Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

anitram18
2. pro 2011

@helik81 se Spiritem jsme bruslili hodně a teda super ( ale to je trojkolka) 😉 v tomhle si na Teutonku nemůžu stěžovat, jinak bych jí ale už nechtěla...

matsches
2. pro 2011

Ahoj! Nečítala som všetko, ale ja ako Teutonia fun, len toľko, že je to najlepšia voľba! 🙂

anitram18
2. pro 2011

Teutonka mi vyhovovala tak do půl roku věku dítěte, tak si prostě nemůžu pomoct, ale je teda fakt malá....sporťák je úzký a je hodně nízko stříška, takže teď v roce už ji přes něj teda horko těžko přetáhnu, když je v pololeže nebo v sedu...dále jsou teda hodně nepraktický ty průhledy ve stříšce, jako když nesvítí slunce, tak ok, ale jinak teda na nic, takže jsem si nechala ušít clonu...celokově mi ta stříška přijde taková stále polorozpadlá...

Nemůžu říst nic o jízdních vlastnostech, je to prostě trojkolka a to mluví za vše...odpružení je fajn a jak jsem psala, na brusle super 😵

anitram18
2. pro 2011

@anitram18 Jo a píšu o Teutonii Spirit 😉

viera77
2. pro 2011

Ahojte, my sme kupili minuly rok Spirit, mala som ho uz odskusany u sestry a jednoducho je to super kocik, nevymenila by som ho za ziadny iny. Perfektny do terenu, spratny do auta, ide skoro sam......ako sa o Teutonii hovori......Mercedes medzi kocikmi! 🙂 Az zavidim Teutonackym detickam ten luxus vozenia sa 🙂

helousek1
2. pro 2011

Hmmm...já jsem právě řešila, zda koupit dva různé podvozky, ale všichni mě odrazují. Chtěla jsem Be you a Spirita, ale asi to bude Be You a Red Castle jogger. Je to hrozně obtížné to rozhodování.... Naštěstí jsme oba malí, tak není předpoklad, že prcek bude obr. Rozhodně doufám, že dáme i zimu v korbě, mímo se narodí 7/12.

ja.na81
3. pro 2011

jej ja tu docela casto ctu, ze se holkam zda teutonka mala... no ja teda nevim, ale muj syn tam v 15 mesicich ma mista dost, jak na sirku (nemam ted teda v kocarku zadny tlusty fusak), tak na delku (kdyz spi) i kdyz sedi, tak sedi v pohode pod boudou. A myslim, ze vzrustem je tak nejak "normalni", ma 10 kg a asi 83 cm. @helousek1 chcete pevnou korbu nebo vloznou tasku? Ja jen, ze my mame (meli jsme) vloznou tasku, maly se narodil v pulce srpna a v pohode si v tasce lezel az do brezna...

ja.na81
3. pro 2011

@matsches ze jo, ja to rikam porad, pro me je fun uplne dokonaly, ja jsem nadsena dnes a denne 🙂

mirka285
4. pro 2011

@viera77 a ostatne nadsene faninky hm,tak zelam vam aby to nadsenie z Teutonky este dlho vydrzalo,bola som rovnako nadsena ako vy ale cim bolo dieta vacsie,tym som bola s nou nespokojnejsia... 🤐

helousek1
4. pro 2011

@ja.na81 ahojky, korbičku, už jí máme 😉 .

darica
10. pro 2011

Dobrý večer, chtěla bych se zeptat zda alvi set 2009 - spirit, se hodí i na kolekci 2010 a další. A zda jsou kompatibilní i adaptéry na autosedačku maxi - cosi. Případně jestli mi můžete poradit na který kočárek je vhodný? Moc děkuji a zdravím

michal_spuntik
11. pro 2011

@darica
Dobrý den Darico,
ano alvi set 2009 se hodí na libovolnou Teutonii (s výjimkou Elegance) jak z kolekce 2009, tak i z kolekce 2010, 2011 i nově 2012.
Ohledně adaptérů na Maxi Cosi je to trošku složitější. V zásadě každý podvozek má své vlastní adaptéry na Maxi Cosi - buď jiný způsob upnutí na podvozek kvůli skládání, nebo trochu jinde těžiště, jiná geometrie konstrukce - prostě důvodů je více. Nicméně adaptéry Maxi Cosi - Spirit 2009 a Maxi Cosi Spirit 2010 jsou jedny a ty samé.
Michal

darica
11. pro 2011

@michal_spuntik Moc děkuji za informace, Michale. Krásné vánoce

cabalkova
15. pro 2011

@michal_spuntik Michale, mela bych dotaz ohledne autosedacky Tario... jak je to s tou vkladaci casti (nemyslim mininest), ale tu klasickou vlozku do autosedacky... ma tam byt porad, nebo je urcena jen pro novorozence a pak se ma vyndat? Uz jsme museli posunout pasy na prostredni otvor a v tom pripade pruvlaky v te vlozce nesedi, je to jen na tu nejmensi roztec (nejnizsi umisteni pasu), tak me napadlo, jestli se pak nema vyndat a jezdit "naholo"... ale to mi pak autosedacka zase prijde dost tvrda, tak nevim. Diky za radu.

ja.na81
15. pro 2011

@cabalkova ahoj, nez odpovi Michal... autosedacku Tario znam sice jen ze stranek Teutonie, ale i tam pisou, ze autosedacka ma odnimatelnou "vlozku" pro novorozence. Ja mam teda maxi cosi a tam je take takova "vlozka" pro novorozence, takove jakoby polstrovani kolem hlavicky, aby tam prckovi malinkemu pevne drzela a kdyz mel nas maly tak 4 mesice, tak uz jsem ho tam taky nemohla nacpat a tu vlozku jsme vyndali...

pett7
15. pro 2011

@ja.na81 my máme taky maxi cosi,jen ta vložka nám nevydržela ani měsíc malý se v kombinéze nějak nevešel...tak jsme ji vytáhli, ale slyšela jsem, že jde vytáhnout jen ten pěnový klín a vložka se nechá v sedačce...

mooncaa
15. pro 2011

@pett7 Já do MaxiCosi novorozenecké vložky nemohla narvat dítko ani v porodnici. Jezdili jsme tak asi měsíc, pak jsem rovnou posouvala pásy i výš. Asi je to určeno pro nedonošence, či co.

My teď přecházeli z kategorie 0-13 kg do 9-18 kg a překvapilo mne, že polohování výšky pásů, jsme přeskočili 3 nebo 4 velikosti ze 7. A délka pásů je nám teď v zimě tip top.

mirka285
15. pro 2011

@mooncaa no tak to nechapem,ja som mala tiez maxi cosi a mala v nej bola stratena a nebola ziadny nedonosenec 😕

ja.na81
16. pro 2011

@pett7 jj s tim penovym klinem jsem to taky zjistila az kdyz jsem tu vlozku vyndali 😉 Ale ona se tam malemu pak stejne nevesla hlava, takze jsme ji vyndat proste museli 😉 Maly se narodil v lete, takze akorat ty 3 - 4 mesice tam vydrzel a pak kdyz uz byl vice obleceny, tak jezdil uz bez te vlozky

@mirka285 krasna fotka 🙂 Nas maly byl taky donoseny (hm spis prenoseny 😉 a ty prvni mesice mu sedacka taky byla velka 😉

pett7
16. pro 2011

@mirka285 ono dost záleží na ročním období...malý se narodil v polovině listopadu,domu z porodnice se vlezl v pohodě, ale jen co jsme ho začali víc oblíkat tak byl s tou vložkou dost problém... naštěstí měl kombinézu s kapucí a zavinovačku tak hlava ani moc nemohla lítat do stran když jsme tu vložku vyndali...

mirka285
16. pro 2011

veru ked je dieta naobliekane,asi je to ine,my sme letni,tak miesta bolo kopec 🙂

mooncaa
16. pro 2011

Tak to mě klín nešel oddělat od obložení hlavy, nebo jsem nepřišla na to jak. Malá je podzimní a to obložení hlavičky je schovalé pod letním fusakem do sedačky. Malé jsou na fotce 4 dny - je to focené ještě v porodnici.

michal_spuntik
16. pro 2011

@ja.na81 ...jo a já teď mám být "ten odborník" co vše rozštípne a napíše co je správně? Tak tady pěkně děkuju 🙂 Zkusím se z toho nějak vylhat ...
Vložky v autoedačkách 0-13kg mají dvě funce - první z nich je, že věneček kolem hlavičky má podpůrnou funkci. Miminko když se narodí nemá dostatečně vyvinuté krční svalsto, které musí relativně velmi těžkou hlavičku nést a "věneček" kolem hlavy pomáhá miminku fixovat správnou pozici tak, aby byla krční páteř rovně a miminko nebylo v autosedačce"zhroucené" v nějaké fyziologicky špatné poloze. Druhá funkce je vámi všemi výše zmiňovaná - totiž, že pro novorozeně je autosedačka (i když je mrňavá) ve skutečnosti strašně velká. Proto vložka zmenšuje prostor uvnitř autosedačky a polstrování pod prdelkou dělá autosedačku mělčí. Z toho logicky vyplývá, že až prťousek trochu povyroste, výplň můžete odstranit. Od určité doby (individuálně někdy ve věku mezi 2 a 4 měsíci) vložka přestane pomáhat a začne naopak překážet. Takže vedeni selským rozumem v "tu správnou dobu" zmenšovací vložku z autosedačky vyndejte a jezděte už bez ní.
Zažil jsem i absurdní situaci, kdy nám maminka přišla cca po půl roce uprostřed zimy reklamovat Tario, že je to nějakej šmejd do kterého se jí miminko nevejde a nejdou ani zapnout pásy. Miminko bylo v zimní kombinéze, vypadalo jak reklama na Michelin, i s tou kombinézou bylo narvané do zimní zavinovačky a to celé "něco" bylo narvané do Taria se zmenšovací vložkou... vysvětlili jsme si jak se má autosedačka používat a hned bylo po reklamaci ... takže asi tak 😉
Michal

lu111
22. pro 2011

@michal_spuntik - Michal mozem sa poradit? Adapter z kocika teutonia fun 2009 na autosedacku maxi cosi - pasuje iba a iba na teutonia fun 2009? dakujeeem 🙂)

tonko_babymarket
22. pro 2011

http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/najkrajsi-...

Maminky na toto pozor! Na prevoz bábätka z nemocnice použite autosedačku nie vaničku z kočíka...

bell2
22. pro 2011

Ahojte, zkousel jste nekdo objednavat nahradni nalepku Teutonia na rukojet? Pripadne kde?
Diky moc a vsem hezke svatky 😉

hojda
22. pro 2011

@bell2 Vím, že jí někomu posílal Michal ze špuntíka, možná i Babyrenka, zeptej se u nich.

bell2
22. pro 2011

@hojda No prave, ze na strankach Babyrena jsem ji nasla za cenu 0,- Kc, tak se mi to nejak nezdalo, ale jeste se zkusim mrknout...

babyrenka
22. pro 2011

@bell2 : ano, samolepku na rukojeť si u nás skutečně můžete objednat, jeden kus bezplatně, pouze za úhradu poštovného.

bell2
22. pro 2011

@babyrenka Tak to jste me potesili...diky moc za rychlou reakci 😉