Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

lucul
23. led 2011

@mirka285 to som aj ja spokojna, ked som videla kamoskin kocik, ona po mesiaci pouzivania zjazdene kolecka a to bolo leto, a my v zime, presli sme s tym vseeeeeetko 😀 a pohoda, len tie dierky, ale tiez to nie je extra, len su, ale nevadi, ked vravis, ze su v pohode tak fajn, ved ho pouzivas dlhsie ako ja a pozeram, ze mas tiez lindu 😵 . dakujem za odpoved 😉

teodorka
23. led 2011

🙂 aj ja som chcela Lindu ale moj mi to zatrhol 😕

mirka285
23. led 2011

@lucul nemaz zac 😉 Linda je krasne meno,znamena mila,pekna,presne ako moja dcera 😀 a hlavne ich nie je vobec vela,ja mam teda kopec znamych,ale Lindu nema nikto,tak som spokojna...

deha27
23. led 2011

Po zkušenostech s těmi teutoňáckými bezdušovými komorovými koly už bych nafukovací nechtěla ani za nic. Máme ještě jeden kočárek s nafukovacími koly, který používáme hrozně málo, už 2x jsme píchli - poprvé na procházce na návštěvě u známých (takže bylo po prochajdě) a musím říct, že výměna šla pěkně blbě - sama bych to nezvládla a nyní bych se asi nevydávala s tímto kočárkem bez náhradní duše, lepení a potřebného nářadí někam do terénu, či na nějaký delší výlet. Myslím, že je zbytečný mít strach s gumových koleček, jsou lepší a hlavně bez starostí. Taky jsem původně měla představu, že chci nafukovací, ale ted už bych je nechtěla.

lucul
23. led 2011

@mirka285 ja som tiez spokojna s menom a tiez ziadnu v okoli a mamina je uc.v MS a za celu karieru nemala este ani jednu, tak bude mat prvu aj to vnucku 😀 a ta mila a pekna sedi aj na moju 😀

deha27
23. led 2011

Ještě jen k tomu lepení sněhu na kolečka, lepí se na tyhle gumové taky, ne že ne, jak tady už bylo psáno, samozřezřejmě, že záleží na typu sněhu, nějaký se lepí, nějaký ne, nejhorší je rozsolená břečka. Ale bylo by nenormální, kdyby se sníh na kolečka nelepil, lepí se i na lyže na skluznici, když je špatně namázáno...

babyrenka
23. led 2011

@bolk : jak jsem již uvedl mnohokrát i jinde, nikdy se o žádnou aféru nejednalo. Teutonia prostě od roku 2006 vyrábí vidlici předního otočného kola, která zajišťuje maximální jízdní komfort pro vás i pro převážené dítě, což jste jistě při jejím používání, stejně jako tisíce dalších uživatelů a nejen u Spirita, jistě ocenila. Pochopitelně je takový víceprvkový závěs citlivější na náraz do pevné překážky, než pevně uložené neotočné přední kolo a jak jsem také uvedl, pokud po takovém silném nárazu, nebo opakovaných nárazech a přetížení přední části kočárku došlo k deformaci vidlice a možnému zablokování kola, nebylo možné tuto variantu opravit. Proto ke změně řešení došlo. A že firma nabídla možnost si o tuto variantu napsat, byl čistě projev její dobré vůle. To, že chtěla informaci o výrobním čísle nebylo proto, že by některé série byly rizikové, ale vzhledem k tomu, že tato nabídka firmou byla učiněna až v posledním čtvrtletí roku a tisíce od února vyrobených podvozků již tuto variantu měly, bylo by zbytečné ji posílat i jim. Stejně tak jsem napsal, že tato nabídka platila do 31.12.2009 a že pokud byste měla problém s vidlicí předního kola u svého kočárku, jistě byste se obrátila na svého prodejce s reklamací. Ale Váš kočárek pravděpodobně fungoval dodnes naprosto bez problémů a tak to nebylo třeba. Riziko se v jeho předním kole neskrývalo a také neskrývá, pokud ji nesprávným použitím svého kočárku nepoškodíte. Pak přijde na řadu její výměna, samotná vidlice předního kola stojí 890,- Kč. Otázkou bude, co všechno bude v takovém případě poškozeno, ale to je již předmětem servisního řešení a nedá se to předjímat. Rozhodně žádný z výrobců a Teutonia už vůbec, nepředpokládá, že byste si na každé dítě měla kupovat nový kočárek. O kvalitě Teutonie svědčí nejlépe to, že většina již slouží pro přepravu druhých i třetích dětí a to i navzdory usilovné nepéči jejich původních uživatelů. Ve svém příspěvku jste napsala, že během Vaší péče o dítě vypukla aféra s předním kolečkem a že je nefér, že jste se o tom nemohla dozvědět dříve. Použil jsem tedy tuto formulaci a za ironii se omlouvám. Také píšete, že v návodu není napsáno, že by kočárek neměl do něčeho narazit, nebo že byste nemohla sjíždět z obrubníku po předním kole. Ano, také tam není napsáno že s ním takto nemůžete sjíždět schody nebo další vyvýšená místa. Výrobce tam pochopitelně nemůže posat všechny způsoby, jak kočárek nepoužívat. Taková kniha v jedenácti jazykových mutacích, kterým návod k používání kočárku je, by asi převážila váhu kočárku. Výrobce to prostě shrnul do několika vět : Rozum, opatrnost a předvídavost jsou vlastnosti, které naše kočárky nemají. Těmi musí disponovat osoby, které kočárek užívají. Pokud je pro Vás návod nesrozumitelný a potřebujete další vysvětlení, nebo máte další dotazy, spojte se s autorizovaným prodejcem Teutonia.
Teutonia nezná u objednavatelů svých kočárků ani jméno, ani národnost či zemi jejich původu. Zná je pouze jako číslo. Zná fakt, že Spirit je nejprodávanějším kočárkem v České republice a že se jich zde prodalo zhruba 46% v porovnání s celou Evropou. A také zná, že 98% zájemců o vylepšenou variantu si o ni napsalo z České republiky. Na servisu potkávám řadu těchto zájemců a když se jich ptám, zda si o ni napsali proto, že ji měli poškozenou, zatím až na jednoho všichni řekli, že jenom proto, že ta nabídka tu prostě byla.

babyrenka
23. led 2011

@teodorka : určitě jsem se Vás nechtěl dotknout, ale z Vašich předchozích otázek jsem předpokládal, že chcete koupit kočárek pro své dítě a ne na sklad. Jsou pro mě pochopitelné i účetní spojitosti, pak mi ale přijde trochu divné, že se neobrátíte na velkoobchod na Slovensku a obracíte se na maloobchod v Čechách.

teodorka
23. led 2011

@babyrenka na Slovensku stoji napr kocik 1200 s DPH ...u Vas stoji tiez 1200 s DPh ale kedze to idem u Vas kupit bez dph potrebujem mat hotovost len 1000€ ...vo vrecku mi ostane 200€ ...to Ti musim ja vysvetlovat?

babyrenka
23. led 2011

@cabalkova : Teutonia s novou kolekcí nevyjíždí v září, zhruba v polovině září se každý rok koná světový veletrh potřeb pro děti Kind und Jugend v Kolíně nad Rýnem, kde většina výrobků představuje kolekci pro následující rok. Pro pozvané dovozce je zde již obvykle možnost z této kolekce objednávat, skutečný náběh výroby této kolekce však začíná většinou až v průběhu prosince. Pro normálního zákazníka je ale hlavní problém v tom, že materiály, ze kterých si skutečně odborně a spolehlivě může novou kolekci vybírat, tedy látkové vzorníky a katalogy se k prodejcům dostávají až ke konci roku, takže tam tedy začíná obvykle běžet začátek objednací a výrobní lhůty Vámi vybraného kočárku. Jako důkaz bych uvedl fakt, že kočárky objednané na veletrhu a v říjnu začínají naplno docházet až nyní a některé varianty, objednané v tomto období, ještě ani nedošly. Teutonia každý rok slibuje, že výrobní lhůty zkrátí, ale skutečnost je stále taková, jaká je.

babyrenka
23. led 2011

@teodorka : v prvé řadě bych předpokládal, že stejná sestava Teutonie ve slovenském velkoobchodě bude určitě levnější, než v českém maloobchodě. To byla první eura, která by Vám měla zůstat vo vrecku. Pokud je ale cena stejná, Vy jste tolik let plátcem DPH a uplatnit jeho odpočet je tak snadné, tak jistě není problém si na vratku DPH s fakturou od slovenského plátce DPH měsíc počkat, než se Vám do vrecka vrátí nazpět. A také jakékoli slovenské město je blíž do Bratislavy než Praha, pokud by se na Vašem kočárku vyskytla jakákoli vada a Vy jste ji musela reklamovat, takže jakékoli slovenské přepravní společnosti budete z toho samého vrecka vytahovat méně peněz za vnitrostátní dopravu, protože vždy ji primárně reklamujete u svého prodejce. Anebo je to všechno trochu jinak a to snad ani vysvětlovat nechci.

teodorka
23. led 2011

@babyrenka jedine s cim s Tebou suhlasim je reklamacia ....v inom sa nechapeme ...nevadi aj tak chcem Teutoniu 😀

liv1
23. led 2011

@teodorka nerozumiem preklapat rucka, ktora? A inak vrzgal mi asi po desiatich razoch co sme boli vonku, pritom sme neboli ani na piesku, ani na vode, a povedali mi ze proste o to sa treba dobre starat, mazat ho (to sme robili) a este plus nieco s koleckami, to ti povedia v babymarkete. Ale inak som spokojna. Co sa teba netyka, ale ja uz som musela dat sportak lebo tam malu nezmestim s tym hrubym fusakom. Takze vana je mala. Ale ak by som mala dieta do leta, stacila by 😉 . Je lahky, dobre ovladatelny, skladny.

teodorka
24. led 2011

@liv1 liv myslela som normalne rucka za co tlacis kocik ci sa da preklapat?pri niektorych typoch som tusim citala ze sa da...tzn.ze Ti vonka kocik vrzga stale? 😕

imzadi
24. led 2011

Ahoj vsem, muzete mi dat tipy, jak se dobre o Teutonku postarat? Co mazat, kontrolovat, apod...diky moc vsem 😵

avenev
24. led 2011

Zmesti sa mi do vanicky cez zimu dieta narodene koncom maja? Vnutorne rozmery vanicky som nasla, 75x35. Mam zaujem o cosmo, len sa mi zda ze ma malu vanicku. Ake mate skusenosti?

mooncaa
24. led 2011

Já bych s tím nepočítala, že se Ti mimčo vejde, záleží jak bude velké, ale doporučuji koupit prodlužovací nástavec a až se mimčo nevejde tak přemýstit tam.
Malá má 3 měsíce a 2 týdny a 65 cm (a 7.3 kg), zatím se do korbičky vejde a předpokládám, že do konce zimy ještě taky, pak dám pryč fusak a uvidím, prodlužovací nástavec mám.
Větší korbičku bych taky ocenila, starý hnusný polský kočárek ala Liberta měl délku korbičku 85 cm (to byla ale jeho jediná výhoda oproti Teutonce), no stejně se mi tam syn v 6 měsísích vešel tak tak - byl ještě větší.

pett7
24. led 2011

Malý se mi tam vlezl asi do 6m listopad-duben ve velkém fusaku, nebyl žádný drobek korba je celkem široká.. pak si sedal tak jsem ho stěhovala do sportovního+prodluž.díl..

zuzasss
24. led 2011

@avenev Ahoj, moje malá se narodila 1. června a v korbičce byla do Vánoc, tzn. skoro sedm měsíců. Ještě by se tam vešla ale jakmile se v kočárku probudila, nechtěla v něm ležet, kopala nohama a brečela.Takže jsme dali sporťák a teď když se vzbudí, posadím jí do polosedu a je spokojená, všude vidí. Do korbičky se mi vešla ještě se starým fusakem po mně a v půl roce měla 68cm. Ani jsem nepočítala že bychom byli v korbičce delší dobu. Když se miminko narodí na začátku léta, tak málokteré vydrží v korbičce celou zimu.

zuzasss
24. led 2011

@avenev a ve sporťáku prodlužovací nástavec nemám. Mám čistě jen originál teutonia fusak a jsem spokojená a malá myslím taky. 😀

hojda
24. led 2011

My byli v hlubokém od dubnu do začátku listopadu, pak sporťák s prodlužovacím dílem.

zuzasss
24. led 2011

@michal_spuntik Ahoj Michale, můžu se zeptat když jsem ve Špuntíku koupila teutonku, bylo by možné ji přivézt na otočku aby mi ve Špuntíku udělali údržbu?A po případě kolik taková údržba stojí?Néé že bychom doma nezvládli běžnou údržbu, ale třeba bych chtěla aby přítel odhrnul pláště kol a vyklepal písek atd. a radši jsme to nedělali abychom to nějak nezničili.A ještě trochu povrzávají v zimě přední kolečka i když jsou promazaná.Přítel sice tvrdí že je to reakce teploty na plasty, ale mě se to nějak nezdá. 😀 Moc díky za info 🙂

zajo79
24. led 2011

@zuzasss kupit wd40 a nastriekat. to zvladnes aj sama 😉

avenev
25. led 2011

@zuzasss Tak to je fajn, a nie je v tom sportaku babatku zima ked ma okolo pol roka? A aku teutoniiu si mala, pripadne aku doporucujes? Ja zvazujem cosmo alebo mistral S. Dakujem

avenev
25. led 2011

@zuzasss a este prosim ta, ktory fusak mas? bude mi stacit ten zimny, ked sa ma narodit na konci maja.

avenev
25. led 2011

@hojda Aku ma prosim ta vyhodu, ta predlzovacia cast na sportak? Pozeram na obrazok a zda sa mi to rovnako dlhe ako ta cast na nozicky, ktora sa da polohovat.

avenev
25. led 2011

@mooncaa a co sa tyka sirky, nezda sa ti uzka, ma tam mala priestor?

zuzasss
25. led 2011

@zajo79 wd40 už jsem stříkala, ale myslím že se stejně nedostnu všude.

zuzasss
25. led 2011

@avenev malé zima není, na nožičky jí dám do fusaku teplé botičky a když je mráz tak přes fusak ještě fleesovou deku a je to v pohodě. Fusak mám originál zimní do sporťáku. A teutonii mám cosmo. Můžeš se podívat ke mně do blogu, je tam vyfocená. 😉

tina424
25. led 2011

@michal_spuntik
@babyrenka
Dobry den, chtela bych se zeptat, jestli se daji korbicky teutonia slozit na placato, videla jsem to u starsich kolekci, jde to i u tech 2010- 2011? Diky