Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

tono_babymarket
12. čer 2009

Pre bibi78 i erinbrock
...slnečník i clona je praktický doplonk a veľmi žiadaný, nuž na parádu je naozaj len to, že sa robí vo všetkých farebných prevedeniach....ja určite odporúčam...

Slnečník má lepší rozsah ochrany dieťatka pred UV žiarením a tak isto je to s clonou, ale tam je to v menšom rozsahu a vôbec si nemyslím, že by zakrylo dieťaťu výhľad...clona je žiadaná aj k iným značkám...na trhu sa už objavili aj kópie bez UV-filtru...
...klasickou plienkou čiastočne znemožníš cirkuláciu vzduchu...

erinbrock
12. čer 2009

bibi78 a tono:
jj ja rikam ze ja radeji slunecni strisku (clonu) s UV50 nez slunecnik 😉 za sebe 🙂 - na hlubokou korbicku ta plinka staci - vicemene BIBI ceka v zari a to uz zadne velke horka a moc slunicka neuzije... a asi se pta stejne na sportak, ze bibi?

inna12
12. čer 2009

taky si nemyslim, že sportovní část je úzká 😅
viz. spokojené 7,5 měsíční baculaté miminko, navíc je tam rozvalenej do strany, po správným sedu má okolo sebe místa opravdu dostatek... 😅

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

https://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImage...

bibi78
12. čer 2009

Erinbrock, hej, myslela som skor na sportak, lebo k tej hlbokej vanicke slnecnik urcite nevyuzijem. Tu v Belgicku tolko slnka nie je, takze aj preto som zvazovala...
Tono, vdaka za tip. Prave dnes rano som zrusila objednavku slnecnika 😅 , ale ved vzdy ho mozeme prikupit, pripadne clonu...

erinbrock
12. čer 2009

bibi: 🙂 jeeee v Belgii, to jsem nevedela 🙂 presne tak - ja zatim clonu taky neobjednavala - k hlubokemu nepotrebuji a ke sportaku mam jeste cas - treba vymysli jeste neco "lepciho" nez zacne jaro/leto 2010 😉 😉 😉

stana888
12. čer 2009

Ahojky mamči,tak dnes ( po zhruba 13týdnech čekání) 😒 ,konečně volali z Babyrenky,že jim došel náš kočárek 🙂 🙂 🙂 !! Zítra pro něj jedem-tak už se nemůžu dočkat! 😀

jmisa
12. čer 2009

My už máme našeho krasavce taky doma, dneska jsme si ho vyzvedli. Píšu doma, ale zatím ho máme u manžovo rodičů, tak se nemůžu kochat 🙂

pepuka
12. čer 2009

Ahojky holčiny, potřebovala bych poradit. Když koupím na sportovní část jen ten prodlužovací nástavec dalo by se to používat i místo korbičky.díky

tono_babymarket
12. čer 2009

Pre pepuka
...nie som síce holka 😀 , ale poradím 😉 ...Určite áno, ale zvolil by som aj kokosový matrac...

Pre bibi78
...to nič, veď keď bude treba doobjednáš....

michal_spuntik
12. čer 2009

Pepuka:
tak já to zkusím taky spíš za kluky 😉
Dáse to tak použít. Matrace se hodí - plný souhlas s Tonem. Ale mpžeš koupit třeba i neoriginál tašku na miminko (Emitex nebo Roan) - rozdíl v ceně je téměř nulový a budeš ho moci nosit - to se se sporťákem nedá a bude ti ta možnost chybět.
Michal

pepuka
12. čer 2009

Tak chlapi díky moc za radu 😉 Já na vás nezapoměla jen jsem si myslela,že tady už v pátek večer nebudete a že tady budou spíš holky a ono je to obráceně. 😅 Potřebovala jsem rychlou radu,protože zítra jedeme objednat kočárek a já pořád nejsem rozhodnutá mezi Spiritem ne Quinny speedi.

martuli
12. čer 2009

stana888 - tak at jsi s kocarkem spokojena. V Babyrence jsem koupili krasne cepice pro Bertika a za vyborne penizky, tak se jukni 😉

zuzana581
13. čer 2009

Ahojte. Tak ja dnes prispejem jemnou kritikou. Včera nás zastihol dážď a tak som rozbalila pláštenku. Bola som sklamaná, lebo nesiahala aj cez rúčku aby mi zakrila aj tašku. No ale tak nemôže byť všetko dokonalé, že? A ten obal z tej pláštenky som si dala dolu do košíka a bola som si istá, že som ho tam zastrčila tak aby nevypadol a taktiež aj obal z dáždnika. Samozrejme, keď som prišla domov, tak som zistila, že ani jeden obal tam nemám. Takže fasa. Asi mi ich odfúkol vietor. No a tým pádom aj moja druhá kritika (prvá bola na tú pláštenku): Teutonia má plytký košík. Strácajú sa z neho veci.... ☹

tono_babymarket
13. čer 2009

zuzana581
strata tych obalov ma mrzi ☹ ak sa ti zda mala plastenka, zastav sa niekedy u nas, urcite najdeme nejaku univerzalnu co ti bude viac vyhovovat.
Tono

tono_babymarket
14. čer 2009

Trošku som včera nestíhal, tak ešte k pochybnosti Zuzky...
...väčšina kočíkov má kryt len cez kočík a neprekrýva tašku...napr. Peg Pérego sa len zipsuje na striešku, čiže ani celú striešku neprekrýva...
...na obale z pláštenky sú 2 suché zipsy, ktoré umožnia prichytiť kryt o rúčku...
...s veľkosťou košíka u Teutonie je to z pomedzi väčšiny kočíkov najlepšie, skôr si myslím, že to bolo o tom vetre, ale za to Teutonka nemôže...Ak by robili tie košíky väčšie, maminky by mali tendenciu naplniť ho tak, že by to nezvládla nosnosť košíka...

zuzana581
14. čer 2009

Máš úplnú pravdu TONO. Ja keby som mohla, tak tam dám asi celú domácnosť. Aj s kabelkami to mi ženy tak máme, čim je väčšia, tým viac vecí so sebou potrebujeme brať. 😉 Inak ten košík je fajn, aj velký, len mohol byť trošičku hlbší. A čo sa týka tej pláštenky, tak ja som mala jednu takú, čo sa pretiahla cez ručku (bol tam otvor na rúčku) a visela dolu tak, že ani veci, čo som mala v nakupnom košíku mi nezmokli. Túto aj keby som odopla tie suché zipsy a dala ju na tú ručku, tak mám tašku a veci v košíku aj tak zmoknuté. Nepáči sa mi. Ale nie som si istá, či tá pláštenka, čo som mala nebola k PP Aria a tým pádom by som to na hlboký nedala. Ale to bol asi universálny nie origoš PP. Neviem už. Asi sa u vás zastavím a kuknem či máte nejaký iný. Inak TONO prosím ťa, nemáte philips avent scd 530 (cena?)?

gucci
15. čer 2009

ahojky, včera mi psala kamarádka, že se prý dodací lhůta Teutonií zvyšuje už na 18 týdnů...je to pravda?

katwind
15. čer 2009

gucci, nestraš, to snad ne... Zatím to vypadá, že těch 12-14 bylo maximum a že je naopak snaha o zrychlení...
Michale, že to není pravda vi´d? 😀

michal_spuntik
15. čer 2009

To je šíření poplašné zprávy ... kolik že je za to let ve vězení? 😉
Ne, nic takového se naštěstí neděje. Trend je naopak ke zkrácení - resp. znovudodržování doby 8 týdnů od objednávky do dodání. /plán je dokonce zkrácení ještě na polovinu, ale to že jsem jako neřekl, protože toho se možná dožijí tak naše vnoučata.../
Michal

stana888
15. čer 2009

Tak kočárek jsme v sobotu opravdu vyzvedli!! Je nádherný,zatím sice stojí jen v předsíni a já se na něj chodím dívat, ale už se nemůžu dočkat ,až se mimčo narodí a my s ním vyjedem ven 🙂 🙂 V babyrence mě potěšili a za čekací dobu 13týdnů nám jako bolestné dali za 1Kč přebalovací tašku. 😀 Takže nakonec vše dobře dopadlo! 🙂

steffi77
16. čer 2009

Vcera jsme byli ve Spuntiku a prvni co jsme se dovedeli, ze dodaci lhuta na Teutonku spirit je nejmene 14 tydnu. O nejakem zkracovani pani teda nemluvila 😉

given
16. čer 2009

Zaujimalo by ma, ako je to s dovolenkou vo vyrobni v Nemecku, vraj by mala byt buduci mesiac (kamoska byva v Nemecku, tak sa informovala)? Ako to funguje? Co maju rozrobene, tak to dokoncia a nove sa nezacina, alebo odidu dovolenkovat od rozrobenych kocikov? 😀

kejla
16. čer 2009

Ahojte,

chcem vas poprosit o radu...Rozmyslam nad farbou Teutonie Spirit a nejako ma to taha k tmavym farbam...Aaale, neviem i v tmavom sportaku nebude v lete prilis teplo..Co myslite? A je podla vas rozdiel medzi ciernou, tmavohnedou a tmavosedou z hladiska toho tepla? Dovnutra by som dala bledu vlozku 😉 Ak by sa mi tam mal drobec varit,tak radsej zvolim bledsiu farbu...Dakujem za akykolvek nazor 😵 😵

erinbrock
17. čer 2009

given: tak to mne taky zajima, cekam kocarek prave v cervenci v pulce ci spis ke konci :-O
kejla: ja objednala taky tmavsi - sedy - a svetlou vlozku, sportak sedy a dokoupim svetlou vlozku, byt jsem puvodne chtela korbicku i sportak objednat svetle bezovy... a taky doufam, ze to v pohode zvladneme - asi je to spis o tom, co se ti vic libi a zda budes pouzivat nejakou clonu s UV filtrem, pripadne na vetsi dite kremy s ochrannym faktorem... v horku stejne nebudu nechavat kocarek zbytecne na slunicku ...

editah222
17. čer 2009

Kejla - loni jsem četla nějaký výzkum na téma, jestli na nějakou barvu opravdu více svítí slunce než na jinou (bylo to u aut) a výsledek byl ten, že je to jedno. Rozdíl je tak minimální, že v podstatě žádný není - z vědeckého hlediska. To, že je nám v tmavé barvě větší horko je prý jen subjektivní pocit.
Takže i já jsem si vybrala tmavý kočárek 😀

bibi78
17. čer 2009

Kejla, myslela som, ze mas uz objednane... My sme tiez (resp. ja, manzelovi ide skor o ine kriteria 😉 ) nakoniec vybrali svetly kocik, lebo sa mi viac pacil farebne, ale pri nom som zase zvazovala, ci sa nebude viditelnejsie spinit. Asi je to jedno. Hovori sa, ze cierna pritahuje, ale ostatne tmave farby su podla mna OK. Vyber si taky, ktory sa Ti paci a bude sa Ti pacit ... Ved nezijeme v subtropickej alebo dokonca tropickej krajine, kde prazi kazdy bozi den. Ak sa Ti velmi paci cierna, kludne do toho chod, tych par tyzdnov v lete vydrzite a navyse asi nebudete s malym/malou chodit von cez tie najvacsie horucavy.

kejla
17. čer 2009

Dakujem za nazor kocky 😉 Asi skoncime pri tmavom-bud tmavosedom,alebo ciernom 😉Aj ked podla mna tmave farby pritahuju ovela viac tepla, ale na druhej strane ma strieska na sportaku tu sietku, tak snad to nejako drobcek ustoji 😉
Bibi-este som neobjednala 😀 Ja som hroznaaaaa 😎

safira1
19. čer 2009

Aj my cakame na cosmo uz desat tyzdnov... ☹ Uz len nejake styri a mame ju doma.. 😎

zihu
22. čer 2009

ahoj holky, jen v rychlosti se musim podelit o zkusenost se Spiritem, vcera jsme byli na PRVNI prochazce a musim rict, ze su vazne NADSENA!!!!! jezdi se s nim uplne luxusne a je lehoucky a vubec.. cekali jsme asi tech 14 tydnu, ale stalo to za to!!!! tak drzim palce vsem a preju stastne rozhodovani, pa

ywina
22. čer 2009

Tak žádných 14 týdnů!!! 😝 Nám dnes volali z BM a je to 11týdnů....Hurá!!!! 😎