Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

krpcek
27. únor 2009

gabika ak je jedine negativum na spirite vaha - tak potom to je negativum a viac ako 99% kocikov. 😨
u mna proste vyhrava. a bol najlahsi z tych, co som mala vybrane.

gabika53
27. únor 2009

ano, len váha, inak je veľmi kvalitná 🙂 mám problémy s chrbticou a už aj naše Plico mi pripadá ťažké hebedo/tuším 8,5kg/... ☹ a ešte deniska k tomu behu 😉 chvalabohu, muž vzal krpcov von a mám chvíľku pauzu 😀 inak ja som ešte ke´d som hĺadala kočík, ešte pokukovala po gessleine 🙂 ale neviem, aké sú...dizajn nič moc, no vraj sú tiež kvalitné a asi tiež ťažké...a tu to nikto nepredáva, ani v obchodoch ich nevidno...

gabika53
27. únor 2009

Deniska, Hoco tornado som dala preč už dávno, malá ešte nebola na svete 🙂 AT4 mám kúpenú používanú pre malú do zimy a do terénu/v speedy nemôže byť, je príliš otvorené/, ja som hľadala trolkolku ĺahšiu na beh a korčule, preto speedy...AT4 nie je na šport 😉 no Hoco sa dalo otáčať tak ako Teutonia...z toho hľadiska pre mladšie die´ta lepšie....speedy je také asi pre staršie, hoci som dokúpila aj madlo, ale malú do neho nedávam, AT4 je zasa dobre krytá, nefúka dnu...ale najradčej by som mala len jeden kočík, no ale dá sa to? do obchoďáku ani so speedy...to je moc veĺké a ťažké.. 😒

tilly
27. únor 2009

grettka, že? to pérovanie je super 😀 to sa mi strašne páčilo, bolo to také... technické... 😀

ozaj k tej šírke teutonie, tiež sa mi zdala dosť úzka, ale krpec sa tam vyspal v pohode takto pred rokom aj s fusakom (čiže mal 2,5 roka)...

tilly
27. únor 2009

stana a uvažovala si nad mistralom s otočnými kolieskami a prehadzovacou rúčkou? keď to hodíš na stranu, že budeš mať veľké kolesá vpredu, tak ti to prejde terénom a kočík je 4 kolka, čiže stabilný 😉

zuzana581
8. bře 2009

Ahojte. Trošku tu pripomeniem túto tému. Baby, čo ste mali objednané kočíky, tak čo? Už prišli? Ste spokojné. Mne ešte neprišiel, ale som rada, lebo sa ideme sťahovať a o jednu starosť zatial menej. LUCKA som videla, že tebe už prišiel. Pekný. A inak ako? Si ešte doma? DENISKA bud je Gabika53 len taká trošíčka premúdrelá (prepáč, nič v zlom), alebo s tým kočíkom naozaj nie je spokojná, ale veď nemusí byť každý. Len mi je tiež divné, že má doma buď samé haraburdy (PegPerego), alebo "ťažké" kočíky. Ja som mala PegPerego Aria a to bol lahký kočík a keď mala Sofia 1,5 roka, tak sa už nedal ani ovládať ako bol zle rozložený. Cosmo aj keď je ťažší, tak je tak perfektne ovládatelný, že aj 18 kilová Sofia mi tam pripadala ako pierko, ale to som už písala. A kočík predsa nie je na posilovanie (nezdvíhate ho každých 5 minút), tak je to pre mňa taký nepodložený argument, že prečo teutoniu nie, že sa s tým ani netreba zaoberať. Tak sa zatial majte a píšte svoje pocity a skúsenosti s kočárikmi.

denisab32
8. bře 2009

zuzana581
- podľa mňa má len Gagika zlého poradcu - sestra 😉
- nepoznám človeka, ktorý by bol s Teutonkou nespokojný a to hovorí za všetko 😉

krpcek
8. bře 2009

zuzi ahoj. 🙂 no nas uz prisiel, tak sa vytesujeme ako male deti - stale okolo neho chodime a obdivujeme ho. 😵
inak sa mame v pohode - ale vies ake to je tieto posledne tyzdne, uz len cakas, ze co sa bude diat . . kedy sa to uz spusti . . .stale sa len pozorujem, ze ci uz. 😔 😔
v piatok sme boli s andrejom na predporodnej priprave pre oteckov, tak ten sa uz tiez nevie dockat. 😀
a vy ako?

zuzana581
9. bře 2009

Luci, máš IP.

martuli
9. bře 2009

Ahoj holky, prosim o radu, misto korbicky mame mekkou vlozenou tasku, mam do ni koupit i matraci? Asi ano, ze?

grej
9. bře 2009

Martuli - taky mám objednanou měkkou vložnou tašku a žádnou matraci do toho kupovat nebudu. Probírala jsem to dost s paní v krámě a nic takovýho neříkala. Ono to má tu vložku docela měkkou, nepřišlo mi, že by byla matrace potřeba...

martuli
9. bře 2009

Ja prave ted koukala na netu, ze se da dokoupit, tak jsem nevedela, vlastne ji muzu koupit, at pojedeme pro kocarek. Ja jen premyslim, ze kdyby se treba mimi pozvracelo nebo procuralo ,tak to bude hned na te tasce.
Kde jsi kupovala kocarek?

zuzana581
9. bře 2009

Ahoj MARTULI. Ja si tiež myslím, že netreba ten madrac. Ani si to neviem predstaviť, že by v prenosnej taške bol ešte aj madrac. Ja som to v kočíkoch riešila vždy tak, že pod hlavičku som dávala preloženú látkovú plienku a ak náhodou malá grckala, tak na tú plienočku a bolo po probléme. Predpokladám ale, že tá prenosná taška sa dá krásne oprať, očistiť v prípade nehody, lebo tá tvrdšia časť sa dá odpojiť a máš iba niečo ako fusak, tak to preperieš.

bolk
10. bře 2009

Ahoj my mame taky mekkou vloznou tasku. Spis bych to resila tou plinkou. Myslim, ze ta matrace je spis urcena do te druhe vlozne tasky nebo kdyz pouzivas jen ten nastavec. Tasku jsem jeste neprala, ale myslim, ze by to jit melo.

grej
10. bře 2009

Martuli - jo taklhle... tak to jsme koupili takovou vložku do kočárku, je to jen takový tenký kus látky, který se dá jen do té tašky a když se mimi pozvrací, tak se dá vyprat jen to. Doporučili nám to v krámě. Objednávali jsme to v LIberci v Babyrence. Sice jsme z Prahy, ale tady jsem nějak nebyla moc spokojená s prodavačkama.

tilly
10. bře 2009

denisa, koľko vyjde mistral S (s otočnými kolieskami) s vložnou taškou?

tilly
10. bře 2009

jaj a prosím / ďakujem 😀

grej
10. bře 2009

Jestli můžu odpovědět já:
Dle naší faktury nás to stálo následovně:

MISTRAL S HB 3460 50 kola 14155.00
měkká vložná taška 2992.50
nánožník 665.00
prodlužení 712.50
sluneční stříška COLOR-IT 427.50
Vložka do kočárku FASHION 465.50
Nylonová pláštěnka č 760.00
adaptér Maxi-Cosi 2 09 - 855.00
Fusak Fleece Inlay 940.50
přebalovací taška 1567.5

Takže celkem 23.256,- Kč. Upozorňuji, že jsme na všechno dostali 5% slevu.

grej
10. bře 2009

Jo a tohle jsou ceny s DPH a už po té slevě.

eevvaa1
10. bře 2009

ahojte. rada by som kupila sportovy kocik teutonia fun system. mate ho niekto?aky je?
dost velky? zmesti sa tam 3rocne dieta?
je dost odpruzeny, nedrnca tam babo?
byvam sice v meste ale chodniky su ako v poriadnom terene a mame aj schody k vytahu takze ho budem musiet nosit.
je to hroza najst nejaky kocik ktory je lahky, odpruzeny, da sa dat do lahu, dost priestranny pre dieta,vetratelny v lete a este aj maly do kufra auta. Ak ma niekto taky tak prosim povedzte ktory, uz som studovala vsetky a fakt neviem.

martuli
10. bře 2009

grej -taky jsme ho objednali v Liberci, i kdyz bydlime kousek od Prahy, a tu vlozku jste kupovali taky tam?

klementina
10. bře 2009

ahojte, my mame teutoniu S3 som s nou maximalne spokojna, zatial som nenasla nic co by mi vadilo a to jazdime aj po riadnom terene. skusali sme aj nastup do mhd, aj obrudniky a vobec sa mi nepotvrdilo to, co sa hovori o trojkolkach, ze sa s nimi tazko vystupuje na obrudnik alebo do nizkopodlaznej mhd.
chcem sa len spytat tych predajcov co som chodia, sa mi zda, ze som raz videla, ze sa daju dokupit k nemu navleky na kolecka- ci sa fakt daju a kolko stoja? a da sa s tymi koleckami potom aj pohybovat po byte? potrebujem sa totiz dostat cez chodbu a obyvacku na balkon s tym kocarom, ked mala este spi, a nechce sa mi tie kolecka alebo parkety zakazdym umyvat.

michal_spuntik
10. bře 2009

Ahoj, daju a stoja 200 (českých)
M.

tilly
11. bře 2009

grej, ďakujem

eevvaa, ja som mala fun pri 2,5 ročnom chlapcovi a v pohode, aj sa tam v zime vo fusaku vyspal...

eevvaa1
11. bře 2009

dakujem tilly velmi pekne.

a je dost odpruzeny? zvladne aj sneh v zime a lahsi teren?
sklada sa lahko? lebo budem musiet zakazdym ho zlozit a vyniest k vytahu asi 25 schodov (aj dieta, nakup,...)

grej
11. bře 2009

Martuli - ano, vložku jsme kupovali taky tam.

Eevvaa - možná by bylo lepší vyjet po schodech pozadu, ne? Než ho pokaždé skládat... Nevím, jen tak přemýšlím, mám do baráku taky schody, ale jen 4 😉

tilly
11. bře 2009

skladanie si už nepamätám, tuším dve páčky sa tam zatiahli... ľahší terén určite zvládne, aj sneh...

tilly
11. bře 2009

ozaj, na solano sa dá pripevniť len maxi cosi a tario alebo aj romer baby safe?

martuli
11. bře 2009

Grej - diky za radu, az pro kocarek pojedeme, tak ji taky koupime, prozradis mi prosim kolik stala. A kdy budete mit kocarek? My nekdy koncem dubna

grej
11. bře 2009

Martuli - je v tom seznamu, jak jsem výše psala.
Vložka do kočárku FASHION - 465.50 Kč (s 5% slevou).

My si kočárek objednávali na konci ledna a předběžný odběr napsali koncem března, tak uvidíme, jak a kdy se ozvou...