu.
Technologicky jsou ta kolečka stejná - oboje bezdušová, lehká, komorová kola.
M.

ywina
1. únor 2010

Michale díky za přesný návod....Ten šroubek u páky už jsem vyšroubovala,je to jako na kole....Tak to zkusím dle tvého návodu...A nemohli by vývojáři v Německu vymyslet nějakou ledvinku,jako má Perego?Jen na pití a peněženku a mobil..atd...
Kola na Cosmu jsou lepší 60...zkoušela jsem oboje a jsou i hezčí... 😀

katherine27
1. únor 2010

Ahojte maminy 🙂 🙂 🙂 , potrebovala by som predbežne info, aký zimný fusak máte do kočíka Teutonia Spirit?
Oficial termín mám na Veľkú noc, ale pravdepodobne to už bude v marci, sekcia...no a netuším aké bude počasie..rozmýšľam nad fusakom Emitex Comvi 3v1 2009 - je do autosedačky, hlbokej vaničky a športiaku, má aj 3D reflexné prvky...máte ho niektorá? resp. zmestí sa Vám do vaničky? 😉

ywina
1. únor 2010

katherine-já ho mám...je super,že jsem na podzim měla jen ten vnitřek....do vaničky se dá v pohodě,když se odepne spodní díl...mám foto v albu...

editah222
1. únor 2010

Katharine - já mám Lodger Bunker a jsem taky maximálně spokojená. Záleží co se tobě líbí 🙂

Ywina - já jsem si na peněženku, klíče a mobil pořídila 2 malé taštičky a nosim ji překříženou přes rameno (tak jak se dřív nosil třeba chlebník 😀 ) Je to praktické a když si vybereš nějakou dobře vypadajicí tak je to bezva doplněk. Já mám obě od Guess a střidam je podle barvy bundy 😉

z.u.z.k.a.
1. únor 2010

ja este rozmyslam nad mensou taskou na kocik k teutonii, objednala som si aj tu original,ale zda sa mi strasne velka na bezne prechadzky. Na cestu, vylety a navstevy je fajn,ale inak podla mna privelika. Mate nejaky typ, ktory by bol vhodny? "Chlebnik" mam aj ja, ten je super 😉