Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

hojda
6. únor 2014

@ilovebaby Já vidím, hlavně využití na zimu a už je únor, i když je pravdě, že monžá ještě v květnu budeme letos sáňkovat.

janinek
7. únor 2014

@ilovebaby Nase cervencovka sla take do sportaku nejak prleom ledna unora, mela jen fusak, ale u nas v Anglii jsou mirnejsi zimy. I kdyz podle me Lodger a spol vydrzi i ceske zimy, proti snehu plastenku. Nebo proste zimni fusak. Ja mam celorocni teutonie. A v lete rozhodne netapkala, ale proste jezdila normalne jen v obleceni tam, obca spres ni plinu/deku.

@delina zalezi, co od tasky ocekavas a potrebujes. Teutonka je velika, fakt objemna. Vejdu se tam i s latkovkami a to je tak pulka tasky vzdy. Ja ale nosim hrozne mco nahradniho vseho. Osobne mi vadi deleni, libilo by se mi nejake prepazeni v pulce, pres tu kratsi stranu, ona ma jen pres ty delsi deleni. ALe kapes ma nespocetne a pro nelatkarky podle me to prepazeni uprostred tak dulezite neni. Ono teda mozna ani pro latkarky neni dulezite, jen MNE tam chybi 🙂 Ze bych rada mela zvlast pliny a obleceni. Ma genialni uchyty na kocarek, to jsem u moc tasek nevidela, ale hrozne je ocenuji. Mam jeste pamperskovou prebalovaci malou a tu jen prehazuji, uchyceni teytoni tasky je pro me snad duleziejsi nez to prepazeni. Je docela nepromokava.

hojda
7. únor 2014

@janinek A hlavně díky tomu matroši, vypadá taška pořád jako nová🙂, že jo.

janinek
7. únor 2014

@hojda myslis neupatlana? 🙂))))

hojda
7. únor 2014

@janinek No nešpiní se 😀

makimakimaki
8. únor 2014

Ahojte, nemate niekto na predaj vajicko so zakladnou a adapterom na mistral s 2011 ?

delina
18. únor 2014

@janinek dakujem za recenziu 😀 ja som si nakoniec kupila tasku Lassig. Hlavna cast je rozdelena na dve casti, kazda ma svoj zips a v kazdej su este zipsy a vrecka, 4 vrecka a jeden zips ma este zvonku... Priehradiek a priehradiek, som spokojna...

alexmianina
19. únor 2014

baby, zhanam pevnu samostatnu vaničku na teutoniu lambda... nepredávate niekto? dakujem.

hojda
19. únor 2014

@alexmianina Na Lambdu máš stejnou jako na Spirita 😉

alexmianina
19. únor 2014

@hojda dakujem 🙂

mahonia
20. únor 2014

Ahoj holky mám pár dotazů (postřehů) dneska jsme poprvé vyzkoušeli sporťák (malé je 7 měsíců a s fusakem už je v korbě na těsno). Chci se zeptat vážně střecha u sporťáku nejde sklopit dolů 😕 a vyhovuje vám ten nánožník z hluboké korby? Na tom sporťáku vypadá dle mého otřesně. Nebo používáte nějaký jiný....univerzální nebo na míru šitý? Díky

hojda
20. únor 2014

@mahonia Lepší je ten starší typ nánožníku, který tak ošklivě neplandá, tento nový univerzální je na sporťáku opravdu ošklivý 😔 U střechy nějak nechápu, co myslíšM

vec01
20. únor 2014

Maminky, zdravím vás a mám otáku. Máme Teutonii Spirit a při nezaaretovaném předním kolečku nám zatáčí doprava, nemáte zkušenost? Nemohu ji vézt jednou rukou, stále se stáčí. Samozřejmě nejlepší rada - poslat na servis do Babyrenky, ale bydlíme na druhé straně republiky a neumím si představit být bez kočárku, jenom než bych kočárek důkladně zabalila a odeslala. Není na to nějaký trik, určitě nebudu jediná, komu to Teutonka dělá. Do dneška jsem s ní nadmíru spokojená, ale toto mě začíná rozčilovat. Předem děkuji.

vec01
20. únor 2014

Aha, trosku jsem pohledala v diskuzi a bude asi potreba sestelovat jen ten sroub na prednim kole, vyzkousim.

babyrenka
20. únor 2014

@mahonia : proč by neměla jít sklopit střecha u sportovní sedačky dolů? Střecha má klouby s ráčnou, měla by jít po zatlačení na čelní rám střechy jít normálně polohovat nahoru i dolů. Jen je potřeba dát pozor na to, aby se při tom neodírala folie střešního okénka o rám zádové opěrky.

babyrenka
20. únor 2014

@vec01 : přímý směr jízdy jde u Spirita S3 nastavit pomocí šroubu na zadní straně vidlice nad blatníkem. Ale tím se natáčí směr zaaretovaného kola, pokud kočárek táhne do strany i s volně otočným předním kolem, může být problém s uvolněným čepem vidlice nebo také s celkovou geometrií přední části konstrukce podvozku.

mahonia
21. únor 2014

@babyrenka
@hojda díky holky já to s tou střechou zkusím ale nevín nevím...zkoumala jsem to a žádný kloub jsem tam neviděla 😕 😅 kdyžtak sem dám fotku 😉

mahonia
21. únor 2014

@babyrenka
@hojda zajímalo by mě jestli ta střecha sporťáku jde sklopit obdobně jako u hluboké korby....když tam dávám spící mimčo ve fusaku tak abych jí tak nemusela složitě strkat dovnitř hlavou napřed ale prostě jen položit....jestli chápete co tím chci říct

hojda
21. únor 2014

@mahonia A tobě to nejde???? Jde to úplně stejně.

babyrenka
21. únor 2014

@mahonia : rozdíl je pouze v tom, že klouby u sportovní sedačky nemají žádnou pojistku jako hluboká korba, takže stačí jen zatlačit dolů nebo zatáhnout nahoru.

janinek
21. únor 2014

@mahonia Jo, to by ti melo jit. ZKontroluj si ten dil vzadu, z enema snejak vylelzy nebo jak to rict, zasekly vevnitr, kdyz to skaldas.

Nanozniky jsem nemela, tak to neporadim.Ve sportaku vozim nejak od toho sedmeho mesice a tehdy jen v Lodger fusaku a na lezato v zime. Pak sjem dala celorocni teutonie fusak a v lete nic.

darica
21. únor 2014

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda adaptery na kočárek teutonia spirit 2009 a autosedačku maxi cosi je možné použít i na novší ročníky spiritu, případně zda lze tyto adaptéry použít na kočárek Mistral S a maxi cosi pebble. Děkuji za odpověď. Daria

babyrenka
21. únor 2014

@darica : adaptéry na autosedačky Maxi Cosi pro kočárek Spirit S3 z roku 2009 jde použít na Spirity z roku 2010 a 2011. Od roku 2012 došlo ke sjednocení adaptérů a tím pochopitelně i konstrukcí pro uchycení nástaveb, ty v současné době odpovídají provedení uchycení nástavby původně pro BeYou. To znamená, že pro všechny podvozky kromě Elegance slouží pro každou značku autosedačky jeden adaptér, nelze na ně ale použít starší provedení adaptérů.
S tím souvisí i druhá otázka, před rokem 2012 bylo nutné používat pro autosedačky Maxi Cosi používat potřebný adaptér pro každý podvozek zvlášť, tedy byl speciální i pro podvozek Mistral S. Proto nejde použít adaptér pro Mistral S na podvozku Spirit S3.

mahonia
21. únor 2014

@babyrenka
@janinek moc díky zkusím použít trošku hrubé síly a snad to nějak půjde

mima300
22. únor 2014

Ahojte. Nebudete niekto predavat korbicku na teutoniu ? Najlepsie cokoladovo hnedu, alebo bezovu so svetlym vnutornym potahom. Dakujem

kamilka007
22. únor 2014

Ahojky, pořídili jsme Teutonii Mistral P 2013, ale všem doma se zdá korba dost malá na vožení mimča v zimním fusaku (v zimě mu bude 6-9 měsíců). A sporťák je zase prý krátký a úzký. 😒 Sama jsem ji ještě neviděla, zatím je u našich (ach ty pověry..), ale chtěla bych znát názor a zkušenost těch, které stejný kočár mají, abych se připravila, až mi ho v týdnu přivezou. A někde jsem tu četla o tom univerzálním nánožníku, že zase tak univerzální není a na sporťáku vypadá děsně, máte zkušenost? Dá se příp. dokoupit nánožník dělaný přesně na sporťák? Díky!

zlatelevizeedna
22. únor 2014

@kamilka007 mám sporťák teutonia be you (asi budou podobné, ne-li v 2013 stejné, mám 2012) a pro ležící mimino do roka určitě krátký a úzký není🙂. Později jsme syna přeložili do jiného kočáru, tak nemohu sloužit.

zlatelevizeedna
22. únor 2014

@kamilka007 jo a v korbě byl do cca osmi měsíců, i s fusakem Mucki L.

hojda
22. únor 2014

@kamilka007 Pokud ti to řekli rodiče, tak ty jsi zvyklí na jiné rozměry kočárků 😀 . Dřív se prostě vozilo dítě v Libertě ještě v roce a někdy ještě se starším sourozencem dohromady 😀 😀 😀 . Náš malej je narozený v dubnu a do sporťáku šel v listopadu. Malá je v únoru a vydržela tam do října. Obě moje děti jsou dlouhé. Pak jsme vždy vyndali sporťák s prodlužovacím dílem a tím vznikla megavelká ložná plocha. Navíc myslím, že korbička z roku 2013 je ještě o pár centimetrů delší než byla ta moje (původní typ korby). Je to taky hodně o tom jaký zvolíš fusak, některé jsou hutné, pevné nabouchané a do kočárku je nemůžeš dostat. Já si nemůžu vynachválit fusak s Outlastem (termoregulace) z Dita Tábor, Je zvětšovací na délku i šířku, krásně měkký, do kočárku se krásně vejde a nezabírá tolik místa a ta termoregulace je k nezaplacení. Ten nový typ nánožníku na sporťáku opravdu moc pěkně nevypadá, prostě to tam divně plandá, ten původní měl dole gumu a pěkně držel. Tady nový http://www.spuntik.cz/teutonia-nanoznik-leather... a tady původní níže na stránce http://www.detskyraj.cz/kocarky-a-doplnky/teuto... ještě lépe to vypadá, pokud j sou ty zipy zapnuté. Kupte ten prodlužovací díl a je vystaráno 😉 .

jankaviktorko
22. únor 2014

Ahojte mamulky, mam Teutoniu Bee you2012, vsetko v Top stave, vajicko, hlboka vanicka Comfort - to je dlhsia, nez ostatne a samozrejme aj sportak + original fusak do sportaku tiez ten dlhsi. Taktiez mam k tomuvsetko mozne prislusenstvo, dazdnik, sietka, folia, fusak ... adapter, kuoovala som ju v july 2012 v or.obchode v BA, a nepouzivam ju uz 4 mesiace, maly nechce byt v ziadnom kociku tak ju chcem predat. Farba tmavomodra s bezovym karom, vhodna pre chlapca aj dievca, kocar je este 1,5 roka v zaruke. Na cene sa dohodneme, je fakt super. Prosim, ak by ste vedeli kto by chcel Najlepsi a najkvalitnejsi kocik nech sa mi ozve. Ste zlate. 🙂 dakujem moc krat.