Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

mondullaa
25. čer 2009

ahojky,
tak se pridavam do klubu 🙂 cekame mimco v zari a rozhodovala jsem se mezi PP GT3 a Bebe confort High trek, chtela jsem to ovsem vsechno videt na zivo a jeli jsme do spuntika v praze, ujala se nas pani Alena a celou dobu se nam venovala, vysvetlila rozdily mezi kocarky a ukazala nam prave tady zminovany teutonia Spirit S3, manzel se okamzite zamiloval a tak bylo rozhodnuto 🙂 jen vybrat barvu byl docela orisek, ale nakonec jsme to zvladli. jsem moc rada, ze existuji i kramy, kde si svych zakazniku vazi a kde dokazi rict narovinu jak to je!ted jen doufam, ze jsme udelali dobre a ze budeme s kocarkem spokojeny a hlavne doufam, ze prijde vcas... 😉

martulikk
25. čer 2009

mondullaa: ahoj, tak koukám, že jste na tom byli dost podobně jako my 😀 my se rozhodovali mezi x-landerem XQ a Implast Bolderem... nakonec jsme ale ještě vyrazili do Špuntíka, tam viděli Teutonii Cosmo a MANŽEL se taktéž zamiloval 😀 jen s těma barvama jsme (na rozdíl od vás) měli jasno od počátku - červená!!! máme nakonec 3615 a hlubokou korbičku ještě v kombinaci s 3680, už se taky moc těšíme! hodně nám v rozhodování pomohl i přístup v jejich obchůdku, měli jsme štěstí na Michala a ten s námi měl svatou trpělivost 😅 (nebo spíš se mnou... 😅 ) opravdu se toto nevidí všude! jinak jsem rovněž ráda za to jaký kočárek jsme vybrali, termínově jsme to sice jaksi nedali, ale uvidíme... 😉

mondullaa
25. čer 2009

martulikk:kouakm, ze vtom spuntiku jsou fakt sikovny 😀 tak ja si nakonec vybrala sportak 3465, korba je 3615 s kombinaci bezove 3610 a autosedacku mame 3615, tak jsem zvedava, jak ty barvicky budou vypada ve skutecnosti. Nojo my nemit ty chlapi tak jsme ztraceny ze? 🙂 a my teda nemeli stesti na Michala, ale jak rikam pani Alena byla fakt skvela 🙂 ted koukam, ze vy to mate s terminem vic nahnuty jak my...tak budu drzet palecky aby kocarek prisel co nejdriv

martulikk
25. čer 2009

mondullaa: koukala jsem na ty barvičky a ta korbička určitě bude taky moc pěkná 😉 my jsme moc nevyužili tu šanci mít každý kočárek úplně jiný, ty naše vybrané barvičky v reálu vypadaly tak krááásně, že jsme neváhali 🙂
...jojo v Špuntíku je to moc fajn... a s tím termínem jsme to měli z počátku v pohodě, protože ty 2 kočárky, co jsme měli původně vybrané, jsme mohli mít do týdne, takže bylo zbytečné řešit to dřív, co s tím pak doma, že? 😉

belda
25. čer 2009

bolk, díky m 😉 oc

mondullaa
26. čer 2009

martulikk:nojo, kdyz tam ta moznost byla mit vsechno trochu jine, tak jsme do toho sli 🙂 ale zase ty barvy jsou hodne podobny. tak dulezity je, ze budete spokojeni a prece jen mame podobny barvy, tak jsem rada, ze jsou hezky uz se na to tesim,az to uvidim 🙂 tak my jsme taky mysleli, ze si vezmeme jiny kocarek a tam jsme jeli fakt jen na kukandu...ale hned jsme objednavali, kdyz nam rekli, jak dlouho trva dodani 🙂 a cekas holcicku nebo chlapecka?uz bych taky chtela byt tak daleko abych to mela za chvili za sebou 🙂 preji vsem hezky vikend

martulikk
26. čer 2009

mondullaa: pět doktorů nám postupně řeklo, že to bude holčička, tak doufáme, že ten případný chlapeček pak nebude chodit v růžovém 😀 proto i ten červený kočárek 😉 jinak taky jsme jeli jen okouknout a šup, bylo objenáno 😅 snad ten termín taky stihnem... a když říkáš, že jsem tak daleko... já mám pocit, že se to teď už taaaaak mooooc vleče 😀 hrozně se těšíme a tak člověk počítá snad každou minutu... jsem teda ráda, že nemám žádné těhotenské obtíže a dokonce si valím jen maličký melounek na bříšku, takže i spaní je vcelku ok... jen jsme prostě netrpěliví 😀 včera jsme postavili postýlku (aby trochu vyčichla z té novoty, ble), pereme výbavičku, no... kdo by odolal? 😉 tak už jen ten kočárek a tu naší malou berušku do něj!

juliar
26. čer 2009

Predávam kočík Teutonia SpiritX3 za 250Eur. Pozri bazar.

cernobilka
26. čer 2009

mela bych dotaz na majitele spirita. Kdyz s nim vjedu na nerovnost, strasne to miminku hazi s hlavou, tak skoro stale jezdim se zvednutym prednim kolem. jak to delate vy??

martuli
26. čer 2009

cernobilka - takhle hazi vsechny kocarky, my mame uvnitr korby MININEST a je to lepsi

ywina
27. čer 2009

Tak mi už máme Cosmo doma!!!!! 😀 Nádhera!!!A také moc děkuji všem v BM za profesionální práci!!!!Tak to má být všude...Všem dopuručuji!!!!!

katwind
28. čer 2009

Holky, tak já tento týden čekám 8. týden, tyjo, kéž by to bylo co nejdřív, já už se nemůžu dočkat🙂 😀

gucci
29. čer 2009

ahoj holky,

tak jsme byli včera podruhé na čumendu na kočárky a Teutonie Spirit je u nás už jasná.
Chtěla jsem se akorát zeptat Michala na rozdíl mezi sportovní korbičkou Fashion a Trend.
Fashion má nějaké okýnka na bocích navíc, je to praktické? nesvítí tam na mimi slunce?
Ohledně Trend jsem se chtěla zeptat, jestli se dá u té sportovní části ten "visící" konec látky taky připnout cvokama, jako je to u Fashion, aby to působilo tak nějak elegantněji.

Díky

dorotkaa
29. čer 2009

Ahojte, prosim vas aky je rozdiel medzi modelom cosmo a fun? A este jedna otazka na Michala alebo Tona, je nejaky rozdiel medzi kocikom bugaboo alebo teutoniou, alebo je to len o sympatiach- komu sa aky kocik paci? Dakujem velmi pekne za odpovede.

franzovka
29. čer 2009

ahoj všem příznivkyním teutonky, tak jsme se po 13. týdnech konečně dočkali všech dílů našeho vysněného kočárku. Miminko bylo o trochu dřív, ale řešení absence kočárku jsme se nakonec vyhnuli, protože malý hned ven stejně nemohl a své udělalo i počasí. Nakonec jsme se tomu zasmáli, že nám aspoň odpadla starost, kam s kočárkem, který nemá být dle pověr do příchodu miminka v bytě 🙂
Mile mě překvapili v Babyrence - nejenže se snažili pro nás vše sehnat co nejdříve, ale dostali jsme i přebalovací tašku za 1 Kč jako "odškodnění". A nakonec naše COSMO - je super, všem se líbí barevná kombinace (3640 a 3610 - neutrální šedé tóny, tak aby byl napodruhé třeba i pro holčičku), krásně se s ním otáčí a projíždí třeba v obchodě. Jediné, co nemůžu potvrdit je to, že by to byl terénní kočárek...ale to bysme asi museli do těch našich kopců zvolit 4 obří kolečka a zapomenout na všechny vychytávky teutonky. Bezvadný jsou všechny úchytky (třeba právě ta na obal na pláštěnku) nebo variabilita stříšky u kočárku i taria (když malému svítí sluníčko do očí nemusím všelijak manévrovat s celým kočárkem, prostě to jde jedním tahem a hotovo) a co nesmím opomenout - pokud malý usne ve vložené tašce v kočárku, jen ho v ní přenesu domů a on si to v klidu bez "přesedání" dospí. A co víc - když u nás zkoušeli kočárek kamarádi, manžel tu naši káru předvedl tak, že pro teutonku nadchl i je. Takže: konec dobrý - všechno dobré (i za cenu 13 týdnů čekání😉)

katwind
29. čer 2009

Franzovka, já měla Cosmo původně vybrané a po zkoušce u michala v krámu a rozhovorem ním, jsme taky usoudila, že do terénu to úplně není... takže vyhrál Spirit, já s etak těším!🙂

franzovka
30. čer 2009

katwind, nechci tě strašit, ale stejným terénem jsem jela i s kamarádčiným spiritem a nebylo to o moc lepší. Ono to je na prodejně s prázdným kočárkem o dost jinačí než s měsíčním křehkým drobečkem, kterého fakt nechce člověk přizabít jen tím, že jede přes obrubník nebo kořen stromu. Jinak ale na teutonku můžu pět samou chválu. Dnes jsme jeli s tariem na podvozku kočárku a malýmu se to tak líbilo, že nechtěl ani domů 🙂

katwind
30. čer 2009

franzovka - jjk, já si nedělám ilůuze, že vše bude úplně snadné, ale spirit mi přeci jen přišel v porovnání s Cosmem lepší🙂
jinak super, že jsi spokojená, já už s enemůu dočkat 😎

simounah
30. čer 2009

gucci: tak bohužel látka u boudy Trendy plandá - nic na sepnutí tam není. Já už to tady řešila asi na straně 11 - 13. Je to jediná věc, která mi zatím na tomto kočárku vadí. Myslím, že za ty prachy to v Teutonii mohli domyslet. Já jsem si tam našila suché zipy a těma to sepnu a hned to vypadá líp. Koukni ke mě do alba - mám to tam na fotkách prozatím seplé kolíčkama (stejně to drží i s těma suchýma zipama-tenkrát jsem je tam ještě neměla). Mě osobně ta plandavá bouda vadí moc, ale na každém kočárku se najde něco pro a proti. Jízdí vlastnosti zatím vynahrazují to jediné negativum co jsem zatím našla. 😉

franzovka
30. čer 2009

katwind, já zase po vyzkoušení obou kočárků jednoznačně hlasuju pro Cosmo, ale věřím, že i se spiritem najezdíš spoustu kilometrů bez úhony. Tak prima jízdu tobě i miminku!

sarii
30. čer 2009

Ahoj...

Prosímo radu, jak se dává moskytiera na korbičku Fashion??? Obrázek sem našla jen se sporťákem. Ať to dávám jak to dávám, nevím si rady ☹ .

mondullaa
30. čer 2009

martulikk: tak kdyz vam to reklo tolik doktoru, tak snad to tak bude 🙂 nam rekli asi 3, ze to taky bude holcicka a pri kazde kontrole se ptam, jestli se to nezmeninilo 🙂 no me se to uz taky vlece, ale pred koncem to je pry jeste horsi, ale za chvili budes mit tu princeznu v naruci 🙂 tak ja uz zacinam taky pomalu kupovat veci abych to mela pripraveny. a to ti zavidim, ze mas jen maly melounek, ja mam velky meloun a i nohy mam vetsi a ted jak je to vedro, to je zabava 😀
jinak jsem rada, ze tady vsichni pisete samou chvalu na tento kocarek 🙂 aspon vim, ze jsme objednali dobre

simounah
30. čer 2009

gucci: co já vím k těm sporťákům co mi říkali v obchodě : Trendybouda je vícevrstvá, hamatnější.Fashion má modernější design ,navíc mohu pomocí bar.vložek měnit image sporťáku.(nebo nemusím.) .

A mě se zdá, že Fashion nemá na boudě vzadu tu kapsu. A co se týče mého názoru na ty okýnka u Fashion - mě se to zdá nepraktické, že na dítě svítí slunce. Ségra má Jane slalom, kde to taky je a stejně na to dává pořád mikinu nebo něco i když malý spí, aby na něj nesvítilo. Ale je fakt, že u Teutonie se to zdá zhora aspoň překrýt tím lemem.

gucci
1. črc 2009

ahoj simo, už jsem ti psala IP 😉
u Fashion sportovní korby tam opravdu není vzadu ta kapsa, ale zase tam jsou cvoky na připnutí té "plandající" látky. Ty okýnka jsou na bocích, překrýt jde jen to vrchní okýnko, kterým sleduješ mimi.
My chcem stejně černou barvu, tak půjdem asi do té Fashion 😉

jmisa
1. črc 2009

Musím pochválit kvality našeho Fun Systemu, což oceňuju teď hodně, protože máme háravou psici a musím ji mít na vodítku a druhou rukou hravě zvládám kočár a i nájezdy na chodníky atd.

A taky nacvakávání korby na podvozek, úžasný, snadný, rychlý a korba je lehká k přenesení.

martulikk
4. črc 2009

ahojte, chtěla jsem se poptat, jak dlouho čekáte na kočárky...? My máme dnes 3-týdenní výročí čekání na naše Cosmíčko od objednání, tak mě zajímalo, jestli se v reálu daří zkracovat ty dodací lhůty 😉

jmisa
4. črc 2009

No my čekali asi těch 12-13 týdnů.

katwind
4. črc 2009

martuli, já čekám zatím 8 týdnů... snad se dočkám🙂

delfi
4. črc 2009

martulikk my jsem kočárek objednávali na konci března a přišel na konci června - takže fakt 12 týdnů 😝 a prý se dodací lhůty (ve špuntíku) rozhodně nezkracujou

martulikk
4. črc 2009

jejda, to neeeee ☹ já myslela, že aspoň některá z vás písne pozitivnější zprávičku, uf...