Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

eniuch
9. čer 2009

michal,
pekne si to napisal, vdaka ze tvoj cas, vysvetlenie, snahu....a kazdu dobru radu v tomto fore. si super 😵

tono_babymarket:
ja som nedostala od vas ziadny doplnok zdarma (iba tu 10% zlavu ktoru dostava kazdy)...takze do buducna s nim mozem ratat? 🙂

zazit:
na tvojom mieste by som sa nebala, podla mna sa to vsetko po Michalovych intervenciach a rokovani s Nemcami v CR dobre rozbehne resp. rozbehlo.

bibi78
9. čer 2009

pudo,
zalezi, kedy mas termin... ak mas este dostatok casu, tak okrem rad od tuto odobrnikov, si precitaj recenzie na jednotlive Teutonky od roznych zakaznikov... chod do obchodov, vyskusaj oba typy, daj si do nich nejake zavazie (napr. nejaky iny tovar z obchodu) a skus "kocikovat" aj s tym, skus vyjst na nejaky schodik a zistit, ktory sa Ti lepsie ovlada... skus zlozit podvozok a dat do auta (ak nemaju rovnake miery) a zisti, ktory sa Ti nielen lepsie sklada, ale aj priestorovo vyhovuje autu. Mne sa zda, ze Spirit lepsie peruje, napriklad... v obchode mozes stravit hodiny, aj dni... 😀

tono_babymarket
9. čer 2009

Pre eniuch a zazit
...nerád by som ťa sklamal, ale to, či sa zlepšia dodávky nezávisí do Michala a ani od tohto diskusného fóra, môžem ťa ubezpečiť, že rokovania slovenského dovozcu sú intenzívne, len o tom nikde nepíše... a taktiež sa tovar snaží objednávať predvídavo, v podstate aj tvoj kočík bol skladom, doobjednávali sa len doplnky...
je lepšie počítať s horšou verziou a mať kočík načas...

Pre puda
...radšej raz vidieť ako 3 x počuť...

editah222
9. čer 2009

Pudo - musíš si ty kočárky sama ošahat. Já jsem si vybrala Spirit, protože jsem s ním jezdila a jezdilo se mi výborně Ale kámoška třeba 3-kolky nesnaší a Jané (myslím Slalom?) od švagrové nechtěla, blbě se ji s tím jezdilo. Každá je jiná tak nám každé vyhovuje něco jiného.

bibi78
9. čer 2009

Tak sme rozhodnuti objednat si zajtra Spirit s autosedackou Maxi cosi.
Je nejaky rozdiel v kolieskach 50 a 60 alebo ide len o dizajn? Mne sa zdaju krajsie tie 50, tzv. "paprskove", ale vraj 60 su lahsie na udrzbu, resp. cistenie. Dakujem vopred za rady! 😉

sarianah
9. čer 2009

pudo
..to sa Ti nezdalo ze je sedacka na teutonke uzka, ona skutocne uzka je..pred objednanim som do nej dala maleho, lebo na pohlad sa mi to tiez zdalo nejake uzucke..a na zaklade toho som nakoniec uplne radikalne zmenila rozhodnutie kupit teutoniu..tento parameter ma podla mna teutonka totalne neprakticky, co je skoda..

jmisa
9. čer 2009

Pudo, já chtěla Spirit, ale pak jsem viděla Fun a objednali jsme Fun 😀 Nějak nám víc padl do oka nebo spíš do ruky.
Spirit asi víc pruží, ale Fun je zase o trošinku menší při složení a myslím, že je užší ta konstrukce, že jsem to měřila kvůli výtahu, tak tam nějaký centimetr byl. Na ovládání mi to přišlo stejné.

Ale jak už bylo psáno - každému vyhovuje něco jiného a tak není nad pořádné poježdění s oběma kočárky.

bibi78
9. čer 2009

sarianah,
ale hadam 7 mesacne babo sa tam zmesti... ved tvrdia, ze je to do 3 rokov a zatial si ziadna majitelka nestazovala... je pravda, ze aj mne sa sedacka zda uzka, ale 100%-ny kocik aj tak nenajdem, kazdy ma nieco a ta sirka to je asi jedine, co spiritu ubera z krasy... 😉

pudo
9. čer 2009

no musim to ist fakt otestovat nazivo.... 😉
a k tej sirke... mrkla som do albumu zuzany581, kde ma v kociku starsiu dcerku - tam to az tak uzko nevyzera, hoci nazivo sa mi fakt zdal kocik hrooooooozne uzucky.... a predpokladam, ze my budeme mat dost velke baby (obaja sme dost vysoki), takze preto tie obavy. Ozaj ZUZI - kde si zohanala tu tvoju farbu Teutonie????
Ale zas velky kocik typu Cortina alebo PP by som nechcela, lebo mi pridu velmi nespratne a tazsie (a nemam rada tie predlzene teleskopicke opierky noh na sportakoch - brrrrrr), preto sa mi tak Teutonia paci.
Ale asi fakt ideal neexistuje....

jmisa - presne tak, presne.... spirit pruzi, to som si odskusala u jednej maminky, ale zdal sa mi aj dost nestabilny, hlavne akoby predne jedno koliesko islo lahko dohora a cely kocik na zadne.... ale to mozno preto, lebo v nom nebola vaha dietata.... tak musim ist fakt otestovat s nakladom....

bibi78 - mne sa zas pacia 60ky, lebo opticky vyzeraju uzsie.... tie 50tky vyzerali dost masivne na Spirite... ale je to asi vec dizajnu a vkusu, myslim, ze tam v ucele nebude az taky rozdiel....

fuuuu- nejak som sa rozpisala

michal_spuntik
9. čer 2009

Zareaguji jen lehce na poznámku Tona odhledně dodávek:

Možná má Tono pravdu, že jsem na zlepšení situace neměl žádný vliv. Možná by přišlo zlepšení i tak... to posoudit neumím a je mi to vlastně ukradené. Nechci mít pomník, chci aby maminky, které si objednaly kočárek u nás byly spokojené.

Naše zastoupení v ČR samozřejmě i předtím také neustále jednalo (paní Pichlová není žádný flink, který by na zákazníky kašlal) - bohužel i přes její veškerou snahu se situace jen a jen horšila.
Asi bylo potřeba, aby ta rozhodující (a naštěstí velmi sympatická, nenafoukaná a schopná) ředitelka obchodu pro naší část Evropy přiletěla za námi do Prahy. To se nám povedlo zařídit.

Od té doby utekly zatím necelé dva týdny a nám (tím nemám na mysli celou ČR) už přijelo 5 nákladních aut plných kočárků, které byly ve skluzu.

Na toto setkání jsem jako jeden z podkladů nesl seznam (tuším) 44 již narozených miminek (dost hrůza, už jsme nevěděli co dělat) a celkem cca 120 sestav ve skluzu ... k dnešnímu dni jsme na stavu "jenom" mínus 5... takže nějaké zlepšení nastalo. To co chybí jsme schopni pokrýt kočárky (Teutonia), které pro tento případ máme na zapůjčení, a na tento víkend máme nahlášenou další zdvojenou dodávku... Dokonce po "letech" nám zbývá něco pro ty, kteří přijdou na poslední chvíli a potřebují vybrat koupit a odjet (samozřejmě s omezeným výběrem barev)

... takže jak jsem začal, tak také skončím - je úplně fuk, co bylo důvodem té změny. Podstatné je, že situace má výrazně zlepšující se tendenci... tak teď už jen aby to vydrželo... 😉

Michal

michal_spuntik
9. čer 2009

Bibi a všechny, které mají dilema s tím, jaká kola zvolit:

zkusím porovnat 50 a 60 mezi sebou...
oboje mají stejnou konstrukci - tedy jsou to komorová, bezdušová kola s minimální váhou, s ložisky a s velmi dlouhou životností pneumatiky.

50 - nízkoprofilové - vhodné do terénu i do města díky plochému profilu a tím i velké styčné ploše s terénem se v porovnání s jinými málo boří do měkkého podkladu a vypořádají velmi dobře i se sněhem nebo pískem - doporučuji je pro Spirit a Mistral P.

60 - normální standardní profil - zaměření použití je stejné,jako u výše zmiňovaných, ale díky "klasickému" tvaru profilu vypadají více jako nafukovací kola a proti "padesátkám" se o trošku více zaboří právě ve sněhu nebo písku. Na druhou stranu v menších průměrech kol jsou ta malá kolečka v porovnání se vzorem 50 širší a tím mají o něco lepší vlastnosti... z toho vyplývá i mé doporučení: Mistral S, Lambda, Cosmo a Fun.

Pokud se vám ale budou líbit jinak než jsem teď doporučil, tak si s tím hlavu nelamte a vemte to, co se vám líbí více (takže klidně Spirit na 60 nebo Cosmo na 50). Rozdíly v jízdních vlastnostech jsou velmi malé a za normálního provozu je vůbec nepoznáte...

Michal

... jo a co se čištění týká, tak je to nastejno... oboje je nejlepší ostříkat hadicí 😉

martuli
9. čer 2009

Tak jsme dnesak byli na prvni projizdce, kocarek je uzasny, jen mi kazdy rika ze je moc maly, tak nevim, ale prcek je psokojeny, lenae a hned spi

michal_spuntik
9. čer 2009

Šířka sportovního sezení:

nedalo mi to a šel jsem teď přeměřit ty šířky sportovního sezení. Zde je výsledek...
... šířka u Trendu mezi zipy - 29 cm.
... šířka Fashion (zipy nemá) takže vypolstrování - a to je široké 30 cm.
... pro obě provedení - Fashion i trend šířka na sezení využitelná (tedy maximální šířka kyčlí se kterou se dítě do sportovního sezení vejde) 35 cm (ano o 6 cm více než šířka mezi zipy a o 5 cm než šířka vypolstrování)
... šířka mezi područkami - 34 cm (tedy o 1 cm méně než dole)

... zkusil jsem si do toho kočárku sám sednout (mám 181 cm a 88 kg) - není to pohodlné, ale vejdu se 🙂 nekecám. Takže sedmiměsíční miminko se tam vejde také... a asi ho to i unese 😎

závěrem: šířka je opravdu dostatečná.. ti vývojáři nejsou idioti, aby udělali po všech stránkách perfektní řadu kočárků, navrhli uzká sportovní sezení a tím celou svou práci znehodnotili. Navíc se to nevyrábí prvním rokem a kdyby už byli tak pitomí a napoprve to navrhli úzké, už by to dávno předělali.

Michal

rybkaz
9. čer 2009

Martuli, z toho si nic nedělej. Třeba naše máma tvrdí o KAŽDÉM kočárku, že je malý. Má prostě v paměti ty koráby, v kterých vozila nás 😉 Co jsem se tak koukala po kočárcích, přišlo mi, že se liší vyloženě pár centimetry, takže jiným modelem si člověk moc nepomůže.

zuzana581
9. čer 2009

PUDO ja som zavolala do Babyrenky a pani Pichlová mi kočík zobstarala cez predajňu v Zlíne. Aby som to mala bližšie v prípade nejakých reklamácií a tak. Mali ešte skladom túto farbu. To je z minuloročnej kolekcie a bola som do nej zamilovaná, tak som ju musela mať. A čo sa tej šírky týka, tak fakt si nemyslím, že ten kočík je úzky. Deti predsa nerastú do šírky ale do výšky a fakt si neviem predstaviť dieťa, ktoré by tam nevošlo. A poviem vám, že mi to tiež nedalo a presne ako Michal som si sadla do šporťáku a verte, či nie, ale pri mojich 20 kg nadváhy som sa tam zmestila. Ak má niekto pochybnosti len kvôli tej šírke, tak je to úplne neopodstatnené. Ten kočík je dostatočne široký.

sarianah
9. čer 2009

bibi78
..jasne ze sa tam 7 mesacne babo zmesti, ale je to tak akurat, na sedacej casti po stranach ma volneho priestoru minimum, ziadne plytvanie centimetrami naviac pre pohodlie babetka, alebo na ukor vzhladu trochu neprakticnosti nezaskodi (podla mojho nazoru je skor toto heslo vyvojarov)..

..co sa tyka toho skusania kocika..zuzana, michal ak ste niekoho tym natlacenim sa do kocika presvedcili, tak vam gratulujem, mna to teda nepresvedcilo, to nieje presvedcivy argument, ved aj do polskej fiatky sa zmesti 11 ludi, nieje to sice pohodlne, ale su tam...ale som sa aspon pobavila ked som si Vas predstavila..

editah222
10. čer 2009

Sarianah - nedalo mi to a ještě včera jsem šla svoji skoro 7 letou neteř strčit do Spiritu (není žádný drobeček, špíčky má pořádné 🙂 ) a seděla tam skoro normálně. 😉 Měla problém se narvat do Jané, ale i tam se ještě vlezla.
Takže si myslím a doufám, že dítko do 3 let tam má místa dost. Nehledě na to, že většina golfek na tom není o moc lépe a tam budeme ty naše prcky možná vozit dlouho. 🙂

michal_spuntik
10. čer 2009

Sarianah:

... samozřejmě, že jsem si do toho kočárku vlezl z recese....
na dryhou stranu pokud jsi uvěřila své fikci o tom, jak jsou tyhle kočárky úzké, nidko tě nebude nutit. Existuje heomada jiných značek. Ty dáváš přednost Peg Peregu. Jak jsem psal to je značka, která je OK. Pokud bys měla mít Teutonii s pocitem, že je to pro tebe blbá volba, nekupuj si jí.
Ta má odpověď již dávno nebyla určena tobě, ale holkám, které moc netuší o čem tyhle kočárky jsou a tvůj názor je samozřejmě ovlivní a může vystrašit.

zkusím tedy přidat pár objektivních informací:
využitelná šířka sezení je cca 33cm (s tím, že je po každé straně ještě malinká rezerva).
můj nejmladší syn má nyní šířku kyčlí 14cm. Když je vyvázán na široko v plíně, má v nejširším místě (kterým jsou kolínka) 23cm - a to je rozchcapenej jak žába.

Kdybych ho jen proporcionálně zvětšil, tak by mu tím pádem s úplně roztaženžými koleny ten kočárek přesně padnul ještě v 95 cm výšky a to je (podle moudrých knih) ve věku 2 roky a 3 měsíce až 3 roky a 8 měsíců.
Pokud připusím, že tou dobou ho už nebudu vázat na široko, případně, že nepotřebuje být v kočárku rozpláclej jak žába, tak mu na šířku musí stačit nejméně do 4-5 let.
... ale jestli mi ještě v tomhle věku bude jezdit v kočáře a s plínkou, tak ho přetrhnu jak hada 🙂

Prostě kup si jiný kočárek ať jsi spokojená a netrápíš se s něčím, co tě vystrašilo (i když podle mne jen zbytečná obava). Ostatní maminky si udělají názor vlastní ... podklady tu mají a nejlepší je stejně zkusit si (a to neplatí zdaleka jen o Teutonii), kočárek někde v prodejně, s ochotným a vzdělaným personálem.

Michal

bibi78
10. čer 2009

Michal,

chcem sa podakovat za vsetky rady, aj za odborne vysvetlenie ohladom kolies a mozem povedat, ze vo vsetkom si ma potesil. Od hlbokej vanicky, cez sportak az po tie kolesa, presne tak som to chcela pocut. 😉 Takze vyrazame na nakup, resp. objednanie. Snad to do terminu budeme mat... 😀
Bibi

tono_babymarket
10. čer 2009

Pre sarianah
...nechcem byť zlý, ale ak si sa rozhodla pre iný kočík, prečo i tých ostatných, čo si naozaj vybrali to naj... a o tom som presvedčený, že je to naj...sa snažíš zneistiť?, kočík je dostatočne široký, a tým to uzavriem, tie kočíky mám každý deň pred očami, tak snáď viem o čom hovorím 😉
Myslím, že tri strany dozadu som porovnával šírku s GT3 a so Slalomom, tak nie je o čom...
A čo sa týka PP Switch, tak povedzme si narovinu, nie je to na tie naše cesty...ale podstatné je, že si o tom presvedčená, že je to pre tvojho malého najlepšie a snáď budeš spokojná, len sa preventívne vyhni terénu...

michal_spuntik
10. čer 2009

Pro Bibi:
ahoj, rádo se stalo 🙂 teď ještě vybrat barvu ... čeká tě to nejtěžší 😀 .
...teď jsem si všimnul, že máš termín přesně na den 10 let poté, co se mi narodil druhý kluk (11.9.1999) bohužel to datum dva roky poté proslulo z úplně jiných důvodů...
Pozdravuj v Bruselu 😉
Michal

bibi78
10. čer 2009

Michal, farbu uz mam vybratu, bude to bezova, 4375, to bolo ako prve, ved nas poznas, zeny, look je takmer prvorady... 😀

zuzana581
10. čer 2009

SARIANAH ver, že aj ja som sa bavila ako som doňho sadala a o tom presviedčaní ti poviem len tolko, že myslím, že nikto sa tu nesnaží presvedčiť teba, lebo ty si evidentne rozhodnutá pre iný kočík a tak vlastne ani nechápem tvoju účasť v tejto diskusii, ale tak dobre. To presviedčanie patrilo maminám, ktoré sa rozhodujú a toto by ich možno odradilo a pritom je to nezmysel. Tak asi tolko. A nič v zlom.

sarianah
10. čer 2009

zuzana
..je mi jasne ze sa ma nikto nesnazi presvedcit, ale a to je odpoved aj k mojej ucasti na tejto diskusii, nemyslim si ze je korektne presviedcat o perfektnosti a absolutnej dokonalosti tohto kocika maminy, ktore babetka este nemaju a nemozu si ho realne vyskusat..nepatri zrovna medzi najlacnejsie kociky a kopa ostatnych veci co treba zaobstarat pre babetko tiez nieco stoja..tak skor nez niekto vyhodi peniaze do luftu za sice pekne vyzerajuci, ale neprakticky kocik, snad som mu tymto nasadila chrobaka do hlavy, aby si ho isiel najprv realne vyskusat do predajne, najlepsie pokial mozno s babetkom..
..tato diskusia ma zobrazovat nazory, skusenosti a dalsie dostupne informacie k comu patri aj kritika nielen pozitiva tohto kocika..takze by som nerada nadobudla dojem, ze je tato diskusia len pre obchodnikov a niekomu tu kazim ksefty...

katwind
10. čer 2009

sarianah, já s tebou souhlasím, že to je diskuze o názorech, však tu několikrát zaznělo, že kočárek nejde secvaknout při složení, že má nevzhlednou síťku atd. Ale píšou to holky, které kočárek mají, mají s ním zkušenosti a žádají radu od ostaních maminek či prodejců.
A taky si myslím, že žádná maminka si kočárek, jak píšeš, ne zrovna nejlevnější, objedná jen po přečtení diskuze, myslím, že všechny jsme si jej byly v prodejně prohlídnout, zkusit, zeotat se na vše možné...
Takže já za sebe říkám, že ti přeju, aby se svým vybraným kočárkem byla spokojená, my osttaní zase budeme, chceme být spokojení s teutonkou 😉

michal_spuntik
10. čer 2009

Sarianah:
podívej se, jsi jediná, která tvrdí absolutní blábol... snažili jsme se reálnými argumenty tvé emotivní hodnocení vyvrátit. Ne kvůli tobě, ale kvůli maminkám, kterým motáš nesmysly hlavu.

Každá maminka si může přečíst, kolik je šířka jednotlivých částí kočárku včetně tebou napadané šířky sportovního sezení. Každá si tudíž může udělat názor sama.

Přirovnám li to k autům, tvrdíš, že Mercedes (tak jako Teutonia - špičková německá značka) je šmejd, protože se ti do něj nevejde miminko, zatímco ve Fiatu (solidní italská značka jako Peg Perego) ho převezeš jedna báseň - ok Fiat ti poslouží běž si ho koupit a Mercedes ať si koupí ti, kteří dají Mercedesu přednost před Fiatem.
Fór je v tom, že to Peg Perego stojí stejně jako Teutonia (a ne jako třikrát méně než Fiat proti Mercedesu).... chápal bych to pouze v případě, že jsi zakuklená prodavačka Fiatu schovávající se za vymyšlenou identitu maminky strašně zklamané šířkou Mercedesu 😉 ... tolik k těm kšeftům.

Michal

editah222
10. čer 2009

Sarianah - podle toho co jsem našla na internetových adresách různých prodjeců má PP, Teutonia i Jané skoro stejné rozměry, liší se max 1-2cm což si myslím, že není zásadní rozdíl.

Jo kdyby jsi Teutonku měla doma a dítko by se ti do ní nevešlo, tak bych tvůj názor brala, ale takhle jen vaříš z vody. Za tu dobu co sem chodím už pár holek s Teutonkama znám a žádná si na malý rozměr nestěžuje.

tono_babymarket
10. čer 2009

Ani básnik by to lepšie nenapísal ako Michal 😅 ...

V jednom má však Sarianah pravdu...súhlasím s ňou, aby mamička, ktorá sa rozhoduje pre kočík určite navšítila špecializované predajne, najlepšie tie, kde je možnosť porovnať viacero značiek...

sarianah
10. čer 2009

michal
..netvrdim ze teutonka je smejd, tvrdim ze je dobra len je uzka, to je rozdiel..nieje to emotivne hodnotenie, je to hodnotenie na zaklade realnej skusky..a hlavu nikomu nemotam, kto ma dost rozumu, pojde ju vyskusat a spravi si nazor sam a neda sa ovplyvnit nazormi 3 ludi, ktori agresivne dokola sa snazia presadit nazor, ze je teutonka dokonala bez akychkolvek nedostatkov ( a sice ziadny kocik nieje dokonaly, len kazdy clovek ma ine naroky, poziadavky a tomu zodpoveda hodnotenie)..
..k tomu peg peregu..je to dobra znacka, ale nikdy som netvrdila ze tam maleho preveziem jedna basen..staci si prelistovat par stran dozadu a precitat si ze som pisala ze nieje bohvie ako odpruzeny a vhodny do terenu, ale ostatne parametre su fajn a zvazujem ho ako moznost, nie ze som pre neho rozhodnuta..mozno je medzi teutonkou a peg peregom rozdiel len 1, 2 cm, ale mozno tychto par cm su prave tie ktore teutonke chybaju k dokonalosti..
A este ma zaraza jedna vec..preco sa tu rozputal taky boj ked som napisala, ze je uzka..chapem ze par ludi je tu predajcov a je samozrejme ze tvrdia ze je perfektna, ale diskusia je na to aby sa diskutovalo, nie ze niekto vyjadri opacny nazor nez vacsina, tak sup ideme ho ukamenovat, len nech sa zobudi, rychlo zmeni nazor a zvezie sa s vacsinou..

editah222
..tak sa skus tych "holek" spytat za pol roka, rok ci si stale nemyslia ze ten rozmer je maly..

editah222
10. čer 2009

Sarianah - moje kamaradka vozi v Teutonce už druhé dítě a nemyslí si, že je malá 😀 😀
Pokud jsem pochopila tak tvoje dítě se vozí v jiném vozítku, takže nechápu jak můžeš tak fundovaně řešit výhody a nevýhody kočárku. To snad může jen uživatel. Tím zatím nejsem ani já a čerpám informace od druhých a tak vím, že i Teutonia má svoje mouchy, ale není to nikdy nic zásadního.

Nikdy tady nikdo nenapsal, že Teutonka je dokonalá, pár chyb se našlo a uvedlo, ale to je bohužel na všem. Žádný kočár nemůže na 100% vyhovovat každému. Ani Ferari nemusí každému připadat jako super auto 😉