Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

justinna
14. únor 2012

Ahoj holky, na Teutonii jsem slyšela dost chvály, ale naživo se mi vůbec nelíbil. Jednak design mi přijde alá 90. léta, velikost korbičky nic moc a taky mi nepřišel nijak bytelný....Připadám si divně, když tady čtu skoro samou chválu, ale fakt zklamání....Nakonec jsme objednali Bébécar stylo class, i s ohledem na velkou korbu a chromový podvozek....

gabika84
14. únor 2012

@justinna ja som tiez s teutonkou spokojna. neviem, podla mna ma aj tak jednu z najvacsich vaniciek.. ja mam totiz "letne dieta" a dlzka vanicky bola prioritou. Bella ma teraz skoro 6,5 mesiaca a je stale vo vanicke aj s fusakom..
ja mam Be You 2011 a pre svoje druhe dieta by som iny kocik nechcela (leda ak novsiu teutonku 😀 ) hlavne co sa tyka "jazdnych vlastnosti" je skvela. ja som sa osobne nestretla s kocikom, ktory by sa ovladal s vacsou lahkostou..

mooncaa
14. únor 2012

@justinna Tak jsem koukla na ten tvůj Bébécar stylo class a ten mi připadá jako kočárek ze 70.-90. let. Něco jako Teutonka v 90. letech fakt nejezdilo - měla jsem syna v kočárku, tak to vím moc dobře. Ten tvůj kočárek je přesně to v čem se mi dítko pěkně blbě vozilo. Ale mám kamarádku, co se otočných koleček bojí a radši má tu klasiku. Takže je to spíš o tom, komu co vyhovuje. A rozměr vaničky má jak Teutonka, tak to sis moc nepolepšila.

justinna
15. únor 2012

@mooncaa Jasně, otázka vzhledu a líbivosti je pravda hodně subjektivní, takže asi nemá cenu rozebírat design, protože i taková klasika "Malé černé" mají v podstatě stejný vzhled už sto let a pořád mají, co říct, tak to vidím i s tím kočárkem. Jinak Bébécar má aretaci, takže nevím, jestli se s tím blbě jezdí 😀 Je mi jasné, že si každý bude obhajovat to své, ale líbila se mi ta fotka uveřejněná na této diskuzi, jak je tak mimino, jak sardinka....Hluboká korba u Teutonky mi přišla s takovým podivným šusťákem, což byl taky detail, který mě dostal....

jmisa
15. únor 2012

Mně ten sed, polosed a leh taky bohatě stačil, tedy spíš synovi. a Pevná záda jsem taky uvítala.

Korba nám stačila, syn je letní a do sporťáku šel v lednu, protože už prostě nechtěl ležet, tak aspoń na chvilku měl pololeh a jak usnul, tak šel do lehu. S materiálem jsem taky byla spokojená a navíc byla lehká na přenášení domů, snadno se vycvakávala a nacvakávala na podvozek.

Spor´ták by asi mohl být větší, ikdyž to je relativní, syn byl velký, hlavně dlouhý, ale zase od 10 měsíců chodil, takže po roce už jsem kočár moc nepoužívala a když jsem potřebovala, brala jsem spíš golfky, protože jsem stejně tlačila většinu času prázdný kočár.
Ale vídám v něm maminky v pohodě vozit dvouleté děti i ve fusaku.
já celkem uvítala, že kočár není nijak široký a malé dítě (do jednoho roku) není v tom spor´táku tak ztracené.

Stabilita - já si neštěžuju, ale já měla čtyři kola - fun system. Syn byl celkem divoch, ale nepřevrhl se ani jednou.

Sníh a led - projela jsem závějema v pohodě, jen jsem musela zaaretovat přední kola.

micicka
15. únor 2012

@justinna ja si myslím, že teutonia veľmi dobre vyzerá, ja som chcela presne takýto kočík, ktorý vyzerá jednoducho a elegantne, nič prepchaté, prečačkané. ale každému sa samozrejme páči niečo iné. vaničky vyzerá na prvý pohľad maličká, to je pravda. ale je to asi len očný klam, pretože ešte stále je dosť miesta.
a fakt skôr ten tvoj kočík je z rokov minulých, ale to nie je žiadne negatívum, je to proste taký design 😉
hlavné je, aby sme každá boli so svojim kočíkom spokojná 😉

stannka
15. únor 2012

@gabika84 Ja by som tiež chcela Be You 2011. Takže odporúčaš? 😉

gabika84
15. únor 2012

@stannka ja urcite odporucam. nehovorim, ze nema ziadne chyby, ale ked porovnam s inymi kocikmi, neni o com.. 😉
napr. dnes som bola s malou u doktora. v TN sme boli skutocne jediny kocik vonku (taka mensia snehova kalamita) pozerali na mna jak na blbca, ze co robim vonku. teutonka napokon zvladla aj neodhrnuty cca 15-20 cm sneh pre domom, aj snehove zaveje pri cestach. zaaretovala som predne kolieska, prehodila rucku a sli sme velkymi kolesami napred. a zvladli sme to. dalsi pozitivny zazitok s teutonkou. 🙂

stannka
15. únor 2012

@gabika84 jeej, ja som tiež z TN, takže viem aké boli dnes cesty a chodníky. To je super, že sa dá prehodiť tá rúčka a ísť tými veľkými kolesami dopredu. Inak dnes som sa bola informovať v obchode a dodacia doba je vraj 16 týždňov 😲 !!! Veď kým sa malé narodí tak mi to ani nepríde ☹

adinkam
16. únor 2012

pridavam svou zkusenost s Be you..bydlime na vesnici a vcerejsi a dnesni snehova kalamita pro nas nebyla absolutne zadny problem..neprohrnute chodniky jsme projeli uplne v pohode, maximalne jsem prehazovala rukojet..
k velikosti korbicky..v pohode v ni mam klasicky berankovy fusak jeste po me, tedy nejakych 23 let a maly tam ma jeste dost mista..

vodni
16. únor 2012

Taky mám loňský model Be you, a taky spokojenost. Syn má 5 měsíců a i s fusakem je stále v korbičce

madlisek
16. únor 2012

Pokud jde o velikost korbičky, přidám naší zkušenost, která je bohužel opačná - v pěti měsících jsme museli z fashion korby přejít na vložnou tašku, protože dcerka se do korbičky s lehčím flísovým fusakem v listopadu již téměř nevešla a svou nespokojenost ze stísněného prostoru dávala hlasitě najevo 😉 Vložná taška je super, dcerka v ní má stále dost místa a nyní v zimě oceňuji i to, že je zateplená.

mooncaa
16. únor 2012

Tak co se týče korbičky, tak bych samozřejmě uvítala větší, ale nakonec se dcera do ní vlezla 7 měsíců, měla už 74 cm když šla do sporťáku naležato.

scai
17. únor 2012

My jsme měli vložnou tašku a s ní jsem byla moc spokojená. Malá tam byla tak do 13 měsíců...

satyyy
17. únor 2012

tak me se syn vesel do korbicky jen necele ctyri mesice ... ale tak rikam, je to obr a jeste byl ve fusaku ... ale nevadilo mi to, vzala jsem sportak a prodluzovaci nastavec a mel to tam jako v pokojicku ... preci jen ve ctyrech mesicich mel 69,5 cm, coz s oblecenej a ve fusaku je na korbicku trochu moc 😅

martuli
18. únor 2012

Korbicku jsme meli od kvetna do listopadu a menili ji za vloznou tasku, ptz se s fusakem do korby nevesel a ve vlozne tasce byl jeste druhou zimu, takze rok a pul a vice, i s fusakem

ja.na81
19. únor 2012

taky hlasuju za vloznou tasku (my teda korbicku vubec nemeli, chteli jsme tu tasku z praktickych duvodu hned od zacatku - noseni mimi do 3. patra) a maly v ni byl v pohode dokud si nesedl, takze nejak do zacatku 8. mesice (ted v tedy sedi taky, jen je predelana na fusak 😉 )

ellaell
19. únor 2012

Třeba někomu při výběru kočárku pomůže jak jsem vybírala kočárek já a nakonec jsem skončila u Teutonie 🙂
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ellaell/clan...
Všechny kočárky mají své mouchy. Je jen na vás, s jakou "mouchou" kočárku jste schopni se sžít 🙂

ja.na81
19. únor 2012

@ellaell super clanek! Vybirali jsem tak nejak podobne, koupili Teutonku Fun System, synovi je rok a pul a kocar je jako novy, zadny problem jsme s nim nikdy nemeli a jsme naprosto spokojeni a 100% v nem bude jezdit i druhy potomek 🙂

ellaell
20. únor 2012

@ja.na81 - Děkuji 🙂 Já mám Mistral S. Původně jsem chtěla jiný podvozek, protože se mi tento nelíbil, ale chtěla kočárek na procházky na nenáročné lesní cesty a tak mi vysvětlili, že je tento nejlepší. Že v podstatě i do města je lepší terénnější kočár 🙂 Jsem naprosto spokojena a neměnila bych. To samé tvrdí moje kamarádka, která si koupila kočárek až pro mém průzkumu 😀

ellaell
20. únor 2012

@gabika84 Ano, z těch dražších kočárků má největší vaničku i když je to rozdíl tak 2 cm. Běhala jsem po krámech sama s metrem 😀 V hlubokém jsem měla syna do půl roku, pak už chtěl koukat, tak šel na sporťák a tam jsem velice ocenila položení do úplného lehu a to že je možné oddělat část stříšky. Takže ležel a koukal a to mu stačilo 🙂 takže jsem ho nemusela ani zvedat 🙂

mikitullka
20. únor 2012

Ahoju,mohu poprosit o radu,zda nemáte někdo zkušenost s tím,zda se vejde kočárek Casualplay S4 do Peugeot 206?Jde mi jen o sportovní verzy.Za každou zkušenost moc děkuji

pajushka
20. únor 2012

Poradí někdo, jestli se dá sehnat obal na pláštěnku ke sporťáku a samolepka na rukojeť? Obal manža vytrousil, když byl venku a já ji teď vozím v igelitce, což mě docela rozčiluje 😒

mualem
20. únor 2012

@pajushka me se stalo to same a taky by me zajimala odpoved 😀 jsem uvazovala napsat primo na teutonii

imzadi
20. únor 2012

@pajushka ahojky😉 jednu samolepku ti za postovne posle babyrenka...ale ten obal netusim...tak vem obal od korby hluboke😉

ja.na81
20. únor 2012

@pajushka
@mualem holky, odpoved sice neznam, ale mam naprosto ten samy problem 😀 Obal na plastenku jsem taky nejak omylem vytrousila a plastenka nacpana v igelitce zabere moc mista 😉 Tak snad nam nekdo povi... ale myslim, ze uz se tu psalo, ze ta samolepka se da snad u prodejcu Teutonky objednat...

mualem
20. únor 2012

@imzadi ja jsem dostala jen jednu plastenku 😕

babyrenka
20. únor 2012

@mualem : samolepka není problém, obal na pláštěnku je, protože neexistuje jako samostatný náhradní díl. Pokud se týká počtu pláštěnek ke kočárku, tak jedna pláštěnka je automaticky příslušenstvím sportovního kočárku. Zákazník nakupující jako doplněk Fashion korbu získával ještě jednu pláštěnku, na obalu označenou jako Small a Kleine, jako příslušenství Fashion korby, protože tato korba je nižší a kratší, než sportovní sedačka a standardní pláštěnka by k ní nepřiléhala tak dobře.

darjanka
20. únor 2012

Pro samolepku i obal na plášťenku napište přímo do závodu do Německa, za pár dní to máte doma, mě už posílali samolepku a taky ty umělý cvočky, které jsou na sluneční sloně. Poslali rovnou 3. Jsou to pašácí němčouříci .....

mualem
21. únor 2012

@babyrenka samolepku nepotrebuji a plastenku jsem dostala jen jednu, ikdyz mam i fashion tasku

@darjanka, taky si myslim, ze napsat primo do zavodu by nemel byt problem, jdu hned na to 🙂