Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

zeleny_cajik
3. čer 2009

lynn, my sme vzali na zaklade odporucania tie vacsie, a to kvoli tym prednym. Na predajni mali dve vzorky - mistral s mensimi kolieskami a myslim ze cosmo s tymi vacsimi. k tym vacsim patria aj mensie s trochu inym tvarom - tiez s takou vyssou "pneumatikou" a s tym sa mi lepsie soferovalo, aj ked neviem vysvetlit, preco. Aj ked na pohlad sa mi viac pacia tie "paprskove" 😉

martuli
3. čer 2009

Holky, nevite nahodou jak se na autosedacce Teutonia TARIO prodlouozi pasy pres ramena? Nejak na to nemuzeme prijit.Diky za odpoved

michal_spuntik
3. čer 2009

Pro Martuli (i ostatní, kteří s nastavením pásů bojují 🙂 :
Přenastavení pásů v Tariu:
musí se přehodit do vyšší polohy.
1) Otoč jí dnem vzůru, povytáhni pásy skrz tu štěrbinu směrem k nožičkám a vyhákni je z toho kovového napojení.
2) vytáhni uvolněné ramenní pásy úplně skrz skelet a nasaď je o jednu nebo dvě polohy (podle potřeby) výš
3) opět je prostrč tou štěrbinou až ke kovové přezce ze které jsi je vyhákla
4) zahákní pásy do kovové přezky a celé to popotáhni dovnitř štěrbiny.
Nevím nakolik je tento postup srozumitelný, kdyžtak mi napiš IP...

eniuch
3. čer 2009

bibi78:
nase babo je sice este malinke ale uz sme vyuzili otacanie vanicky, urcite je to dobra vec

zeleny cajik:
mame spirit a s obrubnikmi sa to da, naozaj...
a tiez sme sa rozhodli pre Spirit po tom ako sme si ho skusili...oproti stvorkolke sa nam s tym manipulovalo omnoho pruznejsie.

rybkaz
3. čer 2009

lucillienka: Nám právě výtah začíná v mezipatře mezi přízemím a prvním patrem, takže já si to užiju dolu i nahoru 🙂 To byl jeden z důvodů, proč jsme vybírali 3kolku, protože mi přijde taková kompaktnější, člověk to popadne a jde - a u Teutonie je to za co vzít, ten rám podvozku je prostě super 🙂

bibi: Já taky nejdřív chtěla Jané Slalom, ale jednak mě odrazovalo to, že si nemůžu ten sporťák otočit proti sobě, jednak jsem na netu narazila na spoustu nespokojených maminek... Kočárek se povoluje, rozvrzává, dost z nich bojuje s padající brzdou (brzda padá za jízdy a přibrzďuje kočár), navíc kamarádce snad po 2 měsících tak popraskala slída na boudě, že musela reklamovat, jiné se zas neustále povoluje přední kolečko, takže se s nezaaretovaným téměř nedá jet... takže jsem hledala dál a vyhrála Teutonka 🙂 zatím čeká u rodičů ve sklepě, až do ní bude co dát 🙂

Jinak jsme teda vybrali Spirit, myslím, že ježdění s 3kolkou je jen o zvyku... Takže i babičky se to rychle naučí 🙂

kejla
3. čer 2009

Bibi,

presne ten isty-jediny "problem" s Teutoniou mam aj ja 😀 😀 Ale ked porovnam kvalitu a to jedine negativum,ktore je vysostne otazkou vkusu,nie je o com...Mame rovnaky termin, rovnaku dilemu a aj my cakame chlapceka 😀 Cas sa nam krati, ze? Najvyssi cas si definitivne vybrat 😉 Mne velmi pomohol nazor Michala, dakujem Michal 😉

aurrelia
3. čer 2009

No tak ja som pôvodne tiež chcela Jane Slalom, ale má ho kamoška a vadilo mi to, že keď sme išli v obchoďáku dole eskalátorom, tak ako keby tá ručná brzda ani nebrzdila, musela kočík držať celou silou. No a potom pre Teutonku rozhodlo aj to otáčanie sedenia. Tiež som síce chcela nejakú svetlejšie modrú alebo peknú zelenú farbu kočíka, ale nejako som sa s tým vyrovnala, že nebude. Vybrala som si čokoládovú vaničku so svetlým vnútrom a svetlý športiak. Tieto dve farby sa mi najviac páčili, hoci pri tej svetlej riskujem časté pranie, ale hádam to nejako zvládneme a možno doň časom kúpim čokoládový poťah.

bubadlo27
3. čer 2009

michal
s bambini nemam nic spolocne, len ich registrujem ze tu v TT su 🙂
nakupovat k nim nechodim, podla mna su na niektore veci az predrazeny a ked som mala zaujem o jeden kocik, tak ma ta cena az posadila 😠
takze schizofrenicka nie som, a 2 nicky nemam 🙂
a dost mi tu v TT chyba nejaky super obchod na kociky, aj ked samozrejme BA nie je tak daleko a casto chodime aj za hranice

a o teutonku som sa zaujimala len preto, lebo kamoske sa ma teraz narodit babo, momentalne zije v nemecku a nevedela sa rozhodnut pre vozidlo 😉 , tiez mi hovorila ze na dodanie kociku musi strasne dlho cakat , vybrala si samozrejme ze teutonku, tych je tam veeeela 😉 tak som chcela vediet, co o nich pisete a narazila som len na vase osocovanie, takze uz dufam ze to skoncilo 😉

katwind
3. čer 2009

kejla, bibi, jsme na tom stejně, stejný termín, taky kluka 😉 Ale mám náskok, mám už 4 týdny objednáno 😀

kejla
3. čer 2009

Katwind, ty si sikulka 😉 A co bolo hlavne kriterium, ze si sa rozhodla pre Spirit,aj ked si povodne chela styri kolesa? Lahsia ovladatelnost?

aurrelia-dakujem za nazor 😉 Tiez si sa rozhodla pre Spirit,ako Katwind?Mna farby tiez velmi neoslovili, chcem neutralny kociik a chyba mi v ponuke nejaka svieza zelenkava 😉 Ale ja mam veeelmi rada cokoladovo hnedu, takze tvoja kombiacia bude urcite krasna 😉 Potom odfot 😉

rybkaz
3. čer 2009

aurrelia: Ono totiž ta ruční brzda u Jané brzdí jen to přední otočné kolečko, tudíž když jedeš po eskalátorech a kočárek ti stojí na zadních, tak je ruční brzda opravdu nebrzdí. Teutonka má tu ručku právě na ta zadní kolečka, takže jízda po eskalátorech je bezpečnější.

bran
3. čer 2009

ahojte, neporadíte mi prosím někdo, jestli se dá sehnat skate k ke Spiritu (S3) ? Kočárek mám už dva roky, teď přibylo nové mimčo a pro bráchu potřebuju skate 😉 Zjistila jsem ale, že na S3 se originál skate nedělá 😒

katwind
3. čer 2009

kejla, přesvědčilo mě hlavně to, že spirit je lepší do terénu než ty malá kolečka. Do terénu holt buď 4 velká nebo 3 velká. Já tam zkoušela jezdit s Mistralem (4 velká kola) a spiritem (3 velká kola) a to bylo jasné, se 4kolákem jsem měla pocit, že to je těžkopádné, těžké, těžce ovladatelné, prostě to musíš furt nadzvedávat. Se spiritem, kterým krásně projedeš mezi regály bez nadzvedávání, to bylo fakt neporovnatelné. Druhý den jsem tam do prodejny přišla znova i s manželem, ten to taky zkusil s oběma a měl stejný pocit jako já, takže spirit prostě vyhrál 😎
Takže proč? kvůi terénu, kvůli ovládání a kvůli váze - působil na mě mnohem lehčeji než Mistral 😉

kejla
3. čer 2009

Dakujem katwind 😉

michal_spuntik
3. čer 2009

Pro Bran:
ahoj, skate jde ke Spiritu až od kolekce 2009. Těm starším vadí rozdělovač brzdné síly na zadní stavbě. Kolekce 2009 to má řešeno jednodušeji a tak, aby to nevadilo právě umístění stupátka pro starší dítě.
Jde ale upravit obyčejný skejtík (neoriginál), tak aby šel i tvého Spirita.
Michal

tynushqa
3. čer 2009

Ahoj bibi,
my sme mali jane slalom a teraz mame teutoniu spirit. Tak moj nazor ze obidva kociky su perfektne.
JANE - sme mali v zime a obrovska vyhoda su tie nafukovacie kolesa cez sneh sme sli uplne super, je lahky a oproti teutonke skladnejsi a ked je zlozeny tak si ho odnesiem ako kufor na kolieska /neviem ako to opisat 😀 /. Neviem ako ma teutonia vanicku, mame iba sportiak ale jane ma velku vanicku. Pri sportovej casti mi nevyhovalo material vnutra - taka umelina, mala sa mi v nom hrozne potila...neda sa dat do uplneho lahu a je taky viac odhaleny oproti teutonii. Este sa mi paci na jane ta rucna brzda ze je iba na jenom kolese v predu lebo pri teutonke je na obidvoch zadnych a nevieme to doladit aby to brzdilo naraz ☹ tak ma taha vzdy do strany... Teutonka ma zase super odpruzenie, da sa dat do lahu a mala je tam ako v bunkri 😀 no nevyhoda je ze je velky zaberie cely kufor a ked sa zlozi tak sa rozklada lebo tam nie je hacik na zahaknutie ako ma jane. Myslim ze dizajnovo vyhral Jane ale zase pri teutonii je citit kvalita /nic tam nevrzga, necinka a pod../ Inak tu striesku na Jane sme vymysleli tak ze v Babylande siju striesky a tam sme kupili cisto latkovu bez tej folie 🙂
Prepacte ked to je nezrozumitelne - vela hodin 😅

aurrelia
4. čer 2009

Kejla, áno vybrala som si spiritku. Pôvodne som chcela Mistral s otočnou rúčkou a otočnými kolieskami, ale vadilo mi, že sú malé a aj dizajnovo sa mi viac páčila spiritka, tak som objednala ju. No ťažko to bude síce zvládať manželov otec, ale časom to určite rozdýcha. 🙂 Takže sa už len teškám, že kedy príde, ale ešte si veru počkám.

lucrezinca
4. čer 2009

Ahoj holky, taky jsme pred par tydny objednali Mistral S HB, protoze je takovy obojetny...jak pise lynn 🙂 Bavila jsem se s maminkama, ktere ho maji a moc ho chvalili - super do mesta a zvlada i teren. S tou vahou si hlavu nelamu, zatarasim dvere do mhd a nekdo mi snad pomuze 😀 Prehazovaci rukojet se bude urcite hodit, zvlast po tom, kdyz jsem videla kamaradku bez prehazovaci rukojeti, jak se snazi kocarek natocit tak, aby na dite nesvitlo, nefoukalo, no to byly manevry. Rikala, ze by takovou vychytavku dost ocenila a to me presvedcilo. Jinak kolecka budeme mit taky ty paprscity, to vybiral pritel....aspon neco jsem ho nechala vybrat 😎 I kdyz jsme se celkem ve vsem shodli. Uz se nemuzu dockat, az prijde....bude to az v srpnu, ale stejne ho driv potrebovat nebudem...snad! Jinak jsme objednavali ve Spuntiku, prodavacky byly fajne a snazily se poradit, zadny natlak - takze doporucuju. At se nam vsem s tema Teutonkama dobre jezdi!!! 😉

zuzana581
4. čer 2009

ENIUCH máme fábiu combi a je malá. Aj vzadu dve autosedačky a je to tam len tak tak. Som zvedavá, jak mi chceme isť v lete do Talianska s týmto autom. Dúfam, že sa tam pomestíme s tou našou teutonkou. No a čo sa týka cestovania v mhd, tak presne ako som predpokladala, nikto sa zrovna netrhá aby pomohol matke s kočíkom, tak som väčšinou zdvíhala kočík sama, a nie je zrovna najlahší, ale dá sa. Malá somnou vždy pekne natúpila aj vystúpila, iba raz sa potkla na schodoch chúďa, keď sme nastupovali, ale nič sa jej nestalo. Inak mám aj jednu kritiku už čo sa teutonie týka, ale nie ku kočíku, ale k prebalovacej taške. Drží iba na suchý zips a stále sa otvára. Je taká nedomyslená. Najprv sa mi páčila, lebo je fakt priestranná, ale nie je bezpečná, čo mne vadí. Stačí zboku strčiť ruku a mám peňaženku. Taktiež aj zlodej... No ale zas nemôže byť všetko dokonalé ako stále tvrdím. Inak super.

standu
4. čer 2009

ahojte, kto ma solano??? velmi sa mi pacia

eniuch
4. čer 2009

lucrezinca:
prehadzovacia rukovat moze byt naozaj super...my ju nemame ☹ . raz sme kvoli slniecku potrebovali otocit vanicku (este stale nam nedosla slnecna clona), no tak sme ju odpojili a otocili opacnym smerom, este ze som bola s manzelom...s babatkom bola vanicka dost tazka, bolo to kratko po porode... ale clovek si zvykne 🙂

zuzana581:
fabia je naozaj malinka, som zvedava co za nove auticko vyberieme my...momentalne mame v merku novy Scenic...
teraz mame kufor cca 350 litrov a asi nam nestaci - kvoli kociku 🙂
ja mam prebalovaciu tasku len par dni takze este nie je zabehnuta, MHD mi nastastie nehrozi ale v meste sa tiez moze stat incident...zlodeji su vsade. kebyze sa nasije dalsi suchy zips? alebo cvoky, patentky....po bokoch alebo tak nejak...skusim na to mrknut. 😉

zajo79
4. čer 2009

standu..na solano Ti nikto nenapise nic... 😀 pozri na mmb, alebo na baby-cafe.
Ale chvalia ho,vraj je super.

standu
4. čer 2009

dakujem 😉

mooncaa
4. čer 2009

Ahojky,

jsem tu nová, už jsem přečetla téměř celou tuto diskusi a Teutonka mě nadchla.

Mám momentálně v užším výběru Jané a Teutonii a potřebuji poradit. Je hluboká korba Teutonie podobně velká jako Jané, či která je větší? Děti mívám velké, tak potřebuji, co největší.
A co skladnost kočárku? Potřebujeme do auta co nejskladnější.
U Jané jsem slyšela stížnost, že nejde dát sedačka až do sedu, že je to jen takový pololeh. Jak je na tom Teutonka?
Případně další porovnání uvítám. Teda pokud moc neodbočuji od tématu.
Díky.

bibi78
5. čer 2009

mooncaa, prave vcera som si bola pozriet teutonky spirit a asi pred 2 tyzdnami jane slalom pro.
Miery pri jane som si nezapisovala, ale sportovy kocik sa mi zda priestrannejsi ako u spiritu, ktory ma sirku sedu iba 30 cm, co je menej ako hlboka vanicka (jej rozmery su asi 73 x 34). Co na to odbornici-cky? 😀
Zlozeny podvozok ma miery asi 95 x 62.
Teutonka sa da dat do uplneho lahu, aj uplneho sedu, to je velka vyhoda, navyse celkom ok peruje. Ale su tu skusenejsi, ktori urcite odbornejsie poradia. 😉

martuli
5. čer 2009

Tak jsem dneska byli poprve s novou sedackou od Teutonie na vylete u pani doktorky, musim rict, ze je uzasna, hlavne jak se rychle zacvakne do baze a clovek nemusi motat pas kolem sedacky
A kocarek pry prijde zitra do Liberce, zacatkem tydne si pro nej jedeme

zuzana581
6. čer 2009

ENIUCH určite tú tašku vyriešim našitím cvokov dolu na obe strany len neviem ako vyriešim tie boky zvrchu. Tam kde sú tie otvory. Musím niečo pošpekulovať.

MICHAL mohla by som ťa poprosiť o radu. Ideme na dovolenku v lete autom a keďže je lacnejšie kúpiť kočík ako nové auto 😉 , tak som rozmýšlala o tom Solane. Aj keď sa mi nepáčil spočiatku, ale videla som ho jednému pánovi v nemocnici a celkom sa mi pozdával. Ide o to, že malý bude mať tri mesiace keď pôjdeme a potrebuje byť ešte na rovnom. Mám prenosnú tašku a potrebovala vy som vedieť, či ide Solano na ležanie a či tam tá prenosná taška vojde. Ďakujem.

martuli
6. čer 2009

HUra hura hura
Prave volali z Babyrenky, ze tam mame kocarek

jmisa
6. čer 2009

Martuli, tak gratulka 😀

martuli
6. čer 2009

Dekujeme, tak doufam, ze s kocarkem najedeme spousty bezproblemovych kilometru 😉