Teutonia kočárky. Jaké s nimi máte zkušenosti?

majkeela
12. únor 2007

Dobrý den maminky,

ráda bych se zeptala na zkušenosti s německými kočárky Teutonia. Právě procházím obdobím, kdy si vybírám kočárek a mám několi tipů (Jane Slalom pro, Casualplay S4 a Teutonia Spirit). Zatím na Teutonii spatřuji nejméně nevýhod, ale nemůžu najít reference od žádné maminky z praxe.

Máte jej prosím některá doma??? Jak jste spokojené...

Děkuji za reakce

babyrenka
13. únor 2013

@lucie_kostkova : všechny části potahu kočárku Teutonia, kromě potahu korbiček, jsou pratelné. Potah korby je nesnímatelný, dá se ošetřovat pouze pomocí houbičky nebo kartáčku, nemělo by přitom dojít k namočení desky dna korby. Pokud by k tomu došlo, je nutné povolit drátěné vzpěrky, které drží korbu vypnutou, podobně jako u kočárků pro panenky a vypnout potah korby až po úplném vysušení desky dna. Potah korby nejde stáhnout, protože byste museli odnýtovat klouby s madlem korby a odšroubovaz konstrukci pro uchycení korby na podvozek kočárku. Při demontáži kloubů se většinou klouby poškodí a tak tuto operaci nedělá ani výrobce ve svém servisu, při poškození potahu korby nebo dna korby je to neopravitelná vada.

denca2000
13. únor 2013

Pokud by chtěl někdo koupit černo červený kočárek Teutonia Be You 2012 - budu prodávat konec července, začátek srpna 😉 Je kompletní. Pište si do IP. Děkuji Denča

vikiba
14. únor 2013

baby neobjednavali ste niektora teutoniu z nemeckej stranky babyonlineshop.de?

bibko2
14. únor 2013

@veronika60188 ahojko citam ze si chces kupit vloznu tasku ja som to vyriesila kupenim predlzovacieho dielu v poho sa tam vojde predlzeny fusak maly ma ,7 ,mesiacov a nie je tam vobec napchany a diel vyuzijem aj v lete 🙂

bibko2
14. únor 2013

Neviete kde sa da zohnat frote potah do Spiritu bud origos alebo univerzalny?

hojda
14. únor 2013

@bibko2 Já jí kupovala, kdysi dávno na www.detskydum.cz ale byla to značky babyrenka na teutonii, tak snad ti Babyrenka poradí, jinak já zrovna dneska přemýšlela, že jí prodám🙂

hojda
14. únor 2013

@babyrenka Můžu se zeptat, jak je to s odstínem černé? Kuupila jsem fusak (ten navlékací na madlo) ale není úplně černý, jako je odstín černé tašky, kterou mám. Navíc mi připadá, že je prošit tmavě modrou nití? Neposlali mi omylem jiný odstín? Tměvě šedá to, ale asi taky není, protože v té barvě má prodlužovací nástavec a není to stejná barva.

bibko2
15. únor 2013

@hojda ahojky a za kolko by si predala

babyrenka
15. únor 2013

@hojda : barvu Vašeho fusaku lze zjistit z etikety na fusaku. Když odevřete spodní část fusaku, ten díl, kterým se nechají vysunout z fusaku nohy, tak u zipu zevnitř je etiketa s pracími symboly. Přímo pod pracími symboly je vytištěn kód, který začíná písmenem F a za ním je tam čtrnáct čísel. Posledních šest čísel obsahuje číslo barvy + dvě nuly. Třeba černá pro kolekci 2012 měla číslo barvy 4400 ( na etiketě F ........440000 ), v kolekci roku 2011 měla černá číslo 4000 a podobně.

hojda
15. únor 2013

@babyrenka díky hned na to jdu! 😉

hojda
15. únor 2013

@babyrenka TAk je to 4055 jdeu hledat na net, to bude asi překvapení, co jsem to vlastně koupila....

hojda
15. únor 2013

@bibko2 Musím pohledat kolik stála nová, spíš jestli by se ti hodila ta barva, je to limetková.

babyrenka
16. únor 2013

@hojda : barva 4055 je tmavomodrá, není to černá.

hojda
16. únor 2013

@babyrenka Tak to je dobré, já jí několik let považuju za černou......v obchodě jsem řekla černý fusak a dostala tento odstín.....

franzovka
18. únor 2013

@vikiba já jsem objednávala autosedačku u německého Lidlu a spokojenost, s ostatními internetovými obchody pozor, můžeš se napálit stejně jako u nás (např. s dobou dodání apod.). Doporučuji odkaz http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfPro... napravo jsou u obchodů napsaná hodnocení kupujících a občas stojí za to si je projít.

franzovka
18. únor 2013

@zajda007 za sebe doporučuju prodlužovací nástavec - skvěle jakoby uzavře spodek kočárku, takže do něj nefouká a opravdu plní funkci korbičky, obzvlášť teď v zimě bych to jen s nánožníkem kvůli chladu neriskovala

franzovka
18. únor 2013

jinak všem maminkám, které mají vloženou měkkou tašku do kočárku doporučuju zkusit si z ní udělat fusak (odepnutím horního okraje kolem hlavy). Super věc! 😉

bikina
20. únor 2013

Ahojte, neexistuju nahodou niekde instruktazne videa k jednotlivym modelom a hlavne k prislusenstvu? Neviem napr ani za otca zistit, kde sa maju pripbut cvoky na nanozniku sportaku beyoucka 2012. Pamatam si, ze nam to ukazovali pri kupe, ale fakt si vela veci proste nepamatam... alebo kam pripinam haciky na plastenke?
A este jedna vec - nema niekto nejaky grif - v lavom klbe sa mi pravdepodobne suchaju tie plastove casti o seba a neprijemne to za jazdy vrzga. Ide ma z toho rozhodit. Nejake pasky tam lepit nechcem, pretoze potom rucka nezapadne presne na svoje miesto a nechcem to znicit...

blanuleplus
20. únor 2013

Ahoj, nemohla by mi nektera maminka s T Spirit zmerit nejvyssi moznou vysku rukojeti? Predem moc dekuji.

franzovka
21. únor 2013

ahoj, aktuálně prodávám autosedačku tario s bází a adaptérem v perfektním stavu, tak pokud některá budete hodně jezdit autem a nechcete pokaždé složitě upoutávat autosedačku, jen nacvaknout a jet... pište 🙂

hojda
21. únor 2013

@bikina Já našla na Youtube jen tohle, ale možná to chce projít víc videí

https://www.youtube.com/watch?v=3ZnkwTkBQgk

Jé koukám, že vy budete potřebovat nějaká sourozenecká kočárek 🙂 .škoda, že ho Teutonie nevyrábí.

babyrenka
21. únor 2013

@hojda : Teutonia vyrábí kočárek Team Cosmo, který je určený jednak jako kočárek pro dvojčata a zároveň také jako kočárek sourozenecký, tedy pro děti zhruba rok a půl sobě. Výhodou Team Cosmo je to, že obě sportovní sedačky jsou stejně veliké a prostorné, jako u všech ostatních typů single kočárků, každá ze sportovních sedaček je samostatně polohovatelná a přestože se prostor pro sourozence nebo miminka nezmenšil, kočárek pohodlně projede většinou dveří, protože konstrukce podvozku je pouze 79 cm široká. Snadno se s ním manipuluje, protože má vepředu dvě velká plně otočná kola a pochopitelně se nechá objednat i s ruční odlehčovací brzdou. Jedinou nevýhodou pak je, že se na podvozek nenechají nainstalovat autosedačky, protože Teutonie nechce kvůli stabilitě podvozku nasazovat autosedačky za sebou nebo různě nad sebou, jako to používají někteří jiní výrobci a dvě autosedačky nasazené vedle sebe jsou široké minimálně 90 cm. Tím se zmenšuje průchodnost kočárku dveřmi a Teutonia se obává, že maminka, která je zvyklá svoji obvyklou trasu zvyklá projíždět s dvojčatovým kočárkem by pak mohla nechtěně ohrozit své potomky ve chvíli, kdy si větší šířku podvozku s autosedačkami při najíždění do zúženého prostoru neuvědomí.

bikina
21. únor 2013

dvojkocik sme uz vyriesili, teda resp. nas vytah nam ho vyresil... tu sa ina trasa asi zvolit neda... 😉
@hojda toto som uz videla ako mnoho inych na YT, nenasla som, co som hladala...

hojda
21. únor 2013

@babyrenka Já jsem spíš myslela takový ten klasický sourozenecký, kdy je jedno dítko pod druhým 😉

babyrenka
21. únor 2013

@hojda : tak to Teutonia skutečně v nabídce nemá, protože variantu s přepravou dětí za sebou nepovažuje za plnohodnotný kočárek. Ono když se podíváte na způsob, jak se používají kočárky v Evropě, tak by se dala udělat podle mapy hranice na mapě zhruba od Německa na jih a jihozápad anebo od Německa na sever. Ten první směr většinou používá systém kočárků spíš jako kombinace golfových holí s korbičkou, kočárek se zde používá většinou pro nejnutnější přepravu malých dětí, takový ten systém rychle složit do auta a pak ho zase rychle rozložit. Ten druhý směr spíš vyznává skandinávské pojetí používání kočárku, kdy dítě v kočárku přes den skoro bydlí, takže kočárky mají více plnohodnotných funkcí a poskytují dítěti maximální pohodlí. U sourozeneckého kočárku s pozicemi sedaček za sebou se jedná spíš o ten jižní systém, kočárek jde poměrně rychle složit do minimálních rozměrů, ale přední sportovní sedačka pro starší dítě je tu jen taková nouzová, starší dítě si v kočárku prakticky nikdy nelehne, protože zádovou opěrku není kam položit. A vzhledem k tomu, že Teutonii vlastní americká korporace Newell Rubbermaid, tak se taková varianta v nabídce Teutonie ani v dohledné době neobjeví, protože v této korporaci tuto variantu nabízí sesterská americká značka Graco.

hojda
21. únor 2013

@babyrenka Určtě souhlasím s tím, že ten klasický sourozenecký kočárek není nijak extra pohodlný, stejně jsou tyto kočárky spíše jen na chvilku, než se starší sourozenec pořádně rozťape🙂.

lukyluky123
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hojda
21. únor 2013

Tak já nevím, tady chválí teutonku a v jinde Xlander..... jen 2 příspěvky.....tady něco smrdí....

https://www.modrykonik.cz/diskuse/na-kocarkovan...

bikina
22. únor 2013

@michal_spuntik by nahodou nevedel reagovat na moj prispevok 20. feb o 23:21? 🙂 Viem, ze ste nam to ukazovali vy, tak si snad este spomeniete... 🙂