Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

bubina1
6. led 2010

pre michala...

michal a vedel by si mi urobit porovnanie teutonie, concordu a napríklad jané...to su kočíky nad ktorými rozmyslam... v čom su ich jednotlive výhody resp. nevýhody (myslím velkosť vaničky, sporťak, odpruženie, skladanie podvozku, váha ... tie doležite veci)? velmi pekne ti dakujem za odpoved... 🙂

vorllinka
6. led 2010

přidávám se k bubině, taky bych si strašně ráda přečetla odborné porovnání těchle tří značek kočárku. Konkrétně u mě se jedná o Teutonii Cosmo, Concord Fusion a Jané Slalom Pro. Děkuji 😉

lucia.298
6. led 2010

bubina1: porovnanie od michala nebude objektívne, kedže su z babymarketu a tam predavaju teutoniu a tuším jane, concordy hned zavrhnu-bola som tam osobne a tak sa aj stalo, teutonia je vychvalena do nebies, napriek tom sme sa rozhodli pre Concord, pre nas je to lepší kočík, a hlavne sme neboli ochotní čakať na kočík 3mesiace a na doplnky ešte aj viac ako tu čítam poniektore mamičky, ktore nemaju doplnky už asi od leta, predpokladam že sa tu do mna pustíte kedže ich tu všetky vlastníte, ale s tým aj počítam 😉

lucia.298
6. led 2010

a ešte jedna rada: kedže som chvilu nad teutoniou rozmýšlala, skuste napísať do bambini, tam mi dali o 100 eur nižšiu cenu za model 2010 ako mi davali v BM kolekciu 2009 so zlavou a zdarma vam ho privezu 😉

tono_babymarket
6. led 2010

Lucia, nemyslím, že sa tu niekto do teba "obuje", je to tvoj názor 😉 , možno o pár mesiacov zistíš prečo sme tvrdili, že Tetonka je lepšia, no a možno budeš s Concordom spokojná, prajem ti to.
Na kočík si nemusela čakať, veď vždy sú nejaké skladom a dovolím si tvrdiť, že farebne širší výber ako pri Concordoch 😉.

lucia.298
6. led 2010

tono, prepáč, pomylila som si vas s michalom, nie, v bambini mi nezabudli pripočítať nič, bol v tom podvozok, hlboka vanička, športova časť a najdrahší typ autosedačky romer ,aj s nadstavcom na nu, inak komplet cena concordu ma vyšla viac ako komplet teutonia.

tono_babymarket
6. led 2010

Lucka konzultoval som to s nimi, bohužiaľ zabudli....

tynushqa
6. led 2010

ahoj tono,
chcela by som sa opytat ci mam pravo na reklamaciu, ked sa malej pod hlavou to polstrovanie doslova vyparilo, je to nevyplnene a na krajoch su take ciary asi na odrazanie svetla, tak sa mi z nich zosuchava farba.
Dakujem

susik77
6. led 2010

Ahojte.
michal: dik moc za odmeranie. ale stejne asi pojdem si teutonku odskusat aj so starsou dcerou ako v nej bude vyzerat 😎 vcera som zistila ze uz meria 96 cm 😎

Inak, co myslite, ake doplnky su nevyhnutne? Zatial uvazujem o rucnej brzde, nanozniku, slnecnej clone a taske. Na zimu este fusak, teraz neviem ci kupit zimny al. kombi...

tono_babymarket
6. led 2010

tynushqa, ťažko takúto vec vyriešime cez fórum, najlepšie by bolo, keby sa u nás zastavíš a a pozrieme sa na to.....

susik77
6. led 2010

a este dotaz: sedi na teutoniu spirit sportak univerz. plastenka?

tono_babymarket
6. led 2010

susik77
- to čo niekto považuje za nevyhnutné, niekomu sa môže zdať zbytočné, je to individuálne...

- k vaničke i šporťáku je štandardne vo výbave pláštenka v cene...

jmisa
6. led 2010

Susik, je to individuál. Nemáme ruční brzdu a vůbec nám nechybí. Tašku jsem si koupila jinou než origoš, fusak též máme jinou značku. Naopak clonu máme, bohužel mi nedošlo, že je jen na sporťák.
Nánožníky na Teutonce už jsou.

Bubina, kočáry ti nikdo objektivně neposoudí, vždy tam bude subjektivní názor, ať ze strany prodejce nebo maminky, co s tím jezdí. 😉

bubina1
6. led 2010

jmisa... to je mi jasné, že mi kočík nikto objektívne neposudi... mna by hlavne zaujimalo, prečo si tí, čo si vybrali teutoniu vybrali teutoniu.... určite nie len kvoli ľahkej ovladatelnosti a kvalitnej latke... ja nemam vobec žiadne skusenosti s výberom kočíka... vyberam ho prvý krát.... ked som tu čítala o nanožniku tak som ani nevedela o čo sa jedna, dedukovala som, že to bude čosi na nohy...
s tými troma kočíkmi, čo som napisala (teutonia, jane, concord) som sa už stretla....(teda skor...videla som ich naživo)
porvovnanie od michala by som si prečítala z toho dovodu, že všetky tri kočíky ma v obchode...a predsa si vybral teutoniu... si myslím, že by mohol posudit tie kočíky objektívnejsie...

susik77
6. led 2010

jmisa: fakt su nanozniky v cene? pozerala som na detskyraj.cz a tam boli ako doplnky...aj plastenka...

lucia.298
6. led 2010

tono, neviem síce s kým si to konzultoval ale pozerala som si to v emaily a mam to tam dopodrobna rozpísane, nezabudli na nič z toho čo som vymenovala 😉 ved mne je jasne, že ceny nemôžete mať všetci rovnake, len sa mi to zdal dosť velky cenovy rozdiel a ešte išo pritom o novší model a starší

lucia.298
6. led 2010

ale určite su teutonie dobre a kvalitne kočíky, možno si ho aj ja raz kupim, ale teraz sa teším na concord 🙂

bubina1
6. led 2010

ja som teraz pozerala stranky babymarketu a aj bambini a neviem tam najst teutonie... 😕

lucia.298
6. led 2010

musíš napísať o čo by si mala zaujem a oni ti pošlu ceny, ja som presne napísala čo chcem, len dnes je sviatok tak neviem, alebo skus zajtra zavolať, ja som s tou kočkou len písala.

jmisa
6. led 2010

Susik, sorry, v ceně je jen u hluboký korby.

jmisa
6. led 2010

Ale pláštěnku jsme neplatili.

tono_babymarket
6. led 2010

lucka
ak ti naceňovali farbu z fashion, tak cena celého šporťáku sa skladá z podvozku, striešky, športového poťahu, madla....nuž za tú cenu by ti dodali len podvozok (tam urobili chybu)...práve strieška, poťah a návlek na madlo je cca 100 Eur....

bubina
Teutonka na web v BM sa pripravuje...bude nahodená do týždňa...už začne prichádzať aj kolekcia 2010 na sklad 😉

tono_babymarket
6. led 2010

Ešte som zabudol:
Pre Lucku - Jednalo sa o Andrejku

Čo sa týka cien - na webe budú odporúčané ceny od výrobcu...pripravujeme spoločne s ďalšími predajcami -
BM- Bratislava, Bambini-Trnava, Ma-Ma v Nitre rôzne akcie v kamenných predajniach....

bubina1
6. led 2010

zajtra sa chystam do babymarketu v BA...tak si to pozriem rovno naživo 😀 chcela som si to len tak pre zaujimavost omrknut dopredu

lucia.298
6. led 2010

Tono, a odkial vieš aku cenu mi napísali? 😉 naozaj sa tu nechcem dohadovať, tiež som sa rozhodovala medzi teutoniou, concordom a jane, asi všetky tieto tri kočíky maju dosť fanyniek, každa mamina si predsa vie zistiť ceny, len som dala tip, podla mna je aj predajna pre deti predražena(tam teutonky nemaju), sme predsa v BA 😀

susik77
6. led 2010

jmisa: a aky fusak mate? ja rozmyslam nad lodger bunker a aesthetic. teraz mame v Inglesine playextreme

tono_babymarket
6. led 2010

Lucka, BM im tie kočíky dodáva, to by ti museli dať pod VOC 😉 ...
....a máš pravdu v tom, že sme v BA, kde je nenormálne vysoké nájomné, tak možno preto majú predeti vyššie ceny ako v Trnave 😉

erinbrock
6. led 2010

susik
sportova cast ma v cene plastenku, nanoznik musis dokoupit. rucni brzda je fajn pokud zijes v kopcovitem terenu, na rovine ji nevyuzijes. taska original je bezva, ja ji mela zadarmo ke kocarku, protoze byla zrovna akce, jinak bych si ale koupila nejaku jinou a levnejsi, ta origos je pomerne velika, sice se ti tam vse vleze, ale na kocarku mne nekdy prekazi, slunecni clonu chci taky objednat, nejsem priznivce slunecniku..ale to je zase o tom, co se komu vic libi...a fusak bych take zvolila jiny nez teutonacky...
jinak ja teutonii vybirala srdcem 😀😀😀 proste se mne na poprve zalibila designove a pak uz jsem jen hledala co od toho kocarku ocekavam a porovnalavala s jinymi - ne vzdy zvitezila ☹ kocar co vyhovuje 100% neexistuje...musela jsem se vzdat velkeho prostorneho houpaciho kocarku..ale nelituju s korbickou jsem byla spokojena a ted uz jezdime ve sportaku a spokojenost je zatim take velika...je lehky, dobre ovladatelny, pekne odpruzeny a narozdil od vetsiny kocarku take houpe - lehce ale prece...
jinak jsem procetla tuhle diskuzi snad celou, kdyz jsem kocar vybirala, a je pravda, ze nekde maminky psaly, ze pro vetsi deti je striska nizko...proste to chce vyzkouset...drzim palce pri vyberu... 😉

mirka285
6. led 2010

Lucka ked tam Tono robi tak asi si ten mail co ti poslali pozrel 😉 a na druhej strane ako sa hovori-papier znesie vsetko,bohvie kolko by si zaplatila naozaj...ked si si vybrala concord uz neries,neporovnavaj a daj radsej vediet ako si s nim spokojna ked ho budes pouzivat..tym pomozes aj tym,ktore sa este nerozhodli 🙂

ivanek
6. led 2010

Hezký nový rok všem 🙂

Zkusím srovnat Teutonii Spirit, Jané Slalom a Jané Nomad (podobný Concordu). Měla jsem je všechny 3 a teď pro třetí jsem bez rozmýšlení volila Teutonii s hlubokou korbou.
Ale upozorňuji, že to je moje hodnocení, každý to vidí jinak 😉 Dcera se narodila v květnu

Jané Slalom - byl pro mě bezvadný jako hluboký kočárek. Korba je relativně prostorná. ovšem problém nastal, když jsem dceru přehodila začátkem prosince do sportovní verze. Jí to možná až tak nevadilo, že mě nevidí, ale já byla na nervy. Pořád jsem zastavovala a obíhala kočárek se na ni kouknout. Do toho mi utíkal 2 letý syn ... Kombinace na blázinec 😀

+ lehce ovladatelný, relativně lehký kočárek, protorná sportovní část
- nejde otočit sportovní verze (nová kolekce 2010 už ji ale otočnou má, ale zase to bude na úkor něčeho, řekla bych prostoru), polohovování na pásek (zase jenom do kolekce 2009), dost velká otevřenost sportovní verze, neodpružený, padání zadní brdy a rachtání předního kola
Mínusy jsou pro kolekci 2006

Teutonia Spirit - po přendání dcry do sporťáku jsem během týdne hledala náhradu. Spirita nikdo neznal a tak jsem objednala naslepo. Naštěstí byl jeden poslední skladem. Po vyndání z krabice bylo trochu rozčarování - byla jsem zvyklá na větší prostor u sporťáku, ale po vyjetí ven bylo všechno zapomenuto 🙂 Na dceru jsem viděla a to pro mě v té chvíli bylo nejdůležitější. To, že je to opravdu mercedes, je pravda 🙂

+ nádherně odpružený (někdy až moc 😀 ), miminko je dobře schované před zimou, jízdní vlastnosti skvělé - bezdušová kola jsou bezkonkureční
- vyšší váha, což třeba u denodenního skládání do auta může být u někoho problém, větší rozpětí zadních kol, Slalom je o něco skladnější
to vše u kolekce 2006

Jané Nomad - ten bych pro miminko nebrala. My máme třeba dost rozbité chodníky a tím, jak je neopružený a má "golfová" kolečka dost drncá. Ale pro většího prcka byl dobrý. Když si zvyknete na "rachtání". Což vlastně Concord asi nemá, má přední kola jednoduchá a ne zdvojená.

Omlouvám se za elaborát, kdo nechce, ať to nečte 🙂 A nebijte mě 😀