Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

jamys
19. kvě 2011

@babyrenka Máte pravdu, překlep, 8 týdnů 😉 to už zní lépe, že? Číslovka 8 tam byla 100% ale nějak se mi pomotaly jednotky. No nic, stane se těhotná blondýna, jsem zvědavá, co budu říkat, až budu na MD... 🙂 díky za pochopení.

jamys
19. kvě 2011

@lipetra prosím Tě oprava, nečeká se na ten kočárek 8 měsíců, ale 8 týdnů 😉 takový malý detail 😉))

lipetra
19. kvě 2011

@jamys zkousela jsem ten obchod Malvinek, ale nejde mi dostat se na jejich stranky, kde sidli?

jamys
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciferova
19. kvě 2011

@lipetra skus hladat Malvik 😉

lipetra
19. kvě 2011

@luciferova @jamys to je pro me z ruky, neco bliz k centru by nebylo?

jamys
19. kvě 2011

@lipetra tak se mrkni na prodejny Teutonie www.teutonia.cz tam máš seznam všech autorizovaných prodejců. V jiných jsem nebyla, takže nemám vlastní zkušenost, jen jsme mluvila přímo s paní majitelkou z Liberce po telefonu a byla neuvěřitelně vstřícná a ochotná i po telefonu.

lipetra
19. kvě 2011

@jamys dekuji

babyrenka
19. kvě 2011

@jamys : u Spirita si v podstatě můžete vybírat pouze ze dvou typů, buď komorová plastová kola vzor 50 a nebo nafukovací vzor 60A. První typ kol používá Teutonia společně se zavedením modelu Spirit S3 od roku 2006, druhá jsou odpovědí na všeobecnou poptávku po nafukovacích kolech. Plastová komorová kola jsou citelně lehčí, díky pružné komoře jsou dobře odpružená a nevadí jim, když seberete cestou nějaký ostrý předmět a plášť kola propíchnete. I v takové situaci zůstávají plně funkční a kočárek zůstává zcele provozuschopný. Některým maminkám vadí, že vypadají jakoby dříve ojetá a táké když někde používají v zimě jako posypový materiál ostře štípaný štěrk, jsou po nějaký čas otvory po štěrku na plášti kola vidět. Větší váhu nafukovacích kol poznáte při přenášení kočárku, v případě najetí na ostřejší předmět může dojít k porušení pláště i duše a kočárek s prázdným kolem se mnohem hůře ovládá. Čeká Vás buď oprava nebo nákup nové duše. Proto také Teutonia patentovaná komorová kola vymyslela. Ale je to stejné jako u auta. Někdo rezervní kolo nikdy nepotřeboval a často ani neví, kde u jeho auta je a jiný opravuje kolo několikrát do roka. Takže je to spíš na osobní sympatii, designu, obě kola jsou dobrou volbou. I v případě, když se rozhodnete pro kola nafukovací, bude přední kolo plastové komorové, vzor 60, protože v rozměru 10 palců se nafukovací kolo nevyrábí.

babyrenka
19. kvě 2011

@lipetra : když chcete něco kousek od centra, zkuste www.detskyraj.cz, je to kousek od metra ve Vysočanech.

lipetra
19. kvě 2011

@babyrenka dekuji

almita
20. kvě 2011

@babyrenka premazali sme to a stale to vrzga.neviete mi prosim poradit co s tym?som z toho dost nestastna ☹

babyrenka
21. kvě 2011

@almita : pak již zbývá jen obrátiti se na svého prodejce, aby Vám kočárek nechal opravit na servisu.

ja.na81
22. kvě 2011

Ahoj holky, rada bych se zeptala. Mame teutonia Fun. Vzdycky jsme byli nadseni, jak se s ni krasne "vybiraji" zatacky 🙂 ze se otocime prakticky na miste... Vcera jsem dala maleho poprve do sportaku celem po smeru jizdy a najednou uz se tak hezky lehce nezataci, ta predni kolecna se jakoby netoci... Je to tak normalni? Ze se jako nejak zmenilo teziste nebo co a tim padem to tak lehce nejde?

olganr
22. kvě 2011

@ja.na81 Ahojky nam sa stal ten isti problem ze ked som ho otocila predne kolečko zacalo byt nepouzite tak som ho zaaretovala a bolo po probleme. Teutonia je super kocik vzdy sme boli spokojny len ked sme zacali cestoval dopravnymi prostriedkami alebo sme sa potrebovali niekam dostat kde boli bariery bol hrozne tazky tak som ho odlozila na zimu do snehu bude dobry a kupila som malemu (2,5R) espiro fun s 3koliečkami a nevieme si vynachvalit už sme ju mohli kupit min leto perfektne sa s nim jazdi je maly zaberie nim miesta a je lahučky oproti teutonii.

babyrenka
22. kvě 2011

@ja.na81 : rozložení váhy na podvozek kočárku se tak podle natočení sportovní seddačky trochu změnit může, ale řada živatelů kočárků většinou maže pouze zadní kola kočárku, na přední se dostane málokdy a na čepy vidlic předních kol často už vůbec. Takže bych asi doporučoval vidlice předních kol sejmout z podvozku, čepy očistit a jejich uchycení na podvozku včetně aretací promazat. To, že je i tato část kočárku v pořádku, se většinou pozná tak, že když nadzvednete přední část kočárku, měla by se nezaaretovaná natočená přední kola automaticky srovnat do přímého směru.

peko
23. kvě 2011

Můžete mi prosím poradit, jak vyprat přebalovací tašku? Už začíná poněkud měnit barvu ☹

babyrenka
23. kvě 2011

@peko : pokud máte variantu přebalovací tašky s termoobalem na lahev a vyjímatelnou přebalovací podložkou, pak před praním vyjměte z tašky její vnitřní část, ta je tam připevněna suchými zipy a pak samotnou tašku vyperte v pracím prostředku na jemné barevné prádlo na 30°C. Pak ji dobře vymáchejte a nechte uschnout. Až taška uschne, tak do ní vnitřní část opět vepněte.
Předchozí varianta tašky, která měla přebalovací podložku jako pevnou část tašky a fungovala po rozepnutí svislých postranních zipů rozbalením tašky, se pere stejně, ale celá, z té vnitřek s kapsami nejde vyjmout.

peko
23. kvě 2011

@babyrenka děkuji, máme ten první typ, těch suchých zipů jsem si všimla až nedávno 😎 , tak jsem si právě říkala, že to bude na vytažení vnitřku před praním
o víkendu vyzkouším, ještě jednou díky

hehena
25. kvě 2011

maminky jak dlouho se vám vešly děti do kočárku? syn má teď necelých 15m, 12 kg a 83 cm a ta stříška je teda ťip ťop :(

pett7
25. kvě 2011

@hehena malý má 18m a 83cm a stříška má ještě nějakou rezervu...spát se tam ještě vyspí..do 3 let stejně jezdit nebude tak to neřeším, vidím to na starších dětech než je on v okolí...v zimě tam s fusakem asi nevleze, ale pokud bude oblečený a bude mít deku tak to bude v pohodě..no a na jaře to vidím na golfáč jen nevím jaký ☹ moc velké zrovna taky nejsou

hehena
25. kvě 2011

@pett7 Pett díky za odpověď. no i tak to vidím jako potíž, když s dítětem budu cestovat a začne třeba pršet, tak samo v zimě sněžit... z Teutonie jsem byla hodně nadšená, ale přešlo mě to, jak mi dítě vyrostlo.
golfky mám Cybex Callisto a tam se dá stříška posouvat po konstrukci, mám pocit, že pod tuhle stříšku by se snad vešel školák 🙂))) a navíc super stíní, bže se dá téměř celá stáhnout před dítě. takže tady jsem spokojená a nechápu pak takovej luxusní drahej kočár, přitom by taky stačilo, aby byla stříška na konstrukci, nebo vyšší, místa je tam na to hodně...

hojda
25. kvě 2011

@hehena Tak mě se tam vešel malý ještě v zimě a teď v dubnu měl 2 roky a 93 cm, jen bambule na čepici někdy překážela🙂

hojda
25. kvě 2011

@pett7 Golfky máme Peg Perego Sí.

pett7
25. kvě 2011

@hehena já mám taky obavy co bude v zimě.. jenže mám pocit, že to je všechno stejné snad gesslein F4 buggy je prostorný a dost vysoký ale je to takový golfosporťák.
@hojda já mám teutonii solano,malý ho nejdřív nesnášel teď v něm ale rád jezdí ..taky mám vyhlídlé Sí nebo Quinny zapp ještě uvidím líbilo se mi i icco pluto, ale chci něco lehkého a skladného solano je těžké 😝

hojda
25. kvě 2011

@pett7 Já původně chtěla taky solano, ale řekli mi, že s ním byl nějaký problém, tak ho Teutonka přestala vyrábět (prý jediný od Teutonky nevyráběný v Německu). Se Sí jsem spokojená.

mualem
28. kvě 2011

ahoj holky!
omlouvam se, ze vam sem lezu, ale dneska jsme mela v rukou novy Be You a je uzasny, myslim, ze je rozhodnuto 😉
Jen se nemuzu rozhodnout, jestli na zimu zapotrepi cela korbicka, nebo staci i ta vlozna taska?
muze mi nektera poradit?
dik 😉

mooncaa
28. kvě 2011

@mualem Určitě stačí jen vložná taška, ale já na zimu měla na Spiritu korbičku a šla bych do ní zase. Lépe se mi jezdilo výtahem (u spoťáku musím sklápět rukojeť a zvedat tašku na kočárku, abych se vešla), líbila se mi, dobře se dítě v ní přenášelo (když jsem potřebovala nést sama kočárek dobře se rozložilo na prvočinitele).

kici96
28. kvě 2011

Golfky odporucam http://www.enikibeniki.sk/shop/index.php?page=s...
My sme mali Teutoniu Spirit ale na cestovanie a pod sme chceli nieco lahsie mensie.
Inak mame Spirita a lepsiu volb 🙂 u sme nikdy nemohli urobit, urcite na zimu este vyuzijeme. Je to traktor prejde cez vsetko 🙂

ev.ka
29. kvě 2011

Otázka na Mistral S, když otočím rukojeť k malým kolečkům a budu chtít kočárek zabrzdit na parkování... musím obejít kočárek nebo je nějaká "parkovací" brzda na řidítkách? (nemyslím tu dobržďovací, která se dokupuje zvlášť)...